29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • whiteskull
    #14960
    De, repülhetünk. :)))
  • whiteskull
    #14959
    Le se mossák rólunk, hogy Scooter fan-ok vagyunk. :)))
  • Papa01 #14958
    Nem repülünk egy kicsit? :)
  • whiteskull
    #14957
    Előbb utóbb rászánom magam. :)))
  • Papa01 #14956


    Ha nem gond törlöm majd! :)
  • Papa01 #14955
    Zair, bizti ezt akartad linkelni? :)

    Ezen viszont felröhögtem:
    videó
  • Solt
    #14954
    Te vagy a 3. akivel ez előfordul... kezd ez gyanús lenni...
  • Zair #14953
    Papa ide nem ezt a szart akartam beszúrni, hanem egy részt a D9-ből, bocsi mindenkitől. Nem vágom, mi történhetett, mert a közelébe nem mentem szkúternek vagy tizenöt éve.
  • Papa01 #14951
    Ezt nézd meg, ez nagyon fog tetszeni: 9-es Körzet (District 9) :)
  • Papa01 #14950
    Lőhetek én is hostot 10-ig.. :)
  • 2Pete
    #14949
    Rolo van kedved hostolni?
  • sakkay
    #14948
    Prohardver
  • sakkay
    #14947
    Mindenképpen kérdezz a Prohardveren! Nagyon normálisak ott, és tuti segítenek.
  • Solt
    #14946
    Jó kérdés... azt hiszem csak minimális ( pár % ) hátrányt jelent ez, de inkább kérdezd meg PH-n... ott több a kocka! :)
  • VO101 tvr
    #14945
    Ez van az alaplap specifikációban:
    #1. 1 x PCI Express x16 slot, running at x16
    #2. 1 x PCI Express x16 slot, running at x8 (The PCIEx16 and PCIEx8 slots support ATI CrossFireX technology and conform to PCI Express 2.0 standard.)
    Az, hogy a második foglalat x8-as az probléma? CF esetén leveszi mindkettő sebességét 8x-ra? Így is érdemes foglalkozni a dologgal?
  • Solt
    #14944
    Akkor hajrá... :) Szerintem 60%-t hozni fog... ennyi pénzért nem kérdés, hogy megéri! Mindkét foglalt PCIE 2.0?

    Nekem a másik PCIE slot csak 8 bites asszem, de én is gondolkozom egy másik GTX460-n... mondjuk nekem táp is kéne... :S
  • whiteskull
    #14943
    Megnéztem a Skyline című förmedvényt. Így utólag az időmön kívül az áramot is kár volt belefeccölni. :))

  • sakkay
    #14942
    Ha netán valaki tud eladó Saitek Pro Flight Ruddert, vagy hasonlót szóljon.
  • VO101 tvr
    #14941
    A Gigabyte EP45-DS3R alaplapba a 2 Gigabyte R485ZL-512 vga bele fér és kezelni is kell, hogy tudja. Réz Zalman hűtő van a vga-n. Egy aránylag nagy Gigabyte házban. 750-es táp is el kellene vigye nem? Processzor Intel Q9550, ez csak meghajtja eléggé.
  • Papa01 #14940
    Lehet, nem a patch-el volt kapcsolatban a leállás..
    Köszi a leírást! :)
  • whiteskull
    #14939
    Találtam a bombacélzó használatához leírást. Angolul tudó előnyben. :))

    Innen lehet letölteni.
  • Solt
    #14938
    Alaplap tudja kezelni? Táp elbírja? A két vga elférne egymás mellett? Hűtés megoldott? A két vga rengeteg hőt termel, a 48xx meg nem a hűtéséről híres... Cpu kihajtaná? Hirtelen ennyi... :)
  • VO101 tvr
    #14937
    Sziasztok!
    Érdeklődni szeretnék. Próbálta-e már valaki, vagy van-e megbízható infó arról, hogy a RoF mennyire szereti a CrossFire üzemmódban dolgozó kártyákat. Relatív olcsó megoldásként felmerült bennem, hogy betennék még egy kártyát a gépbe. Ez (4850 x2 CF) eléggé ütős teljesítménnyel kecsegtet, kevés ráfordítással (15e) Már ha a szoftver is úgy akarja...
  • whiteskull
    #14936
    Bár Han már azt is írta, hogy fent van. :))

    Mindenesetre én még nem tudtam frissíteni.
  • Solt
    #14935
    Igen? Akkor nem jó amit írtam! :D
  • whiteskull
    #14934
    HOlnap jön a frissítés. Legalábbis 17-ét írtak. :))
  • whiteskull
    #14933
    Nem tudom. Majd kialakul. :)))

