54
Nem fegyver topik
  • Armagedown
    #54
    A kínaiak ezen a néven próbálták eladni a gagyi lejátszóikat
  • facebookkocka98
    #53
    honnan tudok erre letölteni játékokat? hauser-mp580 ??
  • ppk
    #52
    most vennék egy ilyet, jóe? :-)
  • rumkola
    #51
    nekem microsd-vel bővíthető, de beépített 256mb ramos van
    életben nem volt szükségem microsd-re...

    a gigásokon én is csak mosolygom, igazi tinibaromság
    minek?
  • Cat 02 #50
    Hát 128 mega az semmi xP
  • PrasCo
    #49
    Ilyenkor olyan édesdeden szorongatom a négy éves PaVo 128 megás hibátlanul funkcionáló lejátszómat, és hülyén mosolygok a húszgigásokra... főleg, amikor visszaköpi őket a szervíz azzal, hogy "Bocsika, de..."
  • 5c0rp330n
    #48
    a második felében még van is igazság. az első része viszont no comment baromság. mp5 lejátszó NEM LÉTEZIK. ez a topic semmiről nem szól, csak kínai hatodrangú cégekről, akik így akarják eladni a lóf@sz lejátszójukat az olyan iq fightereknek, akiknek elég annyi, hogy az mp után eggyel nagyobb szám van.
  • slime001
    #47
    +Még jó filmnézésre, zenehallgatásra, rádiózásra, internetezésre stb...
  • bigbigle
    #46
    nem ez annyiban más az mp4-nél hogy itt nem kell átkonvertálni a videót hogy nézzed.
  • bigbigle
    #45
    mp3/mp4/mp5 arra van hogy zenét halgass és videót nézz.
    telefon mily meglepő módon telefonálásra van.(nem akarok vitát csinálni)
  • slime001
    #44
    Most komolyan ki az aki képes még ilyen MP3/MP4 szutykot venni? Bármelyik újabb telefonnal megoldhatóak ezek.
  • lpmaskmancick
    #43
    legtöbb mp4 lejátszó amit lejátszik a a saját fromátumát, annak legtöbbször semmi köze nincs a mpeg4-hez, csak hülyítik az embereket vele...
  • havercsotány
    #42

    (O.o)
  • DeerHunter01
    #41
    MP5?
    jó az mp 4 is
  • 5c0rp330n
    #40
    mégis milyen gyártó mondja azt a lejátszójára, hogy mp5? én még egy ilyennel sem találkoztam, de lehet, hogy azért, mert nem a kínai fostenger noname lejátszókat szoktam nézegetni.
  • pyrohun #39
    egyetértek.
    alapból, amikor megjelentek az mp4 lejátszók, már akkor hülyét kaptam. emlékszem amikor az anyuka lebeszélte a gyerekét az ipod nanoról, mert az nem mp4...
  • Malakai
    #38
    Ez már olyan dolog, hogy az mp4 player se azt jelzi feltétlen, hogy mp4-et lejátszik, hanem, hogy nemcsak zenét, hanem videót is. Mp5 formátum pedig még nincs, de lejátszó gyártók már használják a kifejezést olyan termékekre, ami nemcsak zene, videó, hanem widgetek, játékok is futnak rajta.
    Szerintem gyártói idiótaság.. :)
  • Adam II
    #35
    És ezt hol kell bedugni?
  • rumkola
    #34
    mp4, mp5...
    :)))))))))))))

  • schrank
    #31
    amúgy meg bóvli iPod vagy mi a ...szomnak hívják
  • schrank
    #30
    az hogy valamit kínában szerelnek össze vagy hogy kínai technológia azért az nem ugyan az
  • Balumann
    #29
    Az mp3 meg mp4 lejátszó sztem eleve egy zsákutca, elnevezés terén. A logika szerint mp3 lejátszó csak mp3-at játszik le, az mp4 meg mp4 -et illetve mp3-at is. De kitalálhattak volna egy új nevet is, mint pl. mobile audio, vagy mobile multimedia player, vagy valami új név.
    Ez az mp5 tényleg hülyeség.
    Arról nem beszélve, hogy sztem jobban megéri már mobiltelefonként venni, ami ilyeneket is tud.
  • Dióka
    #28
    hja, ettől és az ehhez hasonló marketing überparasztvakításoktól szoktam virtuális agyvérzést kapni! meg attól is, hogy az ilyen buzeráns híreknek (mint érdemi tartalommal nem rendelkező süketségnek) témát is nyit valaki! valószínűleg már páran ki is nézték az új mp5 lejátszójukat!
  • tigeroo
    #27
    hát ez az. meg mp3 lejátszó, benne van a nevében mp3-at játszik le.
    az meg szerintem alap hogy ahogy telik az idő úgy játszik le egyre több dolgot, ehhez minek névváltoztatás

    a számítógépből sem lett pár évtized alatt számítójátszónetezőblúréjgép.
  • HöfEE
    #26
    De ez egy baromság, az mp3 egy audio formátum míg az mp4 egy multimédiás tömörítési szabvány, és olyan formátum hogy mp5 nem létezik. A készülékek meg mp3 mp4 lejátszók, tehát ezeket a formátumokat kezelik. Attól, hogy kiadnak néhány olyan kütyüt , ami többféle video formátumot is ismer még nem születik meg az mp5 formátum. Ugyhogy szerintem is ez egy újabb parasztvakítás. Józsika most K**va menő mert neki már nem mp4 lejátszója van hanem mp5!!!
  • REPS0L
    #25
    Egy kis történelem

