60
  • Muraton
    #20
    Nem értelek titeket először is neked írok egy levelet aki büszke a tört XP re. Olyan dolgokról beszél amiket nem tudsz csak halottad valahol és jó leírni. Én ebből diplomáztam tehát száj zár. Aztán nekem Vistám van és tökéletesen megy 64 bit-es változat. Igaz a gépem is elég nagy teljesítményű mert megéri. Aztán a legtöbben odáig nem jutnak el a Vistánál ,hogy beállítás az üzem módot amiben van 3 mód 1 Energia takarékos 2 Semleges 3 Teljesítmény centrikus. Alapból az 1-esen van mert így van megszabva így egyáltalán nem fut semmi de akkor kapcsolj át 3 módba és minifognak a programok. Aztán a UAC a TI értetek van a csőcseléknek nagyon jó ,hogy rákérdez az épen indítót alkalmazás tényleges futtatására. Aztán az Aero rendszeröl egy pár szó istenem hány MB RAM mellet futtatjátok a Vistát 512 MB RAM mellet nem fog futni minimum 1 GB RAM kell neki de az is kevés.
    Megvan a gépigénye ahogy régen az XP nél szólták le ezt a dolgot úgy most itt a Vistánál az ilyen emberre azt mondák régen hogy Pagam (( Pagas ) Paraszt,Falusi,Tróger ha nem értitek a Latint)
    Mit szóltok majd a következőnél az ,hogy ne agy isten Touch Screen monitor kell hozzá és az drága vagy mit. És csak annyit tudok mondani hogy semmiben se különböznek itt egyesek a politikusoktól lopnak ahol csak tudnak mert azt csináljátok és büszkék vagy rá. Engem nem így nevelt az Anyám. És szerintem titeket sem. Linuxot használjon az aki csak basztatni tudja a más munkáját mig ön maga egy fűszálat nem mozdított életében odébb. A mec-et meg hagyjuk.
    A Linuxosoknak ezt küldöm : http://www.youtube.com/watch?v=0gvw73U_VpU
  • lordofchaos
    #19
    "linuxot meg csak hulyek hasznalnak."
    Ehhez a mondathoz még hozzáfűznék annyit hogy 2008. júniusi felmérés szerint az internet host providereknél 10-ből 5 Linuxot, 3 FreeBSD-t és 2 Microsoft szoftvert futtat. A hülyék.
    Mellesleg a Microsoft a mai napig használ Linuxot pl. az MSN pár szolgáltatásához és a Windows Server 2003 megjelenéséig a microsoft.com is Linux alól futott. Ők is hülyék.
  • mcganyol
    #18
    pont az a baja a windóznak a 95óta, hogy visszafelé mindíg elég komolyan kompatibilis kell maradjon. egyszerűen nem tehetik meg, hogy írjanak egy tisztességes dolgot, tiszta lappal kezdve. rengeteg szakértelem és tapasztalat gyűlt össze kisgépes oprendszer kérdésben az ms-nél (megkockáztatom a legtöbb).
    csak sajnos nem adhatnak ki egy olyan windózt, ami kb olyan szinten (vagy annyira sem) kompatibilis az elődeivel, mint pl egy linux.
    két okból nem tehetik meg ezt. egyrészt az emberek ezt tanulták meg használni, 90%-uk csak bután pislogna, pl. ha nem lenne a:, c: és d: meghajtójuk. (pedig ennél nagyobb f@ság kevés van a számítástechnikában)
    másrészt nem nagyon örülnének neki, hogy aki évek alatt megvásárolt egy csomó programot a munkájához, azt most dobhatja ki, mert az új vindózon nem működik.

    ezért van megkötve az ms keze. a saját régi, átgondolatlan hülyeségeiket kell hordozniuk magukkal. mert a legkisebb inkompatibilitásokért vagy változtatásokért is már hőzöng a nép.

    biztos vagyok benne, hogy az ms tudná elkészíteni pc-re a legjobb oprendszert, de a szakmai és az üzleti érdekek mást kívánnak meg. ők természetesen az üzleti érdeket a szakmai elé helyezik. azt hiszem ezért nem is lehet őket hibáztatni (a helyükben mi mind ugyanezt tennénk).

