35797
IWimv2m.jpg
  • ximix #35717
  • NB2
    #35716
    Aki még játszott 2 dimenziós vagy olyan játékokkal ahol a forgást is a jobbra és az előre gombokkal oldotta meg az nyilván használt a nyilakat. Ahogy lettek fejlettebbek a játékok, úgy jöttek be a wasd gombok, legyen az autós vagy fps.
  • Aquir
    #35715
    Arrows -> WASD: 54:20
  • ximix #35714
  • RelakS
    #35713
    Ez is mekkora már a mai apró billentyűzetekhez képest (ezekre a 40-50%-os szarokra gondolok.
    Régen meg spéci helyen lehet, hogy lebaxtak eléd egy "hadihajót", hogy ne, billentyűzet :D Kis szerencsével nem hagyott nyomot az asztallapon.
  • Zsombor99
    #35712
    Én sose használom a WASD gombokat mozgásra, általában át szoktam állítani a játékok irányítását valami kényelmesebbre ‒ a "billentyűzet+egér" kombó az örök favorit. Általában nálam: a nyilakkal mozgok, egérrel forgok (célzok), az egyéb funkciók vannak a betűkön/számokon szétszórva, ugrás/guggolás/futás meg hasonlók minél közelebb vannak a nyilakhoz. Egyedül az OMSI2-t lehet a numpadon vezetni (alapból úgy van) de ott egyedi módon az egérrel is lehet vezetni, ami szerintem sokkal jobb.
    Ilyesmi csak a power, sleep, wakeup a legfelső sorban volt.
    Volt olyan billentyűzetem, amin ezek rajta voltak, de én mindig valahogyan hardveresen iktattam ki őket, mielőtt még galiba okozódna a véletlen megnyomódásuk által. Egy billentyűzetemen voltak ezek a gombok egy plusz "fn" gomb által is védve, azóta se láttam így más billentyűzeten.

    Nyár óta pedig egy ilyen szép régi mechanikus bilklentyűzetet használok ‒ előtte csak gumiharangosak voltak nekem. Ez ugyan kicsit hangos, meg kellett rá egy magyar kiosztású matrica csomag, de meg vagyok vele elégedve.
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2022.02.15. 16:29:29
  • RelakS
    #35711
    Unreal: továbbra is a jól bevált jobb kezes irányítás (én a numpadot használtam), de bal kézzel egerésztem :D Aztán az első aszimmetrikus egerem leszoktatott erről.
  • zsgaby
    #35710
    Én úgy emlékszem akkor kezdünk "átszokni" mikor megjelentek a bill. + egér használatát megkövetelő FPS-ek. Duke Nukem, Blood1 még elvolt csak billentyűvel de a Q3-hoz vagy Unreal-hoz már kellett egér is, és akkor jött a wasd bal kézzel.
  • RelakS
    #35709
    jobb kéz: előre-hátra-kormányzás
    bal kéz: váltás, kézifék, ami kellett/volt
  • Nohab
    #35708
    Volt még valaki olyan, hogy két kézzel irányított nyilakkal autós játékot? Jobb kezet az irányításra, balt pedig a gázra és fékre használtam. Nem emlékszem senki másra, aki így nyomta volna.
  • Beast Machine
    #35707
    Optimista: A pohár 1/2 részt teli
    Pesszimista: A pohár 1/2 részt üres
    Excel: A pohár Január másodika
  • RelakS
    #35706
    Eleinte a játék billentyűzetkiosztását sem írtam át.
    Duke Nukem 3D-ben asszem A volt az ugrás, Y a guggolás.
    Quake-ben az A volt a felfelé nézés, Y a lefelé nézés.
    Ha nem is pontosan így volt, az eredmény az lett, hogy a nehézség választásnál mikor át kellett volna ugrani a lávatavat, simán csak belepottyantam, miközben elkezdtem felfelé nézni :D