    Az első hordozható digitális zenelejátszó készülékek megjelenésekor tömörített zenei formátumként szinte kizárólag csak az mp3 formátum létezett. A tömörítésre az akkor elérhető, viszonylag kis memóriaméret miatt volt szükség. Idővel más tömörített zenei formátumok is megjelentek és a hordozható készülékek gyártói ezek lejátszási lehetőségét is beépítették a termékeikbe. Azonban a készülékek megnevezéséről az mp3-lejátszó nevet már senki nem tudta lemosni, holott azok már régen nemcsak ezt az egy formátumot ismerték.

    Video lejátszás megjelenése (MP4)

    A fejlődés további szakaszában megjelentek olyan készülékek is, melyek a jobb láthatóság és eladhatóság miatt színes kijelzőt kaptak. A színes kijelző azonban új lehetőségeket is nyitott. A zenelejátszás mellett képeket és kis méretű, kis felbontású vidoklipeket is megjelenítettek a lejátszók. Amint a video lejátszó funkció jobban elterjedt és a video formátumok is nézhetőbbé váltak az ilyen mp3-lejátszók már mp4-lejátszóként kezdtek elterjedni a köztudatban.

    Útban az MP5 felé

    Eleinte sokan azt hitték, hogy ugyanúgy, mint az mp3 esetében a lejátszók az mp4 kiterjesztésű fájlok lejátszására alkalmasak. Az mp4 jelölés azonban csak egy újabb kategóriát, a video lejátszás lehetőségét tartalmazó készülékeket jelentette. Ezek a lejátszók többnyire egy, saját formátum lejátszását tették lehetővé, melyhez a már meglévő klipeket a mellékelt programmal kellett konvertálni. Tehát nem lehetett csak úgy minden video formátumot a készülékeken megnézni, mint korábban az mp3-lejátsók esetében a zeneformátumokat meghallgatni. Az mp5 kategória ebben hoz előrelépést. Itt találhatóak meg azok a készülékek, melyek többféle video formátumot képesek lejátszani. Gyakorlatilag ezekkel a lejátszókkal valósul meg az eddigi elvárás, hogy könnyen tudjunk videot nézni bárhol, bármikor. Az mp5-lejátszók segítségével nem lesz szükség konvertáló programokra. Ezen kívűl van még néhány kritérium, amit az Interneten megtalálhatunk, mint minimális feltétel, hogy egy készülék MP5- lejátszónak minősüljön. Csak néhány példa: memóriabővíthetőség, beépített kamera, esetleg vezeték nélküli kommunikációs lehetőségek (Wi-fi, Bluetooth, GPS, DVB-T). Ezek közül azonban a gyártók a nagyobb (min. 2,5) kijelző méretet és az univerzális video formátum-lejátszást tartják fontosnak. Mi is ehhez igazítva alakítottuk ki termékkategóriánkat.

    Röviden összegezve tehát: az mp4-lejátszó olyan mp3-lejátszót takar, ami video lejátszásra is alkalmas, az mp5-lejátszó pedig olyan mp4-lejátszó, amely többféle video formátumot ismer és nagyobb kijelző mérettel rendelkezik:

    MP6, MP7?

    Nagy kérdés, hogy a gyártók a jövőben milyen technikai újdonsággal lepnek meg minket. Nem lennék meglepődve, ha pár év múlva újabb marketing fogásként a hordozható készülékek egy része már mp6-, vagy mp7-lejátszónak minősülne. Ez azonban még a jövő kérdése. Egyelőre érjük be az új MP5-lejátszónkkal.
  • milk41
    #22
    "Röviden összegezve tehát: az mp4-lejátszó olyan mp3-lejátszót takar, ami video lejátszásra is alkalmas, az mp5-lejátszó pedig olyan mp4-lejátszó, amely többféle video formátumot ismer és nagyobb kijelző mérettel rendelkezik."

    #1 cikkből
  • csgery
    #21
    Hát valszeg, mert olyan formátum, hogy mp5 nincs...:)
    Sztem is vmi kínai ökörség, pl ha a #20 as képet megnézed... teljesen ugyanaz mint egy mp4, még márkajelzés sincs rajta, csak vmivel be kell robbanni a vásárlókhoz, hogy vegyék meg a szarom...:D
  • Pókmalac
    #20
  • milk41
    #18
    én arra tippelek hogy tv+videó+zene+rádió egy kis kütyüben
  • hen-tes
    #16
    Na és mi is ez az mp5, ha már nem fegyver?

    [apró]mondjuk a fegyó jobban érdekelt volna.. :-p[/apró]
  • Vlala #15
    Egy bolond százat csinál. :)
  • Cat 02 #12
    Azt hiszik viccesek, pedig de.
  • bigbigle
    #6
    de már árulják.és mond meg nekem mi nem kínai már az árukból
  • Petka
    #2
    Jáj azért ennek eléggé kínai szaga van...
  • bigbigle
    #1
    hali!ide jöhet minden ami mp5-tel kapcsolatos.kezdetnek itt egy link http://www.mp4bolt.hu/newsdesk_info.php?newsdesk_id=10