131
  • Kingfisher
    #1
    Azóta működik újra a letöltés.
  • mumpic
    #2
    Istenemmmmmm...
    Azt sugallja a cikk, hogy a torrentet eleve a kalózkodás miatt találták ki, holott távolról sincs így.
  • roliika
    #3
    Valóban nincs így. De arra használják az meg tény. :D
  • Kheller
    #4
    Illett volna a cikkben megemliteni, hogy telepitésnél (a vista-hoz hasonlóan) nem muszáj serialt megadni, igy 30 napig simán használható, tehát teljesen felesleges megszakadni a serial megszerzéséért.

    A 30 nap után a szokásos "rearm" trükkel pedig további 90 napot lehet kapni, még mindig serial nélkül...
  • derwer
    #5
    Igen, nekem is egyből szemet szúrt...
    A torrentet terhelés elosztásra találták ki, tehát pont iskolapéldája lehetne ez az eset: Hirtelen jön egy letöltési roham, mely irdatlan adatforgalmat generál és csak ideiglenesen, pár napig tart. Ilyenkor jön(ne) jól a torrent, ami gyakorlatilag egy terhelés elosztást csinál.

    Tehát a cikk ezen része erősen ferdít...

    Derwer
  • A1274815
    #6
    Tegnap eset óta fennt is van.

    Rendszer:
    AMD Phenom X4 9850
    4GB ram
    ATI Radeon HD 4870
    AMD 770-es chipsetű Gigabyte alaplap

    Windows Vista x64 Ultimate
    Windows 7 x64 Ultimate

    Tapasztalatok:
    Az új vezérlőpúlt nem jön be, a többivel nincs baj.
    Nagyon kényelmes
    A lemezműveletek gyorsabbanak tűnnek.
    A programok valamivel lassabban indulnak, mint Vistan.

    Néhány mérési eredmény:
    Boot idő:
    Vista: 25 sec (ráadásul már több mint féléves, nagyon sok minden lett rá azóta telepítve és unistallálva, kb. 60 process fut indulás után és ezekből kb. 44 csak a Vistaé).
    Win7: 30 sec (friss install, még nem telepítettem rá semmit, kivéve FTP/HTTP servert és SUA + SUA SDK-t, de ezek a Vistamon is fennt vannak, kb. 42 process fut)
    3dMark05:
    Vista: 18448
    Win7: 18100

    Játék teszteket is fogok majd végezni, de az OpenGL-es játékok egyenlőre kisenek a listából.

    Tegyük hozzá, hogy még csak Beta1 és a driverek is Betak, tehát még nagyon sokat változhat a helyzet.
  • shaq
    #7
    ezt a képet minek tették be?
    nagyon nem ilyen a rendszer!
  • A1274815
    #8
    Kimaradt 3Dmark05 CPU tesztek:
    Vista:
    CPU Test1: 10.4
    CPU Test2: 10.7

    Win7:
    CPU Test1: 9.5
    CPU Test2: 9.4
  • endrev
    #9
    Szerintetek fut egy P4 2,8-on? 512 MB RAM
  • endrev
    #10
    Már megvan:

    # 1GHz processor (32- or 64-bit)
    # 1GB of main memory
    # 16GB of available disk space
    # Support for DX9 graphics with 128MB of memory (for the Aero interface)
  • galocza
    #11
    meg pont arra, hogy a terjesztő korlátozott sávszélesség mellett is tudjon anyagot közzétenni, pl modok, linux disztribúciók, de akár film (pl. star wreck).
    az, hogy a multik ezt a lehetőséget nem használják ki,
    1. idiotizmus
    2. így lehet nyafogni, hogy jaj, a torrent GONOSZ.
    (amely felfogást erősíti a félrevezető cikkcím is, köszi érte.)
  • pepe792
    #12
    erről jut eszembe:) A kalóz Vista infojában: Bill Gates azt mondta a Vista gyorsan el fog terjedni. És mi segítünk ebben.
  • B0nFire
    #13
    A cikk címe nagyon erősen félrevezet, és aki a cikket írta, gőze sincs a torrentről.

    roliika: az, hogy ki mire használja a torrentet teljesen mellékes e szempontból, valamint egyéni felelősség kérdése. Jó, nem fogok struccot játszani, mintha nem tudnám, mi megy rajta, de azért nem kéne egyből lekalózozni minden torrentezőt, mert így a két fogalom közé automatikusan egyenlőségjelet tesznek, ez pedig nem helyes.

