1268
Solid State Disk memória merevlemez
  • fery02
    #188
    Böngészgettem pár napja az ipon SSD kínálatát és látom, léteznek már PCI-os SSD-k is. Ezekről vannak valakinek tapasztalatai? Gondolom annyi előnye biztosan lenne, hogy nem kéne hozzá külön kábel, mint a hagyományos verziók esetében ugye az a 2 db. Úgy látom árban is ugyanott vannak kb, mint ugyanakkora kapacitású hagyományos társaik.

    Persze nem lenne gond a hagyományos verzió sem. Főleg, ha a 2 vinyó közül az egyiket kivehetném és helyére kerülne az SSD.
    Gondolom asztali gépeknél SSD-t 3,5-ös keretben szokás tárolni azokban a rekeszekben, ahol a vinyók vannak. Keret nélkül floppy meghajtó rekeszébe beszerelhető? Mert keret nélkül ugye 2,5", a floppy meghajtók is ekkorák, ha jól emlékszem.

    Ha egy 64 GB-os SSD-t vennék, érdemes esetleg partícionálással szórakozni szerintetek, hogy pl 50 GB a Win-nek, a többit pedig esetleg 1-2 játéknak szánjak?
    Vagy ezért felesleges darabolni és nem lenne nagy gond, ha pár nagyobb címet a rendszerpartícióra telepítenék? Mert mióta gépem van, rendszerpartícióra játékot sose telepítettem, persze SSD-nél már lehet semmi gond sem lenne belőle.
  • franc0
    #187
    Az hol TN paneles kolega? Az valóban igaz hogy csak 23-as, katasztrófa...
    Az utolsó mondattal egyetértek, de lehet találni azért.
  • Jakuza001
    #186
    Nem nezted be mert annak koze nincs a 24" monitorhoz. :D
    Raadasul az is TN paneles. Engem inkabb az aggaszt, hogy egyre kevesebb a 16:10-es monitor, vagy ha van akkor aranyaron.
  • Jakuza001
    #185
    Errol eszembe jutnak a gagyi digitalis sugazasok, a gyors mozgasnal bekockasodo adattomorites es hasonlo fimonsagok, amik siman az analog TVzes 20 evvel ezelotti minosegere emlekeztetnek, csak ott a rossz vetel volt a hibas a tyukbel antennan. :DDD
  • NEXUS6
    #184
    Na ezt benéztem.
    Csak a régebbi évjáratokra koncentráltam. Akkor asszem revideálnom kell a nézeteimet.

  • franc0
    #183
    60-ért van Dell U2311h. Ha ennél jobb kell, akkor nem tudok mit mondani...
  • NEXUS6
    #182
    Én mondjuk az utánhúzásra szavazok a vibrálással/összefolyó pixelekkel szemben.
    Az olcsó TN-film monitorok viszont tényleg gagyik, nevetségesen kevés színt hoznak, rossz a betekintési szögük.

    Egy jó, nem TN-film paneles 24"-os moncsi viszont még mindig 100 fölött van, amennyni volt 3 éve is, amikor én is vettem.:)

