451
Salvia másnéven Látnokzsálya hatásai, adás-vétel, élménybeszámoló, palánták stb.
  • Sir Quno Jedi
    #42
    No persze. Sok hülyét vittek már bele a jóba ezzel a fals szöveggel. Nekem ez kicsit "Nyuszi vagy McFly!"-osan hangzott, amin mindig jókat vigyorgok, hogy vannak még idióták akik bedőlnek ennek.

    NEM kell minden szart kipróbálnod ahhoz, hogy tisztában legyél vele, hogy NINCS szükséged rá. Ez csak az idióták mentsvára, akik szeretnek mindent másra fogni, hogy nem az ő hibájuk, ők csak próbálkoztak. Sokat próbálkozol, előbb-utóbb sikerül! :D
  • 30Dani
    #43
    Szerintem pont hogy belátta, hogy nála kontraproduktív a fű.
    A társadalom egészének posványos helyzetét a drogokra kenni még a legszerencsétlenebb, mélyen vallásos bezzegazénidőmben-nyugdíjastól is erős demagógia.
  • 30Dani
    #44
    Én azt mondom, hogy egészséges jellemmel sokmindent veszélytelenül ki lehet próbálni, és ki lehet szállni ha rossz fele tart. Aki meg nem tudja kezelni (nem kis hányad), az más területen is életképtelennek bizonyulhat (pl. hitgyüli membership).
  • Sir Quno Jedi
    #45
    Senki nem állított ilyet ugyebár. Ez csak egy a sokezernyi koporsószegből. Inkább tünet, mint ok, de tovább súlyosbítja a helyezetet, mert megoldásnak tűnhet, egérútnak.

    De tény, hogy drogosok IS sokba kerülnek pl. nekem, vagy bármelyik adófizető baleknak ebben az országban és nem fogok örömködve tapsikolni, ha újabbak kinevelése a téma. Tán érthető. :D
  • Fido4life
    #46
    áljál már le ember, 30+ évesen hogy tud valaki ilyen stílusban, ilyen nézőpontban élni ? hihetetlen... (kösz a fenyegetésből most nem kérek, majdnem 3 év tagság után azért kiderül hogy ki nem húzza le az sg amúgy se túl hatalmas színvonalát, mondjuk ilyen moderátorral nem csoda..)
  • 30Dani
    #47
    Sokan közülük, ahogy a dohányosok és az alkoholisták közül, nem érik meg a nyugdíjkorhatárt, tehát akár szufficites is lehet számodra. :)
  • Sir Quno Jedi
    #48
    Nalátod. Mivel SENKI sem tudhtaja előre, milyen erős valójában és hol a határ (mindenki tévedhetetlennek hiszi magát legmélyen odalent és biztos benne, hogy VELE nem történhet meg), ezér jobb félni, mint megijedni. Felesleges azzal kimutatni a "férfi" voltodat, hogy hülyeségekkel kockáztatod az életedet. Van elég "elkerülhetetlen" kihívás ebben a tetves életben, nem kell még szándékosan keresni is a leghülyébbeket.

    Persze aki apu-anyu elkényeztett hülyegyereke és nincs jobb dolga, mint "bátornak" lenni és drogozni anyu-apu pénzén, azt meg tudom sajnálni.
  • Fido4life
    #49
    Remélem valaki tud minősítés nélkül, tapasztalattal, és emberi aggyal válaszolni a kérdésemre. Előre is köszönöm.
  • 30Dani
    #50
    #28?
  • Sir Quno Jedi
    #51
    Ismerem mindkét fajtát életközelből, köszi. Soha nem kívánom az ellenségemnek sem amiken én/családom keresztülment. Nem is fogok soha szó nélkül elmenni azok mellett, akik viccet űznek a témából és hányavetin okoskodnak tapasztalatlanságból, vagy csupán butaságból.

    Javaslom nőjjél fel egy alkoholisa, dohányos, pláne akár egy drogos családban (ott még esélyed sem biztos, hogy lesz életben maradni nagykorúságodig), azután bizonyára ugyanilyen POZITÍV véleménnyel lennél a témáról.

    Félelmetes hogy hova tartunk...
  • 30Dani
    #52
    Nem állítottam magamról pl, hogy én olyan alkat vagyok, aki nem hajlamos az addikcióra, mert tudom az ellenkezőjét :)
    De van olyan, aki jól kezeli ezeket a dolgokat, aki meg nem, azt nem tudom sajnálni, és semmiképp nem fognám a kezüket törvényi szinten. Dolgozzon a természetes kiválasztódás. Bankoknak se adnék adófizetői mentőcsomagot, csak mert elbaszták.
  • Sir Quno Jedi
    #53
    Bevallod, hogy drogoztál, drogozni AKARSZ, iszol (nyíltan warezolsz és neked áll feljebb) és nem múltál még 18. Szerinted a TE véleményed RÓLAM mennyire mérvadó értelmes emberek között BÁRMILYEN szempontból ezekután. Imádom, mikor a legalja, hulladék emberek (bocsánat kisgyerekek) akarják megítélni a másikat... Ez egy vicc, komolyan! :D

