43
  • RelakS][
    #43
    Mit lehet olyankor csinálni, ha a hálózati gépek, illetve a saját gépen a felhasználók felderítése rettenetesen sok ideig tart? 5-10 percig simán molyol egy program, mire megkapja a listát a windows-tól.
  • fazsolt
    #42
    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom megoldani azt Win2008Server R2-nél, hogy amikor a felhasználó kijelentkezik a kliensen, akkor a profil mentésekor az Asztal, illetve a Dokumentumok mappa ne kerüljön mentésre?
  • Laza
    #41
    Ja, az ODBC beállítás is ugyanez a vicc kategória. Az administrative tools-ból ami feljön, az ugye 1 ... aztán ha csinálok egy bat fájlt, ami a system32-ből a 32 bites ODBC-t nyitná meg, felhozza ugyanezt, de ha total commanderből futtatom a bat-ot, akkor felhozza a másikat. Na, és a 32bit-es progim honnan akarja használni? Naná, hogy onnan, amit a Win felületéről meg sem tudok nyitni, csak a total commanderes bat indítással .... ezt a fost!
  • Laza
    #40
    Most térünk át a rendszereinken Windows Server 2008 R2 -re (64bit) .... ezt a szopást ... mekkora kaka már ennek a system32/syswow64 (ezzel együtt registry) kezelése. Még véletlenül sem ugyanazt a system32-t látja hálózatról (a 'rejtett') meg lokálisan (a syswow64 szellemképe) ... de persze ha bat fájlt futtatok lokálisan system32 címzéssel, akkor az a rejtettbe pakolja a vackokat ... de pl futtatásba beírom, hogy regedit, a system32-es jön fel, miközben ha kézzel indítom a syswow64-ből a regeditet, akkor egy egészen másik jön fel, és a 32bit-es alkalmazásom miért is innen akarja kiolvasni a paramétereket ?!

    Nagyon ész nélkülinek tűnik az egész ......
  • james88
    #39
    Üdv!
    Engem az érdekelne hogy mit jelent az a DFS, mire jó és milyen változatai vannak?
  • Sn00thy
    #38
    Hali!
    2008 SBS-ben hogy tom megoldani blue-ray lemezre a backup-ot?
    Egyenlőre a saját backup rendszerével nem jöttem rá, hogy miként lehet külön könyvtárakat lementeni. Csak egész meghajtókat hagy és csak vinyóra menteni. :(
  • circa
    #37
    #34, senki?
  • Zsoltika 007
    #36
    1.8-as p3? Az milyen?! Még a tualatin is csak 1.3 körül volt nem?
  • kn00bis
    #35
    Nygodtan felteheti Server Core módban
  • circa
    #34
    NAP hoz tud valaki esetleg magyar nyelvű leírást, már elolvastam pár angol doksit, de nem tudom, hogy úgy fogtam e fel a dolgokat, ahogy kéne, meg gyakorlatban nem volt lehetőségem kipróbálni sajnos.
  • Carloska
    #33
    én megse probáltam volna feltenni egy olyan gépre..
  • circa
    #32
    Nem tudom a hibát mitől dobja, de a minimum rendszerkövetelményben 512MB memóriát írnak.

    Vagy próbáld meg ezeket végigbújni.
  • 16gaborm
    #31
    Windows installation encountered an unexpected error,Verifi that the installation sources are accessibb,and restart the installation.
    Error code:0xE0000100

    Mit jelent ez? Resetel próbálkoztam...!
    Egy P3 Intel 1,8GHz + 256MB RAM + 256MB Ram VGA erre akartam felnyomni próbaként!!
  • circa
    #30
    Megoldódott, a vinyóval volt baja, BIOS-ban kelett kicsit álligatni, és már települ is
  • circa
    #29
    Helló, akadt egy kis problémám a telepítéssel, 'Windows_Server_2008_R2_Beta_EN_(STD-ENT-DC).exe' ezt a verziót töltöttem le, kiírtam DVD-re, de bootolás után csak egy szürke képernyő jön be, a jobb alsó sarkában egy felirattal "Windows 7 For testing purposes only. Build 7000". És itt megáll, a kurzor mozog, de semmit nem lehet vele kezdeni, vártam kb. negyed órát, hogy hátha csak idő kell neki, de nem történt változás. Volt valakinek ilyesmi problémája?
  • [HUN]FaTaL
    #28
    Szervergépre való. Belehet lőni otthoni felhasználásra, de akkor kapsz egy vistat gyakorlatilag és egy csomó program még úgy sem fog települni. Irodai környezetbe való, kiszolgálónak (DHCP, DNS, hálózati routing, webserver, fájlszerver, email kiszolgáló stb.)
  • Zsoltika 007
    #27
    Mindennapi használatra sokkal nehézkesebb. Mivel sok funkció ami szervernél fölösleges pl hang, 3d desktop stb tiltva van. Ezeket egy gyakorlottabb felhasználó engedélyezni tudja meg van rá leírás is. De pl sok progi meg fogja tagadni a telepítést mert szerver oprendszert észlel. Főleg tűzfalaknál jellemző. Jobban jársz egy vistával vagy egy win7-el.
  • 16gaborm
    #26
    ÉS akkor egy sima gépen Otthoni használatra apszolút nem is jó???
    Miben más mint egy sima asztali Vista???