    úgyhogy hajrá viszta.

    (vk írta, hogy ha nem tetszik, lehet jobbat írni. na pont ez vele a baj, hogy nem lehet! nem lehet semmit írni, ami MÁS mint a vindóz, mert nem lehet eladni! még az ms-nek sem sikerülne. hiába biztonságosabb, gyorsabb, jobban kezelhető, ha senki nem tudja használni és/vagy nem futnak rajta a user számára fontos programok.)
  • lordofchaos
    #17
    "Ha nem tetszik lehet jobbat csinálni"
    Ez a legidiótább közhely amit valaha hallottam. Ennyi erővel nem mondhatsz véleményt semmiről. Ha veszek egy cipőt aminek másnap leválik a talpa nem mondhatom hogy sz.r, csináljak jobbat. Eszem megáll.
  • lordofchaos
    #16
    "linuxot meg csak hulyek hasznalnak."
    Ebből a mondatból rögtön levette mindenki hogy azt sem tudod mi az amiről írsz.
  • tomcsa4
    #15
    Leopárd? Na az szar. Vista SP1 óta meg megállja a helyét.
  • DjDano
    #14
    Tudod itt nem is a fikázással van baj, hanem a műproblémázáson, csúsztatások és hazugságok tömkelegével. Az XP egy stabil oprendszer volt, a Vista is az, de kiküszöböl egy csomó hiányosságot (Biztonság, kényelmi funkciók stb), ami az elavult XP-ből hiányzik....
  • hpteso
    #13
    akinek nem tetszik a windows az vegyen mac et. linuxot meg csak hulyek hasznalnak. amugy a vista szuper rendszer
  • Péntek
    #12
    volt egy jó oprendszerük.. az 98SE ...
    Csak kor kérdése, hogy kinek melyik az etalon, amihez képest az újat 'elrontották'.
  • bvalek2
    #11
    Sokaknak nem tetszett, és csináltak is jobbat, kettőt közelebbről is megismertem:

    Informatikai analfabétáknak való, hülyebiztos:
    Kubuntu 8.04

    Aki szeret rombolni, vagy tényleg ért hozzá, annak ez való:
    Debian 4.0
  • Cobra.
    #10
    Akinek nem tetszik a Vista maradhat az XP-nél (vagy 98-nál, 2000-nél, esetleg Linuxnál, egyébnél), egyetlen program sincs, ami Vista only lenne. Sőt, a kedves szoftverfejlesztők még arra se veszik a fáradtságot, hogy 64bit alatt megfelelően működjenek a szoftvereik, még a 2008-ban kiadottak sem. Aki meg fél a MS saját Windowsától, hogy miket kémkedik, az felrakhat egy módosított XP-t, amiben az MS féle kémprogramokat lecserélték valódi keyloggerekre, amik valódi bűnözőkhöz is eljuttathatják az adatokat.
    És nem, nem használok Vistát, mert egy 3 éves gépem van Dx9-es videókártyával, amire teljesen felesleges lenne felrakni, mivel nagyrészt csak problémákat olvastam az Nforce4-es chipsetek Vistás drivereiről. És erről megint nem az MS tehet.
  • macleod2005
    #9
    Fantasztikus, ami itt elkezdődött, fikázzuk csak a vistát. (Ha nem tetszik lehet jobbat csinálni....). Viszont én emlékszem, anno mikor megjelent a zikszpé, akkor pont ugyanez ment, gyakorlatilag szóról szóra, magas volt a gépigénye, sok felesleges funkció, és a többi, mostmeg mindenkinek az az isten... szánalmas.
    Már látom magam elött, mi lesz majd amikor kijön az win.
    És ismervén az ember nevű állatot, ha olyan oprendszert mernének kihozni, amibe a régi bevállt cuccok lennének benne, akkor az lenne a probléma hogy semmi újítás nincs benne....
  • bvalek2
    #8
    a VIA friss 64 bites processzorainak támogatása

    Ejha, ezek bizony kernelt is frissítenek. Vajon 2.6.27-es verzióra?
  • JL666
    #7
    ja, jobb procikkal sokkal jobb teljesítmény lenne arányos. Ugyanúgy, ha egy kocsiban nagyobb motor van, gyorsabban megy, de ehelyett, ez csak eszi a memóriát, semmi haszna nincs...
  • Kovász
    #6
    "kb. 17 éve már a vista a 7. operációs rendszerük amit kiadtak és akkor az NT-t nem is számoltam meg a SP-okat. 2.5 évente egy."

