35
  • Sir Ny
    #35
    az a teszt csak simán rossz. nekem ff-el mindig változtatja, hogy hányasra hozza ki.
  • Sir Ny
    #34
    " a piac kicsinyke részét birtokló böngésző "
    az Opera a piacnak igen nagy részét birtokolja. főleg a mobilokban. de nemsokára jönnek a BIOS-ba épített Operák. meg az Opera Turbo.
  • cousin333
    #33
    Nem, valamit egyszerűen benéztél, esetleg felcserélted a két böngészőablakot.
  • snapadam
    #32
    A munkahelyi gépen (asztali) megnyitott 9.62es böngésző 100 pontra hozta ki az ACID 3 testet, háromszor is ellenőriztem és nem a referencia képet néztem, mert mentek felfelé a számok :-)
    Itt a laptopon megnyitva "csak" 85, de hétfőn megint ellenőrzöm. Lehet azért történt, mert mind a két Opera egyszerre meg volt nyitva???
  • cousin333
    #31
    Na, ez már kettő :).
  • Sil78
    #30
    Ó, azért nem ez az egyetlen. Mondjuk az Opera 10-be bekerülő rendes frissítéskezelésnek is éppen itt volt már az ideje.
  • Sil78
    #29
    A Firefox 1.0 2004 végén (novemberben) jelent meg, szeptember körül már volt egy preview verzió belőle (az 1.0PR). Én a 0.93-tól kezdve használom mint alapértelmezett böngésző, és az Adblock volt az első kiterjesztés, amit feltettem (a 0.9-ben már benne volt az "új", végre használható kiterjesztéskezelő). Magának az Adblock kiterjesztésnek a története 2002-re nyúlik vissza, eredetileg a Mozilla Suite-hez íródott. A userContent.css-sel pedig ettől függetlenül is lehetett blokkolni a reklámokat, de az urlfilter.ini-hez hasonlóan ez sem volt egy igazán felhasználóbarát, kényelmes módszer.
  • cousin333
    #28
    Az opera:config, igaz about:configra is működik. Ez az egyike azon kevés Firefox funkcióknak, amiket érdemes volt átvenni :P. Az mindenképpen jó ötlet volt, hogy megtoldották a közvetlen linkelés lehetőségével, sajnos egyes fórummotorok nem tolerálják...
  • cousin333
    #27
    "Nem jól tudod. AdBlock-ot már az 1.0 előtt is használtam, amikor Operában még nyoma sem volt a tartalomszűrőnek."

    Azért erre nem vennék mérget. Emlékeim szerint a tartalomszűrő, ahogy most látod, a 2005 elején megjelent Opera 8-ban volt benne először. De az urlfilter.ini használatával már jóval régebb óta lehetett szűrni.
  • hdo
    #26
    Heh ... hogy ez pont nekem nem jutott eszembe, állandóan az about:config-ban turkálok! xD
  • Sil78
    #25
    Nem jól tudod. AdBlock-ot már az 1.0 előtt is használtam, amikor Operában még nyoma sem volt a tartalomszűrőnek. (És még mindig nincs annyira kényelmes a használata, mint az AdBlock Plus-é, bár határozottan fejlődött.) CSS segítségével persze mindkettőben lehetett korábban is szűrni a reklámokat (ami tök alap), de az elég macerás, nem is lehet vele mindent blokkolni, ráadásul csak elrejti.
  • Sil78
    #24
    Az nem a "legújabb" Firefox. Ha Operából egy alfát nézel, akkor talán Firefoxból sem egy release-t kellene vele összehasonlítani... A 3.1 béta 1 már 88 pontot ér el, a legújabb trunk build pedig 93-at.
  • cousin333
    #23
    "Szeretsz veszélyesen élni. Láttál már Chrome EULA-t? Chrome-al torrentezni az olyan mint tört windowssal a BSA előtt villogni."

    Ez szerintem túl van lihegve. A biztonságossága komolyabb kérdés...

    A torrent kikapcsolása egyszerűbb, csak vedd ki a pipát , majd kattints a mentés gombra.
  • cousin333
    #22
    "Ja és az ACID 3 tesztet nálam a 9.62es opera is 100-ra teljesíti!"

    Legközelebb ne a "reference rendering"-et nyisd meg, mert az egy kép :). A viccet félretéve az Opera 9.62 "csak" 85 pontot ér el, a 10a1 viszont valóban 100/100.
  • hdo
    #21
    Szeretsz veszélyesen élni. Láttál már Chrome EULA-t? Chrome-al torrentezni az olyan mint tört windowssal a BSA előtt villogni.

