29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Papa01 #24342
    Oki, akkor holnap! :) A mai nap nem volt alkalmas! :)
  • Klusi86
    #24341
    Nekem, ha lehet :D
  • Papa01 #24340
    Urak, kinek jó egy kis röppenés holnap 19:00 kezdettel?


    Én leszek! :)
  • Papa01 #24339
    Köszi szépen, a kinézet még fog változni! :)
  • Solt
    #24338
    Nekem a régi jobban tetszett, de azért gratulálok! :)
  • Papa01 #24337
    köszi szépen, persze, még folyamatosan frissül. :)
  • Feró Flex
    #24336
    Köszönöm szépen,nagyon jó lett az új oldal és gratula nektek.
  • Papa01 #24335
    Megjelent az 1.028-as javítás a Rise of Flight-hoz!

    Megújult a Rise of Flight magyar rajongói weboldala is! :) Fogadjátok szeretettel! Ezúton is köszönöm Sanyo-nak a segítséget! :)
  • feca1229
    #24333
    Este Kipróbálom, már nagyon kiváncsi vagyok!
  • zmok
    #24332
    Leszállás közben, amikor már közel vagy a vízhez, a propeller szele vízcseppeket szór a szemüvegedre!
    Qrva jóóóóóóóóóó!!!
  • sakkay
    #24331
    20 ÓRA KÖRÜL VAGYOK MÁTÉ.
  • Papa01 #24330
    Készül a cikk! :)
    A legnagyobb meglepetés szerintem a fejlesztés alatt lévő Roland C.IIa repülőgép.

    A videó meg állat! :) Irigylem a pilótát! :)
  • Relax99
    #24329
    http://www.youtube.com/watch?v=s2r-OYf93JI&feature=g-all-c
  • Relax99
    #24328
    Remélem nem hoztak valami grafikai újítást, kezdem már rosszul érezni magamat a 4870-emmel
  • feca1229
    #24327
    és még ami külön fasza, az egylk kedvenc német repülőgépemet lehet elörendelni.
  • Papa01 #24326
    Ez aztán az igazi meglepetés, köszi az infót! :)
  • feca1229
    #24324
    Papa kijött az új pecs! Kiváncsi leszek a hidroplánra milyen lesz, este kipróbálom.
  • feca1229
    #24323
    Papa lehet, hogy ma jön az új pecs?
    Tegnap repültem egy kicsit, tök jó volt, már pár hete nem repültem!
  • Papa01 #24322
    Na majd ha újra eljössz kipróbálod.. :-) Tényleg döbbenetes. Az elmúlt 20 évben rengeteg. füles fordult meg a kezemben...Ez más. :-)
  • brendon566
    #24321
    A legtöbb ilyen gumis végű füles hangszigetel, ez már nem csak a felső kategória jellemzője. Persze biztos vagyok benne, hogy nagy tartományban tisztán szól a tied.

    Én tél tájékán vettem tescoba valami kókánynak tűnő, de igen jó ájfónnal is kompatibilis fülest (nem mintha lenne) 3000-ért. tökéletesen szigetelt, s a valós alja a dolgoknak 30 hz volt, ami kb hihetetlen... sajna fél évig bírta, de ez nálam már jó:)
  • Fokker
    #24320
    Utasszállítós témához: sztem a megoldás pofonegyszerû. A meglévő sebességmérők mellé kell egy GPS vevő, ami ugyan nem mér pontosan sebességet, viszont egy 300 km/h felett üzemelő gépnél huszadrangú, hogy 10 km/h-val többet vagy kevesebbet mutat. Ha a pitot-cső eldugul, ott lenne a GPS-alapú. Kizárólag vészhelyzet esetén. A súlya egy ilyen vevőnek 10-20 dkg lehet. De sztem már eleve fel vannak szerelve GPS-szel ezek a gépek.
  • Papa01 #24319
    Nagyon állat! Olyan, hogyha felteszem hallom a saját lélegzetem.. Tudom, hülyén hangzik, de tényleg durván szigetel...
    De azért hozzá kell tenni, hogy van olyan remek busz, aminek ez is kevés.. :D
  • Relax99
    #24318
    Én S plus és Defy+ között gondolkoztam pár hónapja, aztán vettem egy Motorola atrix-ot 85k-ért :) bár ez nem hinném hogy sokat segített.
    Viszont ahogy hallottam a Samsung verziós romok elég gyatrák, mondjuk nem mintha a motoblur sokkal jobb lenne.

