64
Becsület és lelkiismeretesség
  • Verseghy
    #24
    Majd én elmondom:D
  • Mirk
    #23
    azért ne vonjuk már össze a vallást a lelkiismerettel:)
  • Pluskast
    #22
    No igen de pl én ismerek olyan embert aki a munkájában nagyon lelkiismeretes, becsületes szó nem érheti viszont a feleségét akitől van 2 gyereke meg megcsalta.
  • kocsisgabor9999
    #21
    +fav
  • kocsisgabor9999
    #20
    Másod munkahelyem, hogy pénztárkodok hétvégenként. Egyszer a munkatársaim belenyúltak és kivettek néhány ezrest, (kis pótlék nem árt) szerintük. Mondták nekem is, hogy vegyek belőle. Senki nem tudta volna meg, még csak büntetést sem kaptam volna. És belegondoltam, hogy süllyedjek a többi ember szintjére, azzal hogy meglopok valakit, vagy maradjak becsületes üres zsebbel? Inkább az üres zsebet választottam. :) Ne légy átlagember. Maradj olyan jó ember, mint amilyen jók az állatok.
  • Aquir
    #19
    még ha rosszat is tesz valaki, attól még lehet lelkiismeretes. Vallás nélkül is elképzelhető, hát még képzelj el egy nagyon vallásos embert. Szerintem simán van/volt olyan aki teljesen az tudott lenni életében.

    Még az is beletartozik simán hogy hazudjon valakinek azért, mert nem engedné a lelkiismerete hogy megbántsa a másikat.

    Az már más kérdés hogy ilyen szempontból a becsület egy másik fogalom
  • Montanosz
    #18
    amúgy ez is nézőpont kérdése, ráadásul a tapasztalatok, évek alatt változik mindenki véleménye...
    18 évesen neonáci voltam, most harminc felett keresztény.
    voltam baloldali, most neokon vagyok.
    nyilván akkoriban más volt a véleményem a becsületről és a lelkiismeretről....mint most
  • Pluskast
    #17
    Ismerős :) Annó én a francia órákról lógtam ki a haverokkal :) Nem is tudok franciáúl.
  • Mirk
    #16
    itt kezdődnek a gondok ezzel a gondolkodással hogy mivel mész többre meg mivel kevesebbre
    aki így gondolkodik az eleve nem is lesz becsületes, mert a becsület lényege pont az hogy azt teszed amit helyesnek ítélsz nem azt amitől jobb lesz neked
  • Vlala #15
    Olvasva a hozzászólásokat, valamit nagyon elszúrtam. Nem tudjátok, hol van az 'újrakezd' gomb az életben? :)

  • REPS0L
    #14
    így van, én is most lógok suliból, de a büdös életbe nem fogom ezt elmondani az offőnek :D
    De barátokkal, családdal minden ok, mindent elmondok (ami rájuk tartozik)
  • Pluskast
    #13
    Igen, tény ls való, hogy vannak bizonyos dolgok az életben amin nem lehet változtatni. Többek közöt azokon a körülményeken sem amiket leírtál. Azonban - visszakanyarodva a témához - nagyon kevés ember létezik szerintem a világon aki minden körülmény közepette becsületesen és lelkiismeretesen él. Szerintem nincs is olyan. Mert lehetsz te a munkádban lelkiismeretes és becsületes de viszont a magánéletedben nem biztos (tapasztalat) és fordítva.
  • exyr
    #12
  • Aquir
    #11
    Tudod mitől függ minden, de tényleg.. minden?

    a körülményektől.
    a körülményektől függesz, viszont te is körülmény vagy, csak hogy te magad vajmi keveset tudsz számottevően változtatni, ha az élet elbánik veled. Pl. eleve született szellemi fogyatékosként vagy halálos betegként nem éppen tudnál akármit is tenni


    Kezdve onnan, hogy milyen élőlény vagy, kezdve onnan, hogy melyik bolygón, egészen addig, hogy egy kicsike atom egy még kisebb részecske miatt valahol kicsierélődött a DNS-edben, ami éppen végzetes, és ezért halálos betegségben fogsz meghalni

    A körülményektől.

  • Pluskast
    #10
    Ami nagyban függ a világfelfogásodtól és a neveltetésedtől is.
  • Aquir
    #9
    A lelkiismeret egy íránytű a "jó" felé, és korlát egyben, nehogy túl messzire menj.
    Ezt nem te választod. Te általad létezik, viszont ő határoz meg téged! :p
  • cmsworld
    #8
    Szeretném kikérni mindenki véleményét erről a témáról, hogy aztán összevethessem a magam által alkotott gondolatokkal.
  • 0Fritz0
    #7
    "ebben a világkorszakban eleve mindenki sáros"

    Mintha ez a korszak annyira más lenne, mint az eddigiek.
  • Wolfsnack
    #6
    házidolgozat?
  • fifi
    #5
    becsületességgel a mai világban kevésre mész nagy általánosságban, max. magadat nyugtadhatod vele...
    sztem...
    sry
  • Montanosz
    #4
    keresztény vagyok, eleve igyekszem ezen elvek szerint emberkedni.
    persze ebben a világkorszakban eleve mindenki sáros, romlott természetű.
    kétszóval: nehéz de lehetséges.
    bár szinte mindkét fogalom ki üresedett, nem trendi, szinte gúnyszó lett....
  • Petka
    #3
    Eleve az országban kevés akad.
  • Sephi
    #2
    Rossz ötlet. Ezen a fórumon ilyen kevés akad.
  • cmsworld
    #1
    Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket, hogy légyszíves ezzel a két témával kapcsolatban írjátok le saját véleményeteket, és ha tudtok linkeket is szúrhatnátok be. Segítségeteket előre is köszönöm!