39
A pokol hete
  • rokka
    #39
    Hát jah .. Beszoptam...
  • Tyler1
    #38
    hát egyenlőre nincs olyan oldal ahol fent lennének a részek sajna...
    úgyhogy lehet várnod kell az ismétlésre vagy míg vki fel nem teszi vhova :S
  • rokka
    #37
    hello

    Engem is nagyon érdekelne a műsor , csak az a baj hogy nem tudom megnézni csütörtökönként! Ezrt azt szeretném kérdezni hogy nem tud-e valki egy olyan oldalt ahova feltöltik a részeket? Vagy valamilyen úton-módon meglehet nézni ?
  • Tyler1
    #36
    fél 2kor lesz még ismétlés a Coolon :D
  • karajjj
    #35
    na majd holnap letöltöm akkor, tetszett az első rész is
  • Tyler1
    #34
    hát a mai rész is nagyon kemény volt! :D nem gondoltam volna h a Bárdosi ennyira link ember. állandóan szabályt sért és miatta szívnak a többiek :D
    aztán milyen keménynek állította be magát, a Müller meg széthajtja az agyát, pont az aki nem is foglalkozik küzdősportokkal...
  • Tyler1
    #33
    ma 22:10-kor jön a következő rész :P nézze mindenki
  • pinnacle
    #32
    csak a legegyszerűbb példa:

    Combrúgásoknál én nem tudtam teljes erőből rúgni, mert ő elhúzta magát. Vagyis a szivacspárnát húzta el:D
  • Adi
    #31
    Én ide járok
    Szerintem ez jó nagyon.. jó fej emberek vannak és normális a két oktató.
    És egyértelmű, h mondjuk azt még nem tanították, h egy AK, h vegyek ki vkinek a kezéből:D. De vannak táborok ahol ezekbe is belelehet merülni esetleg. Nem tom.. ezt az oda tartást, h érted?
  • Tyler1
    #30
    hát akk miről beszélünk????????????????
  • pinnacle
    #29
    de ne hasonlitsunk már össze egy Izraeli önvédelmi oktatást egy magyarral, mert elég vicces lenne.

    Ha jártál már Izraelbe, akkor tudod, hogy ott vannak érdekes dolgok biztonság terén.
  • Tyler1
    #28
    Én tudom h Lichtenfeld fejlesztette ki a krav-magát! de mivel ezt izraelben fejlesztette ki, azóta is ott van a világ legkeményebb kiképzése! M.o.-nak semmi köze a krav-magához, azon kivül, h itt született a megalkotója!
    de keress meg egy magyar instruktort, aki mondjuk izraelben is járt, és majd ő elmeséli, h milyen kemény az ottani oktatás.
  • pinnacle
    #27
    A professzionális testőrcégek kiképzésénél nincs látható különbség az izraelivel szemben.

    Maximum szituációkba van különbség. Ha olvastad a honlapot, magyar származású ember találta ki a Krav-Maga rendszert.
  • Tyler1
    #26
    hát azért van különbség! itthon tök más szabályok vannak, mint Izraelben, ahol tul.képpen nincsenek szabályok! szted a magyarok mért odajárnak testőrképzésre???
    nincs baj az itthoni oktatással sem, és nem is szóltam rossz szót sem az instruktorokról sem, de ég és föld a két ország edzésmódja...
  • pinnacle
    #25
    ez fasság amit mondasz, mert nagyon de nagyon jó instruktorok vannak itthon.

    Csak nemszabad összekeverni azt az edzést amit neked adnak magánemberként és azt amit a testőrök és egyéb rendvédelmi szervek kapnak.

    A katonák meg a 3. csoport, ott nem önvédelmet tanulnak, hanem ölni.


  • Tyler1
    #24
    krav-magázni én is akartam, mert sztem a legjobb önvédelmi sport, de naná, h 80 km-es körzetben sehol nincs edzés
  • solo
    #23
    Majd itthon én is elakarok végezi egy szeklyúriti vizsgát, mert fegyvermániás vagyok: D
  • Tyler1
    #22
    az biztos :D pont ezért jó a műsor, mert sz@rrá kínozzák őket :D
    főleg a Bárdosit, aki mindig szabálytsért xD
  • solo
    #21
    Jóvanna, de az izraeli hadsereg a világ leg kiképzettebb serege: C
  • Tyler1
    #20
    az itthoni krav-maga kb. -1000-es szinten van az izraelihez képest!
    de ha láttad a műsort akk te is tudod....
  • solo
    #19
    Áhh, épp ezt akartam kérdezni, nagyon megtetszett a mindenféle vonyÍtás, heg sipákolás mentes, könyörtelen önvédelem :)
  • pinnacle
    #18
    igen, de a polgári változatot, ami azért nem igy indul ahogy a műsorba, mert az már a személyvédelmet gyakorolják.

    Ha magánemberként besétálsz, akkor a polgári "verziót" tanulhatod, igaz az is elég jó, csak ide kellenek partnerek, akik normálisak.

