11
  • Laslow
    #11
    Ami a külsejét illeti, szerintem nagyon szép, és képről a gombjai is messze használhatóbbnak tűnnek az átlagnál. A ceruzaaksis energiaellátás a szememben szintén előny: bárhol fillérekért veszel újratölthető aksikat/elemet, és ha lecseréled a fényképezőgépet, csak átrakod őket az újba és kész. Ráadásul már jó ideje vannak 15 perces gyorstöltők is, de az 1 órás még kíméli is az aksikat. Kell ennél több?

    Ami érdekes lenne még: képminőség. Ár? Videofelvétel közben van-e legalább digitális zoom lehetőség?
  • Gerygrey
    #10
    A megapixel nem mértékegység. A tíz és a nyolc között semmi különbség (esetleg annyi, hogy a tizes zajosabb) nem értem, miért kell még mindig címben kiemelni, hogy hány megapixel. Full-frame DSLR-eknél esetleg van értelme a 10+ megapixelnek, kompaktnál értelmetlen, mobilban meg egyenesen röhej...
  • waterman
    #9
    az elődje is két elemes:) az A470-es 2 darab 2500as energizerrel kibír egy hétvégi buszos kirándulást, úgy hogy néha 50-60 fotóból álló teljes körpanorámákat is csinálok.
    engem inkább az zavar, hogy 10 megapixelesre feltornázták az érzékelőt. egyre zajosabb képet adnak az újak, pedig például egy optikai képstabilizátorral egész jól használható masina lenne, már a 470-es is.
  • kjasfhasdfasd
    #8
    Legalább 10 megapixeles és nem zsúfoltak rá többet. Ennyi pozitívuma van a dolognak azért :D
  • NEXUS6
    #7
    "A cég az átlagfelhasználók piacát megcélozva a könnyű használhatóság figyelembe vételével alakította ki a gépet."

    Valszeg azonkívül, hogy az "átlagfelhasználó" igényeit a lehető legjobban ez közelíti meg (talán) más újdonság nem igazán van ebben a masinában.

    Az X lemaradt a cikk végéről, ami a fizetett reklám jellegű cikkeket jelöli.
  • babajaga
    #6
    "25 százalékkal kisebb, mint elődje"

    És az miért is jó? A két akkus megoldás miatt? Az a legnagyobb tervezői baromság.
  • Alvarez999
    #5
    Megnézném a "maximalizált képminőséget" ISO 1600-on. Inkább optikai stabilizátort tettek volna bele.
  • zolo
    #4
    Nemértem miért olyan nagy szenzáció ez, amikor a Canon már évekkel ezelőtt gyártott kisebbet és színvonalasabbat...

    Canon Ixus 50 (tényleg zsebrevágható gép, jó képminőség, és mindig hűs érzés a fogásánál - van itthon egy)
  • jaspercry
    #3
    na mi van a tenyeremben?
    hifitorony
    na jo,de hány?
  • B0nFire
    #2
    Én meg kicsit kétkedve fogadom az ilyen arányú miniatürizálást mindig. A Japánok már a 80-as években is belezsúfolták a számológépet a kvarcórába, aztán olyan kicsi gombok voltak rajta, hogy egyszerűen kezelhetetlen volt. A kicsinyítésnek van egy ésszerű határa. Jó dolog, hogy egy mobiltelefont zsebre lehet vágni, de már kezelni nekem is kényelmetlen, holott átlagos kezem van. Egy fizikai munkás "sütőlapát" tenyerével meg a virsli ujjaival nem biztos, hogy kényelmesnek találja. Ilyen tekintetben még a nők is előnyben vannak a férfiakkal szemben, lévén nekik (általában) kisebb a kezük. De őnekik meg zsebük nincs!
  • Möci
    #1
    "Gyerekek és állatok," kategóriában nagyon érdekel a beállítási módok közül "a kislányom és az elefánt" illetve a "kislányom és a kisegér" , mert, ha ez működik, akkor a "kislányom és kislányom" üzemmód -véleményem szerint- nem működhet.
    Egyébként a kislányom most vett magának egy CANON IXUS 90IS elnevezésű fémvázas, üvegobjektíves parányt magyar menüvel (a lányom pár nap múlva lesz tizenegy éves). Ő még nem tudja, de én nagyon elégedett vagyok a "választásával" -(OK: enyhén sugalltam)-.
    (((Kategóriájában naon jóóó, de téleg, főleg az Ő korosztályának -gondoljatok bele : FÉMVÁZ-!!!)))