54
  • Csatti
    #14
    Van egy rossz hírem. Semmi szüksége nincs arra a hackernek, hogy maga akarja összerakni az oprendszerét mert már megcsinálták helyette. Úgy hívják BackTrack linux. Mivel a disztibúció live cd-s, ezért sec perc alatt beröffenthető, a net pedig tele van példa videókkal, hogy kell pl. wep-et törni, megmutatja miért is nem ér semmit mondjuk a mac filterezés és így tovább.
  • vajon kiki
    #13
    ( valamelyikünk vagy vén, vagy kockafejű vagy b*zeráns )
  • vajon kiki
    #12
    "valamint olyan felkészített operációs-rendszerrel, hogy egy átlag felsőfokú programozó vén kockafejű b*zeráns lesz mire egy olyat összeállít."

    Érteni kell a Linuxhoz. Nem kell hozzá programozni sem feltétlenül tudni.
    És elegendő egy gép.


    ok. pont ezért írtam, hogy abba az egy gépbe viszont kell két jó drága és/vagy régi hálózsuga is, amiket úgy kell lőni , vadászni, mert :

    1: ma már szándékosan nem gyártanak ilyen monitor módban működő zsugákat,
    2: jobb helyeken csak lecsonkolnak érte :)
    3: nem minden hálózsuga működik együtt egymással és/vagy az adott linux disztróval, uszkve:

    a végkifejlet az , amit először mondtam, kaporszakállas vén b*zeráns lesz az aki ilyen projektre adja ma a fejét , mire véghezviszi


    "legkorábban néhány órán belül feltörni egy WEP-kulcsot amit aztán egy laza csuklómozdulattal megváltoztathat a hálózat rendszergazdája"

    1. A WEP kulcsot a klienseken is meg kell változtatni.
    2. Nem nevezném rendszergazdának azt, aki ilyen elavult metódusokat használ hálózatának védelmére.



    Miért ne lenne rendszergazda ? Nem feltétlenül jó kedvében használ WEP-et mondjuk hanem pl. mert régi az eszköze és nem támogat mást.Ezenkívül pedig,
    ha nem ultraparás hogy mikor ki figyeli az adatforgalmát, és mondjuk a szomszédban egy kaporszakállas vén b*zi megtörte a WEP kulcsát izzadva kínkeservesen 4 nap alatt, mert
    nem mindenkinek van 400e Ft-os MacPro-ja amin van kényelmes, popsinyalogatós, kölcsönadós, GUI-s web crack, ráadásul a perverz tata szomszédnak valószínűleg nincs ilyenje, mert ha lenne, akkor előfizetne mondjuk egy mobil-internet csomagra is, és nem kéne ilyenekkel foglalkoznia. SZóval ha nem ultraparás akkor röhögve megváltoztatja, és rombadönti ezzel a pervezt tata kínkeservesen felállított kártyavárát.
  • FoodLFG
    #11
    ehehe :D
    Azért ne személyeskedjünk (annyira)..
    Nekem pl kifejezetten tetszett (tényleg) a felsorolás része a hozzászólásának. Kíváncsi voltam, hogy most hogy viszi bele. Sikerült.. :D
  • Narxis
    #10
    :DDDDDD
  • homeless
    #9
    Te valami bullshit generátorral készíted a hozzászólásaidat?
  • zola2000
    #8
    NAÉSAKKORMIVAN? A multkor bécsben voltam, és a belvárosban megnéztem a DSemmel, és három teljesen titkosítatlan wifihez is tudtam kapcsolódni. Még wepet sem használtak.
  • Dj Faustus #7
    "még WEP kulcsot sem lehet 15 perc alatt feltörni"
    WEP: nyugodjon békében - ergó elég gyorsan megoldható

    "valamint olyan felkészített operációs-rendszerrel, hogy egy átlag felsőfokú programozó vén kockafejű b*zeráns lesz mire egy olyat összeállít."
    Érteni kell a Linuxhoz. Nem kell hozzá programozni sem feltétlenül tudni.
    És elegendő egy gép.

    "legkorábban néhány órán belül feltörni egy WEP-kulcsot amit aztán egy laza csuklómozdulattal megváltoztathat a hálózat rendszergazdája"
    1. A WEP kulcsot a klienseken is meg kell változtatni.
    2. Nem nevezném rendszergazdának azt, aki ilyen elavult metódusokat használ hálózatának védelmére.
  • vajon kiki
    #6
    más: még WEP kulcsot sem lehet 15 perc alatt feltörni, mert gyakran nincs senki aki használja , ilyenkor vagy két géppel kell a tett helyszínén szambázni vagy egy géppel , de igen speciális és drága eszközökkel , valamint olyan felkészített operációs-rendszerrel, hogy egy átlag felsőfokú programozó vén kockafejű b*zeráns lesz mire egy olyat összeállít. ekkor és csak ekkor lehet legkorábban néhány órán belül feltörni egy WEP-kulcsot amit aztán egy laza csuklómozdulattal megváltoztathat a hálózat rendszergazdája.
  • vajon kiki
    #5
    wpa-t kizárólag brute force-cal lehet törni, de azzal sem könnyű mivel a kulcsok dinamikusan , folyamatosan változnak, a mesterjelszót pedig semmilyen szótár nem találja meg még ha rövid akkor sem ha beírsz egy ilyesmit :

    lecsócska
    gázaiövezet
    trombitafejű
    paciarcú

    még szótár alkalmazásával is a lehetőségek száma még viszonylag rövid 8-10 betűs jelszavak esetén is olyan irdatlanul nagy hogy a gyakorlatban soha senki meg sem próbál WPA-t törni, mert egy egy kód kipróbálása gyakran súlyos másodpercekbe tellik , ami azt jelenti hogy még 4-5 betűs kód esetén is TÖBB MINT AZ ÖRÖKKÉVALÓSÁG lenne azt visszafejteni.
  • vajon kiki
    #4
    ez egy kacsa. hol a bizonyíték?
  • kvp
    #3
    Ha biztonsagra van szukseg, akkor egyszerubb kikapcsolni a protokolltitkositast es e helyett vpn titkositast hasznalni. Ekkor magunk valaszthatjuk ki a tiktositoalgoritmust es a kulcsok hosszat. Mivel az eljaras alapvetoen az interneten atvitt forgalomhoz keszult, ezert sokkal biztonsagosabb mint a wifi-s megoldasok, mivel eleve feltetelezi hogy a vilagon mindenki latja a titkositott adatokat.
  • Petka
    #2
    Igen... Ezaz... Törjük fel mindenkinek a drága internetét. Addig nincs semmi gond, amíg egy barom hacker fel nem tör valamit, majd "biztonsági rést fedeztem fel" címszóval nem publikálja valahol. Egyébként senkinek se jutna eszébe ilyenekkel foglalkozni... Már csak a programot kellett volna linkelni, amivel kivitelezhető az egész... Idióták...
  • Déta
    #1
    Hmmm... Hmmm.... Szóval egy laptop és "némi" tudás... Hmm...