29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • whiteskull
    #20949
    2-3 géppel biztosabb. :)))
  • Relax99
    #20948
    Hát arra kíváncsi leszek mennyi holt teret lehet majd kihasználni a farkánál
  • whiteskull
    #20947
    Meg ahogy nézem az is lesz, aki visszalő. :)))
  • Relax99
    #20946
    Legalább lesz rajta mit lőni
  • whiteskull
    #20945
    Most már igen. Jó nagynak néz ki. :))
  • Relax99
    #20944
    Láttátok már: Képek az R:E:8-ról
  • Zair #20943
    Jó ideje nem játszottam ROF-fal, a Sopwith Dolphin érezhetően "feltápolódott". Még bombateherrel is nagyon jól fordul és emelkedik. Unalmamban kezdtem el vele szórakozni, de egészen rajta maradtam. :-)
  • Relax99
    #20942


    Ez lehet, hogy segít azoknak akik be szeretnék állítani a joy karakterisztikáját
    (bár szerintem 1:1-en a legjobb)
  • otiq
    #20941
    Visszaraktam az előző drivert (280.26) és minden jó lett. Rof fórumon nem találtam olyat, hogy másnak gond lenne vele. Úgy látszik csak nálam nem jó.
  • kmarkdev
    #20940
    Hehe :)
  • Zair #20939
    Még nem, de ezek szerint nem is fogom...
  • otiq
    #20938
    Próbálta már valaki az új nvidia drivert?
    Nekem a textúrák villognak a zöld minden árnyalatábana rofban, rohadt idegesítő.
  • Zair #20937
    Hát ez k*rvajó, kipróbáltam! Ezt a "fejkiemelős" módszert eddig nem próbáltam, de ez is mekkora ötlet!
  • Sanyo
    #20936
    Mostanában ritkábban dolgozom 10 óránál kevesebbet egy nap, de a jövő héten csak délelőtt meló, a köv. héten meg szabadság. A párom diplomamunkájának begépelése mellett végre több fronton is haladás várható. :) (A-10C főleg).

    Tegnap kaptam egy teljes Take On Helicopters-t a Bohemia Interactive-től, amúgy holnap fog megjelenni a játék. :)

    Az egészségre vigyázok, most élesítettem egy dobozos Heinekent.
  • whiteskull
    #20935
    Remek! :)))

