63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Erlau Trans #29133
    Na nekem ezen a pályán még nem sikerült úgy végig mennem, hogy valamilyen hibával ne dobjon ki...
  • Zoliikp
    #29132
    A saját buszával is szaggatott, csoda, hogy a Lion's-sal elindult...
    Egyébként csak erős géppel, és idegrendszerrel rendelkezők számára ajánlott. Van hozzá valami javítás, ami kicsit elviselhetőbbé teszi...
  • bullseye9
    #29131
    Ez a cfg fontos infó, köszönöm, jól jött, látom, ennek segítségével lehet többféle festést használni egy modellhez.
    A festést végül bmp-be (vagy png, tga, jpg) akarom menteni, a psd csak a Photoshop-al történő szerkesztéshez jött volna jól, de nem nélkülözhetetlen.

    Más, az Usti Nad Labem pályával kapcsolatban mik a tapasztalatok, nagyon fogja a gépet?
    A Reneault/Karosa modell ezen a pályán igen megtetszett egy videóban, csak nem tudom, érdemes-e vesződni vele. Egy MAN Lion´s City v2.1-t kipróbáltam, de belaggolt rendesen, így inkább kitöröltem.
  • Erlau Trans #29130
    Én magát a meghajtót is defregmentáltatni szoktam, majd ezután a Gameboosterral a könyvtárat.
  • Zoliikp
    #29129
    Lehetséges, hogy rám " kiabálnak", de meglátásom, és tapasztalatom szerint szerint a játék jpg, tga, és bmp textúrát használ. Legalábbis ezekkel fut "jól".
    A többfajta textúra megjelenítését belsőleg, a modell cfg-jében kell paraméterezni...
  • Zoliikp
    #29128
    Havonta egyszer szoktam, viszont mivel nem érinti a rendszert, eddig nem indítottam újra a művelet után...
    Persze először gondolkodik az Omsi, de utána jó...

  • Erlau Trans #29127
    Azt én is szoktam használni, de utána a gépet és a játékot is párszor újra kell indítani, mert igaz az fps nem esik le a mutatott számok alapján, de a játék akadozik. Milyen időközönként szoktad megcsinálni, illetve alkalmanként hányszor?
  • bullseye9
    #29126
    Köszönöm, ezt megtaláltam, a psd-t inkább a layerek miatt kerestem volna, a könnyebb festhetőség miatt.
  • bullseye9
    #29125
    Up: találtam egy picit jobban kidolgozott Solaris Urbino és Golaz-Liaz festést, kimondottan a Szczecin pályához illően, ha esetleg valakit érdekel, itt a fórum linkje:

    http://www.omnibussimulator.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=8461

  • Zoliikp
    #29124
    Azt nem tudom, mire is gondolsz, de alap esetben innem veszi a textúrát, ez az UVMap alapja:


    Ha változtatsz, és nem alapszínnek szeretnéd, akkor létre kell hozni egy cti-fájlt, amiben a megfelelő elnevezéssel "meghívhatóvá válik" a busz kiválasztásakor...
  • zorba3333
    #29123
    Zseniális! :)
    Köszönjük :)
  • bullseye9
    #29122
    Próbálok keresgetni, hátha van hozzá egy psd fájl, a 3 tengelyeshez találtam, de egyelőre az Urbino 10-hez még nem.
  • Zoliikp
    #29121
    Ennél a modellnél, igen.

    Ha esetleg olyan modellt találsz, amelyiknek nincs másik mappa a Texture-ban, az kicsit nehezebben, vagy egyáltalán nem festhető.
  • bullseye9
    #29120
    Értem, köszönöm a választ. Akkor marad a textúrák szerkesztgetése, szerencsére elég jól látszik a bmp-n, hogy melyik alkatrész hol helyezkedik el.
  • Zoliikp
    #29119
    Rossz hírem van:
    az o3d-t nem lehet szerkeszteni.
    Ez egy zárt, egyedi kiterjesztésű fájl, amit az eredeti modell x-fájljából történő konvertálás után kapunk.
    Tehát a modellen történő változtatás csak akkor lehetséges, ha meg van az eredeti 3ds, vagy x-fájl.
  • bullseye9
    #29118
    Szép napot.
    Próbálkozom kicsit a játékkal:

    Project Szczecin map, Solaris Urbino SPA Klonowica (a festést itt találtam a topicban, ezúton is kösz az elkövetőnek, így valósághűbb kicsit a játék):



    Grafikával el kellene még szórakoznom, de félek, sokat nem bír a gép. Egyelőre örülök, hogy sikerült idáig is eljutni, az IBIS beüzemelése okozott némi fejtörést.
    Kérdésem is akad, hátha tud valaki segíteni: a buszokhoz milyen módon, milyen program segítségével lehet template-et csinálni? Feltételezem, valamilyen 3d szerkesztőbe kellene az o3d fájlokat importálnom...
  • Zoliikp
    #29117
    Nekem majdnem 40 GB-os a mappa.
    Viszont nincs ilyen problémám (már), mert kihasználom a GameBooster 3.0 ama remek funkcióját, hogy egy mappát is tud töredezettség-mentesíteni. Ezzel sok bajt lehet orvosolni.

    Sajnos itt ütközik ki az a hiba, hogy a pályakészítők -tisztelet a kivételeknek-, a saját objektumokat, spline-kat nem, vagy nem megfelelően csoportosítják.
    Pl.: engem nem zavar, ha a pálya mappájában van az az általam konvertált buszmegálló, amit használ.
    Viszont így csak egy mappa tartalmát kell betölteni, amivel kicsit gyorsul az elérése...
  • szabii98
    #29116
    milyen reklám? ;)
    adblockba ezt kell beírni(chromenál harmadik fül->> szerkesztés)
    sg.hu##table[width*="600"]
    így nem lesz seholsem :D
  • kem001
    #29115
    Nálam 40 GB.. Alap Berlin pálya nem akart elindulni..
  • Stig95
    #29114
    Nem tudom hogy titeket zavar-e de engem nagyon zavar ez a reklám szóval:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    itt egy script amivel eltűnik, Erlau beraknád a témába?