    Csak szerver gépnek szánt gépre érdemes feltenni?
  • [HUN]FaTaL
    #25
    A kernel megegyezik a vistáéval, de funkcionalitásban teljesen eltér. Ismétlem, hogy ez egy szerver otthoni használatra alkalmatlan.
  • [HUN]FaTaL
    #24
    Ez szerver mi a fenének akarod kliens gépre tenni?:D
  • 16gaborm
    #23
    Oksa köszönöm a választ!!
    És még annyit kérdeznék hogy ennek a kezelő felülete a Vistával egyezik??
    Gépem megfelelő hozzá?
    Köszönöm

    Jah és annyit még utoljára hogy stabilitásban mennyire áll a lábán??
  • Zsoltika 007
    #22
    Fel fogja. Ha install után nem is, de a win update-ről leszedi hozzá a drivert. Nekem pl a raid vezérlőhöz szedett drivert aztán már láttam is a köteteket.
  • 16gaborm
    #21
    Srácok :!:
    Olyan kérdésem lenne hogy most Service PAck 3-as Windows XP van a gépemen,és kiszeretném próbálni ezt a Server 2008-at! 2felé van megosztva a vinyóm egy 10/XP/ és egy 200GB/Vegyes/ ha felnyomom a 10GB-osra ezt akkor felfogja ismerni a 200GB vegyes dolgokat?

    Amd Sempron 3100+
    1GB Ram DDR
    512 Mb Ram DDR2 Vga
    Ez a configon hogy futna?

    NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM ELŐRE IS !!
  • Zsoltika 007
    #20
    Hja! Ottvan a feeling :D
  • IcE TeE
    #19
    Na hát ez nagyon nagy banner :D
    Ebbe a nyomi fejűbe botlottam a ms oldalán is ^^
  • Lambo fan
    #18
    kössz
  • Zsoltika 007
    #17
    Banner műhely
  • High end PC #16
    Hol lehet bannert kérni a fórumnak?
  • High end PC #15
    Ez jó hír. :)
    Köszi az infót! :)

    Bár minden eshetőségért, jelenleg négy-féle Microsoft Windows rendszert is telepítettem a PC-émre:
    - XP Professional SP3 32-bit
    - Vista Ultimate SP1 64-bit
    - 7 Ultimate Beta1 64-bit
    - Server 2008 R2 Beta Enterprise 64-bit
    Az első kettőt a mindennapok során használom, vannak hardvereim és szoftvereim, amiket nem támogat a Vista-ám tökéletesen, és fordítva ez az XP-émre is igaz, az utóbbi kettőt pedig tesztelés gyanánt tettem fel, bár gondolom evvel nem árultam el túl sok újdonságot. :)
  • Calver
    #14
    én annak idején erősen lecsupaszított (eXPerience féle, akik tiny XP-t is csinálják) Windows Server 2003-at használtam játékokra, remekül működött minden rajta (sima XP-nél jobb FPS-eket kaptam), ami alapból nem akart felmenni rá arra volt egy kis program ami telepítőkből kikapta OS korlátozást.
  • Zsoltika 007
    #13
    Ez nagyon jól hangzik :)
  • Zsoltika 007
    #12
    Nem igazán erre való. Sok játék nem fog menni mert ellenőrzik milyen os-en akarják őket futtatni és a server nem éppen erre való.
  • High end PC #11
    Jelentem, feltettem a Windows Server 2008 R2 Beta-át. Sok helyen hasonlít a kezelőfelület Windows 7 Beta-ára. A Microsoft kulccsal ez is júliusig tesztelhető. Egyenlőre még nem üzemeltem be a hálózatot, csak drivereket és progikat tesztelgettem ezen az egy PC-én, és egyenlőre még akár a mindennapos használatra is alkalmasnak tűnik az oprendszer úgy, hogy nem is a rendeltetését tekintve használom. De tényleg tervezem egy hálózat kiépítését is. Kiváncsi vagyok játékok hogy futnak alatta :)
  • Zsoltika 007
    #10
    Bár neked játék szerónál annyira nem számít a rendelkezésre állás. A sun vasak is jó áron vannak ahogy néztem. 1u rack-nél.
  • Zsoltika 007
    #9
    Nekem Dell a favorit 3 éves max 24 órás helyszíni gari miatt.
  • IcE TeE
    #8
    Na ez jó hír :)
    Lehet be újítok egy új szervert. Tényleg egyébként tudtok segíteni milyet vegyek ? ^^ 3-4 játékszervert futattnék rajta.
  • Zsoltika 007
    #7
    Régebbi vason gyorsabb mint a sima 2008. Szvsz 2003 körülre mondanám az alaprendszert. A többi már a szolgáltatások mennyiségétől és fajtájától függ.
  • IcE TeE
    #6
    Számolj majd be kérlek :)
    Mi a gépigénye ?
  • High end PC #5
    Három Windows-szos kliens lesz csatlakozva. Mindegyik PC 2-3 éves, annyira nem régiek, hogy gond legyen. Azt hogy mi mennyire nyújt kellő biztonságot, fogalmam sincs, ugyanis nem teszteltem az előző verziót sem.
    De egyébként tényleg játszik az is, hogy ki akarom próbálni.
  • Vorpal
    #4
    gonosz - gonosz