100
  • tomcsa4
    #1
    Én eddig meg vagyok vele elégedve.
  • Kaadi
    #2
    tényleg remek. használtam a 6801 és 6956 verziókat is. apró javítások és gyorsulás is észrevehető. stabilitása kitűnő. megjelentek az antivirus programok is. a legtöbb elterjedt alkalmazás kifogástalanul fut.
  • tomcsa4
    #3
    Ráadásként a driverek is szépen mennek, legalábbis amiket megnéztem. De ez várható volt amúgy, hisz totál Vista az egész.
  • Narxis
    #4
    Jaja, ami a Vistaban működik az már a korábbi buildekben is működött.
  • mousee
    #5
    Na igen, minő véletlen kikerült a netre :)

    Kb ilyesminek kellett volna lennie a vistának, amikor kijön... most hogy égtek egy jó nagyot, végre összekapták magukat ott redmond-ban. Hajrá, kell a konkurencia :)
  • mousee
    #6
    Ja, azt kifelejtettem, hogy most már tényleg dobhatnák a 32 bites verziókat. A mai procik (jó, tudom a sokszor emlegetett néhány kivétellel ellentétben) 64 bitesek. Ha csak 64 bites verziókat csinálnának, azt rohadtul megdobná a fejlődést ezen a téren. Szerintem.
  • Ferrer
    #7
    Tényleg jó lenne a hardveres összeférhetetlenségek mellett szoftveres is.
  • cousin333
    #8
    Én most tettem fel egy olyan gépre, amire csak 32 bites oprendszer megy fel. Amúgy én is egyetértek veled, csak akkor most éppen megszívtam volna...

    Egyébként ezen is egész sépen megy (P4 2,4GHz, 1GB RAM). Én is meg vagyok elégedve a Win 7-el. A Vista meg "szükséges" volt, ha másért nem, akkor azért, mert megteremtette azt az alapot, amire a 7-et építeni lehet.

    Furcsa azért látni, hogy a halálba kívánt Vista alapjain milyen musthave oprendszer születik :).
  • asysoft
    #9
    "Na igen, minő véletlen kikerült a netre :) "
    Pár héten belül amúgy is kiadják, szerintem érdemesebb megvárni azt, legalább nem kell szenvedni mindenféle crackekkel.
    #6: ha dobnák a 32 bites verziót, ugyanúgy hatalmas népharag lenne a sok driver- és alkalmazás-inkompatibilitás miatt, ahogy Vista megjelenésekor is volt. Amúgy szerintem a Seven lesz az utolsó 32 bites Windows, mivel életciklusa alatt új gépek esetén általánossá válhat a 4 GB rendszermemória, s akkor már szükségessé válik a 64 bit...

    Hírhez meg: Vista esetén is akárhová lehet pakolni a gadgeteket, de ezt már egy korábbi hírnél is írtam...
  • tomcsa4
    #10
    És a sok celeron processzor? Nem csak asztali gép van a világon.
  • Hegi90
    #11
    Mikorra várható a teljes verzió?
  • tarBubbles
    #12
    Nah, én nem tudom felrakni mert kék halállal meghal az install utáni első bootnál (még nem az rendes boot), valami memory dump miatt? ötlet?
  • llax
    #13
    Milyen sok Celeron??? Már a Celeron D (3xx) procik többsége is 64 bites, pedig azok ma már harmatgyenge "ócskavasak" a Core alapú Celeronokhoz képest... Az ennél is régebbi Celeronok igazából már Vista alá sem alkalmasak.
    Egy új oprendszert soha nem a sokéves gépeket használóknak készítenek...
  • Lazarus
    #14
    Hát ez tényleg csúcsszuper lenne
  • llax
    #15
    Egyetlen előny a több memória támogatása lenne... Sokan tesztelték már a 64 bites rendszereket, de számottetvő előnyük eddig nem volt... A probléma maga az x86. Lehetne sokkal hatékonyabb 64 bites rendszereket készíteni, de ahhoz dobni kellene az x86-ot, ekkor viszont a jelenlegi x86-64 kiterjesztéssel sem lenne kompatibilis.
  • wednes
    #16
    Pontosan. Az Intel el akarta dobni az X86-os felépítést és egy teljesen újat bevezetni helyette, az IA-64-et. Ez persze azzal járt volna, hogy gyakorlatilag minden nulláról indult volna. Az összes alkalmazást újra vagy erre kellett volna írni.(emulálva azért ment rajta X86-os alkalmazás is, de gyengén).
    Az AMD viszont előállt az X86-64-nel. Ezzel lenyomta az Intelt, hiszen kompatibilitás megmaradt. Utána az Intel is beállt az AMD mögé.

