39
Szal..
  • Sephi
    #1
    Nos.

    Elkezdtem ugye olvasni Steven Erikson muveit. Jelenleg a masodik konyvnel tartok, es ugy velem, hogy van olyan jo mint George RR Martin.

    Kinek mi a velemenye errol?

    Az egyetlen problema, hogy nem talalok semmifele kepet/leirast a szereplokrol, igy eleg nehez elkepzelni megis hogy neznek ki.
  • takysoft
    #2
    topic ennek?????
  • Sephi
    #3
    Köszönöm, az értelmes hozzászólást.
  • Kicsikiraly
    #4
    halali könyv, én is második végefelé járok. tetszenek a külön szálak, a hihetetlenül kidolgozott területek, szereplők, meg hogy olyan kellemesen hosszú :D nem érzi azt az ember hogy jajj miért van ilyen hamar vége, de nem is túlságosan unalmasodik el a végére.

    elképzeléshez: teljesen mindegy hogy képzeled el. úgy ahogy akarod, ez a jó dolog a könyvekben.
  • Mirk
    #5
    Az egyik legjobb könyvsorozat.
    Itthon sajnos még csak az 5. résznél tartanak, külföldön már adják a 9-et azt hiszem, 10 rész lesz összesen.
  • Mirk
    #6
    "Az egyetlen problema, hogy nem talalok semmifele kepet/leirast a szereplokrol, igy eleg nehez elkepzelni megis hogy neznek ki."

    Leírás van róluk a könyvben...a kép meg a fejedben^^
    Ez minden könyv lényege:)
  • Montanosz
    #7
    bővebben? miről szól? háttér?
  • Sephi
    #8
    Ugy erzem, hogy Steven nem irta le ugy a karektereket, hogy el tudjam oket kepzelni. George RR Marin-nal ez nem volt gond.
  • Sephi
    #9
    Sajnos tul sok szalon fut, hogy el tudgyam magyarazni.

    Nezd meg itt :

    Malazan
  • Mirk
    #10
    Valóban csak nagy vonalakban van ábrázolva a karakterek külső megjelenése, de ez se rossz, a képzeletedre van bízva.
    A másik véglet amikor az utlsó szőrszálat is tudod hol van, az se sokkal jobb.
  • Sephi
    #11
    Nem de peldaul el nem tudom kepzelni Rake-et. Vagy az egesz fajt. Elfek?

    Aztan az egyesz ilyen arab theme akar lenni? Mert nekem az jott le.

    Mondjuk el tudom en kepzelni a karaktereket, csak felek, hogy felre kepzelem oket... bar azt sem tudom miert eszem magam rajta hisz az szamit, hogy nekem megfeleljen a kepzeletem :D

    Pl Raest, hogy képzeltetek el? O az elso konnyv Tyrent-je.
  • Mirk
    #12
    A Tiste Andiik szerintem úgy néznek ki mint az elfek cska fekete bőrrel.
    Mint például a sötét elfek a Drizzt sorozatban, fekete bőr, fehér haj.

    Raestet el se képzeltem:D
  • Noodlee
    #13
    Hmm.
    Gyorsan átfutottam a wiki linket (melóban vagyok).
    Ahogy észre vettem D&D szabályaira épül a sorozat. Biztos jó lehet, de van még mit bepótolnom, mert rengeteg könyvel el vagyok maradva, és csak a Forgotten Realms regényeket említem :)
  • Noodlee
    #14
    A Drizzt regényekkel is csak a 11. kötetnél tartok :(
    Már vagy 1000 éve.
  • Mirk
    #15
    Igazából teljesen más mint bármi amit eddig olvastál.
    D&D-hez inkább nem hasonlítanám:)
  • Kicsikiraly
    #16
    Ez valahogy sokkal reálisabbnak tűnik. valóságosabbak a szereplők, nem annyira fantasy mint más hasonló történetek.

