42
Windows 7
  • Pheel
    #42
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1138780836
  • strebacom
    #41
    ÉÉé nemán te hát van ilyen totyik is és a másik....abba úgy se ir senki..
  • Ari18
    #40
    rossz példa volt,mert ő azt állította ,hogy egy erős gépen gyorsabb a Vista mint az XP.
  • MerlinW
    #39
    100-as bicepszű férfi vagy egy 40 kilós lány emeli, egy zongora ugyanolyan nehéz.

    Saját szubjektív véleményem, egy OS-nek nem az a dolga, hogy erőforrást zabáljanak, szépen nézzenek ki, hanem hogy futtassák az alkalmazásokat.
  • LMNO
    #38
    "Ugyanakkor valóban sokkal több erőforrást használ, ugyanolyan felhasználás mellett, mint az XP. (lassabbak az alkalmazások, játékok, stb)"
    Ezzel nem értek egyet. Szerintem egy mai gépen (2 magos, 2 g ram) a Vista sokkal simábban fut. Bootolás, másolások, tömörítés, telepítés - ezek mind gyorsabban mennek.
    Egy régebbi gépen persze hogy lassabb de hát ez van. XP-t se futtattál P1-esen.
  • Frosty01
    #37
    jó és akkor aki most vett 64 bites vistát, az szopja le magát? nehogymár ennyivel elintézze a microsoft hogy szóri, szar rencert csináltunk, de megveheted helyette a win7et -.-"

    egyébként nagy bajom nincs a vistával. sőt. érdekes, szebb mint az xp KÍVÜL. belül meg hát... annyira még nem túrtam szét hogy megtapasztaljam a komolyabb hátrányait. régi gépen hidjétek el, hogy nekem volt kékhalál, elég sok xp-n :D, de az a memória hibája volt. vistával még 1× se fagytam le.
  • MerlinW
    #36
    Én mindig azt mondtam: aki játszani akar vegyen konzolt, aki videot nézni, az vegyen DCD lejátszót, aki meg multimédiázni, ill egyéb dolgokat, az tanulja meg használni a PC-t.(vagy ha van pénze vegyen hülyebiztos Mac-et)

    A mosógép esetében is elolvassa az ember a használati utasítást. Ez a PC esetében sincs másképp, max annyiban hogy baromi vastag a "kézikönyve". Aki lusta, az magára vessen, akit nem érdekli az ne használja.

    A lényeg, hogy a PC sosem arról szólt, hogy bekapcsolom és megy.
  • Inquisitor
    #35
    ON: Ja igen, a "De nem megy a Daemon Tools" témához, másik fórumon a PowerISO-t ajánlják a probléma megoldódásáig.
  • Inquisitor
    #34
    "Az XP SP2 óta az ég világon semmi baj a windows-okkal, egyész egyszerűen, csak foglalkozni kell vele, mint minden mással. Meg kell válogatni miket telepítünk rá, miből mennyit, illetve a rendszeres karbantartás is sokat számít (defrag, regclean, spy/adware pucolás, stb)"

    Ez oké, de "átlaguser" nem így csinálja sajnos, nem egy eredeti frissített, vírusírtóval és tűzfallal védett XP-t láttam szénnéfertőződve :(
    Meg amíg olyan vicces alkalmazásokkal, mint pl. az ACE MCP 2 perc alatt ki lehet nyírni a registryt ...

    "A legnagyobb hardvergyártó cégek fordultak el a Vistától, ..."
    Szvsz ebben többet számított az a bizonyos Vista matricás háború, aminek a lényegi része most bukott ki, ami sose lett volna, ha az Intel nem lusta érdemi IGP fejlesztésre.
  • Arcor
    #33
    Egy kezemen meg tudom számolni 3 év alatt hányszor fagyott az xp és a kékhalált is csak képről ismerem. Lehet csak szerencsés vagyok :p
  • MerlinW
    #32
    Mindkét OS fent van és egyiken sem találkoztam kék halállal. Fagyás az volt, de az nem az OS hibája volt, hanem az alkalmazásé.

    Első XP telepítésem a gépemre 2003 közepén volt, pontosan 5 évig használtam (azaz nem telepítettem újra). Igaz szakmabeli vagyok, de ugyanakkor nem kíméltem, hiszen szakmabeli vagyok:) Fejlesztettem alatta/rá beletúrtam rendesen, de semmi gond nem volt vele. Ha valami gáz volt megoldottam. Nem igazán van olyan probléma ami valójában indokolná az újratelepítést. Maximum egy szétterjedt vírusfertőzés.

    Most nyáron vettem új gépet, ugyanúgy felkerült rá a 4 oprendszer (Linux, XP, Vista, OSX)

    Mint informatikus és fejlesztő állítom, hogy egyik rendszerrel sincs semmi baj, mindegyiknek megvan a saját felhasználási területe.

    Egyedül a Vista az ami átlag felhasználónak gyakorlatilag felesleges.
    Egyedül a nagyon laikus felhasználóknak nyújthat többet egy-két egyszerűsítés, mint pl a hálózati konfigurációk.
    Ugyanakkor valóban sokkal több erőforrást használ, ugyanolyan felhasználás mellett, mint az XP. (lassabbak az alkalmazások, játékok, stb)

    Persze Vistát is ki lehet pucolni, de ahhoz is kell némi rutin, illetve utánaolvasás.

    Két konklúzió:
    1. Az XP SP2 óta az ég világon semmi baj a windows-okkal, egyész egyszerűen, csak foglalkozni kell vele, mint minden mással. Meg kell válogatni miket telepítünk rá, miből mennyit, illetve a rendszeres karbantartás is sokat számít (defrag, regclean, spy/adware pucolás, stb)

    Egyik rendszer sem stabilabb mint a másik. Vista kicsit hülyebiztosabb.
    Kikapcsoljátok az UAC-ot és a Shadowcopy-t ugyanott vagytok.

