33
azaz hangok hozzárendelése billentyűkhöz,és nem midipadhez
  • olivaoil
    #33
    Szerintem az a legegyszerűbb és legrugalmasabb, ha magadnak scriptelsz egyet... mondjuk GML-ben. Az ilyesmik ott pofonegyszerűek!
  • bardocz
    #32
    Van benne torzított gitár,de nem tudom beállítani a hangját rendesen sajna:S
  • bardocz
    #31
    Leszedek valami FL demo-t,és megnézem:) Köszi!Hátha el tudok vele játszogatni.
  • Ic3 m4n
    #30
    Köszi, jo kis progz ;)
  • karajjj
    #29
    tessék
  • Ic3 m4n
    #28
    feltudnád még1x tölteni? mert nem bírtam leszedni és most már nem lehet :(
  • hunbasser
    #27
    FL-ben szerintem van torzított gitár
  • bardocz
    #26
    Oké,köszi;D
  • karajjj
    #25
    hétfőn tolmácsorom kérdésed
  • bardocz
    #24
    Olyat nem tud csinálni,ami torzított gitárhangot ad ki gombnyomásra?:D
  • hunbasser
    #23
    ehh,elfelejtettem,hogy a speakert kihúztam -.-' mindig zavart a pittyegés a gép bekapcsolása után :D:D
  • karajjj
    #22
    A_S:FD_AS:FDasd
  • hunbasser
    #21
    csak? hisz ő négyet tud! :D ő négyet tud! :D

    köszi :)
  • karajjj
    #20
    ja és a mappa egész tartalmát csomagold ki
  • karajjj
    #19
    tess
    3 "oktávot" tud
    0-től ü-ig
    q-tól ú-ig
    a-tól ű-ig megy

    lényegében a billentyűzet első 3 sora :D
  • hunbasser
    #18
    jöhet! :D
  • karajjj
    #17
    kell?:D
  • hunbasser
    #16
    :DDddddddd
  • karajjj
    #15
    haversrác írt tegnap suliban egy programot, amivel a billentyűzeten lehet "zongorázni" úgy, hogy a pittyegős pc-hangszóró adja a hangokat :D
  • hunbasser
    #14
    hmm,pedig titkon reménykedtem,hogy a reason olyan cucc,hogy lehet benne olyat csinálni mint az OpenSebJ-ben.

    köszönöm a választ!
  • Dj Faustus #13
    "szerinted ez a csávó midipaddel nyomja vagy csak simán a billentyűzetet nyomogatja?"
    A normál billentyűzet elsődleges funkciója a szövegbevitel (úgy vannak rajta kialakítva a billentyűk elhelyezkedése, olyan a PS2/AT-port órajele); nincsenek rajta bizonyos funkciók, amik egy MIDI billentyűzeten vannak. Épp ezért valószínűleg valamilyen MIDI-eszközt használ (pláne a Reason sokkal inkább MIDI-t igényelő cuccos).
  • hunbasser
    #12
    erről mi a véleményed? part 1 , part 2

    a part 1-ban ott a billentyű,szerinted ahhoz hozzá lehet társítani a wav-okat? szerinted ez a csávó midipaddel nyomja vagy csak simán a billentyűzetet nyomogatja? mondjuk,honnan tudnád...csak azért kérdezem,mert nem ismerem ezt a Reason nevű programot,te hátha.
  • hunbasser
    #11
    áááááááááááá ezaz ilyen kellett!!! :D:D köszi! :) a hab a tortán már csak az lenne,ha két sample nem szólhatna párhuzamosan és akkor a mondjuk a 2-esre társított wav automatikusan leállítaná az 1-esre társítottat :D
  • Dj Faustus #10
    Találtam egy ingyenes szoftvert a célra: OpenSebJ
    Van benne "Beat pad" is:
  • hunbasser
    #9
    és tényleg,fl studioval tudok ilyet csinálni,de megmutatom hogy konkrétan milyenre gondolok: ilyenre.

    a számból kijelölnek részeket amiket társítanak a midipad gombjaihoz.felvetődik a kérdés,hogy akkor minek megvásárolni egy ilyen cuccot 40 rugóért,ők is simán megcsinálhatnák billentyűzeten,és logikusnak tartom,hogy meg lehet csinálni,csak azon az mpd24-on csomó funkció van,használat közben lehet változtatni hangszínt,meg trükközni a hozzátársított hangokkal meg ilyesmi,nekem ilyesmi nem kell,mert én előre kivágnám a részeket,elmenteném wavban,aztán megcsinálnám magamnak.aztán mondjuk megvan a dob,amit szintén billentyűzettel csináltam meg(ugye fl-ben már tudom,hogy hogy lehet így külön nyomni a kicket meg a hatet ahogy ők is,mondjuk még nem jöttem rá arra,hogy hogy csináljam meg azt,hogy miközben én nyomogatom,aközben a program írja tegye is be dobot,ne csak úgy halljam.) és akkor erre rányomnám a wavokat a billentyű gombjai segítségével.ez azért lenne jó,mert nem kéne a vágással annyit macerálni,mert úgy is csinálhatnék alapot,hogy szépen kivagdosom aztán meg valamelyik audioeditorral megcsinálnám,csak hogy nem tudok olyan jól vágni,eléggé nehéz is szerintem.
  • Dj Faustus #8

    - USB-s játékvezérlőkhöz
    - Sajna csak Mac OS-hez

    Mellesleg az FL Studio, az LMMS (az előbbi Linuxos klónja), a Fast Tracker mind vezérelhető billentyűzetről is.

  • hunbasser
    #7
    közben láttam egy másik ilyen videót,nem a spéci billentyűzet miatt van :) szóval elvileg lehet ilyet fl-ben? mondjuk olyan vidit még most sem láttam,amiben különféle wavokat játszana le a program gombnyomásra
  • hunbasser
    #6
    ilyenre gondolok,csak az orgonahang helyett az én wavjaim szólaljanak meg.mondjuk nem tudom,hogy itt a billentyűzet is közrejátszik-e vagy csak simán elég hozzá az FL,hogy ilyet tudjak csinálni.mert hogy nekem nincs ilyen speckó billentyűzetem.
  • bardocz
    #5
    Ilyenben gitáros van?:D
  • hunbasser
    #4
    na,szóval én ilyen szoftvert keresek,ami ezt nekem lehetővé teszi :)
  • hunbasser
    #3
    igen,ps2 billentyűzettel szeretnék,de én ezt úgy akarom megvalósítani,hogy van egy szoftver,amiben be tudok állítgatni,hogy a gombokhoz milyen hangfájlt rendeljen hozzá,aztán ha ezeket nyomogatom,akkor mindig az adott .wav szólal meg. :)
  • Dj Faustus #2
    Ha jól veszem ki a szavaidból, sima PS2-es billentyűzetet szeretnél MIDI billentyűzetté átalakítani. Erre itt a Midiator nevű cuccos.
  • hunbasser
    #1
    sziasztok

    nem találtam ilyen témát,ha mégis van,akkor én vagyok a béna. szóval arról lenne szó,hogy midipadként szeretném használni a billentyűzetet.pár hete fogant meg az ötlet a fejemben,hogy ha a billentyűzethez karaktereket tudnak társítani,vst programokban meg midihangokat,akkor valószínüleg az is megoldható,hogy egy billentyű lenyomására egy általunk felvett vagy kivágott hang szólal meg igen minimális késéssel.

    biztos vagyok benne,hogy vannak ilyen programok,csak nem tudom,hogy mi a nevük. nagyon megköszönném,ha írnátok pár ilyen programnevet!