30
  • dez
    #30
    Pár egyéb alkalmazásnál is jobb... A 3.7-et legtöbbször a gyári hűtővel is viszik.

    Itt van egy új (PH!-s) "megateszt", elég jól szerepelnek a PhII-k: link
  • dez
    #29
    Desktop vonalon 2010-től a Bulldozer mikroarchitektúra lesz az újdonság, ami AM3 tokozásban jön.

    A Fusion (CPU+GPU egy tokban, akár MCM rendszerben, akár egy die-on) először mobil vonalon lesz érdekes, a chipsetbe integrált IGP leváltására, a fogyasztás és a költségek további csökkentése érdekében.

    Aztán majd később jön át desktopra, itt is főleg a chipsetes IGP leváltására, és csak másod sorban GPGPU felhasználásra, ami lassacskán terjed.
  • Sanyix
    #28
    igazából játékok alatt egy ph II x4 920 jobb mint egy azonos árkategóriában lévő c2q... és már ezt is lehet rommátuningolni. Ahogy látom már phII-nél is alap a 3,8 ghz-re húzás, ami még nem is számít extrém tuningnak.
  • Inquisitor
    #27
    Ha ez neked rossz eredmény, akkor mit szóltál volna anno, amikor az AMD volt kb. 10% körül? :)
    Annyira nem sz*r a helyzet, Intel oldalán ott a forgalom nagyrészét kitevő, de hasznot nem hajtó ATOM, meg az eladhatatlnul drága i7 proci. AMD meg (olvasd csak a híreket) a C2D procikkal szemben szépen helytál az új Phenom 2 hárommagosaival ... veszik mint cukrot.
  • Andrews2007
    #26
    Átlagban 15-20 ezerrel olcsóbbak is az AMD-k az azonos órajelűek.
  • dez
    #25
    "Ami az ATI felvásárlását illeti, Meyer szerint ennek végre beérnek a gyümölcsei, a noteszgépek piacán ugyanis nagy hasznát vehetik a grafikus vezérlőknek. Bár itt az Intel chipjei erősebbnek látszanak, az AMD ezt ellensúlyozhatja majd a jól sikerült mobil grafikus fejlesztésekkel."

    A T. cikkíró talán nyissa ki jobban a szemét... Az AMD (és mellesleg Nvidia) integrált grafikus vezérlői kőköket vernek az Intel IGP-ire. És más tekintetben sincs semmi szégyellnivaló. Vagy ez megint valami félrefordítás?
  • Alvarez999
    #24
    Igen érdekes hiba. A PWM ventilátorvezérlő elvileg nem sípolhat (legföljebb maga a ventilátor), mert ott csak kis teljesítményű vezérlő jel jön ki, a teljesítmény 12V-os egyenfeszültségről jön. Tehát nincs tekercs, ami általában sípolni szokott, de még sípolásra hajlamos kondenzátor sincs (az SMD-k nem szoktak).
  • Sanyix
    #23
    mondjuk hogy a ventilátorvezérlő pwm sípol mint az állat. Legalábbis az enyém ilyen.
  • Alvarez999
    #22
    Mármint a PWM ventilátorvezérlés vagy a CPU tápellátása? Az, hogy "vacakol", elég pontatlan, mire gondolsz?
  • Yany
    #21
    OFF
    Épp a napokban olvastam, hogy az Asus alaplapokon vacakolnak a PWM elektronikák és az NV sem egy időtálló beruházás (persze a körülményekhez képest, mert most, generációváltás előtt semmi sem tűnik annak VGA fronton). A kingstonnál meg vannak ésszerűbb lehetőségek (pl. corsair dhx kifejezetten jó ár/érték aránnyal bír). Egy Phenom II meg már jó vétel lehet, de őszintén megvallva, nemcsak olcsóbb, de egyben jobb gépet rakok össze bármikor, mint amit te itt leírtál...
    ON
  • Dark Angel 666
    #20
    nem figyeltem , 2nek olvastam véletlenül
  • Sanyix
    #19
    ebben több hiba is van: asus, és nvidia. a kingston se jó választás.
  • torcipepe
    #18
    AMD proci, Asus gyártmányú alaplap és vga nVidia chipekkel, Kingstone ram. én valahogy így képzelek el egy asztali gépet.
  • JTBM
    #17
    Annyit írtam...
  • Sanyix
    #16
    nincs semmilyen új socket. A fusion jópár év még.
  • Dark Angel 666
    #15
    belefért volna 4 giga ram is
  • waterman
    #14
    nem olyan sokára, elvileg 2010 első fele. csak furcsa, hogy átjárhatóvá, kompatibilissé tették az am2,2+,3 foglalatokat, aztán mikor az am3 terjedne, már ott is a következő socket.
  • JTBM
    #13
    Múlt héten raktam össze egy közép PC-t egy nem RTS-ező ismerősnek, a következő lett az optimális választás:
    CPU: AMD Phenom II X4 920
    Alaplap: AMD 790X
    GPU: AMD Radeon HD4850 512
    Memória: DDR2 4GB 1066 CL 5-5-5-15

