43
  • Garrett27
    #43
    Oké akkor félprofik na! (de azok biztos, mert láttam a kezükben ilyen gépet :P )

    De a többi leírt szövegemhez szentül ragaszkodom..
  • babajaga
    #42
    Ma javítottam egy Kiev 19 SLR-t 50mm-es optikával tok nélkül 900 g! Ennél több fém csak szibériában van! De meg is lehetett csinálni!
  • wavrekordz
    #41
    Nem lehet 502 grammal a legkönnyebb DSLR, mivel az Olympus E-420 csak 440g...
  • Lateralus
    #40
    Mivel ebben a sorozatban a 300D volt az első gép, előtte nem is adhattak ki szarabbakat.
  • Lame
    #39
    Ebben a sorozatban a 300D ota tenyleg csak szarabb gepeket adnak ki. Ugyltszik azt "elbasztak" es csak veletlenul lett olyan jo :)
    Mondjuk ertheto, hogy nem akarnak konkurenciat csinalni a sajat maguk felsobb kategoriajanak ...
  • balozsi
    #38
    Garrett27: előző neked szólt.
  • balozsi
    #37
    Miért is nem?
  • balozsi
    #36
    Viszont ha már olcsó Canon váz kellene, lehet hogy az 1000D-t választanám a 450D helyett. Amúgy tényleg Nikon D40 a jó.
  • Möci
    #35
    babajagának (kis kezdőbetűvel) teljesen igaza van!
    NikonD40 !!!
    (mellesleg megjegyzem a FUJI is tud hasonlókat szolgáltatni és /információim szerint/ valamivel olcsóbban.
  • kjasfhasdfasd
    #34
    köszi!
  • babajaga
    #33
    Egyértelműen a Nikon többet tud.
  • kjasfhasdfasd
    #32
    A Nikon d40 vagy ez a jobb?
  • babajaga
    #31
    Profi fotósok nemigen használnak kétszámjegyűnél alacsonyabb kategóriájú gépet. Melyik DSLR-t nem lehet fejleszteni?Igaz az én gépemhez csak 120 optikát lehet kapni a Canonhoz meg 400-at de az az érzésem a túlsokból meg azért nehéz választani.Az 1000-es meg nem előrefejlődés a belépőszinten hanem inkább hátra. Vigasztalódjatok az én gépem legújabb típusa még nagyobb hátralépés mint a Canonnak. Annyira hogy külalakra kezelésre szinte neg se lehet különböztetni a két gépet csak a felíratról.
  • Garrett27
    #30
    Nálunk van egy Canon EOS 450D. Nem is kéne más, maximum meg vagyok vele elégedve. És naon sok pozitív kritikát olvastam ezzel kapcs meg profi fotósok is használják. + mindig lehet fejleszteni, így ajándékozási gondok előre megoldva Természetesen az olvasottak után nem cserélném le az 1000D-re.
  • Möci
    #29
    Igazándiból nagy durranás nem volt (legalábbis addig amíg én is benne voltam).
    Röviden: Megint minden babajaga (kis kezdőbetűvel) körül forgott.
  • Loál János #28
    Ne fájdítsd a szívem. :-C
  • balozsi
    #27
    Pedig szokás szerint jó volt.
  • Loál János #26
    Fákk, lemaradtam az egészről. :D
  • Möci
    #25
    Miért lettünk kitörölve?
  • Beatmaster
    #24
    istentelen, mennyi színzaj és mekkora mértéku életlenség van azon a barlangos képen... biztosan nem alacsony ISO-n és normális záridovel fényképezték. Én is kezdo vagyok, kompaktom van (olympus SP560UZ, a chip mérete/felbontása/ára/tudása miatt vettem), és egyszeruen képtelen vagyok ISO 100 folé menni... ha kell, állványt meg hosszú záridot használok inkább. de ilyet neeeeem...
  • babajaga
    #13
    Az optika vonalas felbontása nagyon gyenge.Valószínű hogy nemigen található benne üveglencse.
  • babajaga
    #11
    Az egyáltalán nem CA, az optika CA-ja nagyon kicsi. A hullámos felületek nem egyirányú fényvisszaverődése miatt van árnyalat eltérés. Ez minden optikánál létezik. A képnél az élesség a vasrácson van.Az optika nem egy Takumar az biztos.
  • Ferrer
    #9
    Egyre ócskább lesz ez a Canon.
  • twerp
    #8
    Az megfigyelhető, hogy rosszabb fényviszonyok között erősen zajos lesz a kép, nagyon hamar megjelennek a fizikai korlátai. Ezt az olcsó optikát valószínűleg tényleg nem érdemes használni, akkor se, ha szinte ingyen van.
    Egyébként gyanítom, hogy itt a canon cikkekért fizet a forgalmazó, mert valahogy jóval több lelkesedéssel írnak a canon cuccokról, anélkül, hogy a részletekbe nagyon belemennének. Inkább olyan PR-cikknek néz ki.
  • kjasfhasdfasd
    #7
    Nem lehet, hogy csak nem jó helyre fókuszált?
  • Laslow
    #6
    Nekem nem tetszenek ezek a fotók. Elmosódott, homályos az összes, bár ez főleg csak teljes méreten nézve látszik - lekicsinyítve vannak egészen szép képek is. Az utolsó előtti képen a jobb oldali nő hátán mi az a barna auraszerű sáv? Krom. ab. lenne?
  • babajaga
    #3
    " gép vázszerkezete rozsdamentes acél, külső háza pedig műanyagból van"

    A külső az burkolat, ha az alak (váz) megegyzik a külsövel akkor borítás.
  • kjasfhasdfasd
    #2
    Komoly, hogy a kit csak 10.000 huf-al több?
  • Möci
    #1
    Köszi a korrekt tájékoztatást
    Tényleg!