    <script type="text/javascript">
    $(document).ready(function() {
    $.each($("body").find(".sas"),
    function(index, value) {
    $(value).parent().parent().parent().parent().remove();
    }
    );
    });
    </script>

    Ha valaki használ AdBlockot az ezzel tüntetheti el az egész SGforumról: sg.hu##table[width*="600"]
  • LMG123
    #29113
    Nekem 33 giga... XD
  • Erlau Trans #29112
    Ó, hát ha én felteszem azt a 3-4 pályát amin rendszeresen körözgetek s azt a pár buszt (velük együtt ugye a hangos bemondás fájljait minden egyes busznál külön...), már akkor 10 giga körül van.....
  • szabii98
    #29111
    nekem 3 giga, úgyhogy lehet ezzel van gáz xDD
  • Erlau Trans #29110
    Egy párszor tettem már újra az OMSI-t. A beállításokat elmentettem külön, majd az újra telepített OMSI-ba vissza. Egyszer sem volt jó. Minden egyes reinstall után újra kellett szarakodni a grafikával..... Illetve érdekes, hogy ha az alap Berlin + 1-2 pálya (és hozzá az objectek) és busz van fent, akkor semmi gond a játékkal. De ahogy bepakolgatom a buszokat, vagy a pályákat, már is meghalt. Később a nem használt pályákat már hiába szedem ki (vagy a buszokat), a játék belassult. Én arra gondolok, hogy a object/spline mennyiség is okozza az akadozást.

    Lehet, hogy újra kéne rakni megint és bent hagyni azt a pár buszt és pályát amit használok, most nézem 22,7GB az OMSI könyvtár... :o
  • kem001
    #29109
    Érdekes, nálam nem volt vele gond, bár most miután újratelepítettem OMSI-t, mire megint megtaláltam a megfelelő grafikai beállításokat.. Pedig olyan szépen futott a játék.. Csak csomó pályát egyszerűen nem volt hajlandó elindítani..
  • Erlau Trans #29108
    Editorban még nem néztem meg a pályát (de szerintem nem is fogom), úgyhogy ott nem tudom mi a helyzet. Én igazából azt nem értem, hogy a hegyvidéki részen miért esik le annyira az fps, pedig ott elvileg nincs annyi object. Túl sok object lenne egy tilen? Ugye nem néztem Editorban, de a sok kanyargóról el tudom képzelni, hogy egy-két tilen belül kanyarog és a sok fa... Vagy csak egész egyszerűen túl nagy az OMSI-nak és nem tudja kezelni.

    Minden esetre jó map lenne. Automata váltóssal mentem végig eddig, de kézivel lenne az igai (bár így, hogy akadozik, elment tőle a kedvem...).

    Viszont van ez a Dayton, ma próbáltam ki azt is. Hatalmas a kiterjedése, mégis átlagos nálam a géphasználat még a MAN LC 2-vel is...
  • Routeres
    #29107
    A felvonós résznél még baráti az fps. De Editorban pl. a városban meg még itt ott meg-megreccsen. Játékban még nem volt szerencsém kipróbálni ott.
    Mondasz valamit...
  • Erlau Trans #29106
    Nekem mégis jobban eszi a gépet akármilyen busszal is, mint az ennél sokkal nagyobb kiterjedésű és sokkal nagyobb AI forgalommal, járatokkal rendelkező mapok (mint pl. az alapBerlin foltozgatott, sokjáratos változatai, vagy a Teltow, Dayton-ez újabb). Nem értem miért. Kipróbáltam legalapabb grafikával, akkor is. Szinte nulla AI-val, parkoló autók nélkül. Akkor is akadozik, alig van 15-16 FPS egyes helyeken. Lakott területen kívül-belül, teljesen mindegy.
  • olimano2222
    #29105
    A hegyvidéki rész kifejezetten tetszik! :)
  • ZTM
    #29104
    Köszönöm!
    Mindkét map-ot megnéztem tetszenek...
  • Stig95
    #29103
    ---> kép URL-jét bemásolod. Nem a gépedről az elérési utat
    [spoiler]
    Ez egy kép URL-je: http://www.omnibussimulator.de/screenshot/091109/2009%201109_03_SD85-SD80.jpg
    Ez meg a kép:

    De ha saját képet akarsz beszúrni akkor azt fel kell töltened egy képfeltöltö oldalra.
    Ezután a kapott URL-t bemásolod ide -->
    Remélem érthetően írtam[spoiler]
  • fcbarcelona1
    #29102
    Hogy lehet képet beszúrni?
  • fcbarcelona1
    #29101
    Sziasztok!
    Amikor el akarom indítani a Bad kinzau pályát akkor miért írlya ki ezt:
  • Routeres
    #29100
    Nem is annyira vészesen rossz ez a Römerberg v2...
  • Bipper
    #29099
    Usedom
  • gera995
    #29098
    Sziasztok! Valaki segítsen légyszíves! Melyik az az Ikarus ami koszolódik? (Nem azok ami kem001 képén is látható?)
  • kem001
    #29097
    Igen, csak itt nem az AI busszal, hanem AI távolsági vonattal van gond..
  • kem001
    #29096
    Téli hangulatkép Römerberg pályán.
  • gcs7e7
    #29095
    Bad Kinzau
  • gcs7e7
    #29094
    ez olyasmi mint Kispesten nem?