28
Pesty László - avagy társadalmunk egyik hasznos közvetítő tagja.
  • IXEMGabeo
    #28
    "Végállomás Budapest" vagy nem is tudom melyik filmje volt az, amikor 3 fiatal drogos mindennapi életébe nyert betekintést testközeli riportokkal. Megrázó volt...
  • Voldi
    #27
    Na ez érdekes. http://www.indavideo.hu/video/Kijelentesek_a_borzalomrol_Hirhatter_TV
  • Taranov
    #26
    Ez valóság, ezt mutatja be a film.
    Az is lehet valóság, hogy bizonyos emberek felszedték az utcaköveket és a rendőröket dobálták vele, szerintem a film nem mondja, hogy ez nem valóság. Csak nem erről szól. (Én nem láttam egyébként, csak gondolom, így van.)
  • qtab986
    #25
    Nekem ez azért nem teszik mert a valóságnak csak egy oldala van. Ha a rendőrök védtelen embereket vertek, viperát használtak meg nem rendszeresített felszerelést, nem volt azonosítójuk és nem egyenruhában voltak az nem a másik oldal véleménye, hanem valóság vagy nem valóság.
  • Taranov
    #24
    Tényszerűen, tényekkel alátámasztva mutatja a "másik oldal" véleményét.
  • qtab986
    #23
    Tetszik,hogy végre a "másik oldal" embereinek véleményét mutatja,
    Most politikai oldalról beszélsz? Mert szerintem egy dokumentumfilm ne azt mutassa, hanem a tényeket.
  • Dave John
    #22
    Meglestem a honlapot és megnéztem a Megsebzett ünnep című kisfilmet is. Tetszik,hogy végre a "másik oldal" embereinek véleményét mutatja, úgy,hogy nem alkot saját véleményt,csak a tényeket ábrázolja, így a nézőt arra ösztönözi, hogy elgondolkodjon.
  • qtab986
    #21
    Ezt honnan veszed? Ezt, hogy moszad ügynök?
  • Emmegki
    #20
    Anno az MTV1-en volt a Pesty Fekete Doboz c. műsora, tetszett.
  • COOLancs
    #19
    A civil kaszinóban mindig fején csapja a szöget, eléggé tisztában van a nagy magyar valósággal. Jellemző, hogy az ilyen emberek nagyrészt ki vannak szorítva a magyar médiából...
  • smith09 #18
    Hajdanán egy narkóssal készített egy riportot, az nekem kifejezetten tetszett. Reálisan állította be a témát.
  • Kaplan
    #17
    Tulajdonképpen az a Wikipediáról volt kimásolva, hogy némi fogalma legyen az embereknek arról ki is ő.
    A heroinos filmeket pedig meg kell nézni, érdekes dolgokat fedezhet fel benne az ember, engem igencsak elgondolkodtatott, az a része is érdekelne, milyen út vezette el őket idáig, természetesen még a függőség előtti időkre gondolok.
  • 0Fritz0
    #16
    Akkor most a szándék sajnos ide kevés volt, mivel a droggal foglalkozó filmjéről egy szót sem írtál, ellenben a 2006-os filmről annál többet. :)
    De meglepően nyugodt a topic, ezek az SG-sek már egy jót szájkaratézni sem tudnak... :)
  • Kaplan
    #15
    Ha valami problémátok van egymással akkor irány PMbe lerendezni, ne itt baszogassátok egymást, nem hiszem, hogy ennyire hülyék alapjáraton az SG-sek.. ;)
  • homeless
    #14
    A harmadik.
  • schrank
    #13
    te melyik vag a két nővér közül ...
  • Kaplan
    #12
    Elég lesz..
  • homeless
    #11
    Akkor te is csak egy kocka fasz bf2-es buzi vagy...
  • schrank
    #10
    én csak a bf2 topikba nyomom nem töltök le minden nap minden szart és villogok a fraps-szos screenshotokkal
  • Kaplan
    #9
    Úgy érzem, nem nyílvánítottam véleményt semmilyen formában politikával kapcsolatban, és nem is ez a célom. Inkább a droggal foglalkozó filmjére hívtam föl a figyelmet.
  • homeless
    #8
    Te is ide jársz, akkor magadat is jellemezted? Vagy te vagy itt az egyetlen nem hardverbuzi?
  • degenerator
    #7
    no, az mtv elnöki posztjára egy hivatásos moszad ügynök (saját maga állította egy telefonbeszélgetésben) is pályázik stein imre személyében.
  • schrank
    #6
    nnna az is egy vicc aszongy a reklámba a faszi az osános újságot nézegetve "húha most le van árazva a számítógép (-20%) vegyük meg a gyereknek providentra (250-400%)"
  • smith09 #5
    Én kedvelem Pesty Lászlót. Tetszettek a korábbi riportjai az mtv - n. A minap a Civil kaszinóban frankón megmondta a véleményét a Providentről, hogy miképpen lehet eme céget kis hazánkban engedélyezni.. A választ persze mindenki tudja.
  • schrank
    #4
    ezen a fórumon politikai flém ? normális vagyol ? max ha gyurcsánt meg orbánt le lehetne futtatni háromdémárkon akkor talán a sok kis hardverbuzi irogatna ide hogy a gyurcsánynak jobb a grafikája de aaz orbánnak meg kisebb a felbontása ezért nem laggol annyira különben is ferkó wide screen
  • qtab986
    #3
    Mivel a filmet egyetlen televízió sem akarta bemutatni, az interneten publikáltam.

