35797
IWimv2m.jpg
  • ZilogR
    #326
    nem akarom magam túlfényezni, de a 80-as évek korszakát a mai fiatalok soha nem tudják átélni - ha azt mondom, hogy egy számítástechnikai folyóirat Z80-as mellékletéből számítógép nélkül tanultam meg Z80-on programozni hetedikes koromban, úgy, hogy hetekkel, hónapokkal később volt rá lehetőségem, hogy DATA sorokba vesszővel elválasztva gépeltem a hexakódot és nyomtam POKE-al egy HT1080Z memóriájába, majd egy CALL-lal elstartoltattam és még ha nem is elsőre, de ötödikre már azt csinálta, amit akartam - na, ez ugyanaz, amit BilliBoy csinált és amit ma már elképzelni sem lehet.

    én még rajzolhattam pixelenként C64-re "loading" feliratot, míg betöltődött a kód, hadd szaladgáljon a képernyőn; európa térképet milliméter-papírra, hogy onnan a 64-es képernyőjére rajzoljam, leszámolva a kis kockákat; írhattam C16-ra kétszólamú zenét megszakításban - csapnivaló volt, de szólt és bármit csinálhattál mellette; számlálót, ami a képernyőn tekert egyesével és 1 másodperc alatt kb. 40000-ig számolt el; kazettás magnóról zenét digitalizáló programot Enterprise-re - recsegett és borzalmas volt, de működött; ... és még rengeteg mást...

    nem lettem infós, de ezt az élményt soha senki nem veszi el tőlem / tőlünk - akik megélték a nyolcvanas éveket általános iskolásként

    én nem megyek SOHA bele flamewar-okba, ami a Microsoft-ot érinti, mert elolvastam azt a bizonyos életrajzot és el tudom képzelni, milyen lehetett, míg eljutott idáig Gates - pontosabban tudom értékelni azt az akarást, ami jellemezhette a fiatal éveit
  • ERykk
    #325
    Ezt olvassad el, hogy a másik oldal véleményét is megértsd.
  • Carlos
    #324
    Azért ebben az úgyír kódot egy ismeretlen procira papíron, hogy kapásból működik, ez szerintem egy picit túl van misztifikálva. Tény, hogy zseni bill, de Teller Ede se elsőre találta fel az atombombát. Vagy Einstien a relativitáselméletet.
  • [HUN]FaTaL
    #323
  • geo91
    #322
  • geo91
    #321
    Ballmer Win 1.0 reklám
  • ZilogR
    #320
    N3whous3 Daniel Ichbiah: Bill Gates és a Microsoft regénye c. könyvre gondol és meg kell hagyni: ez az ember valóban egy szerencsés életkorban, szerencsés környezetben, jó képességekkel megáldva éppen a legjobbkor vette észre azt, hogy a számítástechnika sikeres vállalkozás lehet.

    Ő sem lett picsagazdag az első 15-20 évben: ahhoz azért be kellett vezetni a céget a tőzsdén és később a részvények eladásának köszönheti a mai vagyonát!

    Miért nem hízott el? Mert olyasmivel foglalkozik, amit szeret csinálni és ezt élvezi - elégedett ember, aki sikeres. Ez a típus soha nem lesz tohonya és nem tunyul el a babérjain - mindig van valami, amit az évek során még nem csinált meg és akkor majd ma...!

    Csak hogy mindenki értse: mutassatok a környezetetekben olyan infóst, aki úgy csinál forgalomszámlálást, hogy egy biciklibelsőt átfektet az úton és a nyomás-csúcsokat számlálja a cső végén, vagy egy olyat, aki számítógép nélkül(!) megír egy kódot egy általa soha nem programozott procira, majd élesben tesztelik és elsőre működik - na, ilyen volt Bill Gates kamasz kölyöknek.
  • n3whous3
    #319
    10 goto 10;
  • Carlos
    #318
    Tény...
  • Count Adyn
    #317
    Minden programozó lop valamilyen szinten. Van aki nagyban:)
  • Carlos
    #316

