3614
Heti kvíz
  • Benny04
    #128
    Mikor lesz megint frissítve a lista??
  • pista89
    #127
    okosabb vagyok montotonnál
  • Benny04
    #126
    hm
  • n3whous3
    #125
    az időlimit se ér semmit amúgy, simán ki lehetne baszni :C
  • n3whous3
    #124
    126 cheater 5
    (utolsó előtti hely)

    hát nem valami nagy csíter :))
  • poppe
    #123
    zoli itt a legokosabb baszki? :D
  • pzoli00
    #122
    Részeredmény (1. forduló) - frissítve: 2009.01.30./ 08:50
  • Fido4life
    #121
    113 juhuuu
  • pzoli00
    #120
    Részeredmény (1. forduló) - frissítve: 2009.01.28./ 16:08
  • pzoli00
    #119
    hamarosan !
  • poppe
    #118
    bannerbe
  • shad0w
    #117
    hülye lenne bárki is kihagyni valamit, ha nem veszíthet semmit azzal, h rosszat tippel. az persze más kérdés, h ezzel a rendszerrel nem megoldható rossz válasz esetén a pontlevonás.
  • pzoli00
    #116
    Pontozás: 2, 3 és 5 pontos kérdések lesznek, mínusz pontos kérdések nem lesznek, aki nem tudja a választ kihagyja a kérdést (azaz nem jelöl) vagy tippel. Aki tud jobb "kvíz-motort" mint amit használok, várom a tippeket.
  • shad0w
    #115
    na én most olvastam el a topicot, először csak kitöltöttem a tesztet.
    2 dolog: egyrészt tnm-nek abszolút igaza van a -pontos rendszerrel kapcsolatban.
    másrészt én legalább 3-4 kérdést gúgliztam, mert gőzöm sem volt róla, szóval nyugodtan lehet törölni a pontjaimat, sry.
  • tnm #114
    fine by me, but some answers would be nice ;)

    na jó, átmegyek read only-ba, mert még azt hiszik, hogy "topikrombolni" jöttem ide, pedig csak építőjellegű kritikát kívántam adni. ez a kvíz ötlet nagyon tetszik, de a megvalósítással kapcsolatban vannak aggályaim.
    píísz
  • pzoli00
    #113
    no comment
  • tnm #112
    akkor mi értelme a ranglistának, mi értelme a pontozásnak (hiszen mindenki látja magának, hogy mire tudja a választ) és mi értelme a "Legyél Te az SG kvízbajnoka !" feliratnak?
  • pzoli00
    #111
    mindenki saját maga részére gyűjti a pontokat, hogy tippelsz-e vagy sem az rajtad múlik
  • tnm #110
    - ha mindenki tippel, akkor én is fogok :) *
    - radio button megtévesztő. alapvetően ilyenkor egyet kell választani.

    a passz lehetőség csak a - pontokkal együtt ér vmit
  • pzoli00
    #109
    passz = nem kell megjelölni semmit
  • tnm #108
    sajnos ez emberi becsületességet nem lehet jól mérni (pláne nem online).

    de hogy részletezzem:
    feltételezve, hogy minden kérdésnél 3 választási lehetőség van, és mondjuk minden kérdés 3 pontot ér, akkor ha tök random bejelölgetsz (mint, ahogy mki tette a kérdések nagyjánál, mivel "passz" lehetőség nem volt), akkor legnagyobb valószínűséggel az összpontszám harmadát éred el.
    ha egy rossz válasz mondjuk -1,5 pontot ér, akkor valahol 0 pont körül lesz a végeredményed csupa tipp esetén, ha minden kérdés -3 pontot, akkor -33,3ÿ%-ánál az összpontszámnak. aki viszont csak 2 kérdésre tudná a választ, de arra valóban, a többit meg passzolná, az kapna 6 pontot, ami máris reálisabb felmérése a tudásnak
    persze, aki nagyon mákos az ezután is betippelheti 100%-osra, de ez a lehetőség eddig is fennállt
  • mama 2
    #107
    Hát még nem járok egyetemre, szóval bocs, biztos igazad van.
    Lehet nincs google meg Wikipédia megengedve, de a sok "csíter" még is használja.
  • tnm #106
    biztos fiatal vagy még. :) egyetemi beugrós rendszernél nagyon gyakori a mínusz pont. pont az a lényeg, hogy ne tippelj, illetve csak olyat jelölj be, amiben viszonylag biztos vagy.

    különben lehetne az egész egy sima lottó játék is, ki találja el az 5 számot, azt kész.
    itt most az a lényeg, hogy ki _tudja_ a kérdésekre a választ. pont ezért nincs Wikipédia se meg Google se megengedve
  • mama 2
    #105
    jó lenne, ha a rossz válaszra - pont járna.
    Annak meg mi értelme? Ha rossz a válasz, elceszted, vége, 0 pont. Viszont a passz-t sem értem. Mert ha úgy gondolja tudja, akkor bejelöli, és ha jó, akkor jó, ha nem, nem. Ha meg nem jó, így is-úgy is 0 pontot kap.
  • tnm #104
    kitöltöttem, +fav egyelőre.
    2 megjegyzés:
    1, jó lenne, ha a rossz válaszra - pont járna, és lenne olyan is, hogy "passz" (természetesen 0 pontért). így kevesebben tippelnének, kisebb lenne a szerencsefaktor.
    2, mivel az összes kérdés műveltségi kérdés volt, ne írd, hogy "aki csal az beismeri, hogy nem egy IQ huszár", mert ezzel csak beismered, hogy nem tudod, hogy _hivatalosan_ az IQ-nak nem része a műveltség (kreativitás, problémamegoldó-készség, egyebek igen, de a kvíz egyetlen ilyen kérdést sem tartalmazott, csak tárgyi tudást vizsgált)

    [másik kedvencem, mikor "általános műveltség"-hez kötik az egyes kvízeket, pl. trivial pursuit magyar változata, ahol általános műveltségi kérdés, hogy melyik színházban volt az XY darab ősbemutatója, vagy hogy Bridget Jones hogyan készíti a kék spárgalevest...]
  • pzoli00
    #103
    ez csak részeredmény, vasárnap pontos ranglista időkkel !
  • Hydroceph
    #102
    jo lenne latni azt is hogy ki mennyi ido alatt teljesitette, de én akkorsemhiszekneked
  • n3whous3
    #101
    az azonos pontú eredményeket az idő szerint sorolod be? Mert úgy lenne értelme és nem úgy, hogy ki hanyadiknak érte el pl a 32 pontot...
  • ba32107
    #100
    ték
  • ba32107
    #99
    Fasza, egyre lejjebb csúszok, remélem a többi fordulón jobb leszek :/
  • pzoli00
    #98
    Részeredmény (1. forduló) - frissítve: 2009.01.27./ 09:32
  • Nightwish006
    #97
    Üdv! megmondanád hány pontom letT? :) enve néven csináltam, végig tipp
  • Hydroceph
    #96
    Ha kérhetem inkább töröld nevem lol! XD
  • adios
    #95
    kitöltöttem én is.
  • Hydroceph
    #94
    max ebben a jatekban nincs ertelme a csalasnak, de ha pl az életet vesszük, ott igenis van. sőt
  • pzoli00
    #93
    azt, hogy bevallottad
  • Hydroceph
    #92
    mármint h le se szarom?
  • pzoli00
    #91
    szerintem a legjobb döntést hoztad, semmi értelme csalni, ezt nagyra értékelem, a következő fordulóban visszaszerezheted a pontjaid !
  • Hydroceph
    #90
    le se szarom
  • pzoli00
    #89
    viszont ez tudod mivel jár?