    Minek is költenek évi 34 milliárd forintot, az adófizetők pénzét az MTV-re?
  • 0Fritz0
    #2
    Hű, megint egy fincsi jobb-bal, gonosz rendőr-gonosz tüntető topic.
    Powered by Flame
  • Kaplan
    #1
    Pesty László (1964. szeptember 11.)


    Filmrendező és producer (a Pesty Fekete Doboz vezetője, korábban a Fekete Doboz tagja)


    Önéletrajzában így ír a gimnázium utáni éveiről: "Az egyetemi évek alatt nem sok időt töltöttem a jogi diszciplína tanulmányozásával, hiszen az ELTE-n jól menő amatőr filmklub működött, a Vizuális Műhely, rövid nevén Vízmű, melyet a legkiválóbb filmpedagógus, Péterffy András vezetett. Tőle tanultam meg a szakma alapjait. Praktikusan minden időmet a filmtudománynak, és a filmkészítésnek szenteltem."

    Legismertebb munkái:

    Megsebzett ünnep című rövidfilmje, amely a 2006 őszén bekövetkezett eseményeket igyekszik feldolgozni (angolul Wounded celebration, németül Feier mit Wunden). Adásba került egy országos televízió csatornán illetve a szerző honlapján is megtekinthető. A filmben sok eredeti felvétel látható az utcai erőszakról és számos interjút is láthatunk, főként a rendőri erőszak elszenvedőivel.

    Egy hiteles ember Idézetek Pesty Lászlótól a filmmel kapcsolatban: " Az "Egy hiteles ember" Gyurcsány Ferenc miniszterelnök úr életét követi végig. "

    " Mivel a filmet egyetlen televízió sem akarta bemutatni, az interneten publikáltam. 700 ezer letöltés, valamint 300 ezer media srteaming megtekintés volt az eredmény. Bizonyos rajongók 10.000, nem tévedés, tízezer másolatot készítettek, és osztottak szét az országban. De volt, aki 5.000-et csinált, mások 7.000-et, és így tovább. Csináltunk vagy 1.5 millió nézőt. "

    Filmjei (a teljesség igénye nélkül):

    Bodymodification és vámpírok Kommandósok a dzsungelben Albert és testvérei Budapest, végállomás Honlap Egy nap Egy hiteles ember Szekták Tánczos Gábor

    Pesty László weboldala és filmjei.

    Végignéztem néhány kisfilmjét és bátran kijelenthetem, hogy igencsak érdekesek. Szimpatikus, és jó oldalról közelíti meg a dolgokat. Mindenképpen elgondolkodtató.