    Sajna úgy tűnik a szilícium alapú technológia igen csak a képességei végén van. A frekit nem tudják emelni, csíkszélesség csökkentése is igen csak nyögvenyelős, jelentős hátrányokkal, de a gyárak ahelyett, hogy áttérnének más technológiára inkább egyre több magot építenek a procikba. Kíváncsi vagyok, hogy szilicium alapon az SSD-ből mit lehet kihozni, ott ezt nem tudják megcsinálni.
  • Sir Quno Jedi
    #181
    Na az kicsit más tészta, merthogy nem fosanalog jelet kell nézni digitális kijelzőn. 720/1080p színtiszta BR (vagy rip) és keresztbeszarod magad. AZÉRT, mert az embereknek irreális elvárásaik vannak, nem lehet az LCD technológiát hibáztatni. :D Majd ha minden adás digitális lesz ÉS normális sávszélen/kódolással megy (nagyon fontos), akkor lehet élvezni a győzikesót. :D
  • pointer4
    #180
    Most ez egy olyan szegmens, ami nagyító alatt van. Hány ilyet cumiztunk be az évek alatt, max nem volt róla infó :D
    Most erről van, lehet felháborodni, mert amiről nem tudunk az nem fáj :D
    Ugyan ez pl az LCD, a mai napig nincs olyan képe mint a CRT-nek.
    Egy analóg kábel TV-ről egy LCD kijelző nem tud egy junoszty TV minőséget összerakni :D
    Mégis hogy kajáljuk :D
  • Sir Quno Jedi
    #179
    Mindenképpen le fog menni az ára így is, úgy is, de előtte még a sok agyhalottal megvetetik az "új technológiát" aranyáron. Jó nekik.
  • pointer4
    #178
    Valóban, ehhez a teszteket kell olvasgatni, hogy a üzletpolitikához értsen valaki, FAIL.
    Ha lemegy az ára, a következő fél évben akkor majd szépen írhatsz ide, "hogy bocsi hülye voltam".
  • Jakuza001
    #177
    Te most valami ceges hitteritonek erzed magad ilyenkor ?

    Elmondtuk miert nem jobb, erre elkezded hinteni az iget, hogy mi alomvilagban elunk lol.
    Hadd legyen mar velemenyunk, mikozben idezlek teged, neked meg fingod se volt az egeszrol.

    "Én nem láttam konkrét adatokat ezekről, 'Jakuza001' biztos tudja, mi a forrása az infójának."

    Raadasul hadd sugjak neked valamit, pont a gyartok vertek a melluket, hogy levittek az SSD-k koltsegeit es milyen jo lesz ezert a felhasznaloknak, mert az ujabb az jobb tartosabb es felearon megkaphato.

    Ehelyett, nem tartosabb, kisebb meretu es azonos aron adjak a regivel, mikozben sokkal kisebb lett az eloallitasi koltseg.

    Teged az elozo szlogenekkel jol atlehet verni, de az okosabbakat nem igazan. Ezert irtuk meg errol a velemenyunket.
  • pointer4
    #176
    Jó lesz ez, előbb utóbb :D
    Már cserélném le az 500as winyót SSD-re, majd ha az lesz 20k :D
  • Sir Quno Jedi
    #175
    Igen, így meg velünk basznak ki.
  • pointer4
    #174
    Ha kiadnák az újat féláron, akkor jól kibasznának a kereskedőkkel, és a régi termékek raktárkészletét dobhatnák a kukába.

    Ti komolyan csukott szemmel éltek a világba?
  • Sir Quno Jedi
    #173
    Nana, ha már KIADÁSKOR fele lenne az ára, ha 1x nekik felébe kerül és szarabb is, mint az előző nemzedék, akkor lenne korrekt. De inkább bekajáltatják a néppel, hogy ez milyen jó új és modern SSD (pedig lószar) és adják aranyárban, mert "új hájtek". EZ a legundorítóbb üzletpolitikák egyike. Feléért én is vennék egy szép nagyot adat kiegnek a régebbi szériához, de így lfs.
  • pointer4
    #172
    Na de ez megjelenési ár, ha 3 hónap múlva ennek a sorozatnak lemegy az ára a felére?
    Nem történt a gyártással meg a reklámmal semmi újdonság, csak sokkal több infót tudunk épp róla. Mi az amivel nem ezt művelik ? :D
  • Jakuza001
    #171
    Lassabb,kevesebb elettartam,kevesebb hely szinte azonos aron, mikozben a gyartasi koltsegek csokkentek jocskan.

    Ez biztos reklam, foleg ha nem csak a gyartok de mindenki tisztaban ezzel es ez meg is jelenik mar a tesztoldalakon is.

