21
  • Okay82
    #21
    Az a helyzet ha éppen most fejlesztenél akkor egyértelmü DDR3 kompatibilis cuccot kell vegyél,hol van még a DDR4,meg ha nem akarsz fél év mulva vagy kicsit több idö mulva alaplap+proci+ram kidobni szvsz!
  • dez
    #20
    Ez senkinek sem szúrt szemet???

    "Tajvani források számoltak be arról, hogy a két rivális csak jövőre tervezi piacra dobni a kizárólag a DDR3 szabványt támogató termékeit."

    A cikkíró figyelmébe ajánlanám, hogy a Core i7 kizárólag DDR3-at támogat. (És ez már itt sem az alaplaptól függ.)
  • dez
    #19
    Azért tedd hozzá, hogy ez a main (alaplapi) ramra vonatkozik, mielőtt mindenki nekiáll megvenni az 1.5 GB DDR2 rammal szerelt alsó-középkat. videokártyákat a 0.5 GB DDR3 változat helyett... :P
  • fecg21
    #18
    Erről már én is írtam más fórumokon, a lényeg hogy 2012-ig a DDR2 RAM-oknál kellene maradni. És kb. 2012-ben egy az egyben átugorni egy szabványt-vagyis a DDR2-ről egyből DDR4-re váltani.
  • vasziszdasz
    #17
    Sztem majd a win7 tájékán. Vagy a win7 sp1. ^^
  • vasziszdasz
    #16
    Hagyjuk már a konzolt, a pokemon meg a márió nem pótolja a pc-s játékokat!
  • vasziszdasz
    #15
    a Core i7 processzorok és X58 alaplapok eddigi szereplése keltett csalódást, a vásárlói igények ugyanis a kívánt szint alatt maradtak.

    Nahát, milyen meglepő... Gondolom fingjuk nincs miért nem kell a k. drága szajré senkinek... Elhiszem hogy jó, de nem ennyire, hogy 300k-t kidobjak proci+alap+mem kombóra.
  • Kaadi
    #14
    mindenki figyelmét felhívom arra, hogy memóriából a több mindig jobb mint a gyorsabb. vagyis ha egy adott költségvetésből kell gazdálkodni, akkor inkább vegyetek 4GB DDR2 8oo-at, mint 2GB DDR2-1o66-ot. amit pedig aranyáron kínálnak, azt meg kell hagyni az árusoknak.
  • god25
    #13
    Én azt olvastam, h annyira nem éri meg a DDR3-al foglalkozni, h a legtöbb mem.gyártó inkább a DDR4-et részesíti előnyben. Akár át is ugorhatjuk, mint a VISTA-t.
  • Inquisitor
    #12
    "vajon mikor lesz i7 notebook-okba?"
    120-130W TDP-vel? Jó sokára ... vagy visszatérünk a P4 érában használt 6 ventilátoros, gatyarádolvasztós, 7200mhA-s akumlátoros modellekre. :)
  • fade2black
    #11
    nem a proci ára a probléma hanem a proci+lap+ram ára. egyszerüen nem éri meg a váltás.
  • Kaadi
    #10
    Kérdés: volt már egyáltalán olyan fejlesztés, ami olyan gyorsan terjedt el mint ahogy azt a kitalálók vagy gyártók szerették volna? Még a petróleumlámpa sem váltotta le gyorsan a gyertyát és a gázkazán sem a fafűtéses csempekályhát.

    Az lenne az igazi forradalom, ha az új dolgokat a réginél olcsóbban adnák. Akkor talán elhinném, hogy akarják a terjedését. Minek adna ki egy átlag ember dupla árat valamiért, ami csak 20% teljesitmenynovekedest ad?
  • Magnificat
    #9
    végezd már el a munkámat konzolon :) megnézném :) Munkából adódan úgyis erős gépem kell hogy legyen, de akkor már hódolhatok másik hobbimnak, a játékoknak rajta :)
  • wednes
    #8
    A processzorok memória vezérlőjéről van szó. Bár ez a mondatból kimaradt. Erről szól végül is a hír. Azért azzal lehetnek gondok. Egyrészt a DDR3 váltás. Másrészt az új AMD procik mind a DDR2 mind a DDR3-at tudni fogják kezelni. És úgy tűnik a DDR3-nál nem 1.65V-ot max, mint az Intel.

    Egy AM3-as processzort bele lehet majd tenni egy AM2+-osba is gond nélkül, sőt egyes AM2-es lapokba is. Ott DDR2 fog használni. AM3-as lapba meg DDR3-as memóriákat.
  • waterman
    #7
    "Ezzel egy időben az AMD-nek komoly gondjai vannak a Socket AM3 foglalatba illeszkedő processzorok vezérlőjével, elsősorban kompatibilitási és stabilitási szempontból"

    el tudom képzelni, milyen gondjaik lehetnek a processzor vezérlőjével, amikor am2+-os környezetben már egyszer megcsinálták, ott működnek a procik. szimplán annyi, hogy még egy bőrt lehúznak a meglévő architektúráról, hogy kevésbé legyenek veszteségesek így a gazdasági válságban.
  • barii
    #6
    vajon mikor lesz i7 notebook-okba?
  • Dark Angel 666
    #5
    köszönjük Emese
  • Ravkin
    #4
    +1
  • zola2000
    #3
    Mondjuk ha nem játék miatt fejlesztettél akkor bocs...
  • zola2000
    #2
    Én is így voltam vele, aztán jött 2005ben a konzol, azóta még 3al együtt is sokkal olcsóbb.
  • xido
    #1
    Na ezen mit lehet csodálkozni?..Előbb az árak,aztán a tesztek láttán mondtam,hogy ráérek megint megőrülni az újdonságért..az alsó i7 70e körül..a középső 130e körül a legfelső meg 230e körül mozog itthon...és talán 600mhz difi az eltérés közöttük a 2.6-tól a 3.2ig...tesztben meg játékra nem hoz annyi gyorsulást a c2Q-hoz képest....és ehhez még 60-70e az alaplap,meg akkor már ugrik a meglévő ddr2 is...hát még kösz,de kösz nem:)...mikor 2 éve csúcsgépet vettem,kb 300at beleöltem apránként...aztán 1 év...és 200ért lehetett volna már...na hülye lennék megint ezt eljátszani:)