17
  • Aspirin
    #17
    "Így is kicsi a választék. "

    Szerintem meg túlbonyolított az egész. A p2-hez volt 3 chipset, a legelső socket a hoz sem bonyolították túl a dolgot. Pl: am2-höz jelen pillanatban csak az amd-től:
    690v-690g-740v-780v-770-780g-790gx-790fx-790x
    hogy csak a közismertebbeket említsem...
    Az intel a saját háza táján meg alázza a júzert mert semmivel sem rosszabb a 945g a g35-nél pl...
    nVidiánál még bonyolultabb a helyzet.
    Ez a feleslegesen bonyolulttá tett helyzet juttatja csődbe az alaplapgyártókat és nem a notebookok.
  • dez
    #16
    Hát a notik alaplapját ki gyártja? Az adott OEM saját maga?
  • VoneOut
    #15
    Gigabyte maradjon, a többi nem érdekel.
  • marcee
    #14
    Az miért olyan hatalmas baj, hogyha "csak" stagnálnak? Azt megértem, hogy a csökkenő eladás gond, de ha csak nem növekszik az miért baj? Ezt sosem értettem.
  • Alfa Of NS
    #13
    A hordozható gépekbe nem kell valami alaplapféle? Azt ki gyártja?
  • waterman
    #12
    nekem volt msi kt3 ultra2-esem, hát ha az egy becsületes vas volt, akkor már most húzzák le magukat a klotyón. frissítettem a biost párszor, de csak akkor volt hajlandó elindulni a gép, ha a legnagyobb (oc) vagy a legkisebb beállítható szorzóval indítottam el. különben meg cmos resettel volt hajlandó csak visszatérni az élők közé.. csak szenteltvizet nem öntöttem rá, azon kívül mindent próbáltam, de nem működik jól.
  • tomcsa4
    #11
    Látom, nagyon hozzáértő vagy. Mr "széleslátókör". Socket 754 MSI alaplapok is annyira jól húzhatóak, atomstabilak voltak, ogy csak na. Pláne az MSI K8N Neo Platinum. Ilyen stabil deszkát nem fogsz látni. De volt neki jól sikerült P45-ös alaplapja is. Meg milyen zsöveg az, ogy az MSI fog menni, mert neked a többitől volt alaplapod? Ennyire ego vagy?

    Az én személyes kedvencem a Gigabyte.
  • Sanyix
    #10
    óóó nemár csak a fospumpa asus maradjon!!! basszus nem akarok még egyszer olyan dzsunka szart venni mert nincs választás...

    Így is kicsi a választék.
  • Stonee
    #9
    a ChainTech-et anno de sajnáltam... nagyon minőségi és arányleg olcsó lapjaik voltak.
  • n0k0m
    #8
    Remelem azert 3 gyarto legalabb megmarad. Nelegyen mar itt is nvidia-ati, intel-amd felallas, aztan sunyiba fenntartjak az arat kozos megegyezes alapjan.
  • Aspirin
    #7
    Az MSI-ért amúgy sem kár. Socket A-s alaplapjai voltak az utolsó becsületes vasak.
  • Aspirin
    #6
    MSI fog menni, mert nekem már volt asus, asrock, gigabyte és ecs alaplapom is de se abit se msi se a többi nem volt meg.
  • kvp
    #5
    "de tényleg ha az asus is befuccsol akkor milyen lapot veszünk?"

    Na oket nem kell felteni, mert ok gyartjak a hardvert az xbox360-okba, a ps3-akba es a markas nyugati pc-kbe (dell, hp) is. Az msi sem all rosszul, tehat a gigabyte es az ecs kerulhet bajba. Vagy ha a ket masik hibazik.
  • Dark Angel 666
    #4
    hát például Gigabyte lapokat
  • Palinko
    #3
    kész vége ezentúl nem fog kelleni alaplap, majd csak úgy felragasszuk a ház oldalára a cuccokat :S

    de tényleg ha az asus is befuccsol akkor milyen lapot veszünk?
  • [HUN]FaTaL
    #2
    Az Asrock az ASUStek tulajdonában van (asrock=asus lowend) így max együtt a kettő, azt pedig nem szeretném.
  • Dark Angel 666
    #1
    Az Asrockért nem volna kár