12
Zeneszerző, Rendező, etc etc...
  • Christiansen
    #12
    illetve itt, bővebbe:)
  • Christiansen
    #11
    R&B = Rhythm and Blues, a soul-lal rokon műfaj, 50s-60s évektől

    a mai "árenbí" pedig rhythm and bass..
  • Fido4life
    #10
    R&B ? Én vagyok tudatlan, és régen az R&B nem a mostani buzi zene volt ?
  • Christiansen
    #9
    Én is csak mostanában kezdem egyáltalán felfogni mennyire durva volt..
    fater meg ottvolt a Bp-i koncerten
  • Lateralus
    #8
    Zseni volt.
  • Kojiro
    #7


    meg a másik
  • Kojiro
    #6


    az a bizonyos festmény
  • Kojiro
    #5
    http://www.zappa.hu/
  • Kojiro
    #4
    Régen a Tilos az Á-ban fellépett Zappa, aztán évekre bezárt a hely nem sokkal később. 2001 december óta Frank Zappa a hely neve és belül van egy freskó Zappáról amit műemléknek nyilvánítottak.
    A Mixáth téren van amúgy .

    (a kezdeteknél dolgoztam ott)
  • Vaxi
    #3
    Kiváló zenész! Otthon még figyel valahol egy bontatlan bakelit Zappa :)
  • R0zs0máK
    #2
    Én most töltöttem le a 'Lumpy Money projekt' című 3 cd-s albumot, és nagyon bejön a zenéje :))
  • R0zs0máK
    #1
    Frank Vincent Zappa 1940. december 21-én született Baltimore-ban (Maryland állam). Szülei másodgenerációs szicíliai, illetve görög, arab és francia származású amerikaiak voltak. Miután a család Kaliforniába költözött, Frank 12 éves korában a dobolás iránt kezdett érdeklődni, és Montereyben, egy nyári iskolában zenekari ütősjátékot tanult. Zenei tanulmányai ezenkívül a középiskolában egyfajta fegyelmi büntetésből hallgatott, általa meglehetősen unalmasnak bélyegzett összhangzattan-órákból álltak, és ezzel párhuzamosan már zenekari darabokat kezdett írni zenészekre, zörejekre és magnetofonra, melyek egyetlen előadást értek meg (már 1962-ben), de azt a helyi rádióadó is felvette és sugározta. Ezután dobolt egy Ramblers nevű helyi R&B bandában, majd Lancasterbe költözésük után megalakította a Black-Outs nevű együttest, melyben fehér és afro-amerikai zenészek egyaránt helyet kaptak. A kortárs avantgárd zeneszerző, Edgar Varese Ionisation című műve már korán felkeltette érdeklődését a bonyoloult ritmikai kísérletek iránt, és ez az érdeklődés élete végéig elkísérte. Az elektromos gitár is lenyűgözte, R&B lemezeket kezdett gyűjteni, melyeken gitárszólók voltak hallhatók: "Howlin" Wolf, Hubert Sumlin, Muddy Waters, Johnny "Guitar" Watson és Clarence "Gatemouth" Brown voltak a kedvencei. Ilyen irányú érdeklődését Don Van Vliet nevű osztálytársa is osztotta, ő később Captain Beefheart, azaz Ökörszív Kapitány néven lett ismert.