37
  • bmw
    #37
    Mert minden filmben manapsag alap kovetelmeny mar a szex, meg a horrorban is. Legalabbis annak veszik, es ez mar kicsit unalmas enyhen csopogos....
  • kicsizoz
    #36
    Köszi a kiigazítást!
  • finaltrekker
    #35
    Azért mert posztkommunista a Föderáció még létezik a magán tulajdon. Sőt volt már olyan is, hogy valakinek egy egész bolygója volt (az egyik sorozatban). Pénz pedig van. Minden föderációs polgár ellenszolgáltatás nélkül kap kreditet, amit a Föderáció területén kívül átválthat és elkölthet, Föderáción belül pedig kredit nélkül is mindent megkap ingyen.
  • finaltrekker
    #34
    A Star Trek-nek nincs "kimondott" írója. A sorozatokat és filmeket 40-50 személy írta, a szereplők is változtak benne, a helyszínek is. Az egyetlen ami állandó benne az maga a világ.

    Egyébként nem értem miért angol tréler van beszúrva, ha már van szinkronos is. SG rulez.
  • TeDDyRuSh
    #33
    Igen ez moziban kell megnézni. A ST feelingre én is kíváncsi vagyok, hisz az uccsó szériát azzal bacták el, hogy baromi akció dúsra akarták csinálni és halál gagyi díszlete lett. Remélem ezek az ifjonc tisztek, nem mind Street Fighterek. Baromi látványos lesz, ez már most látszik. Az előző két bemutatót is érdemes megnézni. Az első nagyon odabasz, főleg, hogy az égvilágon nem mond semmit, de az érzés nagyon megvan.
  • kicsizoz
    #32
    Hát bizony...
    Gene Roddenberry 91-ben meghalt, utána amennyire tudom a felesége vitte (próbálta) tovább a szellemiségét, de ha jól tudom már ő sem él...
  • kicsizoz
    #31
    Azért még arra is kíváncsi leszek, hogy a motort amin száguldozik, vételezte egy raktárból, vagy a sajátja? Mert ügye a lényeg, hogy egy utópisztikus kommunista társadalom van a star trek-ben, ahol mindenki csupán az erkölcsi elismerésért dolgozik, nincs magántulajdona, és nincsen fizetése, minden szükségletét a "föderáció" biztosítja (ha jól emlékszem az elnevezésre). Az ember immáron a megkérdőjelezhetetlen jóság, tetteit is ez vezérli. Ez is nagyon lényeges egy star trek film esetében, remélem erre is figyelnek...
  • kicsizoz
    #30
    Ok, meggyőztél, bizakodjunk...
  • sandor8206
    #29
    na, kb. ez LESZ majd
  • sandor8206
    #28
    kb. ez majd
  • zboszor
    #27
    Illiad (Userfriendly) véleménye az új Star Trek filmről
  • Aldo Moro
    #26
    Thx.
  • Jimmyke
    #25
    Engem csak az izgat, hogy nem Star Trekes írók rakták össze a forgatókönyvet.
    Sci-finek jó lesz, de Star Trek filmnek...
    Azért reménykedünk!
  • sandor8206
    #24
    Azért ez egy előzetes, helyén kell kezelni a dolgokat, majd a filmben derül ki, hogy mi milyen
    pl: itt van 2 ST-film előzetese, egyik sem az a nagy akció sci-fi mégis a trailer kb. 70 %-a akció, trükk, stb.

    Star Trek-Űrlázadás

    Star Trek-Nemismert tartomány

    szóval majd májusban kiderül!
    Amúgy ne izgulj a rajongókat sztem legkevésbé érdekli az amit te mondtál, sztem a "nem olyan a híd", "miért a földön építik a hajót", "nem olyan a transzportsugár" stb. lesznek a legnagyobb gondjaik :-D
  • kicsizoz
    #23
    Hát az előzetes alapján erősen nem ajánlott a rajongóknak...
    Nem éreztem az eredeti szellemiséget a jelenetekben, rohangálás, kergetőzés, verekedés, akció, romantika vakmerőség szemben a mindig jól döntő vezérrel, aki összefogja a csapatot, a döntési láncon jelentkező személyiségbeli különbségekből adódó nézeteltérések kezelése, a racionális döntések és az érzelmi döntések közötti vívódás, szóval lehet jó film lesz egy lendületes tini story, de nem a rajongóknak...
  • Szkifi
    #22
    Flörtölt. Csak nem áll a számra (kezemre) ez a szó magyarul, inkább flirt.

    blitzy:
    Spock és Kirk találkozása még nem votl eddig képernyőn. Az első mozifilm a sorozat után játszódik és a sorozat első (nem pilot) epizódjában már sakkoztak az Enterpriseon. (mármint Kirk és Spock)
    Amúgy meg nevezhetjük rebootnak. Csak kérdéses, hogy tovább bootolnak-e utána...
  • Amcir
    #21
    Vagy visszaemlékezés netalántán.
  • Amcir
    #20
    Talán az apja vagy ez egy időutazásos sztori(annak a 12 kéne lenni mer 4 8 volt az:D).
  • Csak77
    #19
    "Reboot lesz a storynak? Masik idovonal? Vagy valami mas?"

