23
  • dez
    #23
    "a hd divx azér is jó, mert régebbi gépen is elfut."

    Csak éppen, mivel jóval gyengébb is tömörítésben, mint pl. a h.264, azonos bitrátán jól láthatóan hományosabb is a kép...
  • Zoliz
    #22
    Pfúj, úgy néz ki mint egy predalien. Pusztuljon ami randa!
  • szurka
    #21
    a rózsaszín párducot bezzeg milyen régóta ismerik
  • metaljesus
    #20
    talán azért mert nem arra való?
  • csatosimakönyv
    #19
    nem is te lennél :P

    egyébként meg 5 millió éves faj, a homo sapiens legősibb ismert formája, a neantroposz a 2. és 3. eljegesedés közötti korból való, így azt 5-600.000 évre becsülik, de azért ne gondold, h volt már mobilinteretjük, jézus 2000 éve tevékenykedett, amerikát 1492-ben fedezte fel Kolumbusz, de fogalma sem volt róla, és így tovább...

    szóval az, hogy 5millió éves, nem jelenti azt, h már rég ismernünk kellene. és nyilván észre vették az őslakosok, csak nem közölték tudományos lapokban... LOL
  • Molnibalage
    #18
    Mert nem is az életet keresik először te nagyonokos. Azokat a szerves vegyület alkotóelemeket amik szükségesek ehhez.
  • Pares
    #17
    Jah, szinképelemzés. Még a Földön se tudták kimutatni az életet, LOL.
  • metaljesus
    #16
    "5 millió évig állítólag nem vesznek észre egy rózsaszínű gyíkot" szerinted azóta napi járat közlekedik londonból galapagosra vagy mi?

    az univerzum kialakulásáról nem közölnek tényeket, hanem csak elméleteket. a jelenlegi ismereteink szerint ez történhetett legvalószínűbben. így működik a tudomány. felállít egy elméletet, amit egyszer majd vagy igazol, vagy nem.

    más bolygókról meg miért ne lehetne tényeket közölni, ha megfelelő adatok rendelkezésre állnak? csillagásztai színképelemzésről hallottál már például?

    és amúgy is, a föld élővilága annyira gazdag, hogy lehetetlen teljesen megismerni, még megfelelő technikai felszerelés mellett is. mert nem azon múlik. ezzel szemben egy távoli exobolygó légkörének elemzése a legjobb műszerekkel elvégezhető, mert igen, az meg attól függ.
  • L3zl13
    #15
    Ellenben te elolvasol egy felületes cikket és jól megmondod mi hülyeség min nem...
    Ki vagy te? Besenyő Pista bácsi?
  • mcninja
    #14
    Persze, senki sem vette észre... Eddig hol a búbánatban bújkáltak, ráadásul 5millió évig mi??? Amúgy szerintem is vedlik a lelkem :)

    Ez a hír kb olyan, mintha találkozna egy "tudós" egy természetesen vörös hajú emberrel és akkor ráhúzná, hogy új faj...

    Ismételten csak gratulálni tudok az Sg.hu hírmagazinnak... Az ilyen, meg az univerzum széléről, vagy más bolygókról szóló cikkeik miatt járok ide. (nevetni, meg csodálkozni, hogy mivel nem lehet bekajáztatni a népet.)

    Az egészben az a legviccesebb, mikor 5 millió évig állítólag nem vesznek észre egy rózsaszínű gyíkot, de arról, hogy miként alakult ki az univerzum, meg mi van a Marson vagy más bolygókon, előszeretettel közölnek "tényeket"

    Hihetetlen, hogy ez a félrevezetés nem minősül bűncselekménynek, sőt még vannak akik várják is...

  • Teppik Amon
    #13
    Csak ksizívta a nap. Tudjátok a lyukas ózonpajzs miatt elég veszélyes a napon tartózkodni :)
  • Narxis
    #12
    Dehogy vedlik, csak kivakarta.
  • Balumann
    #11
    Én 2 részt már megnéztem belőle, nekem is HD -ben van (nem divx). Tényleg nagyon jó, de Planet Earth-höz azért nem lehet hasonlítani, már csak azért sem mert az azért sokkal több mindent mutat be. A Galapagos -osban meg rengeteg az ismétlés, van néhány mondat amit ha nem mondott el vagy 40x akkor 1x sem. 1 részbe simán bele férne a teljes ha nem mondana el mindent többször :P
  • qwas
    #10
    Erről a szerencsétlen jószágról ott fennt látszik hogy vedlik. Persze hogy rózsaszín emiatt. Nem kéne megvárni mire "kinő" a rendes bőre, és aztán nyilatkozni a színéről?
  • metaljesus
    #9
    csak összehasonlításképpen:
    Budapest: 525 négyzetkilométeren terül el, 1 930 000 lakosa van
    Galapagos: terület 8 010 km², lakosság 19 984
    szóval nem a legsűrűbben lakott, és valószínűleg nem a leglátogatottabb hely.

    amúgy meg:
    "a Galápagosi Nemzeti Park vadőrei már 1986-ban észlelték az első példányokat"
  • zyppy
    #8
    az a köcsög leguán
  • djw
    #7
    át kell festeni a meglévőket és ennyi :D
  • djw
    #6
    rózsaszín... biztos kevés arra a plázacica :DD
  • r4pt0r
    #5
    Én nem mert most ez lesz a divat és még kevesebb lesz.
  • Tsol
    #4
    Ja ez érdekes. Mindenesetre én örülök neki.
  • dzsagon
    #3
    Galápagos nem egy nagy terület, ez a köcsög leguán meg nem egy mikroszkópikus lény. Hogy faszba nem vette eddig észre senki?
  • lapaleves
    #2
    van egy 3 részes sorozat Galápagosról "valahol" hd divxben. szerintem még a planet earth-öt is üti, ráadásul asszem szinkronos. a hd divx azér is jó, mert régebbi gépen is elfut. egyik legkomolyabb rész pont az, ahogy a leguánok legelnek a víz alatt, közben meg heccelik őket a fókák.
  • Axon
    #1
    Rózsaszín leguán?
    Megvan a buzik új kabalaállata.