    Nincs súly meg korcsoport, hanem mindenki lehet mindenki párja. A normális tanuláshoz kellenek a normális partnerek, mert ha az nincs akkor az elég szar és kedvedet is elveheti.

    Nálunk volt már nő is , meg 17 éves srác is, aki most jött ki anyuci szoknyája alól és nem lehetet normálisan vele csinálni a gyakorlatokat, mert nem tartotta oda magát.
  • sweech
    #17
    krav-maga.hu/
  • megalodon
    #16
    Hol?:)
  • Adi
    #15
    kravmagazni itthon is tudsz.
  • qtab986
    #14
    Neten nem lehet megnézni?
  • Prince of Máté
    #13
    Pedig így lesz :S
    Minden csütörtökön 22:10-től megy.
    Végre érdemes bekapcsolnom a TV-t, az első rész tetszett :)
  • solo
    #12
    Hi all.Néztem tegnap, nekem nagyon tetszik.
    De ha ez 7 héten keresztül megy majd, hetente egy résszel, én agyf@szt kapok: C
  • megalodon
    #11
    Nagyon jó műsor!
    Végre valami aminek értelme is van! És a cool-on ahol egy igényes magyar műsor nemigen van :)
    Kipróbálnám ezt a kiképzést én is!
  • Daza500
    #10
    Ez a fej kissé kielégült
  • Tyler1
    #9
    Ez a fej?:

  • Tyler1
    #8
    aham tegnap volt az első rész :) aztán 1 hét múlva a következő :D
  • karajjj
    #7
    miért? már volt a tv-be? :O
  • Tyler1
    #6
    de, és ezekben a falvakban szoktak ilyen testőrképzőket létesíteni, amik magukat tudják ellátni! :D
    (a műsorból tudom)
  • qtab986
    #5
    A kibucok nem olyan közösségek amik ipari vagy mezőgazdasági termelést végeznek?
  • karajjj
    #4
    +fav, már vártam, hogy valaki nyisson neki topikot :D
  • pista89
    #3
    ok
  • Tyler1
    #2
    na végre egy normális műsor, a celebek után!
    ez már nekem is tetszik! :D érdemes nézni :P
  • Tyler1
    #1
    Bárdosi Sándor olimpiai ezüstérmes birkózó és Müller Attila nem sejtette, hogy mi vár rájuk, amikor felültek Budapesten az Izraelbe tartó repülőgépre. Néhány óra elteltével az itthon megszokott kényelmes hétköznapok helyébe a pokol hete lépett. Sándor és Attila a világ olyan szegletében, egy olyan kalandra vállalkozott, amely fenekestől forgatta fel a két fiú életét, hiszen fejükbe vették, hogy elvégeznek egy testőr iskolát.

    A világ legelismertebb testőrképzése Izraelben folyik. Akik az izraeli testőriskolákban szerzik meg diplomájukat, azok később a világ legjobban őrzött személyeit védhetik. Ám ahhoz, hogy valaki itt diplomát szerezzen, ahhoz a legkeményebb dolgokat is el kell viselnie. Sanyi és Attila most megtapasztalják milyen az, amikor az életük a tét, hiszen egy testőr, akár az életét is feláldozza, csak hogy a rábízott védett személyt megvédhesse. A két fiú két héten keresztül kibucban lakott, minden reggel 5 óra 30 perckor kelt, napi 16 órás kiképzésen vett részt. Mindennap egyik foglalkozásról a másikra ment. Pihenés csak a reggelinél, ebédnél és a vacsoránál volt. Minden erejüket kisajtolták a fiúkból az izraeli kiképzők. A mindig viccelődő Bárdosi Sanyi és a folyamatosan vidám Müller Attila mosolya, már a kiképzés első napján alább hagyott. Az izraeli kiképzők nem viccelnek. Úgy bánnak a kiképzettekkel, hogy mindenkiben tudatosodjon az, hogy mostantól az életben maradásuk a tét.

    A sorozat bemutatja, hogyan éltek két héten keresztül a kibucokban, hogyan kellett megküzdeniük mindennap a testőrré válás iszonyatos nehéz terhével, megláthatjuk azt, hogy milyen az, amikor az ember már alig tud lépni is a fáradtságtól, de még mindig kiabálnak mögöttük az izraeli kiképzők. Milyen az, amikor egymást kellett ütniük teljes erővel, amikor terrorista támadást kellett szimulálniuk egymás ellen, s persze nem kímélhették egymást, hiszen egy terrorista sem kíméli az ellenségét, azaz a testőrt. Fájdalom, kék foltok, vér, kimerültség, 40 fokos hőség, kudarc és öröm. Egy valódi kaland, ahol egyáltalán nem számított, hogy két ismert emberről van szó. Vajon sikerül végig csinálni? És sikerül-e a vizsgán megfelelni az izraelieknek? Vagy be kell látniuk, hogy kevesek még ehhez?