9
  • szombi
    #9
    A Samsung sgh-v200 sem volt olcsóbb akkor, mikor megjelent szép hazánkban, mégis vették...

    csak egyetlen műholdas telefon kell. esetleg több, amennyi vonalat használ.
    Ha van 100 matróz, azok nem fognak egyidőben trécselni, max 3 v. 4, de itt már lesz kedvezmény is.
    Ráadásul a műholdas egységnek nem kell mobilnak lennie, nem kell szuperakksi, stb...
    Egy helyhez kötött, 5-10 vonalas, parabolaantennás egység nem lehet drágább egy mobilnál.
    egyetlen GSM állomásért 1500USD szerintem eléggé filléres...

    Én inkább a "mobilhálózat" miatt aggódnék, mer ugye ez már "roamingnak" számít.
    Hálózatfüggetlen telóhoz még oké hogy osztanak SIM kártyát, de mi van a kártyafüggőkkel?
    Persze a gazdag emberek úgyse hálózatfüggő telót használnak..
  • lesliehun
    #8
    Hát nem tudom, azért egy müholdas telefon az Iridiumnál kb 1500USD. Nem tudom elképzelni, hogy egy GSM állomás ami szintén műholdal kommunikál fillérekbe kerülne.
    De lehet tévedek, mert nem ismerem a technológiát annyira.
    Thuraya tényleg viszonlag olcsó 0,2-0,39USD/perc. A gond vele, hogy nem globális a lefedetsége.
    Na most a cikk a tengereken hajózokról szól. Oda Thuraya kevés, hisz a Csendes- és Atlanti-óceánt nem igen fedi le.
    Hajózásra, még mindig az Iridium vagy Inmarsat jöhet szóba.
  • szombi
    #7
    Egy GSM adó-vevő berendezést már lényegében fillérekért be lehet szerelni, az meg nem nagy kunszt,
    hogy IP alapon ez az adó-vevő felcsatlakozik valamely műholdas rendszerre...
    AMR kodekkel 13 kilobit/sec bőven elegendő sebesség!

    Eddig is volt egypár helyhez kötött telefonfülke a hajókon, most a fülke helyett
    egy mobil kapcsolóközpont és egy 10W-os rádiós interfész kapott helyet.

    jah, a THURAYA eddig se volt túl drága,
    legalábbis a 8 évvel ezelőtti magyar viszonyokhoz biztos nem!
  • USAMEN POWER
    #6
    Pont ez a lényege a cikknek. A műholdas telefont akarják megszüntetni, mert qrwa drága.
  • Cat #5
    De ez nem műholdas telefon, hanem GSM, és interneten, IP alapon megy.
  • szombi
    #4
    Van egy Inmarsat, mely évtizedek óta a tengerészeti műholdas telefonkiszolgáló.

    Az Iridium és a Globalstar már régóta létezik, és lényegében az egész Földet
    azonos elérhetőséggel behálózzák. Ezek is már léteznek vagy 15-20 éve.
    Nem értem, miért csak most találták ezt ki?
  • yankeezulu
    #3
    Nem csak Internet de full GSM is van mar (aranyarban), sajat tapasztalat.
  • Sir Ny
    #2
    ezek az írek nagyon szerethetnek telefonálni. a múltkor arról volt cikk, hogy már az ír repcsikben lehet is.
  • USAMEN POWER
    #1
    Érdekes... Úgy tudom hogy a luxus óceánjárókon már amúgy is volt internet !