47
  • Tetsuo
    #47
    szvsz Netbookra van igeny, de kicsit tul van hajtva a tema marketing szempontbol (foleg itt az sg-n), mert a normal meretu laptopra nagysagrendekkel nagyobb igeny van.
  • joe5335
    #46
    ok.Ez azért eszmecsere volt a javábol.nos a fenti kép alapján (mert ugye a méretekről is szó esett)a véleményem az,hogy kijelző lehetett volna nagyobb is.Szééép NAAAGY keret van hozzá.tehát lehetne ez még jobb is...
  • torreadorz
    #45
    Lol. Méghogy én hülye... Hát ki volt az a hülye, aki úgy nyilvánitott véleményt valamiről hogy azt még a büdös életben nem használta?
    Van egy igény:
    -legyen kicsi, fogyasszon keveset, ne melegedjen ne legyen nehéz.
    Erre a te válaszod: tessék itt van egy nagy, sokat fogyasztó, forrosodó és dögnehéz laptop. Eszem eldobom.
    Hát bakker, remélem sosem fogod te a céges kajákat rendelni, mert ha 10 ember rendel palacsintát, akkor te ehelyett rendelnél ennek a 10 embernek tojásos spenótfözeléket, mert hát az majdnem olyan mint a palacsinta és mennyivel jobb a tojásos spenót mint a palacsinta...

  • gere1
    #44
    torreadoz, lezarom rovidre. eleg hulye vagy :-) sehol nem mondtam hogy a 3 eszkoz kulon kell. sot. de nem magyarazom, ugysem erted. vegyed a cuccost ha szukseged van ra. netbookoz eddig 1 ervetek volt, de az is lagymatag. a cipeles. mert hude letori a kezeteket a plusz 1 kilo amiert cserebe normalis tftt, erosebb procit es dvd irot kaptok :-))). UGYANANNYI penzert, vagy olcsobban!

    amde mondom. vegyetek es be happy.
  • torreadorz
    #43
    Szerintem tedd fel magadnak a kérdést hogy volt-e értelme a hozzászólásodnak...
    Mi leirtuk hogy mire használunk egy netbookot. Ő erre irt 3 másik eszközt amit ugyanarra használ mint egy netbook-ot de mivel külön külön egyik sem tudja annak funkcionalitását egyben, ezért értelemszerüen egyszerre 3 eszköz kell neki belőle.

    Én arról nem tehetek hogy ő kicsi könnyen hordozható eszközön szeretne netezni és ő erre a legalkalmasabbnak egy okostelefont talált. Én viszont nem szeretnék telefonálni mint ahogy ilyenről szó sem volt, innentől kezdve az okos telefon "telefon" funkciója kidobott pénz az ablakon hisz nekem csak netezésre kell. Ugyanigy hülyeség a többi is.

    Jóhogy meg nem magyarázzátok hogy a kerékpár mint találmány mekkora hülyeség már, mert kiváltható egy autó, egy motor és gyaloglás segitségével... (kb. ez egy jó hasonlat)
  • maestro85
    #42
    Szerintem ted fel magadnak a kérdést, hogy biztosan megfelelő hasonlítást tettél-e. Ennyi eszközzel összehasonlítani egy netbookot? Hova teszed be pl, a DVD lemezt? Hogyan játszol le egy HD film előzetest? Meg telefonálsz? Az általad kritizált személynek még telefonja is van az árában... meg egy hordozható DVD lejátszója is van egy laptop mellett, neked meg csak egy netbookod van. Tényleg rálisnak érzed ezt a hasonlítgatást, amit te elvégeztél? Netbook azoknak jó, akik sokat dolgoznak gépen, de nem akarnak nagy masinát cipelni. Senki másnak. De nem tudom, hogyan bírják a kicsi billentyűt tartósan használni...
  • acdc
    #41
    Csak meg eddig nem talaltam meg a megfelelot a hp gyonyoru alu csak via nagyon gyenge meg pici a kepernyo es nagyon melegszik az uj hp meg mar muanyag lesz 10 col es egyes pletykak szerint janurba jon az appletol arra varok gyakorlatilag ha nem akkor fekete msi lesz.
  • acdc
    #40
    Ez nem marketing,ez egy jo eszkoz amire kitalaltak mindossze annyi tortent,hogy 500 ezer(sony) helyett 100 ami eddig is megerte egy sokat utazo pl ugyvednek ...stb de igy mar megeri mindenkinek nyugaton es nalunk is aki szereti az ilyen kutyuket mennyi is egy gagyi uj nokia? bar a ketto mas kategoria.
    15-20-30 perces utazasokhoz jo egy okos telefon de mar egy 2-3 oras utra vonattal mar megerni siman elvinni vagy pl amikor biztonsagi or voltam (portan) es egy notebook mar eleg feltuno volt nappal nem is tudtam hasznalni csak ejszaka es azer 24 oras muszakra kicsi az okostelefon.En pl notebookot hasznalok otthon es van,hogy 1-2 hetre hazajovok mivel kulfoldon elek arra tokeletes es megeri cipelnem de van iphonon is es megis igenyet erzem egy ilyenre pl mikor az asszony vasarol es egy orat varok a kocsiba azert nem fogom elcipelni a notebookom vagy amikor dohanyzom eleg sokat es csak a konyhaban unom mindig kicipelni a notim meg meg feltem is a fust goz stb es orakat skypolok sokszor microfon webcam de egy ilyet annyire nem sajnalok mert kulfoldon 100k semmi azert is sikeres nyugaton.
  • torreadorz
    #39
    Nézd, ordas hülyeségeket irsz.

