47
A koli hálon szeretnék egy s mást :/
  • H3nG
    #47
    nah köszi a helpet kipróbálok néhány ötletet majd hétfőn mert egyenlőre itthon vok
  • karajjj
    #46
    de bazz, nem mind1, hogy egyetem/fősuli, vagy középiskola, a kettő nem ugyanaz...
  • Győri Devi
    #45
    szif? :D
  • vki
    #44
    Ha lecsapnak, akkor meg a ***** ******** :D. Majd odavágom Gál "Hardver" Zoltánnak, hogy a rendszergazdájuk mit mondott :D (Ő a Debreceni Információs Szolgáltató Központ (DISZK) vezetője... de minek :D).
  • tobias88
    #43
    Logmein tényleg jó, a free verzió is tökéletes, simán átment a koliszűrőn, ami nagy dolog
  • tobias88
    #42
    de milyen jogon tiltják le? Győrben a 2 koli fedezi a Győri adatforgalom 90%át

    havi 500ért 100mbites net, ami nem drága ahhoz képest, hogy ők ingyen kapják
  • Pepsi Twist
    #41
    azt csak azé mondta hogy nem ütközik semmibe hogyha folytatod akkor lecsapnak rád :D
  • vki
    #40
    Hi!

    Én is hasonló problémával küzdök. Nálunk is le van tiltva minden (Online game, FTP, Torrent, minden). Van egy megoldás. A Neve: PingFu Iris. A már lentebb említett HTTP tunneling módon működik, havi 5$ vagy 5 Euro attól függően, hogy Amerikai, vagy EU-s szervert akarsz. Torrentre nem a legjobb, mivel nem egy highspeed dolog, viszont nekem a WoW átlag 50ms latency-vel ment, ami nem rossz.

    Gondoltam, hogy megkérdezem a rendszergazdát, hogy mi újság van ezzel, és azt mondta, hogy nyugodtan használhatom, nem ütközik semmilyen szabályba. Szóval csak ajánlani tudom online gameingre.

    Az oldal címe: Art of Ping
  • Lyan Kyj
    #39
    Mi azt csináltuk, hogy kilestük a tanári/irodák IP-jét a listáról, és amikor tudtuk, hogy biztosan nincs használatban, csak átírtuk a miénket az övére.
  • MerlinW
    #38
    google talál sokat:) Online-t is, offline-t is.
  • Sir Quno Jedi
    #37
    Vagy ráuszítani az adatvédelmi biztost... :D
  • JAG1
    #36
    Bix-nél rendszergazda, szal neki egy csokor kúrvát, meg egy teherautó sert kell vinni...
  • JAG1
    #35
    VNC-t felejtsd el, sok helyen nem megy át proxyn.
    Helyette ingyenes logmein, vagy Teamviewer.
    Ezek mindenhol mennek!
    Logmein sztem jobb, Tv-ben viszont van fájlátvitel...
  • Petka
    #34
    Ha már itt ez a topig, bátorkodom megkérdezni, hogy van-e valakinek arra ötlete, hogy VNC viewert, hogy lehet belőni munkahelyi http proxyn keresztül? Putty 403 Forbidden hibaüzenettel lép ki...
  • Sir Quno Jedi
    #33
    Ezexerint több kollégiumnak is te vagy a rendszergazdája?! EZ kezd érdekes lenni!!! :D
  • Vlala #32
    Félreértettétek, lehet, hogy rosszul foglamaztam. Nem vagyok rendszergazda egy kollégiumban.
  • H3nG
    #31
    akkor a következő kérdés van it KCsSK -s? :D
  • tobias88
    #30
    nem hinném hogy le van, kérdezz meg olyanokat akik régebb óta ott vannak és a sör/bor árát is megúszod
  • JAG1
    #29
    Te vagy a szőke, akit vinni szoktak a rendszergazdának? :-)
  • Fabio Capello
    #28
    és téged mivel lehet megvesztegetni? :D
  • BaliBoy
    #27
    Port scanre milyen progit ajánlasz? Nekem is kellene a torrenthez egy nyitott portot találni. :))
  • Vlala #26
    Attól függ, mit szeret. De tényleg ez a legjobb megoldás, ha a kérdező megpróbál buherkodni, és rajtakapják (márpedig rajtakapják, mert informatikailag nincsenek egy szinten, online gyorstalpalóval nem lesz valaki profi hacker) abból akár fegyelmi ügy is lehet, jobb esetben csak a kpolihálózatot bukja, rosszabb esetben kereshet albérletet.

