Mit csinál a dolgozó munkaidő alatt?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
A
Hát kurvára nincs más megoldás. Én rendszeresen nézem a logokba, hogy mit néznek a kedves alkalmazottak, és néha azért erõsen elgondolkodok, hogy a munkahelyén, hogy van pofája ilyen oldalakat nézni. Eddig még csak annyit csináltam, hogy blacklistre raktam pár oldalt és elmagyaráztam az illetékeseknek, hogy nem kéne (kaki, animal)pornót töltögetni a munkahelyi gépre, és csak azért nem a fõnökömnek szóltam, mert nem akarok senkit kirúgatni. Elképesztõ, hogy mennyi hülye van.
Kicsit off, de ha már szóba került: a munkaszerzõdés lényege, hogy X. Y. magánszemély napi adott idõre adott feltételekkel bérbe adja a munkaerejét M. N. jogi személyiségnek, aki ezért havi bontásban W pénzösszeget X. Y. részére kifizet. Pont. Kész. Nem motiváció, kölcsönös bizalom, meg lojalitás, és egyéb üres divatdumák. A munkaszerzõdés egy egyszerû bérleti szerzõdés - nem kevesebb, de nem is több.
486DX II-80,32MB RAM, 220MB HDD - igen, így is lehet!
Nálunk éppen akkor tették kötelezõvé, hogy telepítsünk valami chat programot, hogy a fõnök lássa ki van belépve.
Amikor egy olyan cégnél dolgoztam, ahol célgépeket, szerelõsorokat készítettünk, a szalagon/gépen dolgozó emberek "hatékonyságát" 0,85-ös szorzóval kellett számolnunk. Vagyis, mintha a 8 órából csak 6,8 órát (6 ó 48p) dolgoznának... Tehát úgy vettük, hogy nem dolgozzák végig megállás nélkül a 8 órát.
Akkor a számítógépen/irodában dolgozóknak miért kellene..??!!
Minden amit hallunk, vélemény, nem tény. És minden amit látunk, nézőpont, nem a valóság. - Marcus Aurelius
A pornót nyílván tiltanám én is szünetben, de normális híroldalakat meg ilyeneket azt nem.
Azért elég ordító baromság ez amúgy.Mert eleve 10 perc szünet a törvénybe van iktatva és a fél óra ebédszünet.
Azt nem számolták ki a "nagyurak", hogy mondjuk a szüneten kívüli szarás meg hugyozás mennyivel is CSÖKKENTI a NEMZETGAZDASSEGGET?Jó lenne a dolgozók körmére nézni, hogy munkaidõben nincs szarás hugyozás, ÁGYTÁLAT MINDENKI ALÁ!+ megfigyelés természetesen! hogy a "nemzetgazdaseggnek" jó legyen! <#heureka>#heureka><#nezze>#nezze>
Szerintem meg, ha a felettesek nem 30-40 milliós kocsikákkal járkálnának és nem 30.000 DOLLÁRÉRT vennének ki egy estét a hotelekben és nem x millió $-ért éppítettnének házat, akkor az sokkal jobb lenne a "nemzetgazdaseggnek"! <#ejnye1>#ejnye1>
FX6300 4.5G " GTX1070 " DDR3 2000 CL9 " CTG 550W80P
A
Vain ei kuulu terroristien käsiin! CS. N. T. K. K.! SG az a hely ahol sunyi módon csöndben törölgetik a hozzászólásokat, indok nélkül. ;)
én megcsinálom a melóim bõven a határidõ elõtt, de nem adom a fõnök kezébe a kész melót csak ha közel a határidõ. addig pedig azt csinálok amit akarok. és még így is csak gazdagszik a rohadék 😊
ezek azt hiszik olyanok vagyunk mint egy nagy vésõgép amit bérel a vállalkozó és neki ráfizetés ha a gép áll, mert idõre bérli. 😊
"Amerikában ez a "kis" munkahelyi szórakozás évi 5 ezer dollár veszteséget jelent dolgozónként."
Tehát egy cég egy órában egy dolgozón kb. 4000 Ft-ot keres (216 munkannap és 200 Ft-os dollárral számolva)? Ezt az általánosítási ökörséget ki találta ki?
"Nem is beszélve a csevegõ programok vállalati környezetben való rohamos elterjedésére, amely fokozza a bizalmas vállalati információk kiszivárogtatásának esélyét, hiszen dokumentumokat is küldhetünk segítségükkel külsõ személyeknek."
Mivan? Emaillel nem lehet csatolmányt küldeni? Fájlokat nem lehet feltölteni bárhová? A csevegõ programok nélkül pedig levelezgethetnénk a munkatársakkal, mennyivel jobb is volna...
"A Kelly szerint ezért egyértelmû, hogy a nem munkával kapcsolatos, vagy kártékony számítógépes tevékenységeket vissza kell szorítani, de ahhoz hogy ezt megtehessük, meg kell figyelni az egyes dolgozók számítógépén folyó tevékenységeket."
Más megoldás nincs, kémkedni köll. Punktum.
"A vezetés, és a dolgozók szempontjából egyaránt rengeteg haszna van a munkahelyi monitorozó rendszerek alkalmazásnak..."
Igen? A dolgozók szempontjából milyen haszna van? Ja hát tényleg, hát van egy felsorolás a mondat után. A kedvencem a "a túlterheltség megelõzését". Ühüm. Mert az aztán foglalkoztatni fogja a vezetõket, ha már kémkednek utánam. Biztos meg fognak sajnálni. Már bele is sajdult a szívem.
"...hogy az információs társadalom problémái megjelennek a munkahelyeken és hatalmas károkat okoznak a nemzetgazdaságnak." Igen. Mi tehetünk róla, eeqúrtuk.
Megj.: bocs a floodért.
Ha korábban v. késöbb teszed, akkor rontod a nemzetgazdasági mutatótak.
Aki támasztja az autópálya mellett a lapátot egész nap, az jó munkás, aki viszont munkaidõben internetezni mer az a nemzetgazdaságot rontja...
Mutasson valaki 1, azaz egyetlen embert, aki a hét minden napján, mind a nyolc, azaz 8 órát folyamatosan ledolgozza, (teljes hatékonysággal, nem elkalandozva erre-arra : ugye-ugye, ezt már abszolúte nem lehet mérni)és nem készül ki tõle 2 hónapon belül...
Szóval ezzel senki nem csinál konkrétan kárt, ugyanis mint elõttem említették, ehelyett elmenne kávézni, cigizni stb, de ismerek olyat is aki elszüttyög 1 napig egy olyan feladattal, amit 15-20 perc alatt végrehajtok.
Szerintem amíg minden feladat készen van amit elvárnak valakitõl, idõben, addig olajozottan mûködik a rendszer és nem érdemes próbálkozni a változtatással.
Vain ei kuulu terroristien käsiin! CS. N. T. K. K.! SG az a hely ahol sunyi módon csöndben törölgetik a hozzászólásokat, indok nélkül. ;)
I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3
2.: ha nem neteznek akkor kávéznak/cigiznek/traccsolnak/stb
na ennyit errõl.
"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/