62
Angels and Demons
  • Csaba007
    #62
    Szerintem jó lett a film, a könyv még mindig a number one nekem. Jó érzés volt meghallani a film elején a DaVinci kód zenéjét.Az igaz hogy ebben nem beszélnek annyit és pörgősebb is mint elődje. A DaVinci kód ha jól emlékszek a dvd kiadás valami 25 perccel volt hosszabb, szóval remélem ebből is lesz egy bővített változat.Sőt szerintem mérget is vehetünk rá.A helyszínek és a jelenetek szemkápráztatóak voltak, nállam szerintem ez már Blu ray-ben lesz megvéve.
    nállam 9,6/10 :)

    P.S.:Most néztem meg a DaVinci kódot és aki emlékszik még a könyvre az elmondaná hogy annak mi lett a vége? Ugyan az mint a könyvnek?
  • Nuki
    #61
    Ott látsz az üzenetablak alatt egy gombot. Rákattintasz. Abban sok okosság van, és aztán írhatod :D
  • EnZsolt
    #60
    A válaszokat tudom :)

    Csak nekem ezek a kérdések nyitottak maradtak a film után (amit persze a könyvből lehet tudni, de a filmből nem).

    Egyébként, meg nem a haladó szellem miatt tette, de mivel nem tudom, hogy kell SPOILER-ezni, inkább nem írom le :)
  • Nuki
    #59
    Kevés az a 15 perc nagyon... túl sok kitérő van, történelmi meg minden.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A pápát a camerlengo ölte meg, csak ő járhatott be hozzá. Túladagolással.
    Azért ölte meg amiért haladó szellemet képviselt, a Camerlengo pedig nem. A bombával pedig a saját 'karmáját' vagy hogyishívjákját erősíthette volna a hívők körében, csak belerondítottak a tervébe.
  • EnZsolt
    #58
    Megnéztem én is a filmet, és azt kell, hogy mondjam, számomra csalódás.

    Olvastam a könyvet, és nem is avval van a bajom, hogy megváltoztattak pár dolgot, és rendben van, hogy nem lehet ugyanazt vászonra tenni, mint ami a könyvben van. De az nagyon fájó volt, hogy kulcsfontosságú dolgokat hagytak ki.

    Hiányoztak a motivációk... FIGYELEM SPOILERVESZÉLY!!!!!





    A camerlengo ölte meg a pápát, vagy a "bérgyilkos"?
    Egyáltalán miért? A tudományhoz való hozzáállása miatt? Ugyan már, a legfontosabb dolgot nem lehetett volna 5 percben elmagyarázni, hogy valójában miért ölte meg az apját a camerlengo?

    És a hassassin? Miért lett belőle sima bérgyilkos? Akiről nem tudni semmit? Legalább akkor lehetett volna egy monológ az Angyalvárban, amiben elmondja miért is utálja az egyházat, és hogy nem csak a pénz miatt cselekedetett, mert így elég kúrta, szerintem.

    Max 15 perccel toldottam volna meg a filmet, amiben ezekre fény derül, és azt mondtam volna, hogy korrekt. Bár ki tudja, lehet, hogy egy rendezői változatban másképp lesz, reméljük.
  • Nuki
    #57
    Én ma láttam a filmet, olvastam a könyvet, és egy-két helyszínen jártam személyesen. Nekem az a véleményem a filmről így frissiben, hogy annak ellenére, hogy megváltoztattak egy-két dolgot, meg kihagytak valamiket, így is méltó adaptációja a könyvnek.

    Egyértelmű, hogy egy könyvet, ahol bármennyi szöveget adhatsz a szereplők szájába, NEM lehet maradéktalanul, minden igényt kielégítően átültetni mozivászonra (így is két órás volt a film).

    Ha például azzal szarakodnak, hogy ellövik az ION oszlopos poént, bemutatnak mindenkit, akkor A Gyűrűk Ura hosszúságú 3 órát kapnánk ami nem biztos hogy tetszene az embereknek.

    Mellesleg azért is tetszett, hogy más volt mint a könyvben, mert így nem kellett ugyanazt végignéznem mint amit elolvastam, hanem picit más volt.

    Zárásképp ha nagyon nem értetek egyet velem, akkor legalább már csak a zene miatt enyhüljön a szívetek. Az nagyon jó volt, illett a filmhez.
  • mosoporr
    #56
    Tuti nem olvastad akkor nem ezt mondanad,fontos szereplok maradtak ki.
    És a szinészek se voltak csucs formaban...
  • Carloska
    #55
    Nagyon nagy film voltt most néztem meg!