    A szereplőket meg magyarul pls, én csak úgy olvastam :D (pl Rake-re és Raestre nem emlékszem)
  • Mirk
    #17
    fürkész anomander és raest
  • Kicsikiraly
    #18
    ja :D Fürkész Anomander-t én vmi olyasminek képzeltem el mint Lineage2 Dark Elfei. Sötétkékesszürkés bőr, fehér haj, vörös szemek. Meg magas meg hasonlók. De szerintem elég sok minden le van írva a könyvben is.
  • Sephi
    #19
    En total ki vagyok akadva a magyar nezek miatt. Pálinkas?? Baaaz....

    Nem olvasok magyarul, ezert a kollegammal nehez errol beszelni, mert a nevek nem egyeznek meg.

    Igy volt a Jeg es Tuz-ben is.
  • Kicsikiraly
    #20
    Mivel a nevek beszélő nevek, és jobb lefordítva, mivel az angolt nem biztos hogy mindenki értené.
  • Sephi
    #21
    Nem igazan vágom, hogy ki az a démon, aki Kalam mellet halad a sivatagban. (második könyv)
  • Mirk
    #22
    Kín, ha jól emlékszem
  • Sephi
    #23
    Ezt az a papno kuldte utana, hogy vedje nem? De a demon azelott azoke volt, akitol a konyvet vette e Kalam. Nem?
  • Mirk
    #24
    Cotillion küldte, az a dolga hogy vigyázzon Kalamra
  • Mirk
    #25
    De erre már nem igazán emlékszem, el kell olvasnom mégegyszer, csak most ismét wotozok egyelőre.
  • Sephi
    #26
    Nem ugy volt, hogy Cotillion kuldte, de Shai'k elkapta? Majd Shai'k kuldte Kalam utan.
  • Sephi
    #27
    Meg a nyaron elkezdtem ujra olvasni a konyveket. Mult ev oszen a harmadik resz felenel feladtam, teljesen elveszitettem a fonalat.

    Most mar a Deadhouse Gates-et olvasom, vege fele jarok. Masodjara olvasva sokkal tobb infot sikerult benyelnem, igy mar remelem nem lesz nehez a harmadik resz sem.
  • Sephi
    #28
    Mar a negyediknel tartok, maradt a szinvonal! :D
  • Sephi
    #29
    Na megvolt a negyedik! Most mar az otodiknel vagyok es maris megertettem par olyan dolgot ami eddig kodos volt!

    HAJRA TISTE EDURok!
  • MaRee
    #30
    Nah miaz, mindenki Tűz és Jég Dalát olvas már csak? :)
  • Zero 7th
    #31
    Nem, 40k-t. :D

    Ez valami Dark Sun regénysorozat egyébként?
  • MaRee
    #32
    Nem, teljesen külön világ, kb több mint 10000 oldalas sorozat, nagyon király, epikus fantasy.
  • Mirk
    #33
    Már végeztünk a Malazákkal :(

    De azért még néhányszor újraolvasom az egészet.
  • MaRee
    #34
    Én még csak egy-két hónapja álltam neki, harmadik kötet elején járok. Egyszerűen fantasztikus.
  • MaRee
    #35
    Ha valaki látja majd ezt a hsz-t, válaszolhatna, ha tudja a választ.

    Tehát hova kerülnek a lelkek a halál után? Mert én eddigiek alapján (4. könyvnél járok) úgy értelmezem, hogy mindenki Csuklyáshoz kerül, viszont vannak elszólások, miszerint egyes lelkek a saját istenükhöz. Mi az igazság akkor? Plusz ha minden lélek a Csuklyáshoz megy, akkor mi értelme bármelyik másik istenben hinni?
  • Zero 7th
    #36
    Ugyanezt megkérdezted 40k témában is régebben. :P
  • MaRee
    #37
    Ott azért valamivel egyszerűbb a helyzet, itt nem :D
  • achilles19
    #38
    SoS megvenném az 1. (Hold udvara) és a 3. (Jég emlékezete) részt!!
    Árban megegyezünk.
  • MaRee
    #39
    A Jég Emlékezetéből találhatsz LFG.hu-n és vaterán eladó példányt, 1hónapja talán még láttam. A Hold Udvarát viszont kb esélytelen beszerezni.