    És így igaz a memória támogatás az egyetlen előny egy átlag felhasználásra. Sőt még máshol is.
  • DjDano
    #17
    Szerintem meg egyáltalán nem biztos, hogy ez lesz az első publikus beta 1 verzió...
    Hivatalosan a CES-en mutatják be (január 8-11 között)

    Mouse elmész te a nem tudom hova... Én még mindig egy P4 2.66 (Northwood) procis gépen használom a Vista-t, egyébként meg a 64 bites csodát még alig használja ki valami szoftver/játék, épp pár hónapja volt róla egy cikk
  • Magnificat
    #18
    eddig én is elégedett vagyok, bár este esek neki majd a hc munkatesztnek. játékokban egyenlőre teljesen jó
  • tomcsa4
    #19
    De ki beszélt asztali Celeronról? Celeron nem csak asztali gépben van. Celeron M300 és 400-as szériája csak 32 bites és ha jól emlékszem a Core Duok is. Igen igen, mára a 120k-s kategóriában is kapni többmagos processzorokat, csak azoknak nagy része Core Duo és nem Turion (mely 64 bites kiterjesztéssel bír). Leszarni meg nem lehet a régi vásárlókat.
  • llax
    #20
    Celeron M -ből is van már 64 bites... az 500-as sorozat... Mint írtam, az új oprendszert nem a régi hardverekre fejlesztik. Olyanokon kell rendesen mennie, amelyeket kiadásakor lehet kapni (nem elfekvő készletekről).

    Mikor kiadták az XP-t, szidták, mert lassú volt a 400MHz-es Celeronon 128MB RAM-al... Ugyanakkor az akkori új gépeken megfelelő sebességgel működött...
    De ugyanez a helyzet a Vistával is. Egy Netbrust Celeronon csak döcögni fog. Alacsonyabb órajel és 1GB-nál kevesebb RAM mellett már némi mazohista hajlam is kell a telepítéséhez.

    Mi lenne akkor, ha pl. a Win7-ből nem adnának ki 32 bitest??? Semmi. Egyrészt mert mire kiadják a vágleges verziót, Core Duo T, Celeron M 3xx és 4xx legfeljebb elfekvő készletekből kerülhet az AKKOR gyártott laptopokba, másrészt nem kötelező váltani, nem fognak fegyvert rád, hogy márpedig vegyél Win7-et, harmadrészt 32 bites Vista lenne akkor is, sőt XP support is van 2012-ig...
  • vajon kiki
    #21
    [nagy] Köszönjük, de maradunk az XP-nél !
  • codylcran
    #22
    Köszönjük az építő jellegű hozzászólást. Ülj le, egyes !
  • Ferrer
    #23
    Csak hogy az XP hozott érdemi újításokat, a Vista az meg nem.
  • DjDano
    #24
    Szerinted az lenne az érdemi újítás. hogy eldobják a 32 bitet amivel nem mellesleg potenciális vásárlókat is veszítenének?

    Ez kb olyan felfogás, mint amikor egyesek ugatnak, hogy Bh-ra (torrent oldal) be kéne szüntetni végleg a meghívózást, persze ha a delikvens nem lenne tag akkor tutira nem ezt mondaná...
  • kacsi01
    #25
    Reméljük azért a TOR futni fog win7 alatt is.
  • Ferrer
    #26
    He? Mondtam én ilyet?
  • torreadorz
    #27
    "Mint írtam, az új oprendszert nem a régi hardverekre fejlesztik. Olyanokon kell rendesen mennie, amelyeket kiadásakor lehet kapni (nem elfekvő készletekről)."

    Most nem azért de hülyeséget irsz. Az operációs rendszernek NEM az a feladata hogy lehetőleg minnél több hardware erőforrást megzabáljon mert akkor jó...
    A fő feladata alapvetően az hogy a felhasználó által futtatandó programok adjon egy optimális "hátteret". Alapvetően mindenki kurvára leszarja az oprendszert, majdnem mindenkinek az a fontos hogy a rajta futattott office, msn, explorer, firefox, média lejátszók stb stb lehetőleg minnél jobban, gyorsabban, biztonságosabban és stabilabban fussanak. Hogy egy autós példát mondjak, olyan ez mintha a BMW-nek évről évre bikább autót kéne kiadnia ahhoz hogy képes legyen ugyanazt a sebességet/gyorsulást elérni mint az előző generáció...
    Gondolj bele, ha a BMW olyan lenne mint a microsoft, akkor most neked egy 500 lóerős autót kellene venned hogy hozza ugyanazt a gyorsulást és sebességet mint egy trabant 601...
  • Glutamin
    #28
    A BMW-s példánál maradva: a mai autókban már 90-100 LE kell a megnövekedett önsúly miatt ahhoz, hogy a 10-20 évvel ezelőttiek dinamikáját hozzák. A megnövekedett önsúlyt pedig a biztonsági és kényelmi berendezések okozzák. Amivel cáfolni akarod a számteches példát, ugyanazzal lehet magyarázni az itteni dolgokat is. Több szolgáltatás, nagyobb erőforrást igényel.
  • Glutamin
    #29
    A 90-100 LE a korábbi évek 60-70 LE-s alsó közép kategóriás autóira értem.
  • dara
    #30
    Látszik, hogy lófaszt se tudsz a Vista-ról... Ha az nem hozott újítást (sic), akkor a W7-ben még nagyobbat fogsz csalódni.
  • vajon kiki
    #31
    Miért futna az XP-re írt program a Win7-en ??? Még Vistán se fut a programok fele! Vegyél új gépet, tanuld meg a Win7 használatát, fizess, tanulj, szopj ! Csak egy a lényeg : a Microsoftnak legyen jó sok lóvéja !
  • torreadorz
    #32
    Ne nevetess már. Milyen megnövekedett önsúly? Ugyanabban a kategóriában minimális súlynövekedésről lehet beszélni. Saját tapasztalatom, bár nem BMW-m van csak Seatom, de a 98-as 1.4-es seat cordobám önsúlya 975 kg, és 60 le.
    A 2008-as 1.4-es cordoba 1075 kg, és 86 le.
    Azaz az önsúly mindössze ~10 %-al nött meg miközben a teljesitményt megnövelték 40%-al. És hidd el nekem, az uj cordoba nem a 10 éves dinamikáját hozza, hanem bőven felette, pedig ugyanakkora motor és nagyobb lett az önsúly picit, és sokkal több kényelmi berendezés van benne.
    Ha a seat lenne a microsoft, akkor most egy 120 lóerős seatot kellene vennem hogy hozza a 10 éves seat dinamikáját, miközben a kocsi önsúlya 1 tonnáról 3 tonnára növekedve miközben a belső felszerelés ugyanaz lenne mint amit a mostani seat belerakott ~ 100 kiló önsúlynövekedés árán...
  • vajon kiki
    #33
    Nem fogunk benne egyáltalán csalódni, mivel még ocsmányabb (amint a fotókból kiderült) és szarabb lesz mint a viszta, hiszen nem is tagadják hogy arra a szarra épül rá. De vigasztaljon drága kis barátom, hogy majd 40 giga ramon kapsz hozzá egy szuper taszkbárt hát váljék egésségedre ..