    bebizonyitom:
    "filmet nezni azert draga mulatsag, mert ha zsebtvn akarok filmet nezni, akkor veszek erre egy hordozato (esetleg autos) medialejatszot ugyanekkora kepernyovel fele, harmada aron."

    "ha agyban netezel vele, miert van kulonbseg hogy 3 kilos vagy 2? ha agyban netezek is szeretem latni amit csinalok. ezert kell normal meretu kepernyo. vagy ha az nem szamit akkor ott az okostelefon. 0.2 kilo. hoppa."

    "az a baj, hogy amiket mondtatok nem ervek. ami felhasznalasi teruletet mondtatok, sokkal de sokkal jobban meg lehet oldani a tobbi eszkozzel (laptop, okostelefon, hordozhato medialejatszo). jobban, szebben, lathatobban, olcsobban. egy lowen laptop kb ugyanenyibe kerul."

    Magyarán van pl az msi wind ami kerül kb. ~100 ezer forintba.
    Ehelyett TE veszel egy:
    -hordozható dvd lejátszót=~40 ezer ft
    -egy okostelefont=~60 ezer ft
    -egy low-end laptopot= ~100 ezer ft
    ---------------------------------------
    Összesen: elköltesz 200 ezer forintot azért hogy mindazt tudd amit egy netbook tud 100 ezer forintért. Hát hülye-e vagy?...

    ui: nekem is egy ms windem van. Tökéletesen használható mindarra amiket irtunk. Kiegészitő második gépnek több mint ideális. De amig nem próbáltad nem tudhatod.

    Az intelt meg ne nagyon hozzd példának, mert egyrészről ha annyira ellenzi a netbookokat, akkor higy a picsába lehet hogy elkezdték gyártani az atomot amit sehol máshol nem használnak mint a netbookokba? Na erre varjál gombot.
  • gere1
    #38
    Hat latod pont ez a bajom, hogy ahhoz hogy normalisan tudd ezt az eszkozt hasznalni, plusz eszkozoket kell igenybe venni (tv/ extra monitor). akkor mar miert nem veszel normalis meretu kepernyovel rendelkezo cuccot, ugyanennyiert vagy olcsobban? szerintem a marketing aldozatai vagytok...

    amde valoszinuleg mindenki azert vette meg azt amit, mert szuksege volt ra ;-) akkor meg oruljunk egyutt hogy kielegitettuk szuksegleteinket :-) meg annak is, hogy Marc71 3x annyi helyre le tudja tenni a gepet, mint egy masikat :-)))))))
  • Mike at home
    #37
    anno régen is mondatk emberek okos dolgokat, nem kell az meberenek pc, 640k mindenre elég lesz, stb
    változik a világ, az interált ezsközök és a célgépek között mindig billeg a libikóka
  • Mike at home
    #36
    ja és 2"-on
  • Mike at home
    #35
    mobilon
  • Mike at home
    #34
    mondjuk nekem a te stílusod sem tetszik, te is csak minősítgetsz, illetve sértegetsz másokat