    Sztem nem lenne azzal gond, hogy 2,5 évente új oprendszer.. HA, olyan szintű fejlődést mutatna fel, mint a hardverek. Hardverben 2,5 év az rengeteg idő, megjelennek újabb, gyorsabb interfészek, többszörösére növekedik a procik, videókártyák, stb. teljesítménye és tudása, stb. stb. Ezzel szemben oprendszer szinten közel sincs ekkora iramú fejlődés
  • vajon kiki
    #5
    valamint egy kérdés a mélyen letisztelt okostojásokhoz: mi a különbség a runas és az általuk oly nagyrabecsült szaros UAC között , valamint mitől NE lehetne kijátszani az UACot egy akármilyen macró programmal , amely júzer interakciót emulál (pl.: Macro Express) és ráadásul semmilyen vírusirtó nem detektálja , de még csak nem is gyanakszik rá????????? !!!!!!
  • vajon kiki
    #4
    volt egy jó oprendszerük.. az xp ... pont ezért nem értik sokan -köztük én sem- hogy miért nem lehet a már bevált vonalon haladni? miért kell elrontani azt ami jó, azt ami mindenkinek bevált és tetszik? miért kell ráerőlteti az emberekre az új , de szar operációsrendszerüket ami visszafele még véletlenül sem (sőt inkább direkte) nem kompatibilis ISZONYÚ hardverigénye van és ezt adják a újonnan szerelt laptopokhoz ha tetszik ha nem. de csak és kizárólag azért hogy ők meg tudjanak vele figyelni még akkor is hogy mikor mekkorát fingassz... ezért van hogy az újonnan telepített laptopokat mostanában 20ból 19 esetben kértek meg hogy sikáljam le és rakjak fel nekik egy rendes kalóz XP-t .
    És a 20. esetben is a lehető legjobban ki kellett irtanom a beépített trójai megfigyelőrendszert , távoli rendszerleíró adatbázis módosítására tehát az hagyján hogy olvasásásra) automatikusan bekapcsolt állaptoban "felejtett" futó folyamatot (!) ésatöbbit ÉS A TÖBBIT !!!!
    Hozzáteszem inkább kevesebb, mint több sikerrel.. mert amíg ezeket a szarokat az XPből már kernelszinten kiirtották (megfelelő kalóz verziókkal) addig a Viszta ezekhez már tűzzel-vassal ragaszkodik és kiirthatatlan szinte, viszont az nagyon fontos hogy a szegény júzert és még szegényebb rendszergazdát az őrületbe kergesse az idijóra UAC és egyéb jobb alsó sarkos ténykedéseivel...



  • qwas
    #3
    tényleg szánalmas ahogy erőlködnek. az meg gusztustalan hogy mióta a számítástechnika megérintett kb. 17 éve már a vista a 7. operációs rendszerük amit kiadtak és akkor az NT-t nem is számoltam meg a SP-okat. 2.5 évente egy. szerintem ez nem jó így. Mért nem lehet olyat csinálni ami rendes ideig tart. Persze a válasz egyértelmű, és pont ezért gusztustalan.
  • spy803
    #2
    Szerintem meg csak csinálják, a Vista már jobb mint az XP, aki meg nem hiszi z szenvedjen tovább a régi rendszerével.
  • vajon kiki
    #1
    senkit nem érdekel a Viszta se javítócsomaggal se anélkül. Fogják fel végre. Kanyarodjanak vissza az XPhez ha új oprendszert akarnak kiadni, vagy jöjjenek elő valami teljesen újjal, pl.: egy midorival.