298
Vajon ez vár ránk a jövőben, vagy az EU vezetői még időben megállítják a folyamatot ?
  • Karabakh
    #298
    Aki tud Angolul annak itt egy nagyon érdekes és nem kicsit rémisztő cikk (alapvetően Indiáról szól, de Európára is részletesen kitér):

    Demographic threat to India

    Ha ennek csak a tizede igaz, már az is iszonyat rémisztő jövőképet fest elénk (élő példa a Balkán Koszovóval az élen). Elgondolkodtató, hogy merre tartunk!
  • Desiderata #297
    nyugaton probléma ez, nálunk szerintem nem
  • OKkultist
    #296
    Az a gond, hogy Afrika olyan mint a senkiföldje, nem lehet tudni, hogy holnap ki lesz az aktuális gengszterfőnök, akinek jattolni kell, az arabok egy fokkal jobbak. (ott azért stabil Don Corleone helyzete, nézd meg a Szaudi arabokat, királykodnak már vagy 60-70éve)
  • HUmanEmber41st
    #295
    :D :D Valaki a témához is hozzászólt :D :D
  • Montanosz
    #294
    olvastam hogy az egész rendszer felborul mert a kínaiak egyre nagyobb befolyásra tesznek szert kelet-afrikában az ott lévő olajkincset tartalmazó területeken.
    már a negyedét fedezi az olajszükségletének afrika: Szudánból, Nigériából és Angolából,Zambiából.
  • Montanosz
    #293
    csak céloztam hogy ugye már megtörtént egyszer 1973-ban


  • OKkultist
    #292
    És akkor mi ettek/ittak volna másnap???? Merthogy az olajexportból élő országok nagyrésze KAJA IMPORTRA SZORUL! Semmi nincs náluk csak sivatag meg olaj, tevék, kecskék, pár beduin, meg egyre szaporodó VÁROSLAKÓK. Irán/Venezuela(de ő meg el van adósodva) a kivétel, de az nem sivatag. (csak kis része) Kölcsönösen rossz mindkét félnek, persze ÉSSZEL lehetett volna kölcsönösen jó is. (csakhogy amiben a CIA keze benne van, az ritkán szokott kölcsönösen jó lenni mind2 félnek)
  • Ronny
    #291
    ezt az olajcsapos dolgot viccnek írtad? Ritka nagy baromság....
  • NessieGraf
    #290
    Kis érdekesség az Unióról alkotott vélemények közül.
  • Montanosz
    #289
    ha nem engedték volna be a bevándorlókat akkor hamar elzárták volna az olajcsapot az arab országok.
    másodsorban nagyrészük gyarmatokon született vagy gyermekeik akik már francia vagy angol állampolgárok
    meg ne fellejtsük hoogy kissé elpuhultak a demokráciák, rosszul értelmezett humanizmusra alapozva szinte minden megengedett.
    gondolj bele, emberölésért szinte annyi bünti sem jár mint ha biciklit lopsz.
  • csöves111
    #288
    európából eurábia lesz?

    hm.. nagyon érdekes téma amin hosszasan lehet vitázni..
    fennáll a veszélye annak hogy Európából pár évtized múlva Eurábia lesz, de hogy a híres EU vezetői pl.: Nicolas Sarkozy, Angela Merkel, Silvio Berlusconi stb.. megállítják, esetleg lelassítják a folyamatot az kétséges..
    Nem értem hogy miért háborodott fel pár Eus vezető amikor megtudták hogy olaszországban a román cigókkal mit csinálnak?
    Hát ha így akarják megállítani a muszlimokat akkor...
    a brit miniszterelnök azt mondta hogy az új munkahelyekre inkább briteket vegyenek fel és ne bevándorlókat (ezek alól a magyarok sem kivételek, de egyet értek vele)
    igazából szükség van a bevándorlókra, mert olyan munkát végeznek amilyet az európaiak nem, de nincs szükség évi 2,5 millió(1,8 millió legális bevándorló, 500 000 illegális és 200 000 menekült) wc pucolóra, takarítóra.. csak azt nem értem hogy az eu minek fogadja be a menekülteket.. én rögtön elküldeném őket a picsába.. az illegális bevándorlókat csak vegyferekkel, hajókkal és helikopterekkel lehet megfékezni.. az is baj hogy ezeket az illegális bevándorlókat a jogszabályok szerint nem lehet csakúgy visszaküldeni ahonnan jöttek, nem beszélve arról hogy tömegesen legalizálják őket!!! ami még felháborító hogy nem rég olaszországban illegális bevándorlók tüntettek berlusconi politikája ellen, mert azt mondták hogy sokat romlott a helyzetük miatta..
    nah ekkor felment a pumpa az agyamban.. Ezt mégis milyen jogon tették? örüljenek annak hogy nem lötték szét a nigger seggüket..mert ezt kellett volna csinálni amint megtudták volna hogy nem törvényes úton kerültek az országba..

