47
Szal..
  • Mirk
    #47
    A The Gathering Storm már fél éve megjelent angol kiadásban, most arra várunk, hogy a hazai rajongók is elolvashassák végre. A megjelenés időpontjáról még nem tudni semmit.
    Három része lesz még a sorozatnak: The Gathering Storm, Towers of Midnight és Memory of Light.
  • Sephi
    #46
    En sajnos abbahagytam :(

    Steven Erikson-t olvasok, mar a harmadik kotetnel tartok.
  • Mirk
    #45
    Most olvasom újra a sorozatot sokadszorra, első könyv második kötet van a kezemben.
    Van egyébként kedvenc karakteretek?
  • Dzsini
    #44
    azért nem "lenni szokott" - van már rá több példa, hogy történethű maradt a film a regényhez képest, vagy a változtatás nem ártott neki (pl. Csillagpor)
  • Mirk
    #43
    hát filmből 12 rész kéne legalább, mindegyik 2-3 órás, hogy ténylegesen azt a történetet kapjuk vissza ami a könyvben van
    de nem így fog történni

    lerövidítik/átírják/elrontják, stb ahogy ez lenni szokott
  • Sephi
    #42
    Játék mar volt róla.
  • Dzsini
    #41
    a film minimum 5-6 óra hosszú legyen (szünet nélkül), az MMO-ban pedig legyenek 2-3 órás questek, amiben semmit sem szabad csinálni (esetleg álmodni szabad) :D
  • QuippeR
    #40
    hátha valakinek elkerüli a figyelmét
  • Sephi
    #39
    Épp most megyek megvenni. Érdekes lesz.
  • Mirk
    #38
    hát steven erikson után már lehet hogy nem fog tetszeni:D
  • Sephi
    #37
    Benne van a is, hogy majd folytatom egyszer, jó a memóriám (főleg George Martin után:D) és hat nem történt meg annyi dolog, hogy felejtős legyen.

  • Dzsini
    #36
    amikor én olvastam, akkor engem érdekelt, hogy mi keveredik a történetből, meg nem nagyon volt épp más olvasnivalóm, így az ingerküszöböm tényleg alacsonyabb volt :)

    (bár a folytatás köteteket már nem fogom elolvasni, annál inkább a Feist könyveket, azok valahogy jobban bejöttek)
  • QuippeR
    #35
    ha az első könyv túl vontatott neki, akkor lehet, hogy tényleg nem neki való.
  • Dzsini
    #34
    nem bírtad túl sokáig :) pedig annyira nem rossz, ha hozzászoksz.
  • Sephi
    #33
    Igen ezt mar mondtak.

    A Eye Of the World-ot a 375-odik oldalnál leraktam. Nekem ez mar túl vontatott :(

    Steven Erikson-t fogok olvasni...
  • Mirk
    #32
    más stílus de egyáltalán nem ír rosszul ő sem

    Elantrist olvasta valaki Sandersontól?
  • RaveAir
    #31
    Sajnos, ha már George R. R. Martint olvastál, akkor azzal túl magasra tetted a mércét minden más könyvvel szemben. Szinte (szvsz) esélytelen, hogy jobb irományt a kezedbe vegyél utána...
  • QuippeR
    #30
    halála előtt részletesen elmondta a feleségének és (ha jól emlékszem) az unokaöccsének többször is, hogy hogyan képzelte el a regényciklus befejezését, valamint (mivel tudta, hogy haldoklik) jegyzetet is készített. nem sokkal a temetése után az özvegye meg is bízta Sandersont, hogy fejezze be a sorozatot, aki most ezen dolgozik. szóval lesz befejezés, bár hogy ugyanolyan stílusban-e, az kétséges.
  • Sephi
    #29
    Köszönöm!
  • Dzsini
    #28
    az eredeti megjelenési sorrend elég jó szerintem, bár el lehet keverni a külön ágakat :)

    -Résháború sorozat-
    Mágus: Tanítvány (Magician: Apprentice)
    Mágus: Mester (Magician: Master)
    Ezüsttövis (Silverthorn)
    Sethanon Alkonya (Darkness at Sethanon)

    -Birodalom sorozat-
    Birodalom Leánya I-II. (Daughter of the Empire)
    Birodalom Szolgálója I-II. (Servant of the Empire)
    Birodalom Úrnője I-II. (Mistress of the Empire)

