1268
Solid State Disk memória merevlemez
  • Boromello
    #28
    Sziasztok!

    Az SSD kártyát sima SATA portba kell kötni?
    Mekkora sebességnövekedést jelent?

    Boromello
  • grebber
    #27
    SSD-árrögzítés miatt sújt le az EU

    Na végre megbüntetik a parasztokat.Aranyért adják a filléres cuccokat!Megérdemlik a mocskok.
  • grebber
    #26
    SSD-árcsökkenést eredményezhet az új JMicron vezérlő
  • Mihail
    #25
    Sziasztok. Egy SATA II-es SSD-t akármilyen új notiba ami SATA csatolós be lehet tenni, vagy az alaplap vezérlőjének támogatnia kell?
  • Inquisitor
    #24
    Ezek pedig az Intel X25-E szériára igazak, csak még drága.
  • Inquisitor
    #23
    Ha tényleg 300W, értsd márkás, akkor biztos, ezek összesen nem esznek 60W-ot, a lényeg a proci+VGA fogyasztása.
  • Dean Winchester
    #22
    sztem nem....
    nálam legalábbis ha két vinyot tettem be akkor az egyik elkezdett kattogni..
    igaz nálam 80+400ast probáltam...
  • Gab920926
    #21
    sziasztok!
    most vettem egy sata 250 es winyót!
    meg van egy 40 esem
    szerintetek a 40 es+250 est+ dvd olvasót elbirja a 300 wattos táp?
  • Dean Winchester
    #20
    jah igaz,erre a célra tökéletes lenne.
  • Desiderata #19
    sokan csinálják hogy egy gépet beraknak a pincébe/garázsba/padlásra
    abban van a sok giga winyó, éjjel letöltés stb. (lényege: nem zavar a kattogás/villogás)
    net routerről megy vezeték nélkül
    a szobádban pedig egy maximálisan csendes és gyors gép SSD-vel
    hálózaton eléred a sokgigás gépet

    fölösleges luxus lenne SSD-n filmeket/programokat/játékokat tárolni
  • Dean Winchester
    #18
    okés de hát 32 giga pénzért veszek 600gigat :D
    de ahogy az előtte irta alapgépnek fasza meg jó ha adatot akarok tárolni akkor meg rárakom egy vinyora majd ....de sztem pár év mulva akkor ez lép a vinyok helyébe :D azt ebből kapunk majd 400 gigasat 16.ropiért =)
  • Bucser
    #17
    Csináltak tesztet és a speciális adattárolási módszer miatt (hogy az ssd összes szektorát tölti és nem töröl csak maskol ha kell) az élettartam magasabb lehet mint egy 0-24-ben menő vinyóé.

    Rendszervinyónak nem kell több 30 gigánál. Office-t felesleges rátelepíteni. Az oprendszer legyen rajta a böngésző meg pár minialkalmazás ami memória rezidens, hogy a bootot gyorsítsa és így is marad hely pár játéknak.

    A következő masinkába én is gondolkodom egy hasonlón.
  • Cat 02 #16
    "Jók az SSDk, gyorsak, halkak, hűvösek, keveset fogyasztanak," :P
  • Dean Winchester
    #15
    ha adattárolásra roszabb mint a vinyo akkor mire jó ez?
    mert,hogy 32 giga 20értnaon sok az tuti :)
  • [HUN]FaTaL
    #14
    Az SSD nem winchester, meg mi az a Solit State Disk memória merevlemez? Átkéne írnia egy modinak a topiccímeket.

    Hogy ON is legyek: Jók az SSDk, gyorsak, halkak, hűvösek, keveset fogyasztanak, de két óriási gond van velük egyelőre: A méretük és az áruk. Pár éven belül tudok elképzelni rendszernek egy 64GB-os darabot, ha átlag polgár számára is elfogadható ára lesz. Adattárolásra pedig még jó sokáig marad a hagyományos HDD.
  • stp4trick
    #13
    1 év?

    amilyen rohamos zuhanása van minden elektronikai cuccnak, nem tartom kizártnak
  • takysoft
    #12
    ez a jövő, de még drága. meg kicsit kicsi is, de ez mondjuk a kisebb baj.

    ellenben.... nekem az elmúlt 4-5 évben vagy 6 bad-sectoros vinyóm volt... szóval örömmel köszöntök mindent, ami elfelejti a mechanikát...
    most ment szép a tápom is,,, ventillátorgond... szoval... mechanika elsüllyedhet...
  • HöfEE
    #11
    És akiknek nem számít a kapacitás? Azoknál igencsak sokat nyom a latba a kis fogyasztás, a sebesség és csend. Persze csak miután lementek az árak.
  • Mighty
    #10
    Én is gondolkodom egy ilyen meghajtón, ha a következő gépcserémre kerül sor. Oprendszer és pár játék futtatásához tökéletes lenne.

    Egyet kérnék viszont. Ne költsünk hülye neveket az SSD-hez.

    "Solid State Disk memória merevlemez" Milyen baromság ez? Memória merevlemez, meg a topik címe, SSD winchester. Nem lenne elég SSD-nek nevezni?

  • Depridol
    #9
    komolyabb árfekvésű laptopokba rakják, szavatosságról még nem lehet mit írni... mivel az 1 TB-os vinyók 25ezerért mennek esélye sincs
  • S8DJ
    #8
    jó dolog olyan mintha pendrive-on lenne minden cuccod,semmi mozgó alkatrész.
  • Montanosz
    #7
    netbokba jó, lehet dobálni az utcán)))
  • precision
    #6
    írta, hogy hangos
  • grebber
    #5
    4-5 évet lazán kibírnak ha nem többet!
    Miért a munkádhoz a rendes vinyó miért nem jó ezerszer olcsobb mint az SSD?
  • Wolfsnack
    #4
    persze nem warezolásra való méretéből kifolyólag, de munkához ideális lenne
    a mostani winyóm sivít mint a szopósmalac
    32 gigára pedig rámegy a vista és jópár alkalmazás, vagy talán 16 gigából is kijönne
    csak arról se találok specifikációt hogy mennyi az élettartama egy ilyen disknek
  • grebber
    #3
    Jaja sajnos a 64GB-os is 124 ezer forint!Olyan 3-4 év múlva talán már emberi ára lesz!
  • precision
    #2
    nekem még semmi tapasztalatom nincs velük, csak véleményem van róla
    tény hogy csendesek, meg elvileg gyorsabbak, hát nemtom, de az is tény hogy kicsik (kapacitás) és rohadt drágák
    szóval, nem igazán éri meg, még... szvsz.
  • Wolfsnack
    #1
    Hi!

    Itt ez az új merevlemez az SSD, hangtalansága miatt szeretnék benevezni egy ilyenre.
    32 gigás kellene, 20+áfa körül láttam, még vacilálok, esetleg januárban olcsóbb lesz?
    Valaki használ már SSD-t? Mik a tapasztalatok? Olvastam egy cikkben hogy sok a hibás köztük.
    De ha márkásabb terméket nézek az 10 ezrekkel drágább, nem is túl nagy a kínálat de árban nagy a szórás