    nah mindegy kicsit eltértem a témától..
    asszem sarkozy volt az aki a szelektív bevándorlás (vagyis az ország dönti el hogy ki dolgozhat az országban is ki nem)ötletét felvetette!
    ez sztem egy jó ötlet, törvényesíteni kéne...
    Dániában korlátozták a bevándorlókat úgy hogy az arab apuka nem hozhatja magával a feleségét és gyerekeit az országba, csak ő mehet oda dolgozni, még család egyesítés néven sem viheti be a családját!
    Belgiumban is szeretnék korlátozni a bevándorlást, de hogy mi lesz abból..

    nah ahogy látom megint sokat írtam, de semmi okosat nem mondtam..:s
    a lényeg az hogy a demográfiai mutatók nem túl bíztatók, (persze mindegyik mást mond)és az sem hogy a politikusok lesz*rják az egészet és Töröko. csatlakozását az EU-ba egyáltalán felvetik..a média is összevissza pofázik a bevándorlásról hol eltúlozza, hol eltussolja a tényt..

    most hogy világválság van, vissza lehetne fogni a bevándorlást, és vissza is kellene!

    talán majd a megerősödő szélsőjobb és a fasiszták megoldják a helyzetet..(persze nem a halál táborokra gondolok)

    remélem hogy valamit azért tenni fognak ez ellen, ami hosszú távon is beválik...
  • Montanosz
    #287
    az hogy így jártunk az erőltett rekatolizáció eredménye is.
    meglehet nézni hogy van egy gazdasági/kulturális/politikai törésvonal a protestáns és katolikus államok között. skandinávia és spanyolország.olaszország és anglia közötti különbség nyilvánvaló.
    persze ezt nem a mai korra értem igazán hanem az előző évszázadokra.
    mi sajnos a rosszabbik felére estünk

    talán ha erdély független és protestáns marad, estleg a mai magyarország sorsa is másként alakul....
  • OKkultist
    #286
    Ezek szerint (a történelem szerint) Kossuth egy köcsög volt, (taktikai érzék 0, politikusnak szar) a magyar nép meg egy balf*sz, mert hagyta. Alkalom lett volna a rendrakásra, ami nem sokszor adatik meg, utána volt még ilyen 45-ben, 56-ban, 89-ben, mindet kihagyták, talán 56-ban volt valami, de azt meg visszacsinálták 10szeresen.
    mégegy vakolós kép

  • OKkultist
    #285
    At another time in St. Louis, Missouri, Brother Kossuth remarked with emphasis:

    "If all men were Freemasons, Oh, what a worldwide and glorious republic we should have!"

    For these two last quotations we are indebted to the research facilities and courtesy of Brother N.R. Parvin, Grand Secretary of Iowa, who credits them to the Western Freemason, Vol. III, page 196.

    Brother Kossuth made similar expressions of his opinion of Freemasonry at the reception given him by the Grand Lodge of Massachusetts.

    Miért nem lepődtem meg?
    vakolók újságja 1922

    A II. József tilalma Magyarországon is érvényesült. Bezárták a páholyokat és 1794-ben nem volt szabadkőművesség ha- zánkban. Csak 1848-ban a szabadság esz- méinek diadala támasztotta fel újra a sza- badkőművességet. Metternich bukása után Thoma Ágoston összegyűjtötte a Pesten élő testvéreket s folyamodott az ecclecticai szövetség frankfurti nagy anyapáholyához, hogy a «Kossuth Lajos, a dicső fény hajnalához» czím alatt alakuló páholynak adja meg a munkaengedélyt. Az engedély megérkezett s a páholy elkezdett működni. Kossuth is bejelentette belépését, de az osztrá- kok bevonulása véget vetett a páholynak, a mely mintegy félévig állt fenn. A szabadság- harcz szerencsétlen kimenetele a föllendülőpáholyéletet is megsemmisítette a többi szabad intézménynyel együtt.

    vakolók rövid története
  • NessieGraf
    #284
    Ennek az egésznek akkor lett volna értelme, ha az eu vezetésbe delegáltak - már tudjuk a szintjüket - egyidejűleg lakatlan szigetre kerültek volna. Ahol se net, se telefon, se közlekedés. Kaja csomagban, ejtőernyővel.

