11
  • redgreen
    #11
    csak a távirányítóra, egy infrakamerára, egy beamerre és egy infratollra van szükség.

    Helyesen: csak egy infratollra és a szoftverre van szükség.
    Hiszen a projektor (vagy tévékészülék) a wiimote és a PC valószínűleg adott, mivel a cikk elején az szerepel, hogy külön befektetés nélkül. Az infrakamera említése pedig egyszerű figyelmetlenség lehet, mivel a wiimote-ben pont van egy, éppen ezt használja a rendszer.
    Én is használtam már egy ilyen progit (akkor ideírom, hogy www.smoothboard.net - fene a 30 napos korlátozásba) ami akár több wiimote-ot is kezelt, csak az vele a bajom, hogy túl sok processzoridőt elvon az egyéb processzektől, így egérhelyettesítőnek nagyjából alkalmatlan. Talán ez kevesebbel is megelégszik. Az ingyenességért pedig külön piros pont a fejlesztőknek!
  • dez
    #10
    Teljesen igazad van...

    "Óriásképernyővé változtatja a falat a Wii-távirányító"
    "A Wii nevű konzol távirányítója elvileg bármely felületet képes digitális kijelzővé változtatni"

    Tekintettel arra, valójában miről is van szó, ennyire műszakianalfabéta félreértelmezést eddig még itt sem olvastam. :( (Bocs, SG-sek, de ez tényleg mindent alulmúl. Ennyire nem lehet fontos a clickgyűjtés.)
  • Laza
    #9
    Bizony, már én is írtam volna a helyes választ ... szeretem ezt a játékot :)
    A Magic Pen ehhez képes bakfitty :D
  • intrex
    #8
    A cikkben végig kijelző szerepel, óriáskijelző, meg óriásképernyő. Ehhez képest amiről szó van, az teljesen más. De végülis az utolsó bekezdésben rájöttem hogy beviteli eszközről van szó :)
  • William Hunter
    #7

    Bocs, nem néztem meg elég alaposan.
    Eléggé hasonlít a Magic Pen-re.
  • marcee
    #6
    A képen a Crayon Physics című játék látható.
  • zola2000
    #5
    Na jó én inkább maradok az ilyen aranyos kis wii játékoknál mint például a house of dead: overkill, vagy a manhunt2, mad world stb.
  • lokko
    #4
    nem először találják ki a spanyol viaszt ...
    http://www.cs.cmu.edu/~johnny/projects/wii/
    ezen az oldalon egy arc már három igen komoly alternatív alkalmazási lehetőséget agyalti ki a wiimotehoz ...
  • gborgbor
    #3
    A wiimote-al nem is kell hadonászni digitális táblánál, éppen hogy rögzíteni kell egy kijelzőre rálátó helyre, mivel egy nagy felbontású infra érzékelő van benne.

    http://szabadlinuxot.blogspot.com/2009/01/digitabla.html
    http://szabadlinuxot.blogspot.com/2009/01/digitabla2.html
  • William Hunter
    #2
    Mind a cím, mind az első bekezdés igen félrevezető.
    "Óriásképernyővé változtatja a falat a Wii-távirányító"
    "A Wii nevű konzol távirányítója elvileg bármely felületet képes digitális kijelzővé változtatni"

    A Wiimote önmagában semmit sem változtat kijelzővé! Esetleg egy már meglévő kijelzőt tehet interaktívvál!

    "A célunk egy egyetlen klikkeléssel vezérelhető, egyszerű eszköz létrehozása"

    Egyetlen klikkeléssel maximum a villanykapcsolót lehet vezérelni.

    "csak a távirányítóra, egy infrakamerára, egy beamerre és egy infratollra van szükség."

    Nocsak mégis szükség van némi külön befektetésre?

    Bocsánat a szőrszál hasogatásért!
    Amúgy a képen látható Magic Pen nevű flash játékot én is szeretem.
  • BB7
    #1
    Már el is képzeltem mikor az iskolában a tanár Wiimote-al hadonászik! -.-