    én pl. szoktam az index-et mondilon, opera minivel nézegetni, vagy a medence szélén nyári estéken zenét hallgatva sg-re irogatni, és bizony sért, hogy közölted igazi lúzer vagyok, mert szerintem meg nem
  • Mike at home
    #33
    az a baj, hogy informatikus fejjel gondolkodsz
    a netbbok egy kis gordozható gép, éppolyan mint a 12"-os 400-500k-s modellek, csak annál jóval olcsóbb, jóval kisebb teljesítménnyel
    de az átlagembernek ez a teljesítmény elegendő, mint ehogy egy 3 éves asztali pc is
    és igen, a kicsikét be tudod magaddal vinni az ágyba, nem merül le fél óra alatt, nem fullad meg, el tudod vinni kávézóba, rá tudod kötni a tv-re, erősítőre, egy usb-s dvd olvasóval lejátszik mindent, zenét, filmet, nem a kis 10"-os kijelzőjén, hanem a tv-den
    univerzális eszköz, és azért valljuk be, egy palm, nem játszik le divx filmet a tv-den
    olyan mint a mostani telefonok, amik egyben kompakt fényképezőgépek (elfogadható képminőség, mindig kéznél van, nem merül le benne az elem) és mp3 lejátszók, sőt még netezhetsz is velük, bár 10"-on kénylmesebb netezni mint 2"-ön, ugyanakkor nem is 3 kilósak mint a 15"-os consumer notebookok általában, amiből jelenleg is rengeteget vesznek

    végigolvastam az érveidet
    egyet ne felejts el, az azstali eszközök drágák
    olyan plusz tudást, amit egy számítógépen megoldasz új némi új szoftverrel, codec-kel, súlyos tízezreket kérnek
    egy általános számítógép mindig jobban fogja tudni követni pl. a divx változását mint egy céleszköz, gyártsa azt akár a yamada is
    zenelejátszásnál dettó, vorbis-t pl. csak a samsung játszik le, arról nem beszélve, mennyi különálló ketyere kelelen mindenre, itt meg itt van ez az egy

    de amint szó volt róla, te ebben nem látsz fantáziát, mi meg igen
    szerencsére egyikünket sem kényszerít senki sem arra, hogy csak úgy lássa a világor ahogy a ásik, és egyikünk sem hüylébb, mert más a véleménye
  • Marc71
    #32
    Félreértettél. Véletlenül sem szándékoztalak meggyőzni. Csak beírtam pár dolgot azoknak az értelmesebb embereknek, akik netán olvasnak is, értelmeznek is, nem csak fröcsögnek ostobán, lássanak más véleményt is. Peace.

    Véletlenül annyi éves vagyok, amennyi. Nálad biztos több. Pont.

    Helyesbítek, egy olyan ember véleményét olvashattad, aki ezt az eszközt használja. Az már a te bajod, hogy más véleményét, tapasztalatát nem tartod tiszteletben, saját prekoncepcióidat mantrázod primitíven, és végtelenül sajnálatra méltóan ostobán.

    Én abszolut megértem, ha neked nem jönnek ezek cuccok be, nem is neked készültek. Mások vagyunk, mást "dolgozgatunk", máshogy élünk. De lécci-lécci ne akard nekem bebizonyítani - pláne úgy, hogy sohase használtad - hogy egy netbook mire jó vagy mire nem jó. A tapasztalataidat szívesen meghallgatom, de ilyenek nincsenek.

    Látszik, hogy azt sem tudod milyen egy netbook, ha röhögsz egy olyan mindennapi dolgon, hogy "akárhova letehetem". Egy 3x akkora téfogatú, tömegű cuccosnál sokkal könnyebb egy ilyet bárhova elhelyezni. Véletlenül a munkám során is rengetegszer tapasztalom ezt. Te nem, neked nem is érv. De ezért kiröhögni?

    "ki az a barom, aki ugyanolyan aron egy joval korlatozottabb eszkozt vasarol? "

    Légyszíves, - bár tudom, a szövegértelmezés nehéz - de magyarázd már el, mi az a "jóval"?
    - játékra egyik sem alkalmas.
    - komolyabb hardevrigényes cuccokra sem

    Akkor?
    - szélesebb 256 pixellel?
    - van benne dvd-író. (ez párszor oké, de a netbook nem elsődleges gép)

    Ezért cserébe a low-end:

    - 3x akkora térfogatra, méretre
    - 3x olyan hangos
    - 3x olyan meleg
    - 3x többet fogyaszt
    - 3x nehezebb
    - általában nincs benne webcam
    - általában nincs benne BT (mert ugye low-end...)

    Mondom, én emellett megértem ha valainek kell az a 256 pixel és dvd plusz, de nagadat ninősíted, ha ezért lebarmozol valakit. Te is az vagy. Barom, sőt ostoba, és szövegértelmezésből nulla. De ez nem baj, ilyen emberek is kellenek.