    Egy jó ideig bal kézzel egerésztem, mikor elkezdtem átszokni egérre, de aztán lett aszimmetrikus egerem, szóval át kellett állnom a WASD-ra, illetve ma már a RDFG-re :)
  • Szabi #35705
    gáz A, fék Y/Z, space kézifék, irány meg a nyilak :D
  • Palinko
    #35704
    Szerintem sokan így voltunk ezzel, mert egyszerűen ügyetlenebb volt a bal kezed és jobkezesként azt erőltettük hogy jobbal toljuk, persze az autós játékoknál ez elég is volt, meg pár egyszerűbb platformernél stb, de aztán ahogy jöttek az FPS-ek meg egyre több dolgot kellett csinálni és kellett jobb kézhez az egér a nyilak már egyre kevésbé voltak jók mert menni még csak csak de minden máshoz kellett új gomb. Aztán jöttek a gta-k stb és megtanultunk bal kézzel is vezetni. Ha most lenne autós játék ami érdekel azért valszeg nyilakkal tolnám, de igazából olyan LFS megoldások mint az egér kormányzás, azt akkor már gáz is meg fék is teljesen jók rásegítésekkel PC-n.
  • RatBaG #35703
    Én régebben az autós játékokat toltam úgy, hogy nyilak plusz alt-fék, space-kézifék (kellett a bal láb fék, érted :D).
    Az elsö Grid-el még így mentem, aztán lett X360 controllerem.
  • ximix #35702
    Az se rossz, de pl én sokáig billentyűzeten a nyilakat és a környező gombokat használtam játékra, már nem is emlékszem mi volt az amikor "átszoktam" WASD-ra.
    A WASD-on az a problémám, hogy a nagy játszásiba, néha "eltévedek" rajta, a nyilaknál ez nem nagyon fordult elő.
    Anno olyan bill kiosztásokat kerestem ahol a nyilak felett egyből voltak gombok.


    Ilyesmi csak a power, sleep, wakeup a legfelső sorban volt.
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2022.02.12. 12:54:34
  • SzirmosSzisza
    #35701
    Anno régi laptopomon nem működött a bal a ctrl, azóta megvan a szokásom, hogy a jobbat használom csak :D
  • ximix #35700
  • Rage47
    #35699
    true :D
  • PLaci #35698
  • Neocortex
    #35697
  • ximix #35696
    OFF
    Még a dual bios előtt volt olyan is, hogy foglalatban volt a "bios chip", így nem kellett forrasztani.
    gugli search

    Voltak, talán még vannak is olyan kereskedések ahol lehet kapni bios chip-eket üresen vagy bizonyos összegért megírva és akkor otthoni csere egy kezdőnek sem okoz problémát.



  • benőmenő
    #35695
    Nekem egyszer elszállt frissítés közben és a DualBIOS sem tudta visszahozni.
    Végül a szuper szervízesek forrasztottak rá másik epromot és ha elővenném a szekrényből a mai napig menne az a konfig.
  • Calver
    #35694
    azért ez túlzás, BIOS chipet lehet újraírni (volt is hardveraprón ezzel foglalkozó ember), de egyszeri kétlábú számára, ha nincs dual bios a lapon... igen, egy szép nagy papírnehezéked lesz.
  • Zsombor99
    #35693
    Informatika osztályba járok, és ott is azt tanítják nekünk, hogy a BIOS frissítés eléggé kritikus művelet, mert ha közben történne valami, akkor akár nagyobb baj is lehet belőle ‒ legrosszabb esetben akár "nehezékké" is változtathatja az adott alaplapot!
  • Kepek
    #35692
  • ximix #35691
  • PLaci #35690
  • PLaci #35689
  • ximix #35688
    Chrome és a Ram
    vk.com/video

  • PLaci #35687
  • RatBaG #35686
  • PLaci #35685
  • PLaci #35684
  • PLaci #35683
    Gigabyte GP-P750GM és GP-P850GM tápegységek:

    1. felvonás: Mérőfüst.


    2. felvonás: A Gigabyte "visszavág".
    (És pofára esik.)


    3. felvonás: A mérőfüst visszatérése.


    Extra: A mérőfüst hiánya más termékeknél.
  • Zsombor99
    #35682
    Az életben csak két megfellebbezhetetlen felismerés létezik:
    1. A grafikus felhasználói interfészek könnyebbé teszik a számítógépek kezelését.
    2. A Föld korong alakú.
    Joachim Graf - Murphy Windows-törvényei - 124. oldal ‒ 1992, Dabasi Nyomda Rt.


    Hosszúra nyúlt várakozási idő után boldog vagy, mivel végre megjelenik a képernyőn a homokóra ‒ és most már tényleg várhatsz.
    Joachim Graf - Murphy Windows-törvényei - 32. oldal ‒ 1992, Dabasi Nyomda Rt.


    Tárnak nevezik azt az eszközt, amely a grafikus felhasználói interfészeket lefagyasztja, ha elfelejtettünk volna eleget venni belőle.
    Joachim Graf - Murphy Windows-törvényei - 19. oldal ‒ 1992, Dabasi Nyomda Rt.

    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2021.08.08. 11:20:20
  • biomage
    #35681
    azok a vgak GPU hibásak :D

    pár napig használod és ph nem kapcsol be a gép. mi a franc van? :D
    Utoljára szerkesztette: biomage, 2021.08.07. 21:03:11
  • Kissssss0 #35680
    keep dreaming.
  • Neocortex
    #35679
    bárcsak
  • biomage
    #35678
    nem kell, tudom hogy nézet ki régen :D
    Utoljára szerkesztette: biomage, 2021.08.04. 22:10:59