    persze hogy kompatibilis visszafele, a profin megírt néhányszor tíz kilobájtos vírusok vígan meg fogják egyből fertőzni a Win7-et is kifogástalanul el fognak rajta szaporodni és ha még nem lenne elég lassú a 10 gigaherces gépeden drága kis "sosetanulsz" öcsécském , akkor majd veszel hozzá egy 2 gigás videozsugát hátha attól majd beerdőzik valami szuper számítási felhőbe...

  • asdefge
    #34
    Egyszer, csak egyetlen egyszer írnának már arról a hírekben, hogy az új oprendszer feleannyi erőforrással is beéri. De nem. Kérem vissza a gumiszobámat!!
  • TiMoN
    #35
    Tele vagy értelemmel...
    Az 1 magos 1,73Ghz-es laptopomon 1,5GB RAM-mal gyorsabb a Win 7,mint az XP.
    Asztalimon (2 magos) meg sokkal gyorsabb a Vista ,mint az XP.Fut minden program még a 2003-as Max Payne 2 és a hobbiból írt pythonos játékok is. Neked azért szar,mert nem értesz a gépekhez,fogalmad sincs semmiről.Menjél vissza XP-zni még vagy 30évig...
  • tomcsa4
    #36
    Vajon kiki: elmúlt a szilveszter, abbahagyhatod a piálást... :)

    Win7 szép és gyors. Ez még csak béta, de 6 gigát tett fel (anno a Vista RC 15 gigával lepett meg, míg a kiadáskor meg 10-12 gigával). Gondolom Te leellenőrizted az összes programot, hogy futnak-e. Amitén hazsnálok, azok futnak Vistán és Win7 bétán is és gondolom vannak még páran. Akinek valami nem fut, az gondolom vált vagy talál rá megoldást (futtatásra bírja vagy alternatíva).

  • turul16
    #37
    OpenGL benchmarkot, ha kerhetnek.
    AFAIK nagyon lassu Vistan is a 3D.
  • cousin333
    #38
    Na látod. 10% súlynövekedés, 40% teljesítmény növekedés, és gyorsabb, dinamikusabb lett? Ez egyszerűen hihetetlen... :)

    A tömeg és teljesítményadatok egzaktak. A "Ha a seat lenne a microsoft," példád nyilván hasonlóan egzakt méréseken alapul :P

    Ha már hasonlítgatsz, meg "ugyanakkora motor"-ról beszélsz, akkor nézz meg egy WinXP-t egy 1,8 GHz-es P4 és 1GB RAM társaságában, meg mondjuk egy Win Vista-t (vagy pláne 7-et) egy 1,8 GHz-es Core és 2GB RAM (ugyen te sem gondoltad, hogy az extra menetdinamika csak és kizárólag a motorból származik) duettjével összevetve. Utóbbi gyorsabb lesz, pedig ez mindkettő 1,8 GHz...
  • cousin333
    #39
    Beszélj a magad nevében...
  • tomcsa4
    #40
    Mindkettő 1,8GHz, de teljesen más felépítésű processzorok (ráadásul az utóbbiban +1 mag). Ottvan az Atom processzor. Nincs benne utasításelágazás becslés, meg is ette a fene az egészet, egy gyenge szar.

    Persze PDA-kba, telefonokba jó, de netbookokba, laptopokba kell a fenének. Hiába alacsony a fogyasztása, a a 5- éves noti procik szintjén van.

    Mellényúltam?