    -Krondor gyermekei-
    Vérbeli herceg (Prince of the Blood)
    A király kalóza I-II. (The King's Buccaneer)

    -Kígyóháború sorozat-
    A sötét királynő árnyéka (Shadow of the Dark Queen)
    A kalmárfejedelem titka (Rise of a merchant Prince)
    A démonkirály dühe I-II. (Rage of a Demon King)
    Törött korona (Shards of a Broken Crown)

    -Krondor sorozat (Krondor öröksége)-
    Árulás (The Betrayal)
    Orgyilkosok (Krondor: The Assassins)
    Az istenek könnye (Krondor: The Tear of Gods)

    -Résháború legendája (társírókkal)-
    Nagyrabecsült ellenségem (Honoured Enemy)
    Gyilkosság LaMutban (Murder in LaMut)
    Sebes Jimmy (Jimmy the Hand)

    -Árnyak Tanácsa sorozat-
    Az ezüstsólyom karma (Talon of the Silver Hawk)
    A rókakirály (King of Foxes)
    A száműzött visszatér (Exile's Return)

    -Sötét háború sorozat-
    Az éjsólyom röpte (Flight of the Nighthawks)
    Sötét birodalom (Into a Dark Realm)
    Az őrült isten dühe (Wrath of a Mad God)

    (ahol I-II van az nálunk 2 kötetben jelent meg)
  • Sephi
    #27
    Azt meg tudod mondani kérlek, hogy Raymond E. Feist könyveinek mi az olvasási sorrendje.
  • Sephi
    #26
    Hmm... koszi!

    Azért kiolvasom az elsőt és majd kiderül.
  • Dzsini
    #25
    kis javítás: az Új tavasz nem a regényfolyam része, hanem külön előtörténet, a valódi 12. kötet (Memory of Light) majd 2009-ben jelenik meg, a jegyzetek alapján írja Brandon Sanderson.
  • Dzsini
    #24
    A világ szeme I. (Eye of the World, 1990)
    A világ szeme II. (Eye of the World, 1990)
    A nagy hajtóvadászat I. (The Great Hunt, 1990)
    A nagy hajtóvadászat II.(The Great Hunting, 1990)
    Az újjászületett sárkány I. (The Dragon Reborn, 1991)
    Az újjászületett sárkány II.(The Dragon Reborn, 1991)
    Hódít az árnyék I. (The Shadow Rising, 1992)
    Hódít az árnyék II. (The Shadow Rising, 1992)
    Mennyei tűz I. (The Fires of Heaven, 1993)
    Mennyei tűz II. (The Fires of Heaven, 1993)
    A káosz ura I. (Lord of Chaos, 1994)
    A káosz ura II. (Lord of Chaos, 1994)
    A kardok koronája I. (A Crown of Swords, 1996)
    A kardok koronája II. (A Crown of Swords, 1996)
    A tőrök útja (The Path of Daggers, 1998)
    A tél szíve I. (Winter's Heart, 2000)
    A tél szíve II. (Winter's Heart, 2000)
    Az alkony keresztútján I. (Crossroads of Twilight, 2002)
    Az alkony keresztútján II. (Crossroads of Twilight, 2002)
    Új tavasz (New Spring, 2004)
    Álmok tőre I. (Knife of Dreams, 2005)
    Álmok tőre II. (Knife of Dreams, 2005)

    a kardok koronájáig olvastam (14 könyv, 7 kötet a 12-ből rosszul emlékeztem :) )
  • Dzsini
    #23
    Nekem is volt gondom vele - kölcsönkaptam ismerőstől, 16 vagy mennyi kötet (amennyi addig megjelent), és ki is olvastam.

    Jó volt, de iszonyatosan vontatott, több helyen unalmas, ráadásul - szerintem - kicsit túl sok szálon folyik a dolog, és néha logikátlanul kapcsolja össze a dolgokat. Nem kezdenék neki újra, ha már óriásciklus, akkor Raymond E. Feist, ott azért több minden történik / 300 oldal :)
  • Cat #22
    Igen, a ciklus közepe táján nagyon rétestészta lesz, alig történik valami. Egyszerüen túl rövid az a regényenkénti 5-600 oldal :D
  • Cat #21
    Én az eddig magyarul megjelent regényeket elolvastam. Nem 12, hanem vagy 16-18 kötet. Egyáltalán nem gyengus.