    Anyádékkal is ilyen kurvára őszinte vagy?! (már ha vannak, ha nincsenek akkor elnézést, az esetben a nevelőtiszted)

    Mondanám, hogy ébresszetek fel, de sajnos nem én élek álomvilágban.
  • 30Dani
    #54
    Hidd el nem csak a te életedben lehet dráma, akad az én háztartásomban is, de ehhez senkinek semmi köze. Tapasztalat tehát akad. Pozitívan se nyilatkoztam a drogokról.
  • trogerzsiger
    #55
    Gecc ki kell probálni :D
  • 30Dani
    #56
    Könnyen elintézed a srácot egy legalja hulladék jelzővel, így online.
  • Sir Quno Jedi
    #57
    Úgy tűnik ez esetben egyetértünk. Azaz értenénk. Azonban ezek az emberek nem csupán maguknak okoznak kát, hanem a családjuknak és a társadalomnak is. Ezzel mi lesz? Ezen a büntetés nem segít.
  • Balumann
    #58
    Egyet értek Quno Jedi-vel, ezeket messze el kell kerülni, minden tudatmódosító szert. Könnyű átesni, elég hogy valami nagyon rossz történjen, és akkor már bátrabban fognak egyesek a kábítószerek felé fordulni ha már próbáltak bármilyet.

    Depresszióból ki lehet kerülni ilyenek nélkül is, erre nagyon jó a sportolás, meditáció vagy relaxálás, zenehallgatás és zenélés (nem véletlenül végeznek annyi szertartást illetve zenélnek a természetben élő népek sem). Keleti vallások ismerete, illetve vmilyen szinten való tanításoknak felhasználása.
    Az egészség topikomban találtok sok dolgot, még meditációs hanganyagokat is, ha érdekel vkit.

    Aki használja, az óvatosan használja, de reklámozni meg terjeszteni az előbb leírt okoknál fogva nem kellene.
  • Sir Quno Jedi
    #59
    Már van vele némi tapasztalatom a konzolos szekcióból. Az a fajta, aki nem tanul a hibáiból, aztán meg óbégat. Az ilyeneket szoktuk kivágni kérdés nélkül. DE most jó napon van, ráérek nevelni (csak szórakozásból, igazándiból felőlem fel is kötheti magát, avagy benyomhat egy aranylövést hernyóból, nem az én hülyegyerekem és te is beszéltél a természetes kiválasztódásról :D).
  • 30Dani
    #60
    Ezzel semmi nem lesz, marad. De ilyen az alkohol, a dohányzás, az agresszív hajlam, a szűklátókörűség. Bármelyik képes tönkretenni egy családot, akár a gyerektől, akár a szülőtől jön, és a törvény nem, vagy érintőlegesen tud csak beleszólni ebbe.
  • Sir Quno Jedi
    #61
    Akkor tessék NEGATÍVAN nyilatkozni róluk! Olyan nincs, hogy hát én sem szeretem őket, de nem baj. De legalább nem kell védeni őket!
  • HöfEE
    #62
    Már vártam mikor jönnek be ebbe a topicba az épeszű emberek, nehezen tartottam vissza magam hogy ne írjak ide. Nekem csak egy kérdésem van a jelenlévő díszes botanikus társasághoz: Ebben nektek mi a jó?
  • 30Dani
    #63
    (természetben élő népek gyakran drogoznak is, akár zene mellett :) )
  • Balumann
    #64
    "Ha már gyereknek ilyen sérült vagy, inkább orvoshoz kéne fordulnod, nem pedig a drogokhoz!" Nah orvosokhoz meg pláne ne... az öngyilkosság.
    Amúgy ez a stílus tényleg nem kellene.
  • 30Dani
    #65
    Nem védek senkit, de bizonyos megnyilatkozások zavarnak. Általánosítást meg próbálom elkerülni, mert sok rossz mellett bizonyos drogoknak vannak pozitív hatásai.
  • Sir Quno Jedi
    #66
    Alkohol nehezen tiltható (soha sehol nem jött be az alkoholtilalom), de a drog "aránylag" könnyen ellenőrizhető és tiltható/bűntethető. Lényeg, hogy a FOGYASZTÓT is büntetni kell, de kőkeményen (nem csak úgy ejnyebejnye, nem kéne szinten). Ugyanis a terjesztőket nem lehet sosem megfogni (pláne a felsőbb köröket), így amíg nem jár példás büntetés a "próbálkozásért" is, addig semmi nem fog változni. Csak megelőzni lehet, mert utólag a büntetés sem ér semmit, mint azt már megbeszéltük (az nem ad vissza életeket).
  • Balumann
    #67
    Az idősebbek valamilyen szinten lehet, de olyan szinten nem tehetik mint az európaiak, mert életben is kell maradni valahogy. Egyébként nem pont a ma élőkre gondoltam, de azért kiváncsi lennék, hogy Szibériában hogy maradnának életben ha úgy drogoznának mint ahogy a civilizációban élő emberek szoktak :P
  • Sir Quno Jedi
    #68
    Azokat a drogokat írják fel az orvosok és folyamatos orvosi ellenőrzés mellett adagolják, felügyelik a hatását. Pontosan így van.