    @ Papa: Tetszik a sennheiser? mennyire szűri a külső zajokat?, behalt a fülesem és kéne valami jót venni, ami mellett nem hallom az Ikarus zúgását.
  • feca1229
    #24317
    Persze, hogy érdekel. Volt már nekem is mind a kettőböl, csak gondoltam hátha van valakinek konkrét véleménye vagy tapasztalata, itt általában technikailag jobban képzett emberek szoktak megfordulni, és sokszor jutok hozzá értékes infókhoz! Majd megírom melyiket választom!
  • Papa01 #24316
    Nekem Sony Ericsson-om volt, a zenei része nagyon ott volt, nekem ez volt az elsődleges szempont. Igaz ez még az "okos" vonal előtt volt. (Walkman mobil sorozat.) Én szerettem, de nem hiszem ez számodra releváns tapasztalat. :)
  • feca1229
    #24315
    Esetleg majd ,,nyújtok'' valamit neki cserébe! )
    Te melyiket vennéd a samot vagy az eriket.
  • Papa01 #24314
    :D :D Ez nem akármilyen kihívás! :)
  • feca1229
    #24313
    Nem csak te érzed drágának! Nálam is az ára a visszatartó erö, na meg az asszony, nem tudom, hogy fogom tudni vele elhitetni, hogy 10 rugotól ez nem drágább! DDD
  • Papa01 #24312
    10 ezren voltak, szerintem(!) ott ez nem biztos hogy gond, de én nem sem értek hozzá. :)
    A Sony Ericsson Arc egy gyönyörű telefon! Amikor megláttam, rendesen izgalomba jöttem. :) Sajnos nekem túl drága.
    A műszaki paramétereit nem ismerem egyik készüléknek sem.
    Tesztek: Remélem, erre a két készülékre gondoltál! :)
    Sony Xperia S

    Samsung i9001 Galaxy S Plus

  • Papa01 #24311
    Érdekes ez mert pl, olvastam, hogy a fedélzeti dokumentációkat is papír helyett már Ipad van a fedélzeten, üzemanyagköltség csökkentése(!!!) végett.

    Az ár szerintem elhanyagolható egy katasztrófával szemben, és elég lenne egy darab, mondjuk a kapitánynak.

    Ez az egész onnan jött, hogy az egyik részben a Pitot cső eldugulása okozott katasztrófát.
    Ugyanis a gép kb egy hónapot állt úgy hogy nem voltak rajta a Pitot cső takarók és valamilyen rovarok fészket raktak benne.
    Felszállás és emelkedés után mindkét sebességmérő hibás értékeket jelenített meg. (Az egyiken nagyon kis sebességet, míg a másikon túl nagy sebességet mutatott, és közeben "Over speed" hibaüzi is megjelent.) Közben
    a személyzet a robotot bekapcsolta, ami a túl nagy sebességet vette figyelembe és folyamatosan emelte a gép állásszögét. A kapitány is ennek hitt, levette a gázt. A kritikus állásszög, és a gázlevétel miatt a repülőgép átesett (az egyik hajtómű is leállt.) és megtörtént a
    katasztrófa.

    Ugyan a műhorizont jól működött és ezt a másodpilóta is jelezte, a kapitány ezt figyelmen kívül hagyta.
    Lehet viszont, ha van rajta egy éjjellátó akkor látja a horizontot, és a szemének talán jobban hisz mint a műszereknek.

    Emiatt gondoltam.
  • feca1229
    #24310
    Szia Papa!
    Én úgy gondolom, hogy a város és a reptér fényei nagyon bezavarnák az éjjellátót. Szerintem... Meg gondolom a nagyobb hely miatt több műszer és mérőberendezés, többszörös biztositással könnyen elfér el az utasszállitón és úgy gondolják ez jobb mintha két ember bagoly módjára nézelődne. Ez csak az én laikus véleményem.
    Más, szerintetek melyik telót vegyem meg Samsung galaxy s plus vagy Sonyericsson arc s. Szinte teljesen egyformák tudásban, most úgy látom mindenki benne van a telefon témába.
  • whiteskull
    #24309
    Valami oka biztos van, mert ezek a biztonságiak minden túrót beszereltetnek a gépekbe.
    No meg egy rendesen működő éjjellátó nem éppen olcsó. :)
  • Papa01 #24308
    OFF:
    Urak, mostanában láttam pár részt a Légikatasztrófák sorozatból. Több olyan eset volt, amelyben éjszakai repülés során műszerproblémák (legtöbb esetben a sebesség mérő műszer miatt) estek le.

    Lehet ez baromság, de miért nem rendszeresítenek egy éjjellátó készüléket ezeken a gépeken is? (A katonai gépeken vannak.)
    Hiszen ha a pilóta látja a horizontot, már van egy támpontja ami segíthetné a tájékozódásban.

    /ON
  • Papa01 #24307
    Nagyon hssznos ez a tablet, tényleg hatalmas ötlet! :)
  • whiteskull
    #24306
    Igen. Lassan egy hete nyúzom. Tényleg sokkal jobb, mint a Wayteq. Igaz dfrágább is. :)))
  • Papa01 #24305
    Naaa, gratula! :) Már be is szerezted? :)
  • whiteskull
    #24304
    Ja! És kb. fél év vívódás után megszületett a döntés. :)))
    Samsung tab2 7.0
  • whiteskull
    #24303
    Akkor az n-17. Bár sokat kell vele repülni, hogy ne csapd a joyt a falhoz. :)))
    Papának is igaza van, mert az Alba DII meg úgy repül, ahogy te szeretnéd, csak már közel sem olyan jó, mint az elején. De azért még mindig imádom.
  • brendon566
    #24302
    N17 vagy...hát nemtom a tripe az annyira nem jellemző koraiban. A nieport-okat úgyis gyűlölni fogod. A többi meg jó ha szóba sem jön nálad:)
    Hna ezt megbeszéltük DDD
  • Papa01 #24301
    Na most volt egy kis repülés, hetek óta! :)
    Nagyon jó volt! :)

    Alba dII-t javaslom! :)