47
International Exchange Erasmus Student Network
  • Steel
    #41
    sziasztok

    Én is idén ősszel fogok kimenni erászmuszni, méghozzá ha összejön akkor Hollandia. ;)
    Egyik jó haver meg Portugáliában volt fél évig, oda ne menjetek mert az összes csaj ronda és szőrös! :D

    Amúgy épp gyakorlaton vagyok, most írom a szakdogám is, de úgy tudom ez a három dolog -gyakorlat, szakdoga, államvizsga- külön állóak. Szakdogám leadom, kooperatívot (nálunk gyakorlati lehetőség, 6 hét helyett 1 év) aláíratom a végén, oszt' lépek is. :)
    Amúgy én is BMF-en vagyok, ez a suli erasmus honlapja: http://erasmus.bmf.hu/

    érdemes annak is megnéznie aki nem nálunk tanul, mert vannak élménybeszámolók szinte minden országból, meg egy rahedli ügyintézési "segítség"
    sok sikert mindenkinek
  • ba32107
    #42
    Nem csak az mehet erasmusra, aki még nincs az oktatás utolsó évében? Nálunk legalábbis így van. Én most tavasszal végzek, úgyhogy nekem már felejtős, viszont elvileg megyek az Eltére MScre, ott tervezek menni erasmusra, remélem összejön. Haverom most van Dániában (illetve februárban jön haza), nagyon élvezte, és minden követ megmozgat hogy kint maradhasson, de nem talált semmilyen melót, úgyhogy jönnie kell :D
  • Steel
    #43
    nálunk egyetlen feltétele az aktív hallgatói státusz, viszont ennek meg az, hogy minimum egy tárgyat fel kell venni a tantervből,
    én már szinte abszolváltam, de "szerencsére" van egy tárgyam amit fel kéne vennem vizsgásnak, viszont így eltolom magam előtt és ősszel majd felveszem erasmus-on
    ciki v. nem ciki tárgyat ismételni, de így kell belőle profitálni

    aztán ha találok munkát lehet én is kint fogok lediplomázni, de ez még nagyon a jövő zenéje...
  • Gladiator
    #44
    Én meg Hollandiaban tanulok 4 evesen szakon, es jovore Pestre megyek Erasmusra:D Legalabbis most ugy nez ki...
  • Steel
    #45
    Háát, ha bulizni akarsz akkor jól választottál (dolgozni nem épp ideális), bár nem tudom mióta élsz kint, és egyáltalán mennyi ideig laktál itthon. Én leginkább munka miatt mennék Hollandiába (amúgy Groningenbe), első félévet pályázom meg először mert akkor nem kell fizetni az oktatásért, de ha találok gyakornoki céget amelyik fizet is, akkor kint maradok még egy szemesztert és kifizetem a tandíjat nekik, így van lehetőség államvizsgázni és kettős diplomát letenni.

    Szerinted mennyire van esély gyakornoki céget vagy munkát találni?
  • Gladiator
    #46
    Attol fugg mennyire beszelsz angolul. Mekiben mindig keresnek embereket, ott nem problema, de gondolom te valami komolyabbat akarsz. Hat, az most itt sem egyszeru. Aze angolt jo ha elegge vagod.

    Ja, igazandibol csak a buli miatt valasztottam. 4 eve elek kulfodon, ez elott meg masfelet eltem Malajziaban, de mindig mikor hazamegyek rajovok, hogy mennyivel jobban szeretem az otthoni emberek hozzaallasat, temperamentumat. Meg most karacsonykor osszejottem egy lannyal is, aztan biztos o is szeretne surubben latni:)
  • Steel
    #47
    Jól látod, mekiből kinőttem még a szakközép után, már most egy ipari cégnél vagyok gyakorlaton, szóval "csak előre akarok fejlődni". :)
    Angollal úgy vagyok, hogy gyenge társalgási szint, kocsmában jól elbeszélgetek mindenkivel angolul, de persze ez kevés. :D

    Ezért fogok nagyon rámenni az angolra az őszi félévben, gondolom azért hamar bele lehet jönni az egyetemeken meg a koleszokban...?
    Holland csajokról lenne némi infód? :P
    Remélem ők is szeretnek angolul beszélni és tudnak is. :D
    De persze a "dáccs" is érdekel, tervemben áll abból is a középfokot majd letenni.