16
E két kiváló színésznek a filmjei és életük
  • KnightRider
    #16

    Ők voltak a legnagyobbak. Nagyon szeretem a filmjeiket, ha megy a tévében, mindig megnézem.

    Nyugodjanak békében!
  • Willi Betz
    #15


  • Willi Betz
    #14
    :D
  • adeex7
    #13
    örök beszt mindkét szinész,sose felejtem el amit Matthau alakított a denisz a komiszban...
  • XxTyl3rxX
    #12
    nem leugattalak, és csak a díjakat irtam le! de akk vegyük úgy h kiegészítetem....

    amúgy az imdb linked tökéletes erre a célra, és nem is kell nagy angol tudás, az oscar szót ha megtalálod az már elég! :D

    és én itt be is fejeztem a csatát! :D
  • kalapos
    #11
    Azt olvastam róluk hogy tényleg nagyon jó barátok voltak és Matthau halála nagyonmegérintette őt és valószínűleg ez is szerepet játszott abban hogy egy évvel késöbb ő is meghalt.
    agyon jószínészek voltak.Az összes közös filmjüket láttam.
  • Vaxi
    #10
    de vegye csak fel...
    ha ennyire okos, akkor írja úgy, hogy "nem jól tudod, itt a helyes információ"
    Valószínű, hogy nem kútfejből írtad a hsz-t, ergo másoltad valahonnan, így nem a te hibád, hogy nem volt jó az adat. Pláne ha wikiről írtad...
    Tehát nem kell habzó szájjal lehülyézni a másikat azonnal XxTyl3rxX. :)
  • Willi Betz
    #9
    Itt még van Matthau-ról pár infó,de angol szintén:S
  • Willi Betz
    #8
    Ezt a hozzászólást ne vedd fel! Felbaszták az agyam elötte. De a Wikipedia egyszerűen nem ír róluk szinte semmit. Angolul meg nem tudok:/
  • Daza500
    #7
    Amiket gyermekkoromban láttam tőlük először, a Szomszéd nője-filmek voltak.
    Már akkor szétröhögtem magam, így ismertem meg őket. :)
    A Furcsa pár is nagyon bejött meg a Tengerre tata, Matthau egyéni filmjei között is akad jó pár mulatságos. :)

    A Wikipedia-val csak annyi gond van, hogy nem egy csapat bővíti, hanem bárki beleírhat, így sajnos fasságokkal is tele van.
  • Willi Betz
    #6
    Akkor nézd meg a Wiki-t onnan írtam. De én a legismertebb filmjüket írtam le amiben ketten szerepeltek. Nem pedig azt amiben külön-külön szerepeltek. Leszel szíves nem leugatni! Köszönöm!
  • XxTyl3rxX
    #5
    kicsit hiányos a tudásod...
    Jack-et 8x jelölték oscar-díjra, ebből kettőt meg is kapott( Mister Roberts, Save the Tiger)!
    Legismertebb filmje pedig a Van aki forrón szereti, ugyancsak oscar-díjas film, melyben Marilyn Monroe-val és Tony Curtissel játszott!


    Walter Matthau-t pedig 3x jelölték oscarra, melyből egyet kapott meg(The Fortune Cookie)! 8x pedig Golden Globera....

    (ha már topikot nyitsz, akk nézz utána az infoknak és ne irj hülyeséget....)
  • Roger6
    #4
    Én nagyon szerettem őket, kiváló páros volt! Minden tiszteletem az övüké.
  • Willi Betz
    #3
    Hát mindenhol barátok voltak ez tény. De szerintem ez az életben sem volt másképp.
  • Sephi
    #2
    Imadtam oket! Csak az volt az egyetlen problema, hogy mindehol ugyanazt a szerepet jatszottak, csak mas nevuk volt.

    De ez nem mindig problema volt.
  • Willi Betz
    #1
    Mint azt néhányan tudjátok mindketten meghaltak már sajnos. De nagyon sok filmben szerepeltek együtt. A szomszéd nője mindig zöldebb vagy ennek a második része talán ismerős mindenki számára.
    Walter Matthau-t(1920-2000) kétszer jelölték Oscar díjra,egyszer pedig Golden Globe-ra.
    Jack Lemmon-t(1925-2001) egyszer jelölték Oscarra. Legismertebb szerepük a Furcsa pár 1,2 volt.
    Természetesen külön-külön is szerepeltek rengeteg filmben.
    Walter Matthau (wiki)
    Jack Lemmon (wiki)

    Szóval aki szerette ezt a két színész és még szereti is őket,annak itt a helye:)