    Mert az, hogy valamivel vissza lehet élni, még nem jelenti azt, hogy vissza is fognak vele élni. Az ártatlanság vélelme hol marad? Ennyi erővel (és most nagyon demagóg leszek) be lehetne tiltani minden konyhafelszerelési üzletben a kések forgalmazását, mondván, hogy azzal embert is lehet ölni, tehát aki kést vesz, az mind potenciális gyilkos. Ez egy durva analógia, de szemléletes. Én is torrentezem, és nem tartom magamat kalóznak, bűnözőnek, rablónak, tolvajnak, és haramiának. Jövedelmet még közvetve sem szerzek belőle, csupán a szórakozásomat szolgálja. Jobb lenne, ha a kiadók és jogvédők nem automatikusan magukból indulnának ki, mert ennyi erővel a világon egymilliárd embert börtönbe lehetne zárni.
  • Kheller
    #14
    "A cikk címe nagyon erősen félrevezet"

    Nono. Olvasd el a beta EULA-t. Nincs jogod terjeszteni, tehát pont ugyanúgy kalózkodás a terjesztése, mint a véglegesnek.
  • BB7
    #15
    Torrent hangzik el a cikkben és még nem írt vajon kiki! ILYEN NINCS!
  • WoodrowWilson
    #16
    Most kiabáltad el.
  • BB7
    #17
    xD Lehet!
  • Rexhawk
    #18
    TOR
  • TommyC
    #19
    Akkor az openGL még nem megy rendesen?
    mert egy hete kb felraktam és elindítottam a Fallout 3at és látszott h frame-el.

    Láttam benne még pár bug-ot, volt h rákattintottam az intézőre és nem akarta behozni.
    De meglepően sok mindent felismert, ennek örültem
  • B0nFire
    #20
    Igen, van benne valami, amit mondasz, de akkor miért van az, hogy a médiában is keverednek a vélemények; egymásnak homlokegyenest ellentmondó nyilatkozatok röppennek fel, sőt már olyan bírói ítélet is született, amely kimondta, hogy a feltöltés sem büntethető, ha a művet szabálytalanul közzétevő nem keres pénzt vele.

    http://www.enyingifoci.extra.hu/936mhz.mp3

    Persze, ez a kitétel a szoftverekre nem vonatkozik, hiszen nem a szoftvert vesszük meg, hanem a használati jogot hozzá. De mindezek ellenére, hogy várhatnánk el a hétköznapi embertől, hogy kiigazodjon a jogszabályokban, amikor - úgy tűnik -, még azok számára sem egyértelmű, akiknek ez a szakmájuk. Pl bíróság. Ha egyszer a törvény úgy rendelkezik valamiről, hogy azt nem lehet, akkor a bíró hogyan hozhat homlokegyenest ellentétes döntést?
  • Kheller
    #21
    nem hinném, hogy biró, szoftverek esetén hozott már ennek homlokegyenest ellentétes döntést... A zene, film meg nem ide tartozik, a win7 beta torrenetezése kalózkodás és pont. Hogy ez a kutyát nem érdekli - még a microsoftot sem - az a tényen nem változtat.

    Egyébként megtippelném, hogy pontosan ez eula miatt nem torrenten terjeszti a microsoft, a userek egyszerűen nem adhatják egymásnak oda még darabokban sem.
  • MrBlowfish
    #22
    Az sem igaz hogy 5-5 kulcs van, mert 10-e reggel, délelőtt-ig még egynéi kulcsokat osztottak (többek között nekem is egyedi van), csak ezután jött az 5-5 rotáció.
  • FoodLFG
    #23
  • zoltannemeth
    #24
    Én ma délután regeltem és kaptam kulcsot!!!
  • iMacX
    #25
    Én csak a boot időkről tudok, mivel tegnap este tartottunk itt 4 laptoppal bootolási versenyt, ahol a következő gépek voltak:
    - Dell laptop Windows 7-el (frissen telepített, vírusirtóval): Intel Celeron 2Ghz, 1GB Ram, Intel GMA965
    - Acer laptop Windows XP SP3-al (frissen telepített, vírusírtóval): Intel Pentium IV 3Ghz, 512MB Ram, Ati Radeon Mobility 9700
    - Asus laptop Windows Vista SP1-el (frissen telepített, vírusírtóval): Intel Celeron D220 (1,2Ghz), 4GB Ram, Sis Mirage 3
    - Apple Macbook Mac OSX Leopard-al (1 év 2 hónapos telepítés után): Intel Core Duo 2Ghz, 2GB Ram, Intel GMA950