    Legalábbis az IBM feltolta okosba az összes gépre. Aztán megkérdezték billtől, hogy kér egy szép nagy összeget vagy jutalékot minden eladott gép után. Éshát jól döntött a billy fiú.
  • zeli
    #315
    Jah, és árulták a saját nevükön. Így jöttek fel...
  • Carlos
    #314
    Hát ezért jó hogy nem olvastam el. Ezt eddig is tudtam...
  • n3whous3
    #313
    Az, hogy nem csak üzleti érzéke van, hanem nagyon is jó programozó,. csak aztán igazából több pénzt akart, mint kihívást a munkájában.
  • Carlos
    #312
    De mi a problémád azzal amit irtam? Mi nem stimmel benne?
  • n3whous3
    #311
    Olvasd el az életrajzát, de ne wikipediáról, az nagyon hiányos.
  • Solten
    #310
    Vannak ilyen emberek... Zabalnak mint az allat es olyanok mint a szog (kettot is ismerek szemelyesen)
  • Carlos
    #309
  • Solten
    #308
    Tenyleg... 100 eve volt...
  • Carlos
    #307
    Perszehogy. Ezt mondom. Azt vették meg és egykis csiszolgatás után lett MSDos.
  • zeli
    #306
    Na az lehet :D:D
    A DOSnak alapból nem is MSDOS volt a neve, hanem vmi QDOS, úgy tudom.
  • n3whous3
    #305
    azért ezt ne mondd, ha nem ismered a történetét, olvasd el a gyerekkorát, nagyon érdekes dolgok vannak :D. Zseniális ember, aztán ellustult hogy úgy mondjam.
  • Carlos
    #304
    Mint ahogy a DOS-t sem ők írták ugye.
    Aztis megvették valam szerencsétlentől, hozzácsaptak egy-két dolgot, majd eladták az IBM-nek aki minden eladott DOS-os gép után fizetett Bill-éknek.
    Szerintem jobb üzletember Bill mint programozó.
  • n3whous3
    #303
    1. : szóval M$tól licenszelte a Commodore
  • n3whous3
    #302
    Már megbocsáss, de
    1. Ők csak licenszelték a basicet tőlük és ÁTÍRTÁK a saját gépek lehetőségeire.
    2. a basic egy nagyon fasza nyelv volt azokra a gépekre
  • sweech
    #301
    van pénz kondira
  • Carlos
    #300
    És persze TÉK!
  • Carlos
    #299
    A pénzén kivül egy dolgot irigylek: Hogyhogy nem hízott el jódógában?
  • ZilogR
    #298
    és ha már itt tartunk, az is bekerülhetne, h 1982 óta Microsoft-tal egybekelés, de erről semmit nem tudás - merthogy a C=64 csapnivalóan szar BASIC-jét bizony EZ a bácsi és kis csapata írta keményen gépi kódban a 6502-es procira!
  • cenobite
    #297
    Jaja! Olyan játékokat mint Summer Olymics és társai nem is játszottunk vele. Arra megvolt a "buherált" joy, azaz tök csupaszított cucc, csak a négyágú irányító "izé" látszott és azt könnyű volt jobb-bal technikával nyomkodni. :) Szóval modding ezerrel! :D
  • cenobite
    #296
    Igen, az eredeti Wor-ként van írva. Junoszty-on toltuk uncsitesómmal. Megunhatatlan volt. :)
  • Dynamic
    #295
    Mellesleg bekerülhetne az is, hogy Wizard of Wor-t, mindenki "Wizard of War"-nak mondás és írás
  • ba32107
    #294
    Volt még nagyon régen 386-osra valami űrhajós játékom, állítólag az volt a legelső számítógépes játék, valami space nemtom. Nem tudja valaki? Esetleg download linket is adhattok.
  • Dynamic
    #293
    Ja, és szinte 100%-ig stimmel a hozzákapcsolódó leírás:DDDD
  • Solten
    #292
    Wizard Of War... Dekiraly volt... batyammal orakat hulyultunk vele...

  • Dynamic
    #291
    Quick Shot II, über alles
    Elnyűhetetlen volt :)
  • cenobite
    #290
    Údejóvolt elolvasni! Rengeteg dolog bevillant. Quick Shot II. joy-t bécsben vettem osztálykiránduláson (10 db 90 perces Maxell kazettával egyetemben). Már nem emlékszem hány schilling volt. Atomkirály! :)
  • Dynamic
    #289

    Retro :D

  • LasDen #288
    azé az első két rész se semmi :D
  • edios
    #287
    :DD