  • Solt
    #14932
    Biztos még sokan nem frissítettek...
  • Rolo3
    #14931
    Alig van pár szerver multiban!
    Összesen négy darabot láttam az eddigi sok helyett!
  • Rolo3
    #14930
    Zsolti repülünk Ma is?
    Meg ha valakinek még van kedve.
    Hostolok ma is szívesen.
  • whiteskull
    #14929
    Most látom még csak 16.-a van. :)
  • Her Laca
    #14928
    Köszke!!!:)
  • whiteskull
    #14927
    Tegnap ezekkel a dr1-ekkel nekem is tele volt a t.köm. :))))

    Mondjuk 1-1-ben még szépen tartottam magam a Pfalz-cal, de amikor többen lettünk már ilyen nem fordult elő. :)))
  • Papa01 #14926
  • whiteskull
    #14925
    Akkor mindjárt haza kell mennem próbálni :)))
  • Papa01 #14924
    Közeledik az 1.016b.. :)
  • DummyBoy
    #14923
    Valamint nézd meg ezt a 2 postot:

    Part 1:

    Part 2:

    Ha bármi kérdés van akkor jöhet ...

    Reversal bugra már van Firmware ,de még csak béta, nem publikus ...
  • DummyBoy
    #14922
    Bocsánat, de most nagyon ideoffolok ... Mivel VMH fórumról nem lehet postot linkelni, ezétr kontrolcékontrové:

    Üdv Urak!

    Egy hirtelen lökéstől vezérelve mégiscsak beadtam a derekam, és rendeltem egy "vicckategóriás" G940-est.

    Gondoltam dobok róla pár infót:

    Én korántsem vagyok olyan profi mint itt sokan, ezért előfordulhat, hogy olyan dolgok amik engem nem zavarnak, másoknak az idegeit is tönkretennék. Valamint én leginkább ROF-al vagy BS-el repülök, ha a Lonci lenne a No1. akkor inkább az X65F-et rendeltem volna ... Sajna hiába lesz a Warthog a király, az ára is királyi lesz, és az már túl van egy lélektani határon.

    Szóval G940:

    - X52 Pro vs G940: Ez a kütyü NAGY ... A joy és a throttle talapzata majd másfélszer akkora mint az X-52-nek, ráadásul súlyra minimum a duplája ... Érzésre nagyon egyben van, nem recseg, nem ropog, van benne anyag, masszív ...

    - Maga a botkormány kényelmes lenne, ha nem lenne kicsi kezem, hiányolom az X-52 testreszabhatóságát, így kicsit meg kell emelnem a kezem, ha el akarom érni a felső sort ... emellett minden más jól használható rajta, minden kézreáll ... Egyedül a pinkie button lehetne kicsit nagyobb . A fő szívfájdalmam viszont ... az X-52-nél sokkal kevésbé kisebb útja volt a trigger-nek mint a G940-nek, ezt még keményen szoknom kell.

    - A gázkar is kényelmes, bár nem olyan "csuklófotel" mint az X52, de kényelmes, itt is kézreáll minden nekem. BS és ROF miatt az X-52-esből én ki is szedtem az Afterburner detent-et, na az itt is van, viszont korántsem olyan zavaró, szóval ezt hála istennek nem kell buherálni ... a dupla gázkar biztos király, de sem a Sopwith Camel-nél, sem a KA-50-esnél sem tudja kimutatni a foga fehérjét.

    - G940 pedál vs. Saitek pedál: Ettől féltem a legjobban, de hála istennek könnyen összebarátkoztunk ... Az összeszerelésre és az anyagokra itt sem lehet gond, masszívabbnak tűnik mint a Saitek, még talán nehezebb is. kb 5 centivel keskenyebb mint a Saitek pedál, de nekem kényelmes, kevesebbet is mozog, valamint a pedál "ellenállása" (Hogy milyen erővel kelljen nyomni ...) is kisebb mint a Saiteknél ... A Saiteket olyanra be lehet állítani, hogy alig bírom elfordítani ... Na itt ilyen nincs . Sokkal "puhábbra" be lehet lőni mint a Saiteket ... nekem még jobban be is jön.
    Viszont meglepően jó és precíz ...