    Ja, és nem "vágom" - mert ennél már idősebb vagyok - hanem tudom, milyen procik vannak a netbookokban. És mi ezzel a baj? Ha olyan buta vagy, persze tudom, az vagy, nem is azért mondtam; hogy nem értetted az utolsó mondatom lényegét, akkor nem tudok többet tenni érted.

    Persze nem is akarok, szerencsére ritkán találkozom ilyen hülyékkel. De kelletek, nélkületek unalmas lenne a világ.
  • gere1
    #31
    meggyoztel. teljesen. mar csak arra lennek kivancsi, hogy 10colon te mit "dolgozgatsz kenyelmesen". meg ennyi iqval amugyis mit?

    most legalabb olvashattam egy olyan ember velemenyet, aki ebbe a celcsoportba tartozik ;-)

    "ki az a barom, aki ugyanolyan aron egy joval korlatozottabb eszkozt vasarol? "

    hat tovabbi szep napot.

    ui: ezen kulon hatalmasat rohogtem :-)))))
    - mert ezt akárhova letehetem, több helyen elfér,

    veletlenul nem 12 eves vagy? ja nem, mert dolgoz"gatsz". hm akkor meg nemertem.

    ui2: azt nem tudom vagod-e, hogy ezekbe a csodamasinakba az intel/amd gyartja a procikat. azok akik azt mondjak hogy ez bohockodas...
  • Marc71
    #30
    gere1

    Próbálj ki egyet a mindennapi használatban. Addig ne mondj véleményt, plíz.

    Én július óta használok egy netbookot. 10 collos képernyővel. Azóta legfeljebb játékra, meg párszor cd/dvd írásra kapcsoltam be az asztalit. Van még egy normál 15.4-es laptopom is. Na ezt azóta végképp nem használom. Van tehát összehasonlítási alapom.
    Egyszerűen semmi sem versenyezhet azzal, hogy 0.98 kg, emellett majdnem ugyanakkora billenytűzete van mint a 15.4-esnek, valamint 1024-es szélességű 10 collos a ledes lcd panelje. Akkora mint egy nagyobb könyv... Kisebb mint egy mappa, bazz.
    Fotelben, ágyban, teraszon - bárhol! - egyszerűen előkapható, és máris használható. Ezt neked tök felesleges magyarázni, hisz nem használtál ilyet, csak mantrázod a véleményed. Napi 8 órában bámulni sem probléma, tapasztaltam. Az 1024-es felbontásban majdhogynem nagyobbak a betűk, mint egy 1440x-es kijelzőnél 15-16 collon, 1280x-osonm meg kábé ugyanekkorák. És pont kifér rá egy netes oldal, ugye. 1440-en meg bámulhatom a széleken az üres sávokat, na bumm. Wideteket, kiegészítőket meg olvasáskor amúgy sem használok.

    állításaid.
    1. filmet nézni drága mulatság, ha veszel egy min. 20, de inkább 30 ezres idióta hordozható dvd-t. Lemezel majd folyvást? Vagy ha épp nem nézel filmet - mert ugye miért is néznél mindig ilyen hangyaf*sznyi képernyőn - akkor mitcsinálsz vele? Hm? Ez meg 3x ennyiért igaz, de másra is jó. Rádugom a tévére? Mondd te hülye vagy? Melyiket lehet kényelmesebben bárhol, bárhogy bármikor rádugni? A normál böszme laptopot, vagy ezt? Na?
    Szóval, avi, divx, sorozatok, egy-egy nem látávnymozira kiváló a 10 coll, a többit nem ezen - de hordozhatón sem! - nézem.

    2.
    Ágyban netezni... Bazz, próbáltad már ezzel, a kb. 26x22centivel? Meg a 3 kilóssal, a kb. 38x28centivel? Na, erre teljesen felesleges bármit is mondani, ha nem érted, téged minősít.

    3.
    Az a baj, hogy annyira végtelenül ostoba vagy, hogy bármit mondunk, nem tekinted érvnek. Persze, hogy sokkal egyszerűbb az okostelefonnal megnézni az emiljeim, de ha olvasnék egy-két-sok cikket? Olvass te bazz, azon a pöcs 3 collon, meg gépelj tuochscreenen, vagy numerikusbillen.
    Ja, és mennyi is egy memkártyaolvasós (4féle legyen ám!), blutoothos, wifis, oprendszeres, 80-120 GB tárolós okoskatelefon? Jahogy majdnem 100ezer alsó hangon? Mi is a luxus?
    Az okostelefonnak akkor van értelme, ha éjjel nappal kihasználod az "okosságát". De akkor meg folyton szembeütközöl azzal, hogy alkalmatlan hosszabb távon bármire is. Mert kicsi. Ha meg csak időnként használod netezésre, stb. - nos akkor igazi lúzer vagy, aki ~100k-ért vett egy felesleges marhaságot magának.