    Valoban aljas dolog, a szarabbat rasozni a vasarlokra.
  • pointer4
    #170
    "Ha mar egy gyarto is ketkedik,"

    Reklám, ha valamit nem csinálnak, a régit is kell el tudni adni.
    Ráadásul az emberek az újtól félnek, és pont ezt használják ki, nem kicsit aljasan :D
  • Jakuza001
    #169
    [/b]A Mushkin viszont nem fogja alkalmazni a 25 nm-es chipeket – legalábbis egyelőre. Ők a fenti okok miatt indokolják ezt a lépést, tehát, hogy az alacsonyabb előállítási és végfelhasználói árral szemben a kevesebb törlési ciklus és a kisebb felhasználható kapacitás túl sok áldozatot követel, vagyis szerintük nem éri meg.[/b]

    Ha mar egy gyarto is ketkedik, akkor ott valami nem gyerebe nem gondolod ?
  • Inquisitor
    #168
    Értettem én, de ugye az meg annak fügvénye, hogy a meghajtó elektronikája mennyit különít el az egészből "tartaléknak". Arra írtam, hogy eddig is volt 50/60, 100/120, 200/240GB OCZ pár. Az meg a meghajtónak elvileg jobb ha többet vesz el. De igen itt meg annyira nem nagy a difi, hogy értelme legyen, nem tudom miért van így, csak nem értem miért akadtak ezen fel.
  • Jakuza001
    #167
    "A manapság elterjedt 34 nm-es gyártástechnológiájú NAND chipekről váltott a Corsair, így F80A-s és F115-ös SSD-kben már 25 nm-es MLC NAND memóriákat találhatunk majd.

    A tárolók mindegyike a SandForce SF-1200 vezérlőjét használják és 3 Gbps-os SATA interfésszel rendelkeznek. A gyártó elmondása szerint a tesztelések alapján teljesítményben csak 3-4%-os csökkenést tapasztaltak a 34 nm-es modellekhez képest az ATTO szintetikus tesztjeinél, viszont a hétköznapi használat során szinte észrevehetetlen volt az eltérés.

    A teljesítmény tehát nagyjából ugyanaz, viszont a felhasználható kapacitás kicsit kisebb, mivel nagyobb helyet kell fenntartani az úgynevezett „Over-Provisioning” területnek, aminek az SSD élettartamának megnövelésében van szerepe."
  • Jakuza001
    #166
    Te aztan vagod.

    A kisebb meret a formazott meretre utal a kisebb nanometeren keszult peldanyoknal.
  • Inquisitor
    #165
    "I keep using the word “affected.” What does affected actually mean? With 64 Gb, 25 nm memory ICs onboard, more space has to be dedicated to SandForce’s Redundant Array of Independent Silicon Elements technology, which is tasked with improving reliability even in the face of block failures. That’s why you see lower capacities on the 120 and 60 GB models."

    Azért nagyon képben vannak a srácok is. Azon még nem filóztak el, hogy eddig is volt OCZ-nek 50 és 60GB meghajtója ami UGYAN AZ, csak pont az elkülönített terület mértékében más? Cserébe az 50-es élettartama nagyobb a belassulása meg kisebb.
  • Inquisitor
    #164
    Elolvasom, bár megfogadtam, hogy a Tomsgarbage oldalát (bármelyiket) soha többé. Emléxik még valaki a balhéra, amikor csak náluk jött ki, hogy a GF5 milyen jó? És hónapokig ment a vita a többi HW oldalal, aztán jól beégtek?
  • Jakuza001
    #163
    Olvasgass kicsit.

    http://www.tomshardware.com/reviews/ocz-vertex-2-25nm-ssd,2867.html
  • Inquisitor
    #162
    Vertex 2 25 nano? Ez érdekes mert az általam nézett oldalakon azt Vertex 3-nak hívják, vagy egyszerre két szériát gyártanak?
  • Inquisitor
    #161
    Na mire elküldtem a második fele elévült. Akkor nincs semmi gond, ha venni kell, akkor a 25n nano miatt leárazott 34 nanos Intel X25-M G2 szériát venném* most, abból is a 120Gb ami jó árban van. :D

    * ha lenne rá pénz
  • Jakuza001
    #160
    Egy kis teszt a sebessegekrol is, csak hogy olvassal a konkret adatokrol is.