    Az intel procik ebben a kategóriában per pillanat rosszabb ár-érték aránnyal rendelkeznek és a fogyasztásuk is rosszabb ebben a kategóriában.

    A felső kategóriában jobb az intel (mivel ott nincs AMD v. bármi más). Az alsó kategóriát nem ismerem. Mindenesetre a PC-k zöme (98-99%) alsó és középkategóriás.

    Szóval nem kell temetni az AMD-t, mert jó termékeik vannak, csak azt szeretném már látni, hogy minimum nullszaldóval tudják fejleszteni és gyártani a CPU-GPU-kat.
  • 12346
    #12
    ez vad. kb mindenbe amd-t rakok, ha csak nem gondolom úgy, hogy adott esetben nagyon muszáj, ill nem kérik külön az intelt. ár/érték arányban is sokkal jobban járás van még mindig amd-nél, úgy érzem.
  • Sanyix
    #11
    az még soká lesz. de ha pcie vezérlő bekerül, akkor tuti, mert ki kell vezetni azt amit eddig nem kellett.
  • waterman
    #10
    vajon amikor jönnek majd a fusion chipek, lecserélik-e az am3-as foglalatot, vagy marad majd? mert ha jól olvastam, akkor bekerül a pcie vezérlő a cpu-ba.
  • haxy27
    #9
    Számomra nem nyújt az intel annyival nagyobb teljesítményt hogy azt vegyem meg.
    Tökéletesen elégedett vagyok az AMD vel. nekem minden AMDs, A vga az alaplap chipsetje, szóval minden.
  • Andrews2007
    #8
    No, épp ezért veszek én egy 2.5-26 os X4es Phenomot remélem elég lesz elég sokáig játékokhoz. A 3 ghz-es Athlonommal is meg voltam elégedve 3-4 évig.
  • xNoodlex
    #7
    Sajnos amíg EZ a helyzet, az Intel azt csinál amit akar. Jó lenne ha visszaállna valami egyensúly a két márka között.
  • grebber
    #6
    AMD most jó procikat ont magából.Ha ezt a vonalat tovább viszi abból rossz nem sülhet ki.
  • Szefmester
    #5
    sztem még azelőtti időkre gondolt ;)
  • ocsieu
    #4
    Az AMD, mint cég működésére és a gyártósorok kiszervezésére gondoltam... Így talán több "ész", idő, energia és pénz marad fejlesztésre. Ha ezeket a fejlesztéseket gazdaságosan le tudják gyártani, illetve időben a boltok polcara kerül, az AMD újra "visszatérhet"... De ha ezek a gyökeres változások, változtatások sem hozzák meg a kívánt eredményt ( max 1-2 éven belül ), akkor nagy (kva nagy) gáz lesz...
    És én kvára nem szeretnék egy ellenfél nélküli, monopolheyzetben levő cégtől aranyáron bármit is vásárolni...
  • jaspercry
    #3
    mit ?intel alapu procit vagy mit?mert ugye a G5-ost felváltotta a core 2

  • jaspercry
    #2
    Szegény AMD vergödik,hát ez nem jó hír,mármint hogy le van maradva...
    de ez nem volt ujdonság azt hiszem legalább 2 éve nagyon...levan
  • ocsieu
    #1
    Tiszta Apple feelingem van... Designed by AMD in... Ha így sem zárkóznak fel/érik utol Intelt, akkor baj lesz. Apple szerű sikereket kívánok az AMDnek... :D