    És még.
    Mennyivel is tud többet egy ugyanennyibe kerülő "low-end laptop"? Jó esetben 1280-as a képernyője. Na pfff. Ezért 3szor olyan nehéz, 3szor olyan meleg, egy cseppet sem megy tovább akkuról, és - mivel low end - se blutooth, se kártyaolvasó általában, webkamera sem igen. Azért a 256 pixelért vegyek egy ilyet? Na bazzz, ez a felesleges, ez a luxus. Tudod, az a lényeg ha otthon vagyok, akor tök felesleges egy low-end normál noti, meg asztali gép,

    - mert ezt a lakásban is könnyebb bárhova hordozni
    - mert ezt akárhova letehetem, több helyen elfér,
    - csendesebb, halkabb, hidegebb mint a 15.4-esem
    - az asztaliról nem beszélve

    És ha dolgozom, és nem a fotelből/ágyból netezem, rádugom a 22 collos monitorra. Pont ugyanolyan "erős", mint a low-end laptop. Akkor?

    Ha meg kimozdulok otthonról... Nos akkor melyik is a jobb?

    Szóval nekem szinte 7/24-ben megy, mert vagy az ágyban/fotelbe/teraszon böngészgetek, dolgozgatok - vagy komolyabb dolognál az asztali monitorára van rákötve, - vagy letöltök vele. Mindezt 18-20 wattos fogyasztással. Hm?
    Ez havi szinten - megmértem olyan 1000 Ft. spórolás a 200 wattos asztalihoz képest.

    Végül
    Az amd meg intel persze hogy nem örül a netbookmizériának.Egyre kevesebb lesz az olyan idióta mint te, kinek fogják eladni a 123ezer magos procikat?
  • gere1
    #29
    kiemelnem a lenyeget:

    "ami felhasznalasi teruletet mondtatok, sokkal de sokkal jobban meg lehet oldani a tobbi eszkozzel (laptop, okostelefon, hordozhato medialejatszo). jobban, szebben, lathatobban, olcsobban. egy lowend laptop kb ugyanenyibe kerul."

    es

    "ki az a barom, aki ugyanolyan aron egy joval korlatozottabb eszkozt vasarol? "

    tan az utolso 2 mondat a leghangsulyosabb. most nezem a notebook.hu-n hogy a trendi gepek (kevesebb tudassal) nehol dragabbak, mint a nem trendiek :-)))
    errol nem is beszelve: Asus N10Jc

    hat kerem ez egy vicc. sok idiota meg beszopja :-))

  • valamit
    #28
    Szerinted hány felhasználó van, aki az MS Office-t és az MS Windows-t (Explorer-el, Outlokkal, CD/DVD írással/lejátszásal, fénykép nézegetéssel) használja főként? Nehogy azt mond, hogy kevés.
  • gere1
    #27
    sok peldat szeretnek, es jo peldakat :-) a netbook az okostelefon es a lowend notebook kozt foglal helyet a piacon. pontosabban probalna, ha lenne ertelme.
    mert csak netezni (ertsd: megnezni 1-2 oldalt), emailezni, zenethallgatni boven jo az okostelefon.

    filmet nezni azert draga mulatsag, mert ha zsebtvn akarok filmet nezni, akkor veszek erre egy hordozato (esetleg autos) medialejatszot ugyanekkora kepernyovel fele, harmada aron. ja, hogy ezt radugod a tvre? akkor miert nem veszel egy normal laptopot (ugyanennyiert!!) normal kepernyovel? na ezert baromsag ezzel filmet nezni.

    ha agyban netezel vele, miert van kulonbseg hogy 3 kilos vagy 2? ha agyban netezek is szeretem latni amit csinalok. ezert kell normal meretu kepernyo. vagy ha az nem szamit akkor ott az okostelefon. 0.2 kilo. hoppa.

    az a baj, hogy amiket mondtatok nem ervek. ami felhasznalasi teruletet mondtatok, sokkal de sokkal jobban meg lehet oldani a tobbi eszkozzel (laptop, okostelefon, hordozhato medialejatszo). jobban, szebben, lathatobban, olcsobban. egy lowen laptop kb ugyanenyibe kerul.

