16
Sigur Rós, izlandi poszt-rock együttes
  • SgtPepper
    #16
    Fogalmazzunk inkább úgy, hogy a topik merült feledésbe, nem a zenekar.

    Múltkor megnéztem a Heima-t, mert ingyenes lett egy napra, és ez volt életem eddigi legjobb koncertfelvétele, vagy mittomén minek lehet ezt nevezni. Egyik kedvenc részem, amikor pasas elmegy a hegyre és visszahozz egy rakás követ és elkezdenek rajta xilofonozni.

  • gercse
    #15
    Látom feledésbe kerül a zenekar, bár az is igaz, hogy őket aztán nem lehet egyfolytában hallgatni, mert az emberben túlcsordulnak az érzelmek...

  • Lacee
    #14
    sajnos még nem, talán a következő bejelentéskor kiderül hogy lesznek-e...
  • Dragooon #13
    lehet már valami bővebbet tudni erről?
  • Dragooon #12
    videó nem lényeg, de viszont szvsz ez a szám is iszonyat jó

  • Dragooon #11
    Hoppípolla: Misheard English Lyrics from an Icelandic Song
  • Sabcsee
    #10
    gettó milliomos trailerében nagyon ütős lett
  • Dragooon #9
    ez egy jó hír, köszi
    remélem jönnek
  • msstz
    #8
    jó, de elég kommersz lett az utóbbi években.
  • Hegi90
    #7
    jóféle :)
  • Lacee
    #6
    azt csiripelik a madarak, hogy nagy eséllyel az idei Szigeten, a WAN2-színpadon láthatóak lesznek.

    persze még nem 'confirmed', de tárgyalások folynak :)
  • BB7
    #5
    Köszönöm! Már értem! És tetszik! :)
  • Dragooon #4
    adok egy wikilinket, itt egyszerűbben le van írva, mint ahogy azt én most el tudnám mondani.
    illetve hallgasd meg alul a zenéket, egyből megtudod:]
  • Dragooon #3
    ha valakinek véletlenül a tudomására jut, hogy valahol az országban, vagy valami még elérhetőnek mondható helyen (mondjuk Bécs) lesz koncertjük, az szóljon majd
  • BB7
    #2
    Mit takar a "poszt-rock"?
  • Dragooon #1
    Mostanában (pontosabban már pár hónapja) arra figyeltem fel, hogy csomóan ismerik, illetve szeretik a zenéjüket az ezsgén és mégsincs topikja.

    Infó azoknak akik nem ismerik az együttest:
    "A Sigur Rós egy izlandi poszt-rock együttes, zenéjük dallamos, klasszikus és minimalista elemeket is tartalmaz.
    A név jelentése izlandi nyelven a "győzelem rózsája", kiejtése pedig nagyjából "sziur rósz". Az együttes jellegzetessége furcsa éteri hangzása és Jónsi az énekes magas énekhangja."