22
  • Nonix
    #22
    Nem éred az egészet. Ez nem csak a fak megmentéséről szól. Kiteszed napra és nem kell tolteni a telefont, érted?
  • Alvarez999
    #21
    Annál már csak a te hozzászólásod volt kiszámíthatóbb, ahogyan reagáltál a teljesen haszontalan "újítást" bíráló megszólalásokra.

    Ugyanis egy mobiltelefonnál a cikkben leírt fényelemek életük során (mert hát vedd figyelembe, átlagosan meddig használnak egy ilyen telefont) nem termelnek annyi energiát, amennyit az előállításuk igényel, és akkor még nem szóltam a fényelem gyártásának környezeti terheléséről.
  • Nonix
    #20
    Annyira tipikus vagy. Direkt aranyorat mondtam hogy bele lehessen kotni. Elertem celomat és igen kiszamithato vagy te is mint a trasaid.
  • duke
    #19
    "Nektek az se lenne jó ha ingyen osztogatnák az aranyorakat. "

    Ja akkor azon nyavajognának,hogy miért nem gyémánt orát osztogatnak.
    Nem az a fontos,hogy ezek a gyakorlatban mennyire használhatok,hanem az elv,hogy foglalkoznak a környezet védelmével,hogy felhívják rá a figyelmet,meg ha csak ilyen jelképes formában is.Mert tény a nagyrészt zsebben hordott mobiloknál kevésé hatékonyak a napcellák. :)
  • duvy
    #18
    Nekem az a vicces mondat jutott eszembe, ami minden júzer leírásban megtalálható, nevezetesen:
    "A készüléket ne tegye ki erős napsütésnek" :) Gondolom ezen nem lesz rajta
  • Alvarez999
    #17
    Hát az ingyen aranyórák biztos nem lennének jók. Az arany árának zuhanását okoznák, az meg olyan pénzügyi válságot idézne elő, ami mellett a mostani eltörpülne.

    Ha már óra, akkor inkább titán, az erős és könnyű, míg az arany elég nehéz. Bár nem is emlékszem, mikor hordtam utoljára karórát.
  • WeBDeeMo
    #16
    Nem hiszem el ezt a sok negatív, akadékoskodó embert! Nonix-nak teljesen igaza van. Ez a baj ezzel az országgal, nagyon sok az ilyen ember....
  • Nonix
    #15
    Egy pár ember abbahagyhatná ezt a divat-nyavajgást. Nektek az se lenne jó ha ingyen osztogatnák az aranyorakat.
  • valamit
    #14
    Hát, ha 10 perc alatt 3 perc beszélgetési időt tölt a napeleme, az baromi jó. Munkába elég letenni az asztalra, aztán feltölti magát.
  • Cefet
    #13
    Bírom az ilyen sírós, fikázós tagokat...
    Nem minden hülyeség, amit írtatok és a cikkben is van néhány blődség, de:
    ha csak a készenléti energia felvételt tudná biztosítani ez a kis napelem, már akkor megérte rárakni. Engem speciel nem bosszantana, ha néhány nappal kitolódna a készenléti idő. Ami pedig a töltőt illeti: 30mW idle állapotban a falból, az szenzációs!
  • polarka
    #12
    True, az is simán jó volna még bele. Meg az a testhővel töltő cucc is, ami a tudomány rovatban volt már vagy 2-3-szor és akkor a végére már nem is kell többet tölteni a mobilt.
  • polarka
    #11
    Nem rossz 5let, furcsáltam is, hogy miért nem árultak még ilyen mobilokat.
  • mármindfoglalt
    #10
    A lépésszámláló mellé legalább beletehettek volna egy olyan töltőt, ami a rázkódás energiáját használja, annak legalább lett volna értelme.
  • Alvarez999
    #9
    Itthon még nem, de ha külföldön emelkedik a napraforgó ára, akkor az Magyarországon is áremelkedést okoz. Ezzel pedig a globalizált gazdaság miatt mégis csak támogatom a biodízel termelését, akár akarom, akár nem.
  • AgentKis
    #8
    "A Blue Earthbe beépítettek egy lépésszámlálót, így bárki ellenőrizheti, hogy a gyalog megtett útjainak köszönhetően mennyi széndioxidtól óvta meg a környezetet és ezáltal mennyi fát mentett meg."

    Különösen ajánlott az elektromos futópadon lépkedőknek!!! Ezt a baromságot vazze!!!
  • AgentKis
    #7
    A napelem nem telefonra, hanem tetőre, meg a déli falra való. Mondjuk oda meg drága.
  • arty
    #6
    jah, ez pont ugyanaz ...

    alvarez: hol tudsz te biodizelt tankolni itthon?
  • Alvarez999
    #5
    Aha, egyelőre a biodízellel is csak komoly élelmiszer-drágulást sikerül elérni. Ami által a biodízelt nemcsak közvetlenül az adómból támogatják, hanem a megnövekedett élelmiszer-árakon keresztül is, lásd pl. étolaj.

    "bárki ellenőrizheti, hogy a gyalog megtett útjainak köszönhetően mennyi széndioxidtól óvta meg a környezetet és ezáltal mennyi fát mentett meg."

    Istenem, micsoda maszlag, van, aki ezt beveszi?



  • Sir Quno Jedi
    #4
    Éstessékmondani, a mobiltornyok is napelemesek, meg a központok is, meg-meg-meg a gyár is ahol gyártanak bármit ezekhez, meg ilyenek?!?!? Mert ha nem, akkor csak bullshit és divat, nemde?!

    Ragaszkodom ezután ahhoz, hogy az adóbevallásomat is szójával írhassam repapírra! A személyim is legyen eldobható, földbenfelszívódó organikus izéből (szárított tevetakony pl.). Nemkülönben a bankkártyám is legyen a trendimód homlokomra tetoválva biodízellel... Áhhhh...
  • scnad
    #3
    Engem ez a biobuzi felfogás kissé aggaszt. Mintha lett volna már abból probléma, hogy búza helyett - az igénytelenebb, többek közt ezálltal több hasznot hozó - repcét ültettek a földekre
  • picurmanoo
    #2
    Ez nem más mint kínlódás és marketing...kiírja, hogy mennyi fát mentünk meg? LoL Nem vagyok a környezet ellen, de ez túlzás.
  • tenkenorman
    #1
    Nice. mondjuk semmikép sem vennék napelemes mobilt, révén hogy a nap nagyrészét a zsebemben tölti... vagy szobában, sötétben.de ha erdész lennék vagy indiana jones biztos beszereznék, de mondjuk james bondnak sem ajánlanám. majd ádadnátok nekik?