    - Logitech Profiler vs SST: Nos, itt mindkét oldalon vannak pontok ... Alapjában véve ugyanazt tudják, nekem az SST átláthatóbbnak tűnik, valamint én sokat használtam azt beállítást mikor az összes módot lehet egyszerre látni ... Na a Logiban ilyen sajna nincs (Még nem találtam meg ...) Az SST óriási előnye, hogy bármilyen gépen lehet használni, A Profiler sajna bedugott Device nélkül nem megy ... Valamint az SST-ben lehet másolni a módok között a beállításokat, itt sajna nem ...
    Profiler-ben viszont be lehet állítani, hogy automatikusan érzékelje a játékot, és azt a profilt használja, van benne Cyclic commands (SST-ben nekem voltak hasonló makróim, de ez jobb megoldás!), és jelentősen jobban testre lehet szabni mindent ...

    A 2 joy SW-ei között ami még különbség, hogy az X52 automatikusan kalibrálja magát, míg a G940-est kalibrálni kell ...

    Amit nagyon sajnáltam az X52-nél. hogy a kijelző programozést nem oldották meg egszerűbben és Lockon vagy BS alatt nem találtam rá kész programot (Falcon, Il-2, FSX az van ...)
    Nos itt a gombok villogtatását gyorsan megoldották, működik DCS és FC2 alatt is ... én csak a BS-t próbáltam, de az király Smile

    - FFB: Emiatt vettem meg, sosem volt FFB-s joyom vagy kormányom ... ROF valami hihetetlen más lett ... minden gépnél más erők vannak, jobban lehet érezni hogy kezd kopni a sebesség, emiatt jobban tudom vele tartani a fordulókat, előre jelzi hogy dugó jön, el lehet kerülni és meg kijönni is könnyebb belőle, ez már megérte volna ... De a BS alatt az FFB trim működése volt a hab a tortán ... Az esetek 90%-ban bekapcsolt Flight Director-al repültem, hosz akkor nem kell harcolni az automatikával és nem kell annyit trimelni ... Most alig kapcsolom be, leginkább csak olyan harci helyzetekben, ahol pl. már csak a fegyvertelen konvolyt kell kiszedni, és nem akarok fél percenként trimmelni. FFB nélkül is finoman mozgatható a joy, az FFB erősségét perdig kényelmesen testre lehet szabni ... ROF alatt meg is ijedtem, minden defaulton hagytam, aztán csak kamilláztam, hogy nem mozog a joy ... 20%-os FFB mellett már más volt a helyzet, szőval van benne bika is rendesen Smile Ez a része hozta a hozzá fűzött reményeket Smile

    - Ismert bugok: Irgalmatlan mennyiségű negatíc review van a neten a G940-ről, viszont ismerősök közül 2 is rendelkezik vele, és dícsérik ... ROF fórumon is dícsérték folyamatosan, ezért is mertem belevágni: (Hozzáteszem, ezek csak pár napos használat utáni vélemények, majd ha rendesen használom egy jó darabig, akkor lehet átgondolom majd a dolgokat!)

    - FFB Center Slop: Központi állásban nem működik az FFB, van egy kis Deadzone-ja, ezt neheztelik a legtöbben ... Nos, ez talán akkora játék mint a moddolatlan alap X52 centerplay-e, szóval nem olyan hejde nagy gond, engem nem zavart, roszabbra számítottam ... Ráadásul én elég gyenge rugóerőkkel játszom, szóval alig észrevehető ...

    - Reversal Bug: Ha nagyon finoman akarunk korrigálni pl: valamit be akarunk állítani 50%-ra, felmegy 51-re és vissza akarjuk húzni 50-re akkor ez nem sikerül mert visszafelé "ugranak" az értékek pár %-ot: Ezt is sikerült megtalálnom ... Viszont vagy én vagyok vak, vagy mákom van, de nekem csak a trimmereknél van ilyen, throttle-nél nagyon minimális (Nem műrepülök kötelékben, ritkán adódik olyan helyzet hogy gondot okozzon, igazság szerint ha nem keresem sosem veszem észre ...) , irányoknál nem vettem ezt észre ... Ráadásul a Control Panel-nél is alig látható, de játékban szinte észrevehetetlen ... (Mixture - Radiator - Zoom ... ezeknél használtam ...) Egy hónap múlva ha eleget használtam majd megint nyilatkozok róla, jelenleg nem tűnik akkora irgalmatlan problémának.

