63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • generalGGabe
    #27344
    sziasztok!
    napi videóanyag:
    http://www.youtube.com/watch?v=W9qNC2y1KpU
    http://www.youtube.com/watch?v=hcuLqCkMI14
  • dgufoplast
    #27343
    Tudni tudnék de én nem foglalkozom már azzal már meg van a másik amit át is textúráztam és abba minden hiba javítva lesz majd amit tudok :D
  • Zoliikp
    #27342
    Gondolatban széttártam a kezem...

    Nem látom... (Nem fáj fejem...)
  • bence099
    #27341
    most se jó
  • Bipper
    #27340
    Valaki tud a Solaris 15-höz Volánbuszos festsét? Vagy bármilyen volánosat?
  • Zoliikp
    #27339
    Véleményem szerint rosszul adod meg ezeket a paramétereket...

    Az X-fájlra nem tudod "rátenni" a programmal az envmapként használandó tga-t.
    A megoldása:
    -az x-ből kiszeded az ablakot, fenster.tga rá, majd konvertálod o3d-be. Arra már mehet az uveg_env.bmp, és mint a többi esetben, új [mesh] paranccsal behívni a x-et.
  • Hyp3r
    #27338
    Sziasztok!

    Elsősorban pályaépítőkhöz szólnék most és kérnék egy kis segítséget:

    Menetrendkészítés során találkoztam egy érdekes problémával. Megcsináltam a menetrendet, ki is próbáltam, minden úgy működött, ahogy beállítottam. Az AI buszokat nézve észrevettem, hogy egy-két járat buszai körbe-körbe mennek egy kb 20 méter sugarú körben, függetlenül attól, hogy úton vannak, vagy terepen. Ez mitől lehet?

    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • bence099
    #27337
    jaja
  • halaszfi
    #27336
    Ráhúztad a Fenster.tga-t?
  • bence099
    #27335
    aha
  • halaszfi
    #27334
    Boccsaánat... ;D Jó tudni. Akkor az üveg a gond?
  • bence099
    #27333
    olvass vissza :D nem kell átkonvertálni csak járműnél :D és ha az üveget kitörlöm akkor jó lesz csak ugye üveg egy fehér lesz
  • halaszfi
    #27332
    [mesh] résznél hogy jó .x fórmátumban? .o3d kell neki. Tehát a .x-et konvertáld át, másold be a jó helyre, és azt ad meg a meshes rész elérési útvonalának.
  • bence099
    #27331
    Köszönöm de nem jó hiába írom be de nem működőik eltűnik az egész objektum és hibákat se ír ki :

    [groups]
    1
    Bence099

    [nocollision]

    [friendlyname]
    Motor Grader GS-2501

    [NightMapMode]
    0

    [petrolstation]

    [surface]

    [mesh]
    Motor Grader GS-2501.x

    [viewpoint]
    3

    [matl]
    Fenster.tga
    0
    [matl_alpha]
    2
    [matl_envmap]
    uveg_env.bmp
    0.5
  • bence099
    #27330
    a Kamion meg lesz csinálva ai-nek is de csak tereptárgy :)
  • SnyperD
    #27329
    Vezethető vagy csak AI v tereptárgy?
  • Bipper
    #27328
    A sciptelésben tudnál segíteni, hogy ne kelljen parkolófék az ajtókhoz, illetve, hogy mint a valóságban, mind a 3 nyitott ajtóval ele lehessen indulni? :)
  • dgufoplast
    #27327
    Nem tudom mi a gond nem volt még ilyen hiba nekem

    Azt meg csak azzal bírod meg oldani ha ki veszed a ajtó féket a buszból azt meg scriptelni kell
  • matesz19
    #27326
    Nem baj, nekem ez is tökéletesen megfelel. Köszönöm szépen.
  • Routeres
    #27325
    A BKV-festés nemeza alkotása. Innen leszedheted: Katt

    A videón látható festésbe viszont belepiszkáltam még anno, átvariáltam a színeket.
  • bence099
    #27324
    Vélemény ?
  • vadaszpeter
    #27323
    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni egy-két dologban...

    problémám van az Ikarus 415-össel.. Két fajtát is leszedtem, de a hiba mindkettőnél előfordul, és nem jövök rá mi lehet a hiba.
    Konkrétan a baj a következő: Vannak térképek ( pl Grundorf, Rotterdam ill Kispest ), ahol gond nélkül fut, és működik minden. Ha pl megpróbálok játszani vele Bowdenhamben, Newcastle-ben vagy a Schunthorpe map-on, akkor a busz kiválasztásánál " Could not read .o3d file " hibát dob ki, és nem enged tovább, ill másik hibaüzenettel kilép. Van ötletetek, hogy mit lehet kezdeni?

