39
avagy kockázat nélkül nincs győzelem
  • dronkZero
    #39
    Hi. Sok biztatót nem tudok mondani. Haver pont most lepte meg magát karácsonyra bakanccsal, azt mesélte, totál ki volt akadva, hogy úgy 40ezernél kezdődnek, határ meg a csillagos ég. Végül valami Quechua (Decathlon saját márka) bakancsot vett, valami 30 körül. Hozzátenném, nem túrázni vette.

    Nem vagyok túl nagy túrázó, rövid túrákra vagyok hajlandó és képes, és csak meleg időben, szal nem vagyok túl nagy szakértője a témának. Azt szokták mondani, hogy a bakancson nem szabad spórolni. Ezt már a saját bőrömön is tapasztaltam: legutóbbi, 20 kilométeres túrán egyrészt totál feltörte a noname bakancsom a lábam, másrészt kiment a jobb térdem, egy hétig alig bírtam mozogni.

    Ez a topik egyébként gyakorlatilag halott(szinte csak én vagyok itt :P ), javaslom valami specifikusabb, túrázós oldalon kérdezd meg ezt inkább.

    További jót!
  • tarus21
    #38
    Sziasztok! én még ifjondi természetjáró vagyok, ezért nem annyira tudom, hogy hol, mit, mennyiért. Tehát abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hol tudok szerezni jó kis túrabakancsot magamnak megfizethető áron mostanában? köszönöm
  • Gnd
    #37
    grat!
  • dronkZero
    #36
    Róka-hegy Jejő V- redpoint, yay! Első "igazi" sziklám! :D
  • Gnd
    #35
    Mert nem jó, vagy mert nem érsz rá ? :P
  • dronkZero
    #34
    Gyakorlatilag engem kérdezel, más nincs itt... :P

    Nem, erre biztosan nem megyek.
  • Gnd
    #33
    Megy valaki ?
  • dronkZero
    #32
    Wuhhúú, egy éve mászok! :P

    Azóta sincs senki?
  • dronkZero
    #31
    Na látom, egy mászó sem jár már ide... :P

    Én meg most megyek a hámori sziklákhoz a hétvégére, és nincs kivel másznom... :( Na mindegy, azért viszek cipőt, beülőt, hátha van ott arc, aki vigyázna az életemre... :)
  • dronkZero
    #30
    Na, sejtettem. :)

    Amúgy is mindegy már, megtaláltuk a Francia-bányát, meg a Kecske-hegyet, azokkal elleszünk egy darabig... :)
  • dronkZero
    #29
    Eheh, asszem tökmindegy mikor próbálkozom, itt marad utsó hozzászólásnak még hetekig... :P

    Egyébként überkezdő, boulderezhető sziklát keresek Bp. környékén. Felszerelésünk nincs, csak cipő meg zia, tehát mindenképp boulder kéne, és lehetőleg olyan, amit egyáltalán meg tudunk fogni... :)
  • Jaffa 2843
    #28
    próbálkozz hétvégén :P
    egyébként eléggé "kihalt" a topic (biztos a sok mászás teszi:D )
  • dronkZero
    #27
    Van itt még valaki, aki mászik?
  • solo
    #26
    MIért érzem úgy, hogy téged egy ejtőernyős ugrással kitudnálak nyÍrni?
  • nyami
    #25
    gyász :( :d
  • kaki maki
    #24
    megláttam a topikcímet és eszembe jutottál bazdmeg :-|
  • LES FORZA INTER
    #23
    gyakornokszikla vagy hogy hívják. Hámor :-)
  • tigeroo
    #22
    naaaa:D

    tudsz te jobbat is :D
  • Pepsi Twist
    #21
    autóval felrodeózok a mounteverest-re az hegymászásnak számít? :D
  • Verseghy
    #20
    Az kurvajó kis hely. Én is másztam már ott. Hát én a Gálékkal egy zenekarban játszom.:D Van egy 12 méteres faluk, aztán náluk szoktam párszor:D
  • Tinman #19
    Naná! ^^
  • Tinman #18
    Köszi!