    amit metaljesus mond, arra mindmind sokkal jobban megfelel egy lowend laptop. ami ugyanennyibe kerul mit ez a divatcucc, csak eppen lathato a kepernyojen az, amit csinalsz. ki az a barom, aki ugyanolyan aron egy joval korlatozottabb eszkozt vasarol? (tegyuk hozza, hogy itthon, mert kint masok az arviszonyok)

    persze lehet mondani, hogy en itt hoborgok, mert nem latom be, blabla :-) sok teruleten erintkezek az informatikaval. dolgzok es dolgoztatok benne. es ugy latom hogy ez nem jo semmire es ahhoz kepest pedig draga.

    mondjuk igaz, nem kell nekem hinni, eleg ha a 2 szerencsetlen senkihazi minicegre hallgattok :-) ok is ezt mondjak. intel. amd.
  • metaljesus
    #26
    hány példát szeretnél?
    suliba sokkal kényelmesebb ezen gépelni az órán mint végig papírra körmölni, arról nem is beszélve hogy így nem kell fénymásolni járkálni hanem elküldöm ímélben.
    filmezésre önmagában is elég jó (persze ha itthon vagyok én is inkább a 19-es monitoron nézem), de sokkal egyszerűbb összekötni egy lcd tv-vel mint a pc-t, pont mert hordozható. és a monitorra is ugyanilyen egyszerű kivinni a jelét.
    csak zenét hallgatni tényleg nagy, de nem is csak erre találták ki.
    photoshopra tényleg kicsit kicsi, de gond nélkül elfut rajta, ha s.o.s. kell vele valamit csinálni.
    cad? úgy átlagban hányan használnak cad-et szerinted?
    játékra jó, ha valaki crysis-t akar játszani vegyen otthonra gépet, ne laptopot.
    az irodai munkát se csinálja mindenki irodában, feltalálták már a távmunkát, az nem azt jelenti hogy egész nap otthon kell ülni, sőt vannak akiknek olyan munkájuk van hogy sokat utaznak közben, tehát laptopra szükségük van. akkor meg miért ne egy ilyen olcsó, kis, kompakt gépet vegyenek?
    arról nem is beszélve hogy ha az ember otthon van, nem kell hogy bekapcsolja az asztali gépet ami fogyaszt 2-300 wattot, hanem ezen mindent el tud intézni ami napi rutin: ímélek, böngészés, letöltések, amit akar, kábé tizedannyi fogyasztással.
    de ha ez nem elég akkor akár egy kicsit gondolkozhatok is és nem csak azt írom le ami nyilvánvaló.
  • Mike at home
    #25
    szerintem az tálag többség sem CAD sem fotós programokat nem hazsnál
    netezik, esetleg levelet ír, megméz rajta egy filmet, zenét hallgat
    ezeket a funkciókat a netbookok ellátják
    nem kell 4 mag mp3 hallgatáshoz, divx-hez
  • torreadorz
    #24
    "irodai alkalmazasra jo, de azt meg irodaban csinalja az ember, oda egyszeru asztali gepet vesz normalis monitorral
    filmetnezni jo, csak ahhoz draga"

    ezekre mind jó. Azt mondod drága? már miért lenne drága? most ne a minimálbéres magyar átlagpolgárt vedd alapul. Németország, franciaország, anglia, usa stb stb mi az a 80-100 ezer forint? havi átlagkereset negyede ötöde? Lófing ára van nem véletlenül fogy ennyire. És teljesen jó kiegészitő gépnek. Ilyen gépet általában nem első gépben vesznek az emberek. Hanem arra hogy az ágyból neteznek vele és nem a 3 kilós 50 fokos gépet tartják az ölükben. Könnyen mozgatható, munkahelyre/iskolába is könnyen vihető.
    Attól hogy neked még sosem volt ilyened és fogalmad sincs hogy mire jó, még nem célszerü egyből leszólni a dolgot. Ha neked nincs rá szükséged=nincs rá szükséged. Felesleges ebből ideológiát gyártani, attól mert nekem nincs szükségem egy boing 747-sre még nem mondom azt hogy felesleges.

    ui: barátnöm véleménye szerint meg édesek a rózsaszinek :)
  • nyalógép
    #23
    Ha már a gyártók saját bevallása szerint sem használató semmire, akkor nem szégyellik magukat, hogy több millió példányt akarnak rásózni a szegény afrikai gyerekekre?
  • gere1
    #22
    legyszi mondj eletszeru peldat. erdekel. tenyleg. mert vegiggondolva a felhasznalasi lehetosegeit ures halamazt kapunk.