    2. Én elhiszem, hogy vannak akik hisznek a Vistában, elhiszem, hogy a divatfikázókkal szemben állnak a divatrajongók. De ha objektíven nézzük, illetve ha kicsit körbenézünk láthatjuk, hogy nem csak a fikázók, hanem a komplett szakma sem tekinti a Vistát létjogosult rendszernek.

    Windows 7 bejelentésekor maga az MS is elismerte, hogy vakvágányra futottak, és már az SP1 fejlesztése előtt prioritásba helyezte a Win7 fejlesztését, hogy az mihamarabb elkészüljön.

    A legnagyobb hardvergyártó cégek fordultak el a Vistától, a legnagyobb elosztók és a legnagyobb vállalatok.

    Nem. Ez nem divatfikázás. Ez tény.
  • LoDMaSt
    #31
    Ennyi, vagy mondasz még vmit?
  • tmp
    #30
    az ilyen lámáknak nem is való mint te
  • LoDMaSt
    #29
    Mesélsz nekünk, hogy a kékhalál-lefagyás-memóriazabálás ellen mit is kéne tennünk? :D
  • Arcor
    #28
    Ha valaki béna és nem tudja használni az nem az oprendszer hibája.
  • Vorpal
    #27
    Azért arról a kényszerről annyit, hogy eléggé meg vagyok vele elégedve.
  • tmp
    #26
    jaja
  • tommygiant
    #25
    Elég lett volna, ha a #22-es hozzászólásomban jobb oldalt alul rákattintasz arra, hogy melyik hozzászólásra válaszoltam, és az a hozzászólás melyik másik hozzászólásra válaszolt.

    Vagy, ha csak simán visszaolvastál volna (22 hozzászólás nem sok). :)
  • SrAta
    #24
    miaz h ISMÉT megtanult oprendszert írni?
    eddig nemtudott ezutánse fog tudni mindenki csak kényszuerből használ windowst, mert csak azon futnak általában a programok, mivel linux alá keveset írtak...
  • TopGun
    #23
    Melyik az a 3 eves topic?
  • tommygiant
    #22
    Szerintem ezt a topikot kéne bezárni, mert a másik már majdnem 3 éves, és azt kéne átnevezni "Windows 7 (Vienna, Blackcomb)"-ra.
  • Fenrir
    #21
    Jaku ez még csak prebéta, az optimalizálás még hátravan :)
  • Ari18
    #20
    "Azt hiszem ugyanugy kihagyom, mint a Vistat, mert az is egy nagy fos"
    ehhez csak gratulálni tudok,gondolom 5 éve ugyan ezt állítottad az XP-ről is.
  • Ari18
    #19
    Nem volt az beteg,hidd el.
  • Ari18
    #18
    ja egy 80k-s géppel vígan el van a Vista.
  • asysoft
    #17
    VirtualPC-ben készültek a videók, nem csoda, hogy lassú.
  • zomgzerg
    #16
    jah ez papíron jól hangzik, mégis meghal a vista memória igényes gameknél alttabnál, kilépésnél fél perceket töltöget, xp meg nem.
  • [Jakuza]
    #15
    Atyaeg!
    Megneztem a videot es azt kell mondjam ez tetu lassu.
    Olyan lassu az ablakkezelese, mintha valami P1-re tennenek fel egy XP-t.
    Azt hiszem ugyanugy kihagyom, mint a Vistat, mert az is egy nagy fos :D
  • Bucser
    #14
    A 2,5 éve nem újratelepített XP64-em minden szarral leindulva sem fogyaszt többet mint 350 mega induláskor... (úgyhogy memóriarezidens víruskergető spamszűrő és popupblocker megy...)
  • Gerygrey
    #13
    Máshogy kezeli a memóriát az XP és a Vista.

    A Vista lehet, hogy alapjáraton bezabál 400-at, de ha szükség van rá akkor felszabadítja (pl az Aero a csillivilli ellenére sem fogja vissza a gépet ha játszol, mert egyszerűen nem megy akkor)
  • Willi Betz
    #12
    Nekem már 3 éve fent van a gépemen az XP és eddig nem volt vele semmi gondom.
  • tom235
    #11
    " és csak 700 mega ramot eszik"
    Ez valami vicc? egy frissen telepített xp 80-90mb ot eszik. még a vista is csak 400-at :)
    (mondjuk lehet a 64 bites verzióról van szó, de még annak is sok a 700 mega)
  • somdav95
    #10
    Nekem is gyorsabb a Vista a gépemen. Az xp csomószor fagyott, meguntam és felraktam a Vistát. Azóta nincs ilyen gondom....
  • kuci06
    #9
    ki lehetne írni a normális nevét is...

    nem holmi kódnevekket használni
    csak egy tipp, így nem lesz több "Windows 7" topik...
  • Gerygrey
    #8
    Nem lehet, hogy beteg volt az XP-d?
  • Willi Betz
    #7
    Csak a Vistahoz gép is kell...
  • Ari18
    #6
    "és XP-s sebesség.."
    nálam gyorsabb a Vista!
  • ldavid
    #5
    aham, az a második kódneve
  • Gerygrey
    #4
    Ja most nézem, ez a topik Vienna néven fut. Az ugyanaz, mint a hét?
  • Gerygrey
    #3
    Kereső nekem nem találta meg :) Pedig végigzongoráztam az ÖSSZES windows című topikot amit a kereső kiadott. De akkor delete...