56
  • L3zl13
    #16
    A testen belüli eszközök ugyan pont nem, mert ott eléggé egységes a hőmérséklet. A hőelemek meg pont a hőmérséklet különbségből nyerik az energiát.
  • Sir Quno Jedi
    #15
    Az emberben bőven van tartalék hő. A kocsimon a fémszálas ablakfűtés, ha nyomatom bele a kakaót, akkor bizony hosszú percekig fűti az abalakot, mire látványos eredménye kezd lenni, viszont ha pár másodpercer odanyomom a kezemet az ablakhoz és elengedem, egy kis idő múlva már dobja is le magáról arrafelé a jeget/zúzmarát, ahol megérintettem.

    Iszonyat tartalékaink vannak. Gondoljunk bele, hogy jó szigeteléssel (aka ruha) egy 80-160 kilós testet is tudunk akár életben tartani önerőből (órákig!), akkor is, ha odakint minusz 70 fok van, ami testvérek között is több mint 100 fokkal van a túlélésünkhöz szükséges testhőmérsékletünk alatt. Ez igen durva folyamatos energiafelhasználást jelent.
  • Caro
    #14
    Egy laptopot soha nem fognak ilyen módszerrel táplálni. Az megfagyasztaná az embert.
    Ha számolunk egy kicsit, akkor rájövünk, hogy ha a 36 C fokos emberi hővel akarnánk egy gépet működtetni, és tegyük fel, hogy kint nulla fok van, akkor az elméleti maximális hatásfok <12%.
    A hőelemek ennek általában töredékét tudják, tehát praktikusan 3-4%-nál többel nem lehet számolni.
    Egy igen takarékos laptop beéri 10W-al. Ez a maximum hatásfok mellett 85 W hőelvonást jelent a testtől. És igen jónak számít, ha nulla fok van a másik oldalon.
    Ha már +15 C fok van, akkor a max hatásfok már csak 6,8% és emellett 147 W hőt kellene elvonni.
    Az ember átlagos teljesítménye 100 W körül mozog.
  • noki2
    #13
    a végén a fülünkben lesz egy usb port.
    :-)
  • lokko
    #12
    evidens ... a mobil elektronika a kezdetektől az akkumulátorok gyengeségét nyögi ... én már 10 év cipőtalpba helyezett piezokristályokon fantáziáltam, hogy a járással tölthessünk akkut ... de akár egy lendkerék is megfelelne ... felkurblizom izomból, és máris tölt a kütyü ...
  • 7evenb
    #11
    tényleg olyan mint a mátrix:), csak 1 fegyverünk van a gépek ellen: a mágnes...
    Egyébként ha tényleg meg akarnak figyelni, akkor mindegy hogy tönkreteszed, mert akkor egyrészt nem adhatsz-vehetsz, másrészt valószínűleg jön majd a hivataltól a beidézés, hogy újra beléd ültessenek egy másikat.
  • Sanyix
    #10
    miért? te megtartod a vitaminokat, meg ilyesmiket, csak az energiából kell adnod... abból is valószínűleg annyival többet, hogy mérni sem lehet, mert olyan kevés. Na meg ha nincs ilyen hőátalakító, akkor is hőt vesztesz.
  • Sanyix
    #9
    erre van egy egyszerű megoldás: emp

    Ha ilyet kötelező lenne beültetni, otthon az első dolgom lenne, hogy valami brutális mágnesességű dologgal rommá füstöljem. Állítólag a chipek nem szeretik ha egy 10 dekás mágnest rángatnak tőle pár centire XD
  • AbyssLord
    #8
    Én spec nem empéhárom lejátszóra gondoltam amikor ezt olvastam, hanem pl szívritmus szabályzóra. Gondolom az ilyen eszközzel élők biztos nagyon örülnének, ha nem kéne rendszeresen műteni őket, hogy kicseréljék bennük az elemet, hanem ez a kütyü a testhőjükből dolgozna. Netán hidegebb napokon fel is töltené a biztonsági aksikat.
  • Hedgehunter #7
    Matrix...
  • Tetsuo
    #6
    a hobol nyert energia, hoelvonassal jar.
    ha 1 pda-t v neadjisten 1 laptopot akarsz mukodtetni, ahhoz olyan hoelvono ruha kell, h rendesen fazol tole.
    Nem is az érzet fontos, hanem az energiapotlas.
    Ugye mindenkepp be kell vinni azt az energiat, amit elvett a hordozhato szamitogep, vagyis tobb kajat kell enned.. nem sokkal, de tobbet kell. Ez teny.
    Nemtom ki h van vele, de en inkabb a hidrogencellat toltom v akarmit, mint h en legyek az energiaforras.

    A tehenészetekben az istallobol elvont hot szoktak meg felhasznalni pl a lakas v a viz futesere, esetleg mas dolgokra.. kimutathato, h ilyenkor kevesebb tejet adnak a tehenek, ill a kozerzetuket befolyasolja ha lehutjuk a kornyezetuket egy kicsit is.
  • Sir Quno Jedi
    #5
    Aztán jönnek a Cylonok és kampeca.
  • Benedekco
    #4
    visszaszorulna a bűnözés... hát ja... csak az Én szememben a politikusok a bankok és a nagy multik is mind mind bűnözők... közvetlenül/közvetve lopnak, csalnak, hazudnak, gyilkolnak, kizsákmányolnak és sajna jelenleg az ő kezükben van a hatalom és Ők irányítanák a diktátort(okat)
  • Jerry90
    #3
    Én ugyanezen gondolkoztam még 1 éve kb :D:D:D
  • Frayer
    #2
    Vagy valósággá válhatnak olyan szerkezetek a testen belül, amely egy olyan szerkezet amely a test hőjét hasznosítja, így nem kell újra tölteni. A szerkezet lehet a chip is, mely alacsony intenzitású rádió jelet bocsát ki, de amit egy erre szenzitív vevővel fel lehet dolgozni. A chip tárolhatja, személyazonosságunkat, társadalombiztosításunkat, a pénzünket, a létezésünket teheti lehetővé a társadalomban. Bárki követhető lehetne, bárki megfigyelhető lehetne. Igaz, nagyon vissza szorúlna a bűnözés, ezen indokból fogják természetesen elfogadtatni az emberekkel.

    De így, létrejön az abszolút kontrollált társadalom, amelyben minden emberen ott van a jel, amivel eladni, és venni tudnak, amivel élni tudnak a társadalomban, és az a személy aki ezt a rendszernek irányítja, élet halál ura, a társadalom teljhatalmú diktátora.
  • Adenoma
    #1
    dejó, igaz nem engedném, hogy egy testemre aggatott mp3 lejátszó belőlem merítse az energiát, az olyan cyber dologra hasonlít, most emberek vagyunk, akik gépet használnak, vagy gépemberek?