    Egyetlen aprócska hiba, hogy a szerző tavalyelőtt meghalt, mielőtt befejezhette volna, kb. 2 regénnyel a ciklus vége előtt. Én azért még reménykedem, hogy húga/fia vagy a kiadója összerendezi az iratait, és kiadják a végét is.
  • Mirk
    #20
    én már újraolvastam az egészet vagy 6szor
    hát nem egykét napos elfoglaltság
  • QuippeR
    #19
    az eleje valóban koppintás, de lesz saját íze a sorozatnak, amiért aztán majd lehet szeretni vagy utálni.

    az első száz vagy akár kétszáz oldal után nem ér ítélni. az első könyv csak alapozó, utána indul be Jordan, és mutatja meg, hogy miért a nagyok között tartják számon.

    az ötödik-hatodik könyv körül elkezd nagyon terjedelmes lenni, ami egyeseknek bizony könnyen az agyára mehet, de ha valaki nem izgatja magát emiatt, az szerethető fantasy regényfolyamra lel. (aki nem bírja, ha egy könyvben 200-300 oldalon keresztül "alapozás" folyik csak, az meg elátkozza majd Jordant. egyébként sokszor leveszem a könyveket a polcról, hogy "csak azt a jelenetet, amiben..." elolvassam még egyszer, de ha az egész sorozatot kéne újraolvasni, akkor lehet, hogy inkább passzolnék.)
  • Mirk
    #18

    olvass david gemmelt az elég egyszerű:D
  • Timbo
    #17
    hát nekem a Jan van den Boomen könyvek is elég zavarosak már .. :D
  • Mirk
    #16
    viszont nem találkoztam még ennél jobb istenek-mágia-vallások rendszerrel
    nagyon jó
  • Mirk
    #15
    a trónok harca nagyon "világi"
    akár történelmi is lehetne, alig van benne fantasys elem, szörnyek mágia vagy ilyesmi.

    gardens of the moon tele van ilyenekkel, szinte felfoghatatlan az elején az egész:)
  • Sephi
    #14
    Értem itt a szereplőket. Eltelt egy kis idő amíg felfogtam ki kicsoda :D
  • Sephi
    #13
    Trónok Harcánál csak nem zavarosabb...? Vagy igen?
  • Mirk
    #12
    na rra készülj fel hogy a gardens of the moon a világ legzavarosabb és érthetetlenebb első kötete minden sorozat közül:D
    de megéri átrágnod magad rajta mert aztán jön a 2. 3. kötet amik baromi jók, aztán 4.5

    ez 10 kötetes lesz és angolul asszem a 8. vagy 9. kötet jelent meg eddig
  • Sephi
    #11
    !!!! Igen mar nem egyszer ramszoltak, hogy olvassam el a Gardens Of Moon-t! Mar elő is rendeltem, ma megyek érte :D

    Köszönöm a jotancsot :D
  • Mirk
    #10
    hidd le ez a sorozat (bár teljesen más) egyenrangú a jég és tűz dalával.
    ha esetleg a malazai bukottak könyvét is olvasod, na nekem ez a 3 áll az első helyen
  • Sephi
    #9
    Azért ítéltem gyengusnak, mert az első 250 oldalig minden egyes dolog kiszámítható volt.

    Nekem őt ajánlottak George Martin után és a kettő nem egy kategória.

    De mondom, valamiért megfogott a könyv csak felek tőle, ne legyen gyenge mert tűdnek mást is olvasni.

    De elkezdtem kőrbe olvasni és sokan tartják jónak tehát folytatom :)
  • Mirk
    #8
    hát ha elég gyengusznak ítéled meg elég fura ízlésed van

    az egyik legnagyszabásúbb, és leghosszabb fantasy regénysorozat
    méretéből adódóan nem illik az ilyet az első 100 oldal vagy akár csak az első könyv alapján megítélni.
    lehet mondani hogy tele van régebbről ismert dolgokkal, dehát mutass nekem 5 fantasy könyvet amelyik nincs, azok is újak, nem lassan 2 évtizedesek. Mikor Robert Jordan elkezdte írni ezt a sorozatot, nagyon gyerekcipőben járt még a fantasy.
    Rengeteg újítás is van benne egyébként, nem csak klisékből áll, nem a jó győz és nem happy end mint a legtöbb szemét.

    A sorozatból még egy könyv van hátra amit Brandon Sanderson ír meg, mivel Robert Jordan betegségben meghalt mielőtt befejezhette volna a könyvet