    Én delegáltam volna még hozzájuk néhány embert...
  • Montanosz
    #283
    nem hát
    már lelohad lassan az eu után a rajongás.
    amikor csatlakozáskor kákán kerestem a csomót, az egyik kollégám nevetgélt.
    most két éve munkanélküli, és esélye sincs elhelyezkedni a környéken.
    múltkor láttam hogy az utcán szedte a vadsóskát főzeléknek(((
  • NessieGraf
    #282
    Viszont mindig tudtuk időben, melyik a vesztes oldal. Az EU se ússza meg.
  • Montanosz
    #281
    a legszomorúbb az, hogy ami jellemző a magyarokra((
    képtelenek voltak találni egy olyan fővezért akinek mindenki engedelmeskedett volna (bem jó lett volna - de lenézték származása miatt.) mire görgey teljhatalmat kapott (diktátor, itt jó értelemeben)
    már késő volt(((
  • Montanosz
    #280
    ő is csak ember volt, indulatokkal, ábrándokkal, álmokkal egy független magyarországról...
    mint mondani szokás: kora gyermeke volt.
    egy zsákutcából kiút kereső, mint itt sokan most a fórumon, jobbat reméltek, kevest kaptak.
    megkeseredett, ezért szélsőbalra sodródott, kiegyezésre képtelen lett.
    ezért a "történelem" tovább lépett nélküle.
    azért becsülöm amit végig vitt, azért nem ami lehetett volna.

    persze kevés mozgástere volt, nyilván az orosz mozgósításra vagy be kellett volna vonulni azonnal bécsbe, mindent egy kockára téve, vagy azonnal béketárgyalásokat kezdemményezni. a további harcnak semmi értelme nem volt.
  • Molnibalage
    #279
    Nem tudom, hogy ő milyen besorolás alá esik, de szimplán hülye és gerinctelen volt.

    Bővebben itt.

    És erről a marháról az egyik legnemesebb kitüntetés, utcák és iskolák vannak elnevezve....
  • Montanosz
    #278
    Kossuth a szélsőbal dízspéldánya és példája.
    kiegyezésre képtelen.
  • Montanosz
    #277
    persze
    a komcsikat is meg kell büntetni
    csak vannak olyan szerencsések hogy mindkét világháborúba való belépéskor jobboldali kormány volt magyarországon is.
    és a trianoni békeszerződést is jobboldali kormány írta alá, így ők a fekete bárány.
    a szobort gőzöm sincs miért állították, a szabadkőműves páholyok csak annyiban érdekeltek amikor hitlerről olvastam velük kapcsolatban meg az okkultizmusról.
    viszont az érdekes hogy a mai unió vezetőségében és jelentős kapcsolataiban nyüzsögnek az opus dei tagjai (mint a hasburgok)
    -Trencséni Dávid: Az Opus Dei története
    -Buda Péter: Kereszténydemokrata Kémpárt

  • Molnibalage
    #276
    Kossuth is egy nagy történelmi dorid volt. Megférnek egymás mellett.
  • OKkultist
    #275
    Valahogy gyanús volt, hogy vakoló, és miért nem lepődök meg, hogy ezt dobta ki a google:

    Az 1918. október 25.-én hatalomra jutott Magyar Nemzeti Tanácsot a szabadkőművesek saját eszméik megvalósítójának tekintették. (8) Az államelnök ugyan nem volt szabadkőműves Károlyi Mihály gróf személyében, de már utána Hock János vette át az elnöki tisztséget. Hock János pedig maga is tagja volt a szabadkőművesek szövetségének.(9) A kormány tagjai között több szabadkőműves volt.