  • Inquisitor
    #159
    Volt egy normális részletes teszt, de ne lelem az oldalon csak ezt:
    Intel SSD 510
    Elég durva, hogy a Windows AHCI driverével mennyivel jobban ment, mint az AMD sajátjával. :O

    Azért 1-2 héttel a megjelenés után megállapítani egy SSD sorozatról, hogy mennyire tartós és időtálló ... hát izé. Jós volt az illető?
  • Jakuza001
    #158
    Olvasd vegig
  • pointer4
    #157
    Én nem láttam konkrét adatokat ezekről, 'Jakuza001' biztos tudja, mi a forrása az infójának.
    De logikus piaci lépés, hogy elkezdenek olcsókat csinálni belőlük, hogy terjedjenek. Laptopot pl csak SSD-vel vennék, úgy megdobja, mintha 4 kategóriával feljebb lévő gép lenne.
  • UltraZord
    #156
    de lassabb is lesz? mert ha nem akkor jóság
  • pointer4
    #155
    Gondolom, hogy féláron tudják majd adni.
    Ki a töknek kell egy SSD, hogy 15 évig működjön ?
    6 év múlva akkor is kuka lesz, ha hibátlan...
  • UltraZord
    #154
    akkor mi értelme volt?
  • pointer4
    #153
    Ti hogy tudjátok, ha RAID vezérlősre van állítva az Intel Sata, és rá van rakva a winyók mellé egy SSD-is - nem RAID-be - akkor az AHCI tényleg működik ? (mert neten olvasgatva páran azt állították igen)
    A CrystalDiskInfo-nál világít az AHCI ikon, csak nem vagyok azért tuti biztos. vagy más mód, hogy leellenőrizzem ?
  • Jakuza001
    #152
    Az ujabb generacio majdnem mindenben rosszabb lesz, de foleg az idotallosagban.
  • NEXUS6
    #151
    Az 510-esről most láttam egy cikket, hogy ugyan jelentős előre lépés max sebességet, de az újabb Sandforce-os vezérlős SSD-k szintjét nem éri el.

    Ráadásul kisebb fájloknál rosszabbul teljesít az előző generációnál.

    Valszeg ugyan az, vagy hasonló a tömörítéses technológia, mint az SF-nél.

    Úgy tűnik igazi áttörés, csak az ezutáni generációban várható.:(
  • Inquisitor
    #150
    Az Intel új SSD-jén nem ez a vezérlő, akkor lehet ott reálisabb az érték? Azt persze nem képzelem, hogy az igaz, csak mondjuk nem kell 4-el osztani. :)
  • NEXUS6
    #149
    Passz.
    De pl. a Vertex 3 Pro-ban ugye Sandforce SD-2500 kontroller van, szóval ha az elv ugyan az, akkor valszeg a végeredmény is, bár az újabb generációban azért valszeg a memória modulok is jobb képességűek.

    A Windóz boot, komolyabb progi betöltése szerintem egy hitelesebb fokmérője a gyakorlati sebességnek.

    A Guru3D már tesztelte a Vertex 3-at.
    Sajna a tesztek többsége pont olyan, ami azt mutatja amiben a legjobb, igaz ezt a végén írják is.
    De pl. a linkelt oldalon elég érdekes, hogy kis fájlméreteknél (valszeg mert kevésbé tömöríthető) még a Vertex 2 alatt szerepel, még az ATTO tesztben is.

    De majd meglátjuk.