64
A hullám - színes feliratos német filmdráma
  • Doomista
    #24
    most néztem meg épp elöbb a filmet...ez télleg iszonyat jó volt...és hogy ez mind megtörtént...mégjobb...10/10
  • Thanatos
    #23
    hát az eredeti kisérlet elég hires ahoz hogy a filmet is népszerűvé tegye :)
  • kulabácsi
    #22
    nem is gondoltam volna h ennyien látták ezt a filmet :)
  • Thanatos
    #21
  • modellmaker
    #20
    Nem feltétlenül Németországra és a nácikra vonatkoztatva kell ezt a filmet nézni... Behelyettesíthetnénk minden fasiszta szó helyére kommunistát és ugyanolyan ereje lenne. Nálunk, mint volt kommunista országban biztosan. Hogy nyugaton hogy tudták volna eladni az már más kérdés. De ugye a holokauszt még mindig jobb üzlet.

    Az viszont biztos, hogy maga a film nagyon jól sikerült.
  • Kicsikiraly
    #19
    már töl...szerzem be.
  • Kicsikiraly
    #18
    Hű. Elolvastam ezt a wikis cikket, hát ez így még durvább. szerintem hamarosan megnézem már ezt a filmet, ezek utána még jobban érdekel (eddig is meg akartam nézni), hogy tudom hogy milyenek a valós alapok.
  • KnightRider
    #17

    Jaja :D
  • Timbo
    #16
    jaaa :D akkor te kommenteltél youtubeon a tréler alá :D
  • KnightRider
    #15

    A barátnőmmel ellógtunk egy szemináriumot, hogy megnézzük :D

    Félelmetes film. Félelmetes, mint alakítás, és félelmetes, mint téma. A történet eredetijéről, a Third Wave kísérletről tanultunk pszichológia előadáson, de így, látva, még érthetőbb és borzongatóbb az egész.

    Az a leginkább félelmetes a történetben, ahogyan egy mikrotársadalom kitermeli a maga legjobbját s legrosszabbját, az erőembereket, a szürke eminenciásokat és a lázadókat: ez itt maga az Élet.

    Minden tiszteletem a film készítőinek, nagy bátorság volt egy ilyen témájú filmet Németországban megcsinálni, de nagyon is jól mutatja az ország - és a világ - valós képét. Ahogyan meg is jegyzik az elején a filmben a fiatalok: ők már nem követnének el olyasmiket, mint a nácik, mert már felvilágosultabbak. Na persze... Szóval: a film olyan realisztikus ember- és társadalomképet ad, amin érdemes elgondolkodni és közben alaposan magunkba nézni.

    Várom, hogy kijöjjön DVD-n, ékes darabja lesz a gyűjteményemnek!

  • 89
    #14
    Hatalmas film...jól bemutatja, hogy egy erős közösség milyen összetartásra, fegyelemre és egymás mellett való kiállásra tud tanítani. Viszont a "hátulütők" és mindig ott vannak úgy a "modell"-ben, mint a valóságban.
  • ruffirant
    #13
    Hány ember innen Neumannos?Nálunk volt hogy elvittek osztályokat megnézni ezt a filmet.Elvileg mi is megyünk valamikor...
  • vmvr
    #12
    nagyon jó film, mindenkinek ajánlani tudom. szerintem nagyon érdemes megnézni. am énis sulival láttam:)
  • laci 700
    #11
    Mi is a sulival néztük... csak hát nem moziban:D (.avi)
    Szerintem is jó film lett! Elképesztő hogy ez megtörtént.
  • gercse
    #10
    Én a régebbi verziót láttam suliban, az sem volt rossz, valóban elgondolkodtató
  • Frosty01
    #9
    tegnap ezt nézte az egyik évfolyam a suli aulájában
  • Bandee1987
    #8
    Előző héten néztem meg, sztem is nagyon jó.
  • bujcsik555
    #7
    lol, hova jársz? :D
  • bujcsik555
    #6
    ezt multhéten néztem moziba, sulibol a németesek ingyen mehettek megnézni. nagyon jo film sztem is, érdemes megnézni
  • kulabácsi
    #5
    öröm azért azt hallani h iskolai programba bevesznek ilyen filmeket
  • slime001
    #4
    Nagyon jó film. Mi a sulival mentünk el megnézni. Mindenkinek ajánlom!
  • kulabácsi
    #3
    ja és igaz történet alapján!!!
  • kulabácsi
    #2
    nemrég néztem meg ezt a filmet, sztem nagyon jól bemutatja h mennyire lehet manipulálni az embereket egyik napról a másikra, és az egyre nagyobb tömeg milyen dolgokra is képes...érdemes megnézni sztem, elgondolkodtató!
  • kulabácsi
    #1
    Egy átlagos gimnázium, egy átlagos osztály, itt a közelben, napjainkban. Egy projekthét keretében az osztálynak az autokrácia témáját kell feldolgoznia. Tanáruk, Rainer Wenger (Jürgen Vogel) úgy dönt, hogy valami teljességgel szokatlan, az átlagostól eltérő dolgot csinál a projektből. Tanári megbízatását önhatalmúlag átalakítja, és különös kísérletbe kezd az osztállyal: azt akarja, hogy saját bőrükön tapasztalják meg az autokráciát - csak néhány napig. De ez a hét nagyon hosszú lesz mindazoknak, akik részt vesznek a kísérletben. És mindenki részt vesz. A diákok szokatlanul motiváltak. Azonban ami első pillantásra új kezdetnek, újfajta szolidaritásnak és egyenlőségnek tűnik, szédületes gyorsasággal riasztó jelenségeket hoz felszínre. Wenger manipulációja lendületet kap, és őt magát is elsodorja. A csoport nyomást gyakorol a kívülállókra, egyes csoporttagok erőszakossá válnak, és van, akinek teljesen átalakul a személyisége. A kritikus hangokat elfojtják, az önként vállalt konformizmus diadalmaskodik. A Hullám - így nevezi magát a mozgalom - tagjai szeretnék átvenni az uralmat az iskola, sőt az egész város felett. Egyszóval: Wenger kísérlete "kiválóan" sikerül. És a tanár túlságosan későn parancsol megállj!-t. Megvalósul a fordított pedagógiai rémálom: mindenki engedelmeskedik!

    trailer