    Dr. Berinkey Dénes 1899-ben lett a "Corvin Mátyás, az Igazságoshoz" páholy tagja. Ebben a páholyban érte el ennek a szabadkőművesi rendszernek a legmagasabb, vagyis a harmadik, úgynevezett "mester" fokát. Igazságügyi, majd kereskedelmi-miniszter volt a kormányban. (10) Fenyő Miksa 1909 március l.-én lépett az akkor legradikálisabb budapesti páholyba, a "Demokrácia" páholyba. Itt érte el ennek a szabadkőművesi rendszernek a legmagasabb, vagyis harmadik: "mester" fokát. 1910-ben a budapesti "Könyves Kálmán, az Előítéletek Legyőzéséhez" páholyba nyert befogadást, és itt szertartásmesteri, majd gazdai tisztséget is betöltött. 1947-ben ismét az újjáalakult "Demokrácia" páholyba nyert felvételt. A Magyar Nemzeti Tanácsban kereskedelmi miniszter volt. (11) Jászi Oszkár nemzetiségi miniszter volt. 1890. ápr. 28-án lépett az akkor működő legradikálisabb budapesti páholyba, a "Demokrácia" páholyba. Itt avatták a szabadkőművesi rendszer legmagasabb, harmadik, úgynevezett "mester" fokába. A páholy szónoka lett. 1908-ban több társával kivált a "Demokrácia" páholyból, hogy megalakítsa a még radikálisabb "Martinovics" páholyt. Ennek vezéregyénisége, főmestere lett. A kormányban a nemzetiségi ügyekért felelős tárca nélküli miniszteri tisztséget töltött be. (12)

    Kunfi Zsigmond tárca nélküli, majd munkaügyi és népjóléti miniszter a "Losonczy" páholyba lépett be 1904 vagy 5. december 15.-én. 1909. március 20. -án fogadták be a "Martinovics" páholyba. 1918. szept. 12.-én kilépett a páholyból. Kilépésének oka az volt, hogy a Szociáldemokrata Párt, amelynek tagja volt, választás elé állította a tagságát. Vagy megmarad a pártban az illető, és akkor nem lehet a szabadkőművesség tagja, vagy a szabadkőművességet választja. Kunfi a párttagságot értékelte többre. (13).

    Szende Pál pénzügyminiszter volt a kormányban. 1907-ben vették fel a legradikálisabb budapesti páholyba, a "Demokrácia" páholyba. Itt avatták fel a szabadkőművesi rendszer legmagasabb, harmadik, úgynevezett "mester" fokába. 1908-ban több társával együtt lépett ki a páholyból azért, hogy a még radikálisabb "Martinovics" páholyt megalapítsa. (14)

    A szabadkőművesség legfőbb szerve, a Szövetségtanács ujjongva üdvözölte az új kormányt. Dr. Bókay Árpád nagymester a következőket mondta: (15) "Szeretett Testvérek! Sürgős szükségét éreztem annak, hogy a mai nagy időkben együtt lehessek veletek azért, hogy veletek egyetértően irányt jelölhessünk ki páholyainknak s testvéreinknek.
  • HUmanEmber41st
    #274
    Ahogyan Amerikában a vakoló-testvérek ólja előtt lenin szobor....
  • OKkultist
    #273

    Károlyi szobra a Kossuth téren.
    Ez mindent elmond, hogy lehet szobra, és hogy PONT OTT.
  • HUmanEmber41st
    #272
    Ja, nem. Tényleg nem kell soha megbüntetni a vörös terroristákat. Csakis kizárólag a fehéreket. De azokat 666-szorosan. ( honnét is jutott eszembe pont ez a szám????)
    És a bánatpénz sem maradhat el, persze az csakis dollár milliárdokban. Ugye a jóból sosem elég??????
    Érdekes módon a szarrá bombázott, kirabolt Németország nyugati fele pár év alatt még így is utolérte a többi országot, és az 50-es évek végére gazdasági nagyhatalom lett újra. Még ma is az. Beengedtek törököket, Jugoszláviából Surdáékat, majd jött az újraegyesítés, a lepukkant keleti részt hatalmas munkával felemelték. Bár az autóipar most szépen a padlóra került, de nem féltem őket. Ki fogják bírni a drapp vagy egészen fekete menekült-áradatot is. Miért nem lehet róluk példát venni?????
    Jaj! Hát nem tudod? Ezek mind nácifasiszták a mai napig!!! Meg kirekesztő fajelméletesek! Az ám! Rettegjen mindenki!