    Az egészségedre vigyázz, igyál meg egy pohár bort is néha közben! :)))
  • Sanyo
    #20934
    A szervert tegnap telepítettem és frissítettem, de mivel reggel 4-től talpon voltam, nem volt energiám felkonfigurálni a dedikált szervert. Még 1-2 problémába is belefutottam, de remélem hogy meg tudom oldani. Péntek estére ígérem, hogy használható lesz.
  • kmarkdev
    #20933
    Képzeld Magad elé a helyzetet:
    Az ellenfél 4-500 m-rel alacsonyabban repül egyenesen.
    Te fölötte-mögötte vagy.
    Rázuhansz levett gázzal, de ha nagyon lopakodni akarsz, kikapcsolt motorral. Így nem figyelmezteti a SPAD, Dolphin, S.E.5a szokásos vonyítása, amit a rutinos pilóták azonnal meghallanak, mint az ember otthon a szúnyogdöngicsélést.
    Lősz.
    Ütközés előtt felfelé térsz ki, hacsak az illető nem felkapja a gépet. Ilyenkor kicsit oldalra is lépni kell, de nem nagyon.
    Találsz / nem találsz, az ellenfél azonnal fordulóba kezd (fel-le-jobbra-balra, tökmindegy). Ezáltal sebességet veszít.
    Ráadod a gázt úgy, hogy a fordulatszám ne haladja meg a kritikus értéket.
    Az ellenfél közben befejezi a fordulót és legrosszabb esetben mögéd kerül.
    Te a SEBESSÉGTÖBLETTEL kerülsz lőtávolon kívül, NEM az intenzív emelkedéssel. Ha megpróbálod, gyorsan elfogy a sebesség, és az ellenfélnek lesz lehetősége nagy állásszöggel, a gépet túlhúzva Rád lőni. Finoman kell csinálni, nem intenzíven!
    Közben végig hátrafelé kell nézegetni, és elkapni a pillanatot, mikor a pógár felhagy az üldözéssel, és visszafordul.
    Ilyenkor forduló, és máris kezdődik a móka elölről. Sokszor a sebesült delikvens másodszor már észre sem vesz...
    Én is utálom a SPAD-okat :)
  • brendon566
    #20932
    szuper, akkor énis.
  • kmarkdev
    #20931
    Én leszek kb. 7-től
  • brendon566
    #20930
    Igen az ülés poz állítása, a field mods jövetelével nálam is megtörtént.Amúgy tényleg csípem a spadot, s ami a PXII-est illeti, azt direkt a hellequinsre vettem meg, ugyanis ott magasban (2000m felett) van esélye érvényesülni, a lábkormányának nálam kb 3 állása van mindkét irányba, ezért nem a szívem csücske a pfalz (nem benyomva, kicsit benyomva, benyomva) nem lehet túlzásba vinni a célzást. Pedállal lehet más a helyzet. Ma este amúgy ígérem leszek ha te is, és meg is próbálok összehozni valami statot.
  • Papa01 #20929
  • Papa01 #20928
    Köszi a választ! :) Az elemelkedést mennyire intenzíven, milyen sebesség tartományban csinálod?
  • Relax99
    #20927
    Ki nem állhatom a spadokat
  • kmarkdev
    #20926
    A Joy csere miatt a SPAD-on kívül átértékeltem a Pfalz DXII-t is, szintén a kígyózó mozgás kiküszöbölése miatt.
  • kmarkdev
    #20925
    Az alapértelmezett nézet (F10-re mentés) az Aldis-hoz van beállítva. A G940-en van egy 8 állású nézet gomb, erre programoztam a pilóta fejmozgását (csúsztatás fel-le-jobbra-balra). A további 7 gomb egyikére pedig az alapértelmezett nézethez való visszatérést. A pilóta fejének forgatását továbbra is egérrel oldom meg. Repülés és célkeresés közben a legmagasabb üléspozíciót állítom be, és úgy nézelődök az egérrel. Ahogy kiválasztom a célpontot, és lőhelyzetbe kerülök, megnyomom a visszatérés az alapértelmezett nézethez gombot. Leadom a sorozatot, utána pedig azonnal visszaállítom a magas üléspozíciót, hogy jobb legyen a kilátás. Aldis-sal mindig jobban lövök, mint a hagyományos irányzékkal. Sok esetben az áldozat észre sem vesz, így a célzás sem jelent nagy gondot. Persze a viszonylag nagy sebességkülönbség miatt kell a jó időzítés és a gyorsaság. A régi csavarós X3D Pro-val nehezebb volt a célzás, mert minden mozgáshoz önkéntelenül is csavartam egy kicsit a Joy-on. A SPAD oldalkormánya kifejezetten érzékeny, így állandó kígyózás volt a vége, ezért is nem kedveltem ezt a géptípust. A G940-nél a Joy nem csavarható, így ha nem taposom a pedált, nem kígyózik a gép, és pontosabban tudok lőni.
    Továbbá fontos, hogy az ember ellenáljon a fordulóharcos kísértésnek, ha a célpont manőverezni kezd. Ha észrevettek, és fordulnak, azonnal finoman emelkedni, és közben távolodni kell. Aztán vagy kapaszkodnak utánam, vagy nem. Ha nem, akkor jó, mert megmarad a helyzeti előny, ha igen, akkor is jó, mert úgysem ér utol. Sőt, ha ilyenkor van egy társ, akkor az emelkedő ellenfelet gyorsan le is kaphatja...
  • Papa01 #20924
    Oki, ha van kedved gyere bátran! :) Én sem repülök már úgy mint régen, de egy magyar ROF-os szeró az nagy lenne! :)
    @ Márkó: A célzás mennyire nehéz?
  • kmarkdev
    #20923
    Ejnye, ejnye, Máté, nem jöttél tegnap este repülni. A les Hellequins-en több, mint 60-an voltunk!!! Kipróbáltam a SPAD XIII-mat a SPAD VII-nél beállított magas üléspozícióval és Aldis irányzékkal. A sokak által szívből gyűlölt BnZ-t okosan alkalmazva, tökegyedül repülve 9:1 arányt értem el. Mi ez, ha nem hatékonyság? :) Lecsaptam éppen rendeződő kötelékekre, és csellengőkre egyaránt. Zuhanás, gyors sorozat, finom emelkedés nagy sebességgel, fordulóharc abszolút elkerülése. A látványos siker és azonnali eredmény kevés volt, de a megsorozott gépek motorjai előbb-utóbb feladták a küzdelmet, vagy a sérült pilóták leszálláskor törték a gépet. Így néha 10 perc múltán is járt a pont.
  • Zair #20922
    A tpussal kapcsolatban én egy korai változatú Farman vagy Voisin-re tippelnék, de a Bréguet is gyártott ilyen randa tolólégcsavaros gépeket.
  • Zair #20921
    Ez igazán remek volna! Bár meglehetősen "eseti" látogató lennék. Bevállaltam 2 melót + a gyerkőccel is van azért teendő, de mostmár a hétvégéim pl. kezdenek szabadulgatni.
    Szóval miért is ne?
  • Papa01 #20920
  • whiteskull
    #20919
    Bátor vagy! Én félek a teától, hátha megmérgezem magam vele. :D
  • Papa01 #20918
    Teázom, és időként, a billentyűre ejtem a kezem.. :D
  • whiteskull
    #20917
    Igyál meg egy pohár bort. :)))

    Segít! HA elalszol azért, ha ébren tart azért. :D
  • Papa01 #20916
    Na igen.. :) Bár most a weblaposat kihagynám, hulla vagyok.. :))
  • whiteskull
    #20915
    Az élet szépségei. :)))

    Különböző előjellel. :DD
  • Papa01 #20914
    Igen, itthon vagyok, de még nem végeztem, szívok a weboldallal.. :)

    Igen, megkaptam ajándékba, nagyon szép! :)
  • whiteskull
    #20913
    Ezek szerint végeztél mára. :))

    Albatros meg van? :)

    Gyönyörű, és dög nehéz. :)))
  • Papa01 #20912
    Köszi az infót! :)
  • brendon566
    #20911
    Köszi urak!
  • Sanyo
    #20910
    Nézd meg, hogy az új procidnak mennyi a maximális fogyasztása és vesd össze a jelenlegi hűtőd maximális teljesítményével. Ideiglenesen egy extra ventilátor is megteszi, de általában ajánlott egy újabb és nagyobb teljesítményű procihűtőt venni.