    (csak a tisztánlátás kedvéért, nem azért írom mindezt, mert rendszergazda vagyok egy kollégiumban. )
  • Hegi90
    #25
  • Calver
    #24
    vagy egy üveg portóit....
    (a fájdalom...)
  • Vlala #23
    Vegyél egy üveg Jägert a rendszergazdának. Lesz portod.
  • MerlinW
    #22
    De semmi értelme. Routrer/proxy-n vannak a szabályok, nem a klienseken.
  • MerlinW
    #21
    3 lehetőséged van:

    1. portscan - netes játékokkal nem biztos, hogy fogsz tudni játszani, de pl torrentnek, egyébnek találhatsz nyitott portot. Persze ez a rendszergazda alaposságától függ.

    2. kommunikáció. Odamész összehaverkodsz vele, majd megkéred szépen, hogy nyisson neked egy portot az xy IP-re.

    3. ne online játszál, hanem menj a kollégiumi csehókba szocializálódni:)

    +1: http tunneling :)
  • nandorb
    #20
    eszre se veszik ha 5-kor felkell es megcsinalja:D
  • Dj Faustus #19
    Hálózati betörés bűncselekménynek minősül (BTK 300/C, BTK 300/E). Ezért úgy kivághatják a koliból mint a huzat.

    Másrészt ez egy kollégiumi hálózat. Az újratelepítés (mi az hogy újra? a szerverként/átjáróként szolgáló gépen valószínűleg nem valami mezei WinXP csücsül, hanem Win2k3/Win2k8 vagy valamilyen Linux disztribúció, esetleg ha router van annak meg specifikus szoftvere van) közben a netkapcsolat megszakad - a kollégisták eléggé zúgolódni fognak.


  • karajjj
    #18
    és ez hogy oldja meg pl, hogy ha a routeren vannak tiltva a portok?
  • nandorb
    #17
    hat ha van idod probald ujra telepiteni a windowsot ugyhogy a tanar megne lassa valami tortet feldobsz jo az drivereket meg letoltod elotte a grafikus kartyara meg a halozatkartyara, Everest-segitsegevel megtudhatod epp mi minden van a gepen,na ujra rakod a gepet stb. marhasagokat telepitesz es jacchatsz egesz nyugodtan ha a szamitogepen van valami lezarva ha a halozat akkor meg szerezz be valami virust vagy juss a tanarod szamitogepehez valahogy es B+++ kicsit....
  • Dj Faustus #16
    "ugyanmá.. nem fogadóidőben kell menni, és nem sörrel :D "
    Srácok nem kell ide durvaság - a rendszergazda is ember (bármennyire kocka feje van, és koffeinen él), lehet vele tárgyalni.
    Pláne, ha a probléma megoldása után estefelé belibben hozzá egy szőke/barna/fekete/vörös (ki melyiket preferálja) cicababa (hopp, arra nem gondoltam, mi van, ha a rendszergazda nő, vagy homoszexuális irányultságú) egy üveg pálesszel (mi van ha antialkoholista? tábla csoki? fél disznó?) a kezében, és a játékosok köszönetképp játszik egy kicsit a joystickkel.

    "Csak nem te vagy náluk a rendszergazda?:)) "
    Nem (nem náluk), de bele tudom élni magam a helyzetbe. :D
  • homeless
    #15
    Csak nem te vagy náluk a rendszergazda?:))
  • Fabio Capello
    #14
    ugyanmá.. nem fogadóidőben kell menni, és nem sörrel :D
  • Dj Faustus #13
    Szedj össze pár embert a koliban, akik ugyancsak játszanak, és keressétek fel a rendszergazdát.
    Vigyetek neki egy rekesz sőrt/egy üveg mézespáleszt/egy üveg bort/egy jó bögyös, belevaló macát és ezen kellékek segítségével kérjétek problémátok megoldását.
    Mire az alkoholok elfogynak/a nőszemély is elhagyja a tett színhelyét a problémátok is meg lesz oldva. ;)

    Egy másik megoldás: HTTP Tunneling.
  • karajjj
    #12
    azt nem sg-n kell keresni, hanem a legközelebbi kocsmában :DDD
  • H3nG
    #11
    akkor lassan új topikot nyitok "Erős embereket várok pest környékén sör fejébe 10perces munka"
  • Frosty01
    #10
    sztem ebből bunyózás lesz. hajrá heng, én neked drukkolok! :DD
  • Frosty01
    #9
    loltopig
  • H3nG
    #8
    az a baj ha rendszergazdán igazi informatikus és nem nagyon mozog sehol.. az meg gáz ha fogadó idejébe egy tálca sörrel bemegyek