19
The Onion Router
  • nala00
    #19
    hali olyan kérdésem lenne hogy emulét hogyan lehet összekapcsolni a tor nevű hálózattal hogy azon keresztül csatlakozzon ha valaki már csinált ilyet leírhatná hogy hogy kell tx
  • torcipepe
    #18
    nekem még mindig kapcsolati hibát jelez
  • szlovákiai hun
    #17
    Sanyópapa szerint igen.
  • torcipepe
    #16
    és ez vajh működik torrenttel együtt??
  • qetuol
    #15
    azt hogy kell h működjön a flash és a java/javaskript toron? thx
  • homeless
    #14
    Az ssl más, én a tor titkosításáról beszéltem. Amúgy ha az exit nodeon csinálnak hamis tanúsítványt, akkor az se ér semmit.
  • mrzed001
    #13
    A lényege kb, hogy a végcélon ne lehessen tudni, hogy te ki vagy (mi az IP-d). Sok anonym proxy átküldi az IP-det, ami igen kínos.
    Proxy esetén a proxyhoz titkosítatlanul megy a csomag, itt tőled ki is már titkosítottan, aztán át 2 node-on, majd a harmadikon titkosítás nélkül ki, mintha ő küldte volna. Nem rossz ez.
  • logs
    #12
    köszönöm, akkor kipróbálom.
    egyébként, egyes mailserverekhez lehet kapcsolódni SSL/TLS-enkeresztül (POP3 és SMTP protokolloknál), pl a t-online mailserverei is ilyenek, és akkor se az exit node, se a proxy tulaja nem látja a forgalmat (persze nem tudom, hogy a handshake elég biztonságos-e)
  • Palinko
    #11
    ja értem, akkor sajnos tényleg soha nem lesz ebből se jó megoldás :S
  • homeless
    #10
    Nem a beérkező csomagokkal van a baj, hanem a kimenőkkel. Muszáj dekódolni a titkosított forgalmat mielőtt tovább megy a proxyról, mert pl egy pop3 jelszót nem küldhetsz el titkosítva, mert a mail server nem tudna vele mit kezdeni. Ezért van az, hogy ezt a "hibát" soha nem fogják kijavítani.

    Ha sima proxy alól netezel, akkor a proxy tulajdonosa ugyanúgy tudja figyelni a forgalmadat.
  • Palinko
    #9
    ezek azért elég komoly hátrányok :S ha sima proxy alól netezel akkor mi van a jelszavakkal? ha hozzá is titkosítva érkeznek a csomagok és valami sok bites titkosítással akkor nem az van hogy 20000000 év múlva kaphatják csak meg a visszafejtést? :D
  • homeless
    #8
    vajon kiki-t kéne idehívni, neki a nagy szerelme a tor:)

    Amúgy ez egy anonimizáló program. Az a lényege hogy más gépén keresztül tudsz netezni. Titkosítva mennek a csomagok a node-ok között, egészen az exit nodeig.

    Előnyei:
    -tényleg elrejti az igazi ip-det, és szinte lehetetlen visszakövetni.
    -mindig elérhető

    Hátrányai:
    -mivel az exit node-ról már titkosítatlanul távozik a csomag, ezért ő belenézhet a forgalmadba, így megszerezheti a jelszavaidat.
    -nagyon lassú


    A 2 hátránya miatt komoly netezésre használhatatlan.
  • Palinko
    #7
    szerintem bekéne előbb mutatni az egész dolgot hogy mindenki értse, mert az sg eddig arról ismeri hogy minden torrentel kapcsolatos hírnél be van linkelve a tor... valakik meg sztem a disznóTOR című játékot várhatnak koznolra :)
  • homeless
    #6
    :))))

    Jó nem azért mondtam, nekem nem hiányzik, csak a #3-ra hivatkozva nem volt értelme bezárni:)
  • SHADOWEYES7
    #5
    Akkor éltesd a topikot,úgyis még lesz 3 hsz és süllyesztő!
  • SHADOWEYES7
    #4
    #3
  • Cat 02 #3
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1100255345 ?
  • homeless
    #2
    Igen fel kell tenned. A kiterjesztés csak annyit csinál, hogy az ff-be ki/be kapcsolja a proxyt.
  • logs
    #1
    hi mindenki,

    használ valaki TOR-t? esetleg a Torbutton kiterjesztést a Firefoxhoz? én megpróbáltam berakni a kiterjesztést ff-ba, de mikor bekapcsolom, nem működik. Tudom, rtfm, de sajnos nem segít, egyszerűen nem megy a net, ha bekapcsolom a Torbuttont. kérdés: fel kell tennem a TOR-klienst is, hogy működjön, vagy elég a kiterjesztés? köszönöm