    jobb is lett mint amit elvártam tőle :D
  • Gladiator
    #54
    Ezert jo dolog, foleg 2009-ben, ha valaki veszi a faradtsagot es megtanul angolul...
  • Tyler1
    #53
    sztem semmi gond vele. Tom Hanksnek maradt a szokásos szink hangja, szóval ez már pozitívum, másrész meg az ilyen jellegű filmeknél behülyülsz mire a feliratot összekapcsolod a képekkel :D
  • mosoporr
    #52
    nézd mán a kis gyerek lemondott a csillagjáról, helyett a halas lett :)
  • mosoporr
    #51
    ennyiből azé még ilyeneket nehéz leszűrni...
    amúgy meg a gladiátor színkronát úgy se lehet űberelni
  • Gladiator
    #50
    Annyira nem uj, elso uzenetben is ezt linkeltem, csak ez magyar. Egyebkent szvsz, borzalmasra sikerult a magyar szinkron...
  • Feriluce
    #49
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=s-0Bgcr_Xuw]új trailer ^^[/URL]
  • EnZsolt
    #48
    Ez így mehet egy az egybe a szanalmas.hu-ra?
  • mosoporr
    #47
  • Gladiator
    #46
  • mosoporr
    #45
    a moderátor kért valamit te meg ne ígérgess
  • Montanosz
    #44
    Off
    megígértem a moderátornak hogy nem reagálok.
    ezért vedd búcsúszavamnak.
    csak hogy tudd mennyire mellé lőttél:
    jómagam alapítója vagyok a helyi Jobbik alapszervezetnek.
    na csá!
    ON
  • mosoporr
    #43
    és má nem is olyan kicsik
  • mosoporr
    #42
    célom felé tartok
  • Montanosz
    #41
    OFF
    Akkor inkább nem reagálok efféle beírásra majd, ígérem!
    De nem szeretném lecserélni, mivel nem bennem van a hiba ha valaki antiszemita és hülyeségeket gondol bele ami valójában nincsa logóban.
    Akkor nyilván a karácsonyfáról is le kell szedni a csillagokat, vagy a mese könyvekből kiradírozni....
    Másodsorban gondolom te sem adnád fel meggyőződésed holmi tizenéves elvetélt butaságaira.
    Meg aztán láttam itt a logókban mondjuk mindenféle zászlókat amiket inkább szégyelni kellene.....
    De abban nincs semmi ha valaki, elméletileg keresztény kulturkörhöz tartozó országban egy bibliai jelképpel él. Merem remélni.
    Nem is szólva a jelen topik érintetségéről, témájáról!
    Ja és mi lett volna ha fél évszázada nem mindenki a homokba dugja a fejét hanem kiállt volna a meggyőződése mellett. Néha nem hátrálhatunk meg, nem adhatjuk fel az igazság iránti szeretetünket, képviselni kell mert már így is itt masíroznak az utcáinkopn hitler kései kis utódai..
    ON
  • Gladiator
    #40
    És? Egy rakat zsidó haverom van, mi a bajod velük?
  • SHADOWEYES7
    #39
    Kicsit vegyél vissza.
  • SHADOWEYES7
    #38
    Látod nem tesz jót ez a logó,szal cseréld le légyszives,csak vitát generál mindenkinél.
  • Montanosz
    #37
    OFF

    nem vagyok zsidó, de tudod mit, mondjuk zsidó vagyok.
    osz't akkó mi van?


    ON
  • EnZsolt
    #36
    Nem, itt egy közösség fórumozik, ahova sajnos beléphet egy olyan is, mint te.
  • mosoporr
    #35
    semmi teológia,1szerüen itt a magyarok forumoznak...
  • mosoporr
    #34
    fölfele nyíl "béke"
    jobbra nyíl az alsó "tóra"
    nem látsz itt valmi ellenmondást?
    meg kékkel?

    zsidó
  • Montanosz
    #33
    ja
    "véletlenül" a keresztényi életmődom előtt a Fehér Sas páholy könyveit forgattam, hát így utólag tényleg minden keresztény,gnosztikus,meg mifene jelképet felhsználnak céljaikra.
    úgy mint az itt tárgyalt könyvek írói: jézus házassága máriával példa gnosztikus felfogás, hisz ha megtörtént volna, elvesztette leend Isteni természetét, azaz egyszerű ember lenne és a több milliárd benne hívő ember kétezer év alatt hiába hitt volna.
    szerencsére nem így történt, hisz menybemenetele után attól még itt maradt az a rengetek ember akit meggyógyított és feltámasztott.
    például lázár aki még tizenvalahány évet élt és aktív tagja maradt a gyülinek.
  • Gladiator
    #32
    Hat ez remek... Fogadjunk Langdon bacsinak lenne mit hozzafuznie:) Tuti belemagyarazna, hogy ez amugy egy szabadkomuvesek jel:)
  • EnZsolt
    #31
    Ezt most remélem nem gondoltad komolyan...

    És könyörgöm, ne a Da Vinci kódról beszéljünk, hanem az előzményéről. Mellesleg ne teológiai vita kerekedjen a dologból.

    Kösz.
  • Montanosz
    #30
    OFF
    pontosabban a dedósokért és sértekedőkért amilyen te vagy:




    ON
  • Montanosz
    #29
    OFF
    buta vagy.
    keresztény szimbolum is.
    KUKK: KUKK
    ON
  • mosoporr
    #28
    jude
  • mosoporr
    #27
    zsidó
  • Montanosz
    #26
    miért? a kurdok ellen vegyifegyvert vetettek be, ma is élnek megnyomorodva a túlélők, az más kérdés persze hogy a médiát feltételesen kell kezelni, mint az itt említett filmeket is.
    de jelen esetben a "szerzők" nyilatkoztak!
  • Punker
    #25
    ez az a BBC volt ami lehozta hogy irakban vegyifegyverek vannak? :D
  • Montanosz
    #24
    bbc-n volt asszem a riport amikor bevalották hogy több emberes gárda írta a regényt, de az újságok is leközölték, annak idején utána jártam.
  • Montanosz
    #23
    OFF
    Cseréld le az írásod,mert heveny ellenszenvet keltesz!!!
    On