    - Minijoy Recenter: Na igen ... ő nem szeret középre visszaállni ... Ezt egy 5-ös Deadzone a BS-ben megoldotta ... majd kiderül, éles harci helyzetben kell tesztelnem, de a 20-20%-os kitéréstől amiket írtak, attól azért messze van Smile Remélem nem is lesz annyi... A minijoy-nak egy másik "gondja" van inkább Smile Túl érzékeny ... nem győzöm levenni az érzékenységet, hogy használni lehessen (30-as Saturation meg -20-as Curvature kellett a Skhvalhoz, de még az sem tökéletes Smile )

    - Hiányzó Detentek a trimmereknél ... Nos, ez is lehet gond, de mivel alig használom őket, vagy másra, így nálam az nagyobb gondot okozott, hogy az X-52 után ezeknek a potiknak irgalmatlan méretű kitérésük van (180° felett ...) és ezt bizony szokni kell ... Az egyik ilyenre tettem a Zoom-ot, ami az X-52-esemnél a Slider-en volt ... Megszenvedtem vele mire belőttem Smile

    Remélem nem gond, hogy ezt idepostolom, de a sok negatív rivjú mellé egy pozitív minileírás is elférhet Smile Itt legfőképp mindenki FC-zik, ráadásul egy Cougar tulaj sem hinném, hogy elrohan ezután G940-ért, de az X52-höz hasonlítva jó kis kütyü, engem meggyőzött ...

    De ha már IL-2, akkor pár kiegészítés az előző leíráshoz:

    Én nem nagyon Il-2-ztem idáig, pedig szeretem a 2-ik vh történelmét ... WOP-oztam inkább, de most a FFB próbák miatt elővettem az IL-2-t és elég sokat repkedek vele. (Eddig mindig elbaszhattam valamit, mert a mostani telepítés után nem ugyanaz az Il-2 indult el a gépemen mint eddig Smile )

    Itt ért pár meglepetés: Mégpedig az, hogy IL-2 alatt nincs Center Slop. Vagy olyan kicsi hogy észre sem veszem, de míg a többi játékban volt, de nem zavart, itt nincs is jóformán, szóval jó nagyon Smile (Ebben egy negatívum van csak ... most hogy tudom milyennek kellene lennie, tényleg jobb lenne ha ezt megoldanák Smile Áldott tudatlanság Smile )

    Aztán reversal bug: ez sem zavart idáig, de úgy néz ki tényleg SW-es bug, ugyanis egy emberke írt egy alkalmazást IL-2-höz, hogy lehessen használni a bombázóknál az osztott gázkart, amiben extraként benne van az is hogy a srác valahogyan eliminálta ezt a bugot is. Remélem a Logitech megoldja a következő driverrel, valami nagy durranást emlegettek, ráadásul 5.09 után 6.0 várható, szóval reménykedünk Smile

    Hysteresis: Találtam egy ilyen beállítást, minden potihoz tartozik egy érték, ennek az állításával lehet finomítani a potik (trimek, stb.) érzékenységét... ez sem rossz ... ha valamelyik nagyon érzékenynek tűnik, ugrál, akkor ezzel lehet finomítani.

    Il-2 engine és trim management miatt elkezdtem én is hiányolni a detent-eket a trimekről ... Meg lehetne oldani házilag, de nem akarom buherálni addig amíg garanciális ... kiváncsi vagyok meddig fogom bírni Smile

    Szivacsból készítettem egy kis magasítót a csuklótartóra, így most kényelmesen elérek mindet, talán a pinkie ami picit kényelmetlen, de ez van, kicsi a kezem Smile

    FFB: Ez a legérdekesebb Smile Pár fórumban olvastam érdekes dolgokat az FFB-ről ... Egy kolléga például azt írta, hogy azért baromság az FFB, mert romlik miatta a pontosság és a precizió ... Persze, mert mikor az ember erős oldalszélben próbál lőni, és még a fegyverek is rázzák a gépet akkor tény hogy az FFB az ellenség oldalán áll ... Mondjuk én sosem voltam pontlövő, de úgy vagyok vele, hogy leszarom a leaderboardokat, nem érdekelnek a K/D-k, de nekem igen is bejön, hogy küzdeni kell a bottal, mert fúj a szél meg minden, hangulatosabbá teszi a repülést.

    Az esetek 95%-ban jó időjárási viszonyok között repülök ... Na elkezdtem egy kampányt (IL-2) , ahol rossz időben kellett repülni ... Na már felszáláskor tudtam, hogy ez bizony nem lesz leányálom ... Örültem hogy felszáltam gond nélkül ... Aztán elértem a célt: Egy konvoly ... Az AI kiszedte a légvédelmet, mire odaértem, szóval indulhat a buli ... süllyedek szépen célpont belőve ... erre bizonyos szint alá érve elkapott olyan széllökés, hogy nem hogy nem találtam el a célt, annak örültem, hogy nem zuhantam le ... Lényegesen nehezebb volt így likvidálni a járműveket, hogy mikor lőtávolba értek, akkor értem be pont abba a magasságb ahol a legnagyobb a szél ... De végülis sikeres volt a küldetés, leszálással is megszenvedtem, de meglett ...