    barmilyen programozasra/web fejlesztesre nemjo,
    cad / akarmi tervezoi feladatokra nem jo
    photoshopra, akarmilyen video utomunkara nem jo
    jatekra nem jo
    irodai alkalmazasra jo, de azt meg irodaban csinalja az ember, oda egyszeru asztali gepet vesz normalis monitorral
    filmetnezni jo, csak ahhoz draga
    zenet hallgatni szintugy draga (meg nagy is :-)

    a divaton kivul mire jo ez??? de leginkabb: HOL JO EZT HASZNALNI?

    varom a LOGIKUS, ELETSZERU es meggyozo valaszokat. tenyleg.
  • KarmaXXL
    #21
    That's just like your opinion, man.
    Azért mert Te nem látsz benne fantáziát, másnak még hasznos lehet.
  • gere1
    #20
    A netbook az egvilagon nem jo semmire. Fabol vaskarika. Divatbuzulas. Valoszinuleg hamar kijozanodnak a gyartok ebbol a baromsagbol.

    Ugye mindenki azzal a marketing bullshittel jon, hogy a nemhosszutavu munkara jo, meg buszra, metrora stb. ha valamit hirtelen kell csinalni.
    Hat keremszepen megnezem azt az embert aki buszon vagy metron nekiall dolgozni....
    Az valo igaz, hogy nem hosszutavra valo, mert ilyen kis meretben szart sem lehet csinalni. Szoval irodaba, munkahelyre nem. DE AKKOR MIRE VALO??? Roviden emailezni, netezni ? Arra ott az okostelefon...

    Nna az a baj, hogy azok a marketingesek akik nyomjak ezeket az idiota mantrakat, sem tudjak megmondani, hogy mire valo ez a cucc. Viszont mivel most a csapbol is ez folyik, ezert rem divatos.

    Tenyleg remelem, hogy hamar abbahagyjak a gyartasat.
  • bigjoe
    #19
    Ne feledd el, hogy a felbontás is számít..
    Én egész jól elvagyok egy 14,1"-os T61-e laptoppal 1440x900 felbontáson.
    Én el lenék még egy kicsit kisebb géppel is ha hasonló a felbontás..
    Pl: a Sony z-szériája 13,3" és lehet rendelni 1600 X 900-felbontással is..
    Sajnos közel 2000 USD.. de tuti ez lesz a következő gépem...
  • FlyingV
    #18
    hmm ez így hülyén hangzik, amit leírtam én a 12,1 collos esetében a kompromisszumot úgy értem, hogy akkor már az alap fotós/CAD progik is ki lennének lőve, 12,1 collon egyrészt kicsi a munkafelület, másrészt sok mindent kéne beáldozni a formatervezés/egyéb megkötések oltárán
  • FlyingV
    #17
    Te már megint miről beszélsz? :D:D

    Ez egy MacBook Air. 13,3 collos. Unisex, ugyanolyan 'jól áll' egy csajnak, mint egy csákónak és utóbbi esetben még csak nem is ratyis. A 12,1 collos változatnak még lenne értelme, de az meg szerintem elhanyagolható különbség és túl sok kompromisszummal járna.

    JTBM: "A szuper olcsó laptopok természetesen még rosszabbak, mint a normál laptopok, pedig azokkal is azért rendesen kompromisszumokat kell kötnie az embernek..."

    nem tudom, te hány éves lehetsz, de a laptopokat nem játékra veszik. Munkaeszköz. Aki kocka az meg kockuljon azzal amivel akar, de kicsit unalmas már mindig azt olvasni, hogy kompromisszumos, mert nem fut rajta ez a takony géééém abban a hűdenagy felbontásban.

  • kjasfhasdfasd
    #16
    Nem arra való, hogy egész nap előte üljön az ember az tény. De hordozhatóságból ötös mindenképpen. Sokkal szívesebben cipelnék egy netbookot, mint a mostanit. tömege is legalább a fele. A teljesítmény meg bőven megfelel egy átlagfelhasználó mindennapos munkájához.
    Ha valaki egész nap monitor előtt ül, szerintem minumum 17" a megfelelő méret. De nem is állandó falhasználásra készülnek ezek a kis gépek, hanem azoknak akik gyakran cipelik. Viszont min lentebb olvasható, dokkolóval nagyobb kijelzővel, külső billentyűzettel és egérrel biztosan teljesen jól használható. Sőt ha jó emlékszek vga kimenet mindegyiken van, tehát még dokkoló is csak akkor kell ha az ember igényli a digitális képátvitel finomságait...
    Én vennék ilyet, de nekem még drága, de már szépen csökken az áruk.
    Elsősorban szerintem pont azért veszik őket mert olcsók. A legtöbb ember nem tud megkülömböztetni két laptopot. Valószínüleg az ő körükből van pár ember aki visszaviszi.
  • shabba
    #15
    Ez a gép a fenti képen egy elsőgenerációs classmate pc, ami az olpc riválisa. Ezeket a gépeket alsós iskolásoknak szánják és formaviláguknak, funkcionalításuknak a gyerekeknek kell megfelelnie, nem pedig egy felnőtt igényeinek. Felnőttként elég egyértelmű hogy a te formai igényed egészen más és számodra az EEEpc a megfelelő, de a classmate terméknek nem is te vagy a célcsoportja.