    Még egyet szeretnék tudni: miért van a seatle-i szabadkőműves páholy előtt lenin szobor? ( nem romlott el a shift gomb)
  • Montanosz
    #271
    most ki fogtál rajtam és szégyenlem is e tényt:
    mi a fene az a face to face?
  • Montanosz
    #270
    de nem történelmi kényszerűség hogy ellenreakcióként fehérterrornak kellett lennie.
  • Molnibalage
    #269
    Remegek. Baromi okos lenne egy ilyen üggyel elrontani azt ami esetleg jó is lehetne. Mondjuk, ezzel szépen rontod a hírüket. Ez úton is gratulálok te barom. Ja és az óvódások jönnek a haverkaikkal. Mi van? Face to face nem megy?
  • Montanosz
    #268
    vörös
  • Freeda Krueger
    #267
    Ezzel egyet értek.
  • HUmanEmber41st
    #266
    Azért egy rettentően fontos tényt tisztázzunk!
    Milyen színű terror volt először????
  • Montanosz
    #265
    attól függ mi számít jól élésnek?
    a parizel olcsó volt, de kocsiról jobbára csak ábrándozhattál.
    meg mondjuk a szüleim betegre dolgozták magukat hogy felépítsék a háborúbann elpusztult országot.
    ugyannakkor ez minden rendszerre igaz. a nagyszüleim, dédszüleim meg az azelőtti, és azelőtti rendszerben dolgoztak magukat nem sajnálva.
    ha jól éltél akkor azt megkell becsülni és örülni kell a szerencsédnek.
    ( persze ha mindez nem mások kizsákmányolása réven, vagy becstelen vagyonszerzés esetén fordult elő.)
    mindenesetre a jólét áldás!
  • Freeda Krueger
    #264
    Csak mert a forumokat olvasva néha olyan érzésem támad mintha egyesek azt sugallnák ohgy abban a rendszerben(bármelyikben) aki jól élt az ...
    mind rossz.
  • Montanosz
    #263
    nem mlért kellene szégyelnie magát?


    én is éltem gyermek-ifjonti fejjel a rendszerváltozás előtt, igaz hogy nyilván voltam tartva minr "reakciós elem".
    de ez a vége fele semmi hátránnyal nem járt.

  • Freeda Krueger
    #262
    És aki a rendszerváltás elötti időben érezte jól magát és élt az szégyelje magát?
    Mert ilyenek is vannak nem kevesen.
  • Montanosz
    #261
    Tiszai Lajos:
    Szolnokország

    "...különítményesek az abonyi kastélyban tizenhét szolnoki munkást bírói ítélet nélkül kivégeztek. Néhányukat ősi, havasi favágó módszerrel: a kivégzésre szánt szerencsétlen ember testét két deszkalap közé szorították, majd elfűrészelték..."
    A fehérterror áldozatainak számát mérvadó kutatók közel 2000 főre teszik...

    csak a rideg tények!
    Az 1941-es népszámlálás szerint Magyarországon 825 ezer zsidó élt.
    ebbő lejön!
    - 1941 augusztusában német Einsatzgruppe C meggyilkolt 14-16 ezret az ukrajnai Kamenyec Podolszkijban.
    - 1942. január 21. és 23 között magyar katonaság és csendőrség kivégzett 1100 zsidót és nagyjából kétszer ennyi szerbet. Nos a nagyapám is ott volt, kitüntetést is kapott újvidék visszafoglalásakor a hősi helytállásért. (sebesült magyar katonákat mentett meg szerb fogságba esés elöl)
    - munkaszolgálatos egységekben 1941–44 között mintegy 35 ezer zsidó férfi vesztette életét.
    - 1944. május 15. és július 9. között 437 ezer zsidót deportáltak többségében Auschwitz-Birkenauba.
    - 1944. október 15-e 50 ezer zsidó a birodalom különböző táboraiba került.
  • Montanosz
    #260
    a baloldal a kereszténységgel sincs kibékülve, talán legfeljebb a nekik lefeküdt-konkordátumos egyházzakkal.
    a baloldali kormányzás teljesen tönkre tette, semlegesítette a keresztény erkölcsi, életviteli értékeket az utóbbi pár évtizedes uralma alatt.
  • Montanosz
    #259
    - igen, vörös legények sem kíméltek senkit, nem voltak jobbak a fehéreknél.
    - ja che guevara egy véres kezű tömeggyilkos.
    - nem állítottam hogy magyarországon voltak gázkamrák.nem akartam leírni a vonat menetrendjét sziléziáig.
    - k.tábor igen jól tudod búr háborúk idején angol találmány. de ki vitatta ezt?
    - nem csak pár ezret. de kimondta hogy 600 ezret?
    szal azért ne adj a számba ki nem mondot tényeket!!!
    zsidótörvények magyarországon - talán a tananyagban megtalálod
    továbbá internetes adatbázisokat ajánlok, ahol elérhetők az eredeti náci dokumentumokm, hiler beszédei youtube-n, ilyesmi. szóval kicsit neked kell tanulmányozni a történelmet. nekem ebből van diplomám, neked? talán majd tanítani foglak)))