    Röviden az idők (komplett gép boolás teljes betöltéssel):
    - Dell Windows 7-el: 34 sec
    - Apple Macbook Leopard-al: 43sec
    - Acer Windows XP-vel: 48sec
    - Asus Windows Vista-val: 51sec

    Csak operációs rendszer betöltése (tényleges operációs rendszer gyorsaság):
    - Apple Macbook Leopard-al: 24sec
    - Dell Windows 7-el: 29sec
    - Acer Windows XP-vel: 40sec
    - Asus Windows Vista-val: 48sec

    Szóval számomra furcsa, hogy nálad a Vista jobban teljesít mint a Windows 7... Szerintem ennek a Beta driver-ek lehetnek a főbb okai... Fog ez még javulni később nálad szerintem :)
  • freemanone
    #26
    config:
    AMD Athlon64 3500+ @ 2200mhz (11*200)
    ASUS M2R-FVM alaplap
    ATI Xpress 1100/1150, AMD Hammer chipkészlet
    Kingmax 2*1GB DDR2 DUAL CH 128bit
    ATI Radeon HD2600XT @ 256mb DDR3
    Segate Barracuda 160GB SATA II
    WD My Passport USB 160GB
    Realtek ALC888 hangkari 7.1-es integrált

    Winwods 7 32bit build 7000


    A rendszer aránylag stabil és gyors az XP-hez képest Vista nem nyerte el a tetszésemet így azzal nem is mértem össze a képességeit.
    A telepítés nem igényel sok időt és utánna majdnem komplett rendszert kaptam feldriverezve. Codecs pakkot eddíg még nem látott a gép, kizárólag egy AC3 került fel, de a BSplayer PRO 2.14es verzió így minden file-al elboldogul. Megnéztem a beépített WIN mediat is azzal sem voltak különösebb gondok.
    Ami nehézséget okozott az egy olyan audio software megtalálása amit a gyári lemez feldob XP-n. Ha rácsatlakoztatok egy jack dugót akkor feldob egy ablakot amiben meghatározhatom, hogy az a port miként üzemeljen (front, sub, center, mic stb..). Ez nekem különösen érdekes mert az alap kimenet sajnos mono lett... megsérülhetett valamikor. Pár óra alatt ez is meglett azóta tökéletesen üzemel.
    Ami nem tetszik, hogy néha minden előjel nélkül gondol egyet és becsíkozza a monitort majd a teljes rendszer vele fagy, és amikor zenét hallgatok a legkeményebb hardtechno fan is kirohanna a világból arra a zajra amit generál mellé.
    Várom a teljes verziót, ha így folytatja a mircosoft még a végén összehoz egy néhány évig használható nextgen oprendszert. Nem szeretem a cég politikáját, valamint pket sem xDD de már kell valami normális új opsys.
  • BB7
    #27
    Windows 7 Beta 1 Performance
  • A1274815
    #28
    Azt én is oda írtam, mint lehetőséget.

    Nállad a teszt efgy kicsit más eredményt mutat, de vannak komoly okai:
    A rendszer indulás a RAM méretétől, a winyó vezérlő driver detektálási idejétől (néhány alapnál, pl. SiS chipsetnél több másodperc is lehet) és a winyó sebességétől függ.

    Te 4 különböző laptopon mérted a boot időket, emiatt nem összehasonlíthatóak, mindet ugyan azon kellett volna mérni, ráadásul a laptopok néhány eszközéhez elég egzotikus programok és driverek is kellenek. Az már csak hab a tortán, hogy nagyon eltérőek a gépeid paraméterei, pl. a Vistadat egy SiS chipsetű laptopon bootolotad, be 1,2 GHz-s processzoron. 768MB ram feletti gépeken már a ram növelésével nem csökken a Vista boot ideje.

    Különben kb. ugyan anyí idő alatt bootolna be, ha nem vacakolna 5 másodpercet azzal látványos, ám de felesleges animációval. Valamint én x64-eseket teszteltem, gondolom nállad x86-osverziók voltak, az általam leírt asztali gépen.