    Egyébként már jó ideje van 2. generációs classmate pc is aminek nagyobb a kijelzője: link

    Sőt augusztusban már bemutatták a 3. generációt is. link
  • Mike at home
    #14
    napi 8 óra hazsnálatra kitalálnak egy dokkoló állomást, vagy csak simán rádugsz egy külső lcd-t
    persze hogy kell ny-európában, mert teljesítményre nem kell izomgép, napi átlagos használatra
  • Mike at home
    #13
    hát nemtom, szerintem meg az asztali pc fog eltűnni az ottoni használatból
    nagy, nehézkes
    játékra konzoll, netezésre netbook
    no persze nem mindegyik gyártó örül ennek, mivel szvsz a netbook a 1-1,5 kilós, jellemzően 400-500k-s 12"-os notebookok konkurenciája
  • vajon kiki
    #12
    biztos nagy jó ez a MacBook Pro de nekem egy nagy bajom van vele: túl nagy !
    hamár ilyen szép keskenyre sikerült megcsinálniuk (ami egyáltalán nem újdonság és nem is nagy vasziszdasz, mivel nekem már 8 éve is volt ilyen keskeny Sony Vaio-m) akkor miért nem csináltak belőle egy JÓVAL kisebb, nőies, változatot is ??? nem azt mondom hogy így csak ebédlőtálcának használnám, sőt nem is kritizálom, mindössze egy kisebb verziót hiányolok belőle..
  • vajon kiki
    #11
    "nem azér a huszfillérér" de ez egy elég otromba ketyere, randaságban már-már az "Shrek-zöld" giccses OLPC-vel veszi fel a versenyt... szal külalakra mindenesetre, ha e között és mondjuk egy ASUS EEEPC között kéne választanom, egyértelmű, hogy az ASUS-t választanám. Plussz , ha megnézed az oké hogy 12"-colos a gép de ebből a kijelző jó ha 8"-es (!!!) magyarán örülhecc ha a 800x480-at tudja a felbontásban..
  • JTBM
    #10
    Szerintem az Atom procit az intel nem erre találta ki, hanem elsősorban mobil eszközökbe, pl. telefon, navigációs eszközök, BD lejátszók, stb.

    A szuper olcsó laptopok természetesen még rosszabbak, mint a normál laptopok, pedig azokkal is azért rendesen kompromisszumokat kell kötnie az embernek...
  • Tomalak
    #9


    itt hol a kábelezés? Nem mintha nagyon kellene nekem ez csak mégis jól néz ki :D
  • kvp
    #8
    "azért a másfél centi ráhagyást nem nevezném olyan hatalmasnak, bár nem tudom notiknál mennyi az átlagos."

    Regi thinkpad-eknel kb. fel centi, ennyi kell a panel kabelezesenek. Viszont 18 eve a toshiba gyartott mar asus eee formatumban laptopot, abban is csak 480p-s szines vga kijelzo volt (meg van belole egy mukodo peldanyom, tehat jol sikerult).

    Alapvetoen ket dolog fontos az ilyen hordozhato gepeknel. A kijelzo es a billentyuzet merete es a kijelzo felbontasa. Felbontasban az 1024-es vizszintes felbontas ma mar elvarhato minimum, tehat a kepernyonek akkoranak kell lennie, hogy ebben a felbontasban meg olvashato maradjon. Igy kb. 10-12 inch-ben hatarozhato meg a minimalis meret. A billentyuzetnek es a keretnek pont akkoranak kell lennie mint a kijelzonek, hogy a gep aranyos maradjon. Ilyen szempontbol az msi wind egy jobban sikerult megoldasnak szamit, azonos ar mellett jobban eltalaltak a gep tudasat, bar nehany dragabb dolgot (ssd) ki kellett hagyniuk.