    Másik kérdés is a 415-höz kapcsolódik, de cfg: Hogy lehet kivenni azt a buszból, hogy csak akkor nyisson-zárjon ajtót, ha a megállófék be van kapcsolva?

    Segítségeteket előre is köszönöm

    Tisztelettel

    vp
  • feca3339
    #27322
    Bocsi :) Azt hittem ezt keresed :)
  • matesz19
    #27321
    Kedves Feca, én erre a BKV festésre gondoltam ami a videóban is van: VIDEÓ
  • matesz19
    #27320
    A bugyikék BKV, avagy most már "BKK" busz, forgalomba állt a Dél-Pest 183-as vonalán. :D

  • feca3339
    #27319
    Szia!

    Innen tudod letölteni:

    http://omsihu.wordpress.com/
  • matesz19
    #27318
    Sziasztok, Nem tudjátok hogy a MAN NL202-eshez hol tudnám letölteni a BKV-s festést ami van a Kispest videóban? Csak mert kerestem mindenhol, de nem találtam... Előre is köszi
  • aerolive
    #27317
    Valóban. Köszönöm!
  • Routeres
    #27316
    Elállítódtak a grafikai beállítások. Szokott ilyet csinálni.

    Állíts be neki valami előre beállított beállítást, és jó lesz.
  • aerolive
    #27315
    Most nézem nem csak az, hanem mindegyik. Mi történt?

  • aerolive
    #27314
    Az most mitől van, hogy betölt a Kispest 1.4 de csak zöldség van a pályán (fa és fű) :D

    Spontán betöltésre csinálta ezt, azóta ilyen, nem töröltem pedig semmit. Ok, néha szidtam, de annyi nem árt. :D
  • halaszfi
    #27313
    Már jó.
  • Zoliikp
    #27312
    Majd ha újrarakja az OMSI-t, majd jó lesz az is...
  • Zoliikp
    #27311
    Az ablakra csak a fenster.tga-t tedd, és a cfg-ben rendeld hozzé az envmap.bmp-t, valahogy így:
    [viewpoint]
    3

    [matl]
    Fenster.tga
    0
    [matl_alpha]
    2
    [matl_envmap]
    uveg_env.bmp
    0.5
  • aerolive
    #27310
    Ja hogy te parancssoros indításról beszéltél. Ezen valóban nem fogunk összeveszni ... de így indítani mindig azért körülményes, ezért jó megoldás a parancsikon. Csak azt nem értem halaszfinak miért nem jó, én nem láttam még azt nem működni.
  • Zoliikp
    #27309
    Ezen nem fogunk összeveszni.
    De abba azért gondolj bele, ha egy olyan programot indítasz, aminek nincs parancsikonja, akkor minek adsz utasítást...
    A parancsikon Windows-hozomány, és mutatom:

    Hidd el nem fog nyivákolni, hogy miért nem parancsikonnak adtam meg a paramétert...
  • bence099
    #27308
    Van egy objektumom ami egy autó , és annak vannak üvegei értelemszerűen na most én rá is tettem a FENSTER.tga-at meg a evnmap-ot és így se jó esetleg nem átlátszó. A cfg-be kell valamit be írni ?
  • aerolive
    #27307
    Próbáld már ki, hogy .exe-nek adsz paramétert, azt én megnézem. :D
    A parancsikonjának tudsz, ami egy hivatkozás az .exe-re és a megadott paraméterrel (jelen esetben a "-fullscreen") együtt indítja az alkalmazást.

    Lentebb TheSosy képén is látszódik a helyes megoldás (nyilván a saját elérési utaddal)

    Elnézést már az offért, de tisztáznom kellett. :)
  • Zoliikp
    #27306
    Az exe-nek tudsz megadni paramétert.
    Mégpedig jelen esetben a "-fullscreen" kapcsolóval arra utasítod, hogy teljes képernyőn futtassa magát, az alap beállítás helyett...
  • halaszfi
    #27305
    Nekem nem... Jó, újratelepítés!