    Torrent használata külső programmal:
    Operában ctrl+F12 - advanced fül, downloads, "Hide file types opened with Opera" - pipa ki, aztán keresőmezőbe beírod hogy torrent, kiválasztod, edit gomb, "show download dialog" rádiógomb, és máris mikor Operában rákattintasz egy .torrent fájlra, vagy oda mented ahova akarod, vagy a futtatásra kattintva, a hozzá társított programban jelenik meg.
  • Reg5
    #20
    Be lehet állítani, hogy a kliemssel nyissa meg.
  • snapadam
    #19
    Én is operát használok, szerintem a legkönnyebben kezelhető és a a legsokoldalúbb böngésző! A 10-es alfája már elég jól működik, brutál gyors lehet, hogy nem a leggyorsabb, de ki veszi észre azt a 0.2 másodperc különbséget ez nem Forma-1
    Ja és az ACID 3 tesztet nálam a 9.62es opera is 100-ra teljesíti! Legújabb Firefox 71....
  • szily3
    #18
    En Operat hasznalok. Soha semmi gondom n volt vele Cs lassabb mint a Chrome, bar a FireFoxnal n foltetlenul. A skinekkel meg a kinezet nagyon jo lehet! Egyedul az zavar, h ha torrentet akarok letolteni, akkor a sajat letoltesvezerlojevel nyissa meg. Erre az egy celra Chrom-ot hasznalok.
  • slime001
    #17
    Akkor teszem is fel. Nem tudtam róla.
  • hdo
    #16
    Nekünk feketés-zöldes! :D

    https://neptunweb.bdf.hu/hallgato/login.aspx

    Reg5:
    Az hogy mit tekintünk visszalépésnek, relatív. Nekem egyáltalán nem számít semennyire se ha pont a Neptun nem megy operában, de más böngészőből használva meg az a tapasztalatom hogy sokkal használhatóbb lett; suliban amúgyis mindenhol IE7 van. Nekem például kifejezetten tetszik hogy végre valahára olyan login nicket használok amilyet csak akarok, nem kell a neptun kódomat, és ez csak csepp a tengerben.

    Engem egyedül az zavar de marhára, hogy lejárt tanusítvány miatt rimánkodik az Opera, és nem lehet leszoktatni róla.
  • Reg5
    #15
    Már mióta van... Jobb klikk->Tartalom letiltása(szelektálás meg Shift-tel).

    A Neptunról meg annyit, hogy a mostani verzió visszalépés. A korábbit simán vitte az Opera(9.26 akkor még), csak a mostani rakás szar.
  • metaljesus
    #14
    pontosan. bár lehet hogy máshol régebbi verzió van, az még lehet hogy ment operával. (a távoli asztalos és a mostani legújabb narancssárga főablakos változat közötti verzióra gondolok.)
  • hdo
    #13
    Mondjuk az hogy nem lehet használni a menüt, csak a linkeket, meg ami a kezdőoldalon van?
  • hdo
    #12
    Hát, hidd el nekem, szarból várat csináltak, egy egész komoly kis információs portállá nőtte ki magát. Én napokig csak lestem hogy miez, ha nem lenne neptun kód benne, nem is emlékeztetne rajta _semmi_ a neptunra.
  • szombi
    #11
    nekem tökéletesen megy a NEPTUN, nem tudom mi a bajod vele.
  • Sanyix
    #10
    tavaly novemberben láttam utoljára(bmf-nik), amikor kerestem hogy a haverom melyik bejelölt vizsgára nem fog elmenni :D
    Csoda nem történhetett, hiszen szarból nem lehet várat építeni. Egyébként max a neptun nem támogatja a szabvány nemkövetéssel az operát, és nem fordítva...
  • hdo
    #9
    Nem tudom hogy mikor láttál utoljára neptunt, de amit ettől az évtől használok /Build: 374 (12/1/2008) - NyME-SEK/ az egy kiváló rendszer; sajnos az opera tényleg nem támogatja. A régit meg mazochizmus volt használni böngészőben, csakis távoli asztal kapcsolattal volt érdemes, mint a korábbi szarabbnál szarabb felmenőit.
  • ZeGa
    #8
    Ha jól tudom még talán előbb volt az operában reklám blokkoló, mint ff-ben
  • Sanyix
    #7
    istenem nem ez nem valóság! EZ NEM LEHET!
  • anubis22
    #6
    van benne reklám blokkoló, de már rég van az Operában ilyen.
    Jobb klikk az oldalon, Block content. Tulajdonképpen könnyebben használható mint az adblock Firefoxnál.
  • veghlaci05
    #5
    Jah, utálom az ajaxos oldalakat az ember azt hiszi hogy nem csinál semmit ha kattint, osztán közbe meg de csak foslassan
  • Sanyix
    #4
    "neptun kezelése nem tökéletes" lol? hogy lenne a kezelése tökéletes, mikor a neptun alapból egy rakás kutyaszar, egy fos béna bughalmaz, balfaszok csinálták...
  • Narxis
    #3
    Hát jah.
  • slime001
    #2
    Ha végre lenne reklámblokkoló még talán át is váltanék.
  • metaljesus
    #1
    jövő év közepe messze van :(
    én amúgy két dolgot hiányolok belőle, az active x oldalak, iletve a neptun kezelése nem tökéletes. ha ezt a kettőt megoldják, végképp nem kell majd az ie :)