    És mégegyszer is leírom a teljesítményének köze van a Beta állapotú driverekhez meg ahoz a tényhez, hogy maga a rendszer is beta. Ami miatt a Win7 potenciállisan gyorsabban tud bootolni, az az, hogy a drivereket egyszerre inicializálja, ami csak azért potenciállis, mert nem mindig kivitelezhető teljesen párhuzamosan.
  • A1274815
    #29
    Már láttam szép táblázat van valóság tartalma is, de sorrend helyett inkább másodperceket írt volna oda használható is lenne a táblázat valamire.
  • Tomalak
    #30
    Gondolom ne gondolkozzak olyanban hogy a vistámat felfrissítem erre.. :P
  • Gerygrey
    #31
    Codecs pakkot eddíg még nem látott a gép, kizárólag egy AC3 került fel

    Ezt a mondatot nem teljesen értem, XP alatt is ez a normális eljárás...

    Csíkozódós fagyást én akkor láttam (XP alatt), amikor passzív hűtésű kártyára dugtam 1920-as felbontású monitort és ebben a felbontásban futtattam játékot. Lehet, hogy nem bírta rendesen hűteni a passzív borda, túlmelegedett és leállt, lehet hogy nálad is hasonló a helyzet.
  • Doktor Kotász
    #32
    Hát amit a torrentről itt összehordtok, az képmutató.

    A torrentet megalkotó programozók szándéka a pont az illegális letöltések elősegítése volt.
  • BB7
    #33
    Az első 5 HSZt olvasd el! :)
  • Griphons
    #34
    A torrent mintájára már azt is kitalálhatnák, hogy az ftp-zés is illegális, hiszen azt is sok kalózoldal használja (ha már protokollokról beszélünk), sőt az ftp-t régebb óta használják warezre, és még bizonyíthatóbb is.
    Akkor most ki a hülye?
  • vajon kiki
    #35
    hát ahhoz hogy torrenten valami elszaporodjon előszőr minimum népszerűnek kell lennie, hamár jónak legalábbis nem jó.



  • Hedgehunter #36
    itt az 5-5 kulcs....
    32:
    4HJRK-X6Q28-HWRFY-WDYHJ-K8HDH
    TQ32R-WFBDM-GFHD2-QGVMH-3P9GC
    6JKV2-QPB8H-RQ893-FW7TM-PBJ73
    GG4MQ-MGK72-HVXFW-KHCRF-KW6KY
    QXV7B-K78W2-QGPR6-9FWH9-KGMM7

    64:
    482XP-6J9WR-4JXT3-VBPP6-FQF4M
    D9RHV-JG8XC-C77H2-3YF6D-RYRJ9
    JYDV8-H8VXG-74RPT-6BJPB-X42V4
    7XRCQ-RPY28-YY9P8-R6HD8-84GH3
    RFFTV-J6K7W-MHBQJ-XYMMJ-Q8DCH
  • Szega87
    #37
    mert neked minden jogtiszta ami torrenten keresztül jön? madár vagy
  • FlyingV
    #38
    Hedgehunter, valszeg fox kapni a seggedre az SG-s moderátoroktól... Ha meg nem, újabb példája, mekkora vicc ez a társaság :)


    Torrent: EGY, azaz EGY programozó találta ki ezt a megoldást, ha jól tudom valamilyen szellemi betegségben szenvedő egyén (utóbbit csak azért írom, hogy íme még egy példa, mekkorát tud alkotni egy >NYOMI<.. szóval nem elítélni őket.). A legszebb az egészben, hogy tudjátok most hol dolgozik? Valve. Melyik részlegnél? Steam. Mire épül a Steam? Találjátok ki. Mindezek ellenére a torrent igenis kalózokkal telített.

    Win7: engem nem nyűgöz le, érdekes módon akik utálták a Vistát, azok ezt várják messiásként, amikor egy Vista 1.2 kb..

    Mellesleg kár, hogy nem tudnak egy az Apple-féle Exposé-hez hasonló, HASZNÁLHATÓ 'ablakmegmutató' megoldást csinálni, mert a Vistá-s megoldás is eléggé használhatatlan volt, ráadásul látványos sem... Bár a 7-ben már benne van, az hogy ha az ablakot a címsoránál megfogva megrázod, eltűnik a többi, ez már valami, de ami a fenti képen is van pff, látványosnak sem nagyon mondható, viszont legalább használhatatlan :(

    Google Chrome-ot meg letilthatnák rendszerszinten
  • RYO21
    #39
    ez milyen kép? mert nekem
    nagyon tetszik.
  • nyalógép
    #40
    Épp kulcs keresés előtt állok, istenkirály vagy! Köszönet a többiek nevében is!