    Akkora plusz adrenalint adott, hogy nem csak a gépen érzem a lökéseket, hanem ki akar szabadulni a kezemből a bot, hogy az valami hihetetlen ... Ezért is írtam ezt le. (Tudom, ez főleg Lockon fórum, de sokan vannak akik más szimekkel is repülnek, nekik talán jól jön az ilyen infó is Smile )

    Nem értem, hogy olyan emberek akik a történelmi hitelességért hisztiznek folyamatosan (Rise of Flight hivatalos fórumon volt ... ) meg azért hogy minden legyen a lehető legélethűbb, akkor miért sírnak amiatt hogy az FFB miatt nehezebb célozni ... Valahogy nem fér össze a kettő. Nekem pont hogy még tetszett is, hogy éreztem mindent, emiatt nehezebb volt a feladat. (Persze, FFB nélkül is dobálja a gépet a szél biztos, de ez nekem nagyon bejött!)

    A játékok alatti FFB beállításokkal még mindig küzdök, keresem a számomra legmegfelelőbb bellításokat, de nyár van, szóval nem sok időm van ...

    Pedál: Megszenvedtem a pedál "keménységének" beállításaival, mivel ha túl könnyű mozgatni, akkor a középállásnál a visszaérítő rugók ereje miatt nehéz precizen mozgatni, mindig túl korrigáltam, szóval nekiestem, hogy belövöm ... Na míg Saiteknél volt minimum és maximum állítási lehetőség, itt nincs ... vagy csak én még nem tekertem rajta annyit ... Féltem tőle, hogy elrontom, de aztán erőt vettem, és elkezdtem tekerni mint a hülye. Nem is bántam meg, végülis sikerült úgy beálítani, hogy pont jó legyen, így középállás mellett is lehet pontosan állítani. De a megoldás kicsit furcsa Smile

    De hogy legyen egy kis negatívum is, ami miatt talán objektívebbnek tűnhet a leírás: Az első amit fent említettem: A profiler nem mindig akarja automatikusan elindítani a profilt, ez zavaró, mert az állandó profil állítgatás meg kicsit körülményes ...

    Valamint észrevettem, hogy bizonyos esetekben a joy mozgása nem sime, érezni egy minimálisan a fogaskereket, olyan érzés mint amikor az ember végighúz valamit egy fűrészporos tapétán ... Ez a repülést nem befolyásolja, tehát a joy precíz meg minden, de picit fura érzés ...

    Nem folyamatos, csak néha jön elő, tehát el tudom képzelni, hogy ez is valamelyik FFB effect, de furcsa ...

    A Minojoy - mostmár hogy elérem Smile kellemes kis kütyü mondjuk BS-ben vagy FC-ben, de sajnos Skhval-hoz túlságosan érzékeny ... középen kicsit nagy a visszatérítő erő, és a nagy érzékenység miatt kicsit nehéz vele precízen pozicionálni, emiatt én úgy használom, hogy ezzel keresek célt, és finomhangolásra ott a HAT ...

    Szóval 2 hét elteltével is meg vagyok vele elégedve. Még sehol nem vagyok, sok mindent finomhangolnom kell, meg még mindig előfordul, hogy az X52-es beállítások szerint nyomkodom a gombokat, de magával a joy-al teljesen meg vagyok elégedve.

    Nem tökéletes, (Sosem lesz semmi az, de mindegy ...) de számomra nagyon is ok. Ha a driveres okosságokat kijavítják, akkor egyedül a detentek hiánya lesz az, ami negatívum lehet.

    Üdv!

    Dummy
  • whiteskull
    #14921
    Idáig ez a skin tetszik a legjobban. :)))
  • Solt
    #14920
    Már IL-2 totyikban is akartam írni, de akkor írok itt.

    Igaz, hogy én sajnos nem sokat használom, de nagyon megszerettem. A "reversal bug" kivételével az égvilágon semmi nyűgöm vele. Ha minden igaz, ezt pedig a következő firmware-l javítják.

    Az FFB kurva jó, nagyon jól lehet vele "érezni" a gépet még IL2-ben is. A pedál pontos, a gázkar szintén... Bár nekem X52-vel nincs semmi tapasztalatom, úgyhogy szerintem várd meg Dummy és Sanyo véleményét is... :)