10
  • Ersiman
    #10
    Hát, az engem is érdekelne...
    Előbb-utóbb azért szeretnék egy ilyen kütyüt venni.
  • Alvarez999
    #9
    Nem.
  • Tetsuo
    #8
    off:
    magyar publikus torrentet tucc?
  • Alvarez999
    #7
    Persze nem 50 e-könyv van az oldalon, hanem kb. 1500 e-book torrent, de talán nem veszed rossznéven, ha nem bogarászom át az összeset. Ha OCR-ezett és korrektúrázott e-könyvet találsz torrentoldalon, akkor az nem Vérpistikétől származik, hanem néhány lelkes és elszánt embertől, esetleg éppen tőlem. :)

    (A MEK-et azért nem említem, mert az amúgy is ingyen elérhető, ezért sok torrentoldalra fel sem szabad tenni, na meg a lehető legigénytelenebb kivitelűek az ott található e-könyvek.)
  • Alvarez999
    #6
    "Ez nem igaz, torrenten a könyvek döntő többsége (95% fölött) OCR-ezve van (és nem hemzseg a hibáktól)."

    Bizonyítsd be, légy szíves. Én épp az előbb néztem meg az egyik legnagyobb magyar torrentoldal kínálatát, a magyar e-könyvek 95+ százalékának mérete 30-40MB fölött van, az átlag pedig 100MB körüli - ami nem OCR-ezett változatra utal. Konkrétan 50 e-könyből egyetlen volt - talán, mert nem töltöttem le - OCR-ezett, Fekete István Vukja.
  • BlackVoid
    #5
    Ez nem igaz, torrenten a könyvek döntő többsége (95% fölött) OCR-ezve van (és nem hemzseg a hibáktól). Az A4-es PDF-ekre nem kifejezetten jók ezek a 6"-es kijelzők.

    Laptopon olvasni nem egy élmény, az e-ink viszont nem rosszabb mint a nyomtatott lap. Ha valaki ingyenes könyvet olvas (MEK, Gutenberg, mobileread, manybooks, stb), akkor az ara eleg hamar megterul. Egy atlagos könyv 3000 Ft, 25 könyv elolvasása után már visszahozta az árát.

    A magas ár az e-ink kijelző miatt van, amit Kínában gyártanak. És a kínai modellek sem olcsóbbak. (ld. koobe.hu)

    Egyébként én nem lelkesedek a felsorolt extrákért, a wifi meg a bluetooth csak arra jó, hogy leszívja az aksit. A Sony Reader-ben nincsenek ilyen kütyük és kb. 2 hétig bírja az aksi. USB-re feldugni 1-2-3 hetente hogy az ember feltöltsön néhány könyvet nem megerőltető. A wifi meg az egyébb extrák inkább az informatikai analfabétának való, akik csak a hivatlos e-könyvesboltból vásárol.
  • Alvarez999
    #4
    Vérpistike általában nem is OCR-ezi a beszkennelt könyvet, hanem grafikus PDF-ben terjeszti, nézd meg a torrentoldalakon letölthető ún. e-bookokat. A méretük igen nagy, de legalább nincsenek hibák, hiszen OCR sincs. :)

    Ha OCR-t is végzel, akkor van lehetőség javításra, de az is gyakran rossz eredményt szül. Az interaktív javítás jobb, de több időbe telik és ott sem zárhatók ki a hibák: tipikus ilyen tévesztés, amikor a program az angol corner szót a comer szóval helyettesíti, ezt igen sok angol nyelvű e-booknál tapasztaltam.

    Marad a teljes átolvasás és a kézi javítás, csakhogy ezt kevesen fogják megtenni csak azért, hogy te vagy én hibátlan könyvet tölthessünk le ingyen.
  • B0nFire
    #3
    Ez azért van, mert telepakolják mindenféle extra funkcióval, így a végén amit kapunk, nem sokban különbözik egy laptoptól. Az meg már fel van találva. Nem kell mindennek multifunkciósnak lennie ahhoz, hogy vegyék. És ha nem multifunkciós, csak annyit tud, amennyit elvárok tőle, ti: olvashassam rajta a pdf-eket, ne zabáljon sok áramot, könnyű legyen és ergonomikus, akkor máris vevő vagyok egyre. Akkor a gyártási költséget is le lehetne dolgozni a mostani töredékére. Internetezni meg úgyis a pc/laptop lesz a kézenfekvő, hiszen "az mindent tud"!

    btw be bírok sírni a vérpistike által szkennelt könyvtárból kikölcsönzött könyvek esetében, mert legtöbbször még annyi fáradságot sem vesz, aki készíti, hogy egy hibajavítót átfuttasson rajta, neadjisten betördelje a könyvet, hogy olvasható legyen. Ha az e-könyvek minősége is olyan lenne, mint az analógé, akkor jobban terjedne az ebook olvasó is szvsz. Ezek a szkenek általában teljességgel élvezhetetlenek, hacsak az ember nem veszi magának a fáradságot, és betördeli, meg kijavítja...
  • Ersiman
    #2
    Az Európában kapható ebook readerek jó része (BeBook, Koobe) a kínai Hanlin V.3-ra épül. Ettől függetlenül az áruk nem a magyar pénztárcának van kitalálva.
  • saba30
    #1
    nagyon drága, jöhetnének a kínai dömpinggyártók, úgy mint az mp4 nél