    Nem a drogokkal van a probléma könyörgöm. Azok csak porok, füvek, gombák, különböző szerek. Nem. Az emberekkel van a probléma, akik fogasztják, de nem nőtt még ki az agyuk!
  • Morphin
    #69
    hmm nekem itt van a majdnem fullos csomag a fiókomban...de pipa hiányában még nem próbáltam, csak haverom...neki csak lezsibbadt az agya de nem "utazott" sehová, rá valszeg nemhat(van akire igen,van akire nem) próbálok szerezni pipát aztán majd tesztelem...de annyira nem izgat. ZöldErdőben vettem énis(Kálvin tér-Üllői eleje)legális, akinek nem tetszik az ne használja és ne fikázza azt aki él vele...
    nem olvasok vissza,respect
  • Sir Quno Jedi
    #70
    Igen, de utána nem ülnek egy másfél tonnás halálosztó autóba, nem vezetnek villamost, buszt, sem repülőt és nem dolgoznak körfűrész és 1800 tonnás prés mellett! Nem az ősközösségben vagyunk! Folyamatosan józan, felelősségük teljes tudatában lévő emberekre van(volna) szükségünk. 2008-at írunk, nem pedig időszámításunk előtt 10.000-et.
  • 30Dani
    #71
    Nem értünk egyet, nem tudom mostanában miként kezeli a kérdést a rendőrség, de régebben volt olyan gimnazista, akit fogyasztásért leültettek. Itt aztán szépen megtanulhatja milyen is valójában bűnözőnek lenni, ahelyett hogy iskolába járt volna. Füvezett egyébként.

    Tilthatóság: a mi modern kori kultúránkban az alkohol alapból legális, a drog illegális volt, ennyi a magyarázat.
    Meki ellen tiltakozol? Közegészségügyileg az a cég is nagy számlát hagy maga után.
  • Sir Quno Jedi
    #72
    Senki nem mondta, hogy le kell ültetni, egy gyereknél az még nem megoldás. Amúgymeg összevonni a mekiskaját a drogokkal erős kényszerképzet... :D
  • 30Dani
    #73
    Megint csak visszakérdezek az alkoholra. Meg a tachográfot nem használó kamionosra, aki elalszik az autópályán és kinyír egy családot.
  • 30Dani
    #74
    Gyártottál magadnak egy főellenséget, és azért szúrtad ki, mert illegális, tehát könnyű ellene ágálni. A többi problémát meg alulértékeled.
  • Fido4life
    #75
    Szerintem masoma abszolút nem a flame miatt nyitotta e topikot, hanem ahogy a teljes címben látható: "Salvia másnéven Látnokzsálya hatásai, adás-vétel, élménybeszámoló, palánták stb." Szóval sir quono jedi mint tapasztalt moderátor szerintem te is észreveszed hogy hozzászólásaid nem éppen építik a topikot.(mondjuk ezen át kell esni, joint topik eleje is szörnyű volt, mostmeg már csak egy egybe szokott társaság van)
  • Balumann
    #76
    Nah azok amik aztán olyan sokat segítenek tényleg... Nem szüntetik meg az okát amitől az adott "beteg" depressziós lesz, hanem adják a drogot, amire még rájön annak köszönhetően egy "leszarom" érzése is, ráadásul a probléma nagy vszníűleg ugyan úgy fennt fog állni, tehát nem fogja tudni abba hagyni sem az aki szedi (mge rosszabb is lesz nélküle).

    Semilyen esetben sem jók a tudatmódosító szerek!!!!
  • 30Dani
    #77
    Engem az érdekel, hogy mennyire addiktív, mennyire erős, mennyire hajlamosít depresszíóra közben vagy utána, fűhöz viszonyítva, valamint szobanövénynek tartható-e.
  • 30Dani
    #78
    Tudatlan-e vagy?
  • Sir Quno Jedi
    #79
    Őhm, én most pl. a morfinszármazékokra gondoltam stb. AZOKRA szükség van sajnos az orvosi praxisban.
  • Sir Quno Jedi
    #80
    Felőlem. Nem engem kell majd vinni a detoxra... :D
  • kocsisgabor9999
    #81
    Szerintem te vagy a "nem ember".