    Évek óta kutatok, erre kiderül, hogy 50 km-re is van egy... váááááá :-/
  • Dean Winchester
    #17
    amúgy ennél a falmászásnál kivan bíztosítva az ember ugye? tehát véletlen elengedi a kezét s lábát akkor nem történik baj ?!
  • minigirl
    #16
    Nekem mázlim van, ha hazalátogatok nyáron a családhoz, mehetek is rögtön mászni, mert Lillafüreden van egy nagyon jó kis fal. (Csak az a baj, hogy hétvégén nem szabad menni, mert nem tudsz megmozdulni az emberektől.)

    Viszont aki elég merésznek érzi magát, télen jégfalat is mászhat, ugyanitt. Részemről még nem próbáltam, mert hidegben a laskásból sem szeretek kimozdulni, de akinek van hozzá mersze, szerintem próbálja ki, és meséljen nekem is. :)
  • JAG1
    #15
    Műfal.

    Link.
  • Tinman #14
    HELP!

    Nincs valahol egy olyan oldal, ahol az országban fellelhető műmászófalak vannak?

    Még Franciaországban másztam sokat, de idehaza nem igaz, hogy csak 200km-re van tőlem ilyen :-(
  • Dean Winchester
    #13
    bocs,nem ebbe a topicba akartam irni =D
  • Dean Winchester
    #12
    én ismerek nem egy olyan embert aki rendszeresen szánt és melette játszik egy traktor szimulátorral :)
    jah és a való életben nem lehet forgalommal szemben menni agame be meg igen!
    szóval az hülyeség,hogy amit a való életben megtehetsz .... mert sok mindent nem lehet megtenni.
    de vmi szinten igaza van ennek a srácnak is,hisz ha ő így gondolja akkor igy cselekszik :)
    majd képeket dobjatok már ...
  • Match
    #11
    Én budafokon a mászóbirodalomba voltam párszor. Baromira bejött, csak egyedül szar, akivel mentem meg vagy pénz vagy időhiányra panaszkodik állandóan :(
  • R0zs0máK
    #10
    én egyszer sem bírnám XDD
  • LES FORZA INTER
    #9
    nah ez is egy olyan dolog, amit legalább egyszer érdemes lenne kipróbálni...
  • R0zs0máK
    #8
    Fú pont valamelyik nap jutott eszembe, hogy én mennyire nem bírnék falat meg sziklát mászni :DDD

    Tériszony FTW :DDD
  • nyami
    #7
    Tényleg nem értem az #4-5 hozzászólókat. Egy eleve halálra ítélt, értelmetlen topikban lehet vicceskedni, mért ne, szórakoznak rajta az emberek. Na de egy teljesen normális topikban, amivel nincs semmi probléma, ott mért kell ezt erőltetni? Ettől senki nem lesz 'viccesfiju, joarcgyerek'. Arról nem is beszélve, hogy minimálisan se vicces képet sikerült beszúrni, majd még azt le is utánozni. Gyász.
  • nyami
    #6
    nahát őket ismerem :p

    másztam vagy 3-4 évig, volt, hogy versenyszerűen, de mostanában már csak haverokkal megyek le boulder clubba (bp-lehel tér). Nekem boulder jött be leginkább, az is teremben, de persze másztam csomószor sziklán is, volt, külföldön is többfelé. Egyébként meg egészen meglepő hány embernek van akármilyen szinten is köze ehhez a sporthoz.

    #4-5-re reflektálva: Életkor: 14-18 között. Ha az életkorotok közelebb van a 14-hez, mint a 18hoz, akkor még csak azt a következtetést lehetne levonni, hogy a humorérzéketek a közepesnél valamivel szarabb, viszont ha nemsokára betöltitek a 18-at, akkor menthetetlenek vagytok, és fogadjatok őszinte sajnálatom. Szerencsétlenek :d

  • Verseghy
    #3
    Fogadok ismered a Gál Bencét és a Gál Mátét!:)
  • Miskolc88
    #2
    nekem a bakancsok tetszenek,valahogy bejön a stilusuk,persze nem mindegyik,de rohadt drágák.
  • Ronny
    #1
    Sziasztok

    Meglepődtem, hogy ennek a nagyszerű sportnak nincs még saját topikja. Az alcím tisztelgés Edmund Hillary előtt, aki érti, az érti..:)