    Mivel az előző előzetes végén szereples "Old Spock", ezért időutazós történet lesz.
  • Csak77
    #18
    Szinkronos? Jaj ne!!!!!!! A utcsó előzetes brutál hangulatos eredetiben, szinkornosan meg barátok közt szinvonal! Jó lenne eredetiben megnézni moziban... remélem a transformers 2 is lesz eredetiben.
  • s3v3n
    #17
    üt.
  • Aldo Moro
    #16
    Bocs, nem értettem. Mit csinált a kapitány a csókolózáson kívül?
  • wictor576
    #15
    hello.. nem tudja valaki miert mondja a figura hogy "James T. Kirk was a great man. But that was in another life." ??????? Ez mit akar jelenteni? Reboot lesz a storynak? Masik idovonal? Vagy valami mas?
  • sandor8206
    #14
    tuti moziban nézős, jó sci-fi filmnek néz ki
  • edios
    #13
    Nem ismerem a sorozatot, de a tinigárdát leszámítva jónak ígérkezik a film! Hatásos trailer.
  • Spectrum
    #12
    Pont olyanokat akarnak megnyerni nézőnek, mint te. Elmondták már rég a forgatás kezdete előtt is, hogy nem csak a rajongóknak fog szólni, sőt...
  • blitzy
    #11
    Nem vagyok egy Trek fan (Wars fan vagyok :D), és lehet, hogy nagy baromságot írok le, de nem az első ST filmben találkozott először Kirk és Spock? Csak mert itt, úgy látom, már az akadémián megismerik egymást. Vagy baromság, amit írok (rég láttam a ST filmeket), vagy megint sutba dobták a forgatókönyvírók az első film eme részletét.
  • Dakkon
    #10
    szerintem nagyon szuper a trailer, és a zene is nagyon szuer! Én magam meglehetősen Star Trek fanatic vagyok (sokat láttam), és örülök kicsit a romantikus szálnak, és ha van eszük akkor a Kirk kapitány fiatalkorát egy "suhancra" vagyis egy mindenlépben kanálra alapozzák, és azt mutatja majd meg a film, h hogy komolyodok meg azzá, aki a 80-as évekre lett.
    Amúgy a Star Treck nema cölibáturól szól, miért ne legyen benne "szex"? Kirk is volt fiatal.... (és mint tudjuk nem pap lett belőle végül) :D
  • Szkifi
    #9
    ntom:
    Kicsit szégyenlem magam, hogy ilyeneket leírok, de Chris Pine (új Kirk) kb 2-3 évvel fiatalabb, mint Kirk amikor átvette az Enterprise parancsnokságát. Tehát ez nem nagy korkülönbség.
    Kirk egy melltartós nőn: :D régen is nyomatták volna, csak nem volt jellemző akkoriban a tévében. Akkor csak smacizott és flirtöt.
    A film amúgy épp arról szól majd (JJ és Pine szerint), hogy Kirk hogyan nő fel a feladathoz.

    Amúgy a látvány pazar (engem megvett minimum 1 mozijegyre), és plusz poén, hogy a Terminálban (Tom Hanks) trek fant játszó színésznő most egy kult trekes karaktert játszik :D
    Spock pedig a mércéje mindennek. Ha Zachary Quinto tud SPOCK lenni, akkor a Trek fanoknak be fog jönni, akármilyenek is a többiek...
  • berserk87
    #8
    Huuuh.....Nagyon tetszett az előzetes. Ezt tuti moziban nézem meg.
  • bmw
    #7
    En szeressem a Treket, scifit stb.
    De, hogy kuras nelkul nem lehet ma egy filmet meg csinalni.....
  • NEXUS6
    #6
    Nem vagyok egy J.J. Abrams rajongó, de ez a trailer viszonylag bejött. Bár azt hallottam, hogy manapság megint trendi az ősz halánték, szal a szereplők megválsztása talán kicsit "tradicionális"-ra sikerült (huszonéves szinglik az űrben;).
  • bencus11
    #5
    Én soha nem voltam star trek rajongó,sőt..Nem néztem a sorozatot,és a filmeket sem láttam,valahogy bugyutának éreztem..
    De ez most tetszett..Látványos volt..
  • Aldo Moro
    #4
    Miért van olyan érzésem, hogy nagyon gyerekeknek, esetleg valami tini korosztálynak készült ez a film? Szép, látványos az előzetes, remélem jó lesz a film.
  • Narxis
    #3
    Várjuk meg a filmet.
  • ntom
    #2
    Jónak, de nekem nagyon kettős érzéseim vannak.
    A legelső star trekhez képest mennyivel fiatalabb a mostani színészgárda? 15-20 évvel? Úgy értem, hogy anno 40 évesek irányították el a hajót, most 25 évesek.
    Továbbá el tudjátok képzelni Kirk kapitányt, ahogy fekszik egy melltartós nőn? Én nagyon nem.
    Látszik, hogy hány évesre van belőve az átlagközönség, és ennek köszönhetően semmiféle epikus vonásokkal nem rendelkezik a mozi, nem sugárzik a karakterekből semmiféle érettség, n+1-edik romantikus szállal rendelkező scifi lett.
    Legalábbis trailer alapján, szerintem.
    Egyébként nem vagyok star trek fan.
  • immovable
    #1
    Jónak tűnik.