29
  • L3zl13
    #29
    Próbáltam szemléletesen ábrázolni, hogy meg lehet lepődni akkor is ha a valóság csak az elfogadott elméleti modellekhez képest mutat jelentős eltérést, sőt akár minden alap nélkül is lehetnek elvárásai/sejtései az embernek. Nem kell feltétlenül sokezer mérési adattal rendelkezni egy adott témában ahhoz, hogy egy eredmény meglepjen.

    Sajnálom, hogy ez az igen összetett példa meghaladta a felfogó képességedet...
    Majd legközelebb igyekszem egyszerűbbet kitalálni a kedvedért.
  • brueni
    #28
    akkor ezért van mostanában ilyen hideg?
  • brueni
    #27
    oszt hiába tartott addig, mégis előbb kipusztultak...
  • Lastman
    #26
    2012-ben nyugdíjasból is sokkal több lesz, mint adófizetőből !
    Mi ez ha nem világvége ?
  • y3ls0
    #25
    Gyanitom, titokban kisérleteznek, mert olyat találtak, ami kicsit büdös
  • Jerry90
    #24
    gondolom ahogy szennyezzük a környezetet, ugy "fogy a levegő is" kb hasonló elven van (szerintem) mint a lufi, minél több levegőt fújsz bele annál jobban kitágul. gondolom gondolom már kevés a légkörben előforduló azon gázok amik jobban kiszorítaná a legfelső rétegeket. ezért van közelebb. Szerintem;)
  • Teppik Amon
    #22
    Gyanítom hogy az LHC majd 2012ben fog rendesen üzemelni ;) úúgy december vége felé :D
  • polarka
    #21
    És kinek a fekete luka szív be minket?
  • Zocsi
    #20
    Hmmm, elgondolkoztató cikk...
  • Magiszter
    #19
    Ezt a mondatot még értelmezni sem tudom. Illetve ha megpróbálom akkor ez az eredmény
  • Banano
    #18
    Szerintem azért vagyun közelebb az űrhöz mert egy fekete lyuk próbál minket beszívni.
  • szasz85
    #17
    Így jártak :D
    A tudomány már csak ilyen, állandóan változik és fejlődik ahogy új dolgokra jön rá. Azt nem értem hogy egy kutató hogy lepődik meg ha valami olyannal találkozik amire nem számított.
    De igazából ez lényegtelen, én csak megjegyeztem, L3zl13 kezdett kötöszködni. :D
  • szasz85
    #16
    Én se nézem le őket, de azért nem is kell tőlük hasra esni. Az meg hogy előttünk jártak az azért kicsit erős, nem olvasol kicsit sok Daniken "kutatásról".

    2012-vel kapcsolatban az a szánalmas hogy sok szerencsétlen még el is hiszi hogy lesz valami. Kell valami új világvége ha már az átkozott LHC nem tudott fekete lyukat csinálni.
    Van már egy rakás elmaradt világvége, 2013-ban meg eggyel több lesz.
  • Teppik Amon
    #15
    dehát ha mindenhol, még az iskolában is azt hallották hogy anak márpedig ott fent, jó magasban KELL LENNIE akkor miért van itt lennt? Ezen lepődtek meg. Mert szentül hitték amit tanítottak nekik..'oszt mégse úgy van.
    2012őt meg kíváncsian várjuk! ;)
  • szasz85
    #14
    Érdekes példa, de ettől még nem jöttem rá hogy kutató létükre hogyan tudnak "megdöbbeni" egy olyan adaton amit még soha nem mértek.
  • HENCIG
    #13
    No akkor mi sem fogjuk az euro-t fizetőezközként használni!!
  • gErEth
    #12
    én azért annyira nem becsülöm le a régi korok embereit - tapasztalataik biztosan voltak, nem kell lehülyézni őket, mert sok szempontból előttünk jártak

    világvégében nem hiszek, meg abban sem, hogy most valami nagy dolog fog történni, inkább csak annyi, hogy ha tényleg összeegyeztethető valamilyen jelenség valamilyen régi kultúrával, akkor lehet, hogy még többet megtudunk róluk.
  • L3zl13
    #11
    Amikor gyerekkorodba először láttál elefántot az állatkertben és meglepődtél milyen nagy, remélem apád lekevert egy nagy maflást, hogy "mi a f@szért lepődsz meg, mikor ez az első elefánt amit láttál, majd ha 30 éve elefánt méréssel foglalkozol, utánna meglepődhetsz büdös kölök"...
  • szasz85
    #10
    "A valós összehúzódás mérete azonban ezzel együtt is mindenkit megdöbbentett."
    Most mértek először szoláris minimum alatt. Mégis min lepődnek meg???
    Ha már 1000 éve mérnék az ionoszférát és kapnának valami kiugró értéket akkor esetleg meg lehetne lepődni.

    Ezt a 2012 bohócságot meg hagyjuk már, szánalmas.
  • n0k0m
    #9
    Csak nehogy leugorjon az ionoszféra kicsit korulnezni tengerszinten :D
  • Jerry90
    #8
    a maja időszámítás 2012 ig tart.
  • sonic333
    #7
    A FASZT KIGYŰRITEK
  • Molnibalage
    #6
    Egyszerűen csak arról van szó, hogy nagyobb a rendszer dinamikája, mint eddig feltétezték. Ez mit is jelent? Csak jót. Még ilyen ingadozásokat is kibír az élet anélkül, hogy a legkisebb látható jele lenne itt lent.
  • darkhill
    #5
    erről is az oroszok tehetnek!azt megértem ha mindenhol sporolnak na de azért a Nap had menjen már 100%on
  • kuci06
    #4
    most már tényleg kezdek parázni :D

    valahogy minden hülyeséget 2012-re jósolnak
  • flashpointer
    #3
    hehe, a holnapután című filmbe is pont ez volt
  • Pares
    #2
    Eseménydús évnek igérkezik az a 2012...
  • Nonix